صفحه 877 از 1074 نخست ... 377777827867874875876877878879880887927977 ... آخرین
نمایش نتایج: از 8,761 به 8,770 از 10739

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ ما به سمت رونق اقتصادی در حال حرکت هستیم ، چه بخواهیم و چه نخواهیم بعد از یک دوره رکود ، رونق پدید می آید .
    اقتصاد آمریکا هم در شروع رونق است و تاثیر خود را به شکل مثبت در اقتصاد جهانی دارد.
    به شاخص بالای 140 هزار بیندیشید ، و اصلاح های احتمالی موقت و کوتاه هستند . شاخص مرز روانی 100 هزار را عبور کند سیل نقدینگی به سمت بورس روان خواهد شد.

9 ماه آینده دوران طلایی بورس است
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۰

http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post744123

۱۳۹۷/۰۴/۰۶

http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post747547
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 83 بار در 36 ارسال

احسنت واقعا پیش بینی جالب و دقیقی داشتید
    تبریک می گم

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mohammad55 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad55 نمایش پست ها
    احسنت واقعا پیش بینی جالب و دقیقی داشتید
    تبریک می گم
    درود بر شما دوست عزیز
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

شاخص‌هایی که روی نمودارشان توان ثبت هفتگی مثبت را دارند:
    زغالسنگ
    کانه فلزی
    محصولات فلزی
    خودرویی‌ها
    شیمیایی
    بانک‌ها
    مالی!

شاید محصولات کاغذی
    شاید فراورده‌های نفتی
    شاید ماشین‌آلات
    شاید کانی غیر فلزی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها

ما هم اکنون در موج 5 از درجه سیکل شاخص کل هستیم. موج 3 از 5 شروع شده ، برخی اصلاح اخیر را موج 4 می دانند ( که احتمال آن هست و در حد متوسط ) ولی احتمال ایتکه اصلاح اخیر اکستند باشه زیاد هست به نظرم و احتمالا هنوز موج 3 تمام نشده و طی حداکثر 2 ماه آینده شاخص صعودی می شود ( به شرط وضع شرایط سیاسی از این بدتر نشود که البته الان باز مثل اینکه اوضاع سوزیه خراب است و دارن ایران رو تحریک می کنند ) . موج 5 اصلی ( سیکل ) تا حدود 140 هزار شاخص را همراهی خواهد کرد.
    پیش بینی فوق دقیق محقق شد در ادامه :
    در موج 3 از موج 5 اصلی هستیم و کماکان موج 3 پایان نیافته و موج صعودی اخیر اولین اکستنشن ( extension) موج 3 است شاخص کل به صعود خود ادامه خواهد داد و هنوز با شاخص کل کار داریم
    ویرایش توسط Abad : 2018/07/28 در ساعت 10:00

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 26,301 بار در 6,124 ارسال

گروه رایانه اماده حرکت.
    رانفور لیدر گروه
    .......................
    منتظر استارت رکیشم.
    حجم پولی که دلار 9000تومانی ایجاد میکنه تراکنشهای بانکی را حداقل2برابر قبل خواهد کرد.
    چه سود خوبی بسازند گروه تراکنشهای بانکی.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید کيانوش از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    سلام
    من هم چند روز دنبال خرید غدام بودم ولی نشد! الان توی فکر غپاک هستم برای فردا. دیدگاهم سهامداری تا عید هست. بنظرتون این گروه تا اون زمان به بالای صد درصد میرسد یا گروه های دیگه با نگاه قبل از عید رشد سریعتری دارند؟
    بد نیست این روزها یک بررسی‌ای در مورد کلیت بازار داشته باشیم. این نوشته‌ی دوستمان باعث شد این کار را عملی کنیم.
    از کجا آغاز کنیم؟ بهتر است از کل بازار آغاز کنیم. آیا بازی تمام شده یا ادامه دارد؟
    ادامه دارد. به نگر من.
    بازار مثبت ادامه‌دار خواهد بود ان‌شاءالله... چرا؟ چون که اثر تورم هنوز از میان نرفته و هنوز کامل خودش را نشان نداده. هنوز به آنجا نرسیده‌ایم که بگوییم حباب ایجاد شده و خریداران جدیدی که دارند به بازار تزریق می‌شوند احمق‌ها (زن‌های خانه‌دار و بقال‌های سر کوچه و قماربازهای اعتباری) هستند و قیمت‌ها با واقعیاتشان خیلی فاصله دارند... نه... هنوز به اینجا نرسیده‌ایم... پس هنوز تا وقتی که اتفاق خاصی نیافتد بازی ادامه دارد...
    از خیلی وقت پیش ما معیار خوبی را معرفی کرده بودیم به نام حجم شاخص کل. حجم هنوز هم بالاست. پس هنوز هم (با این معیار) وضع خوب است.
    این از این.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

گام بعدی بررسی گروه‌ها است.
    پیش از آن بگذارید یک چیزی را بگویم. در این بازار عالی تر و خشک با هم رشد می‌کنند! البته برخی بیشتر و برخی کمتر ولی تا زمانی که بازار از این جنس است همه رشد می‌کنند. که این مشهود هم هست...
    مثلا این چند روزه گروه‌های بزرگ (چهار گروه معدن فلز پترو پالایش) در جا زدند... ولی باز دیدید که اینها هم در این مدت یک رشدی داشتند...
    موضوع دیگر اینکه این رشد‌ها زیاد به بنیاد و نمودار و این چیزها کاری ندارد. این روزها جریان (حرکت) قدرت حرف اول را می‌زند. (به قول دوستان جریان نقدینگی.) هر جا که پول می‌گذارند پشتش و رویش سفته‌بازی می‌کنند بهتر و بیشتر بالا می‌رود.

البته داشتن بنیادی خوب و نموداری بدون مقاومت هم خوب است... ولی باز از این جهت خوب است که جریان نقدینگی از آن استفاده کند و آن را دستاویزی برای رشد قرار دهد... ای بسا نمادهای خوب و خوش بنیادی که زیاد مورد استقبال واقع نشوند...
    مثلا چه؟ مثلا ما می‌دانیم تحریم‌های آمریکا روی گروه پتروشیمی می‌تواند خیلی اثرگذار باشد. (حالا اگر واقعا در عمل هم تاثیری وجود نداشته باشد ولی به خاطر ترس بازار واقعا تاثیر گذار خواهد شد!) یا مثلا ما می‌دانیم که فلان گروه تعرفه گرفته‌اند... یا مثلا فلان گروه با قدرت مقاومتش را شکسته... از این جور چیزها...
    باز هم می‌گویم که در این بازار همه رشد می‌کنند و حالا یکی ۳۰ درصد رشد می‌کند و یکی ۱۰۰ درصد... ولی احتمالا افتی نخواهیم داشت.

پس این شد که باید ببینیم پول تو کجاست...
    مثلا: من این چند روزه یک مقدار حالم گرفته شده بود و متاسفانه نتوانستم دقیق رصد کنم ببینم چه شده و چه نشده... ولی خاطرم هست که چند وقت پیش در برخی نمادهای دارویی و زراعتی پول رفته بود... آن پول هنوز هم در نیامده... پس من می‌گویم در این نمادها تا زمانی که آن پول هست بازی هم هست و اصلاح‌ها موقت خواهد بود و فرصت خرید. (به طور مخصوص: دفارا و زشگزا و دزهراوی و تلیسه را خوب یادم است...)
    در نمادهای دیگر هم آدم باید این را ببیند و دنبال کند.

از کجا آدم می‌فهمد در نمادی بازیگر هست یا نه؟ پول هست یا نه؟ از اینکه مثلا امروز بازار یک بازار معمولی است و جو گروه هم معمولی است ولی در فلان نماد خریدار با اشتیاق در مثبت حاضر است پول خرج کند. خوب هم خرج می‌کند و حجم‌هایی در آن نماد می‌بینیم که سابقه نداشته... مثلا اینکه صف خرید سنگین برایش می‌چینند. (یعنی یک نفر هست که حاضر است نمایش دهد که دوست دارد آن نماد رشد کند.) مثلا از اینکه صف فروش اگر بشود صف فروش را جمع می‌کنند مدام. مثلا اینکه در خرید و فروش‌ها فروشنده به سمت سفارش‌های خرید حمله نمی‌کند و این خریدار است که از سفارش‌های فروشنده‌ها بر می‌دارد. مثلا اینکه در کف حجم بسیار زیادی به آن نماد وارد شده باشد و هنوز هم آن نماد در حال بالا رفتن باشد. بهتر است این گونه بگویم که پس از یک حجم عجیب و غریب (یا یک دوره حجم عجیب و غریب) روند افزایشی را شاهد باشیم. یا مثلا از اینکه به محضی که یک مقدار نماد افت می‌کند و از صف خریدش فاصله می‌گیرد خریدار دوباره هجوم می‌آورد و در مثبت‌های خوب حاضر است پول خرج کند. اینها همه دانش‌هایی ضمنی است که من اکنون بیان کردم... در کل آدم به تابلو که نگاه می‌کند این چیزها به چشمش می‌آید... متاسفانه اینها را زیاد نمی‌توان با ماشین پیدا کرد و یک مقدار حالت احساسی دارد و شخص باید از پشت تابلو اینها را در یابد (حس کند).

پس با گفتن اینها یک چیز دیگر هم مشخص شد. در این بازار عالی شاید مهمتر از گروه‌ها نمادها باشند. یعنی ای بسا در یک گروه پول نباشد و در یکی از نمادهای آن گروه پول باشد و برعکس ای بسا در کوچه‌ی یک گروه عروسی باشد و یکی از نمادها قهر کرده باشد...

این یک نوشته‌ی خوب و آموزشی بود که امیدوارم دوستان استفاده کنند. (از دل همین‌جور نوشته‌هاست که ما سامانه‌هایمان را در می‌آوریم.)
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اما در مورد گروه‌ها...

گروه غذایی همان‌گونه که گفتم یک نرخ ۳۰ درصد گرفته و خیلی عالی مدت زیادی از سوی بازار حمایت شده... این بسیار عالی است... اکنون دم یک مقاومت هستند و اگر با قدرت آن را رد کنند خیلی خوب می‌شود. باز هم تاکید کنم اگر اینها چند روز پشت این مقاومت بمانند و سپس با قدرت این مقاومت را بشکنند و بالا بروند عالی است برایشان.

گروه زراعت را هم که گفتم، فعلا عالی است. اینها هم افزایش نرخ گرفته‌اند... البته باید توجه داشته‌ باشیم که اینها (اگر اشتباه نکنم) هر سال کلی از کاه و یونجه‌شان را از خارج انگار وارد می‌کنند! که حتی اگر با ارز ۴۲ هزار ریال هم وارد کنند باز نسبت به سال‌های گذشته تاثیر باید داشته باشد روی اینها... (در مورد مرغداری‌ها که می‌دانم بسیاری از دانه‌های خوراکشان را از خارج وارد می‌کنند... اینها هم انگار همین‌جوری‌اند.) پول در این گروه حضور دارد. به خصوص در تلیسه و زشگزا. اخیرا در دیگر نمادها هم پول هست البته کم. مثلا زگلدشت. اینها اگر اصلاح داشته باشند من به تدریج در هر روز مقداری خریدارم. البته متاسفانه این چند روز زیاد حجم نخورده... همین است که می‌گویم ممکن است مقداری اصلاح کنند. ولی در کل مقاومتی پیش روی خودشان ندارند و می‌توانند راحت ۲۰-۳۰ درصد دیگر رشد کنند.

چهار گروه بزرگ (فلز و کانه‌فلزی و فرآورده‌نفتی و شیمیایی) این روزها دارند یک مقدار گیج می‌زنند. و اگر آدم گروه‌های بهتری سراغ دارد بهتر است که فعلا اینها را رها کند. اینها روزه شک دار هستند.

گروه لاستیک با قدرت مقاومتش را شکست! (این را اکنون دیدم...) این فوق‌العاده است. حتما این گروه بیشتر بررسی باید بشود. مسائل بنیادی‌اش را هم که در گروهش بررسی کردیم. این شکستن‌ها هم از آن مواردی بود که در بالا از قلم افتاد. خوب به شکستن (چگونگی و شیوه شکستن) گروه دقت کنید. کلی این روزها در این گروه تجربه و دانش نهفته که می‌تواند سال‌ها به کار آدم بیاید. از دوستان تقاضا می‌کنم تا چند وقت هر روز این گروه را زیر نگر بگیرند. خودم هم اگر سر حال بودم در جستار نبض بازار هر روز اینها را دنبال خواهم کرد. در این جور مواقع رشد ادامه دار بسیار محتمل است. معمولا یا بازگشت (Pull Back) می‌کنند و ادامه می‌دهند یا همین‌جوری مستقیم و یلخی ادامه می‌دهند و می‌روند آن بالاها...
    این گروه ممکن است یک جورهایی گذشته‌ی گروه زغالسنگ باشد.

گروه ماشین‌آلات (لوازم خانگی) هم سقف شکسته... خیلی هم زیبا و متین این کارش را انجام داده... ولی این شکستن به خوبی گروه لاستیک نیست. بنیاد این گروه هم بسیار عالی است. این گروه یک عالم خبر احتکار و گران شدن و ... داشتند... اخیرا هم مدیر عامل لوازم خانگی پارس یک نامه زیبا نوشته برای دولت...

گروه دستگاه‌های‌برقی هم دارد سقف می‌شکند. البته هنوز نشکسته و معلوم نیست این کار را بکند یا نه. باید تابلو اینها را دید.

وسایل‌ارتباطی یک مقاومت کوتاه مدت را شکسته و یک مقاومت بلند مدت را پیش رو دارد. این گروه از دید بنیادی خبری ندارد! پس ما هم دنبالش نمی‌کنیم. حجم بسیار زیادی هم زده اخیرا که کارشان را می‌تواند حسابی سخت کند.

خودرو نمودار بسیار زیبایی دارد. یک کانال کاهشی را شکسته و به آن بازگشت هم کرده و اکنون دارد رشد می‌کند. ولی این گروه هم بهتر است رها شود. با وجود اینکه اخبار و شایعات بسیار زیبایی پیرامونشان هست و به آسانی می‌توانند با این اخبار در حالت عادی حسابی روی این نمادها بازی کنند... چرا بهتر است رها شوند؟ به همان دلیل که چهار گروه اصلی زیاد برای ما مهم نبود. اینها روزه شک دار هستند... در مورد خودرویی‌ها... همه می‌دانیم که اینها بنیاد منیاد ندارند. چه با افزایش نرخ چه بدون افزایش نرخ محصول. اینها زمانی خوب هستند که بازار خواب است و یک جریان سفته‌بازی عظیم می‌افتد در دل اینها و آن جریان با دولت هم یک جورهایی هماهنگ است و کلا می‌شود رانت و شادمانی (عروسی) دسته‌جمعی... ولی آن جشنواره (کارناوال) اینجا جایش نیست... وقتی نمادهای زیادی هستند در بازار که هر روز دارند مثبت پنج می‌خورند آدم برای چه رود روزه شک دار بگیرد و خساپا بخرد؟ حالا گیرم هر روز هم مثبت پنج بخورد... بگذارید باقی بازار بخوابند، اگر خواییدند ما هم روی خودرویی‌ها فعال می‌شویم.

گروه قندی هم سقف شکسته و دارد رشد عالی می‌کند و اخبار بنیادی بسیار عالی‌ای هم پیرامون اینها هست. من‌جمله اینکه دوستان گفتند نرخ خرده فروشی انگار از ۳۲ هزار ریال به ۴۲ هزار ریال تغییر یافته. (من تازگی‌ها خودم خرید نکرده‌ام که بگویم.) در این گروه بنده قشرین را در کف معرفی کردم و جناب آباد هم قشکر (و در کل قندی‌ها) را معرفی کردند و گفتند بنیاد خوبی هم انگار دارد. تنها موردی که این گروه دارند رشد زیاد سال‌های اخیرشان است.

دارویی‌ها ده بیست درصد بالاتر مقاومت دارند. چیزی که مهم است در این گروه این است که در اینها پول آمده و هنوز خارج نشده. (معیارهای اینکه بفهمیم چگونه پول آمده را هم که گفتم.)

سیمان و کاشی و کانی‌غیر‌فلزی (شیشه‌ای‌ها) تا زمانی که منفی نخورده‌اند عالی هستند. (کوتاه مدتی) اینها همه مقاومت ‌های خوبی را شکسته‌اند.

بانک‌ها هم دقیقا مانند خودرویی‌ها. یک حجم زیادی هم خورده‌اند که یک مقدار نگران کننده است.

شاخص حمل و نقل هم ارزش بررسی ندارد. چرا که انگار تنها وابسته به یک نماد (یعنی حکشتی) است.

انبوه‌سازی هم دقیقا مانند بانک‌ها و خودرویی‌ها نمودار بسیار زیبایی دارد و یک الگوی شبیه سر و شانه‌ی بسیار زیبا هم ایجاد کرده و بسیار زیبا هم مقاومت شکسته و دارد می‌رود که برود. این هم مانند بانکی‌ها و خودرویی‌ها بنیاد جالبی ندارد. به خصوص با توجه به شایعه‌ای که اخیرا ایجاد شده که می‌گویند ملک قرار است آبان حسابی پایین بیاید و یک سری از ارگان‌ها شدید دارند در شهر‌های مختلف می‌فروشند و کثافت‌زاده‌ها (آقازاده‌ها) دارند می‌فروشند... مسکن هم که هنوز رکود دارد... به هر روی... ولی انصافا نمودارش بسیار زیبا است. این‌قدر که تمام این شایعات را پس می‌زند. من که می‌گویم دست کم ۱۵ درصد از همین‌جا رشد می‌کند... خیلی عالی هستند.

رایانه را من پیشنهاد نمی‌کنم در این زمان‌ها.

فنی‌مهندسی مانند غذایی دارد سقف می‌شکند. باید ببینیم با این مقاومت چه می‌کند. به خصوص اگر کسی به این گروه علاقه دارد باید تابلویش را نگاه کند.

بیمه هم همین‌جور. البته احتمال اینکه بیمه بتواند سقفش را بشکند یک مقدار زیاد است. برای این بهتر است آدم بخرد و بیننده باشد تا اینکه بفروشد و بیننده باشد. (توضیحش را هم که دادیم.)

«محمد حسین» هستم.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

میزان افت و رشد گروه‌ها نسبت به یکدیگر:
    (معیار را شاخص دروغین کل گرفتیم. دروغین است ولی اینجا نقشی ندارد و تنها یک معیار و مقیاس است.)
    (البته این کار زیاد جالب نیست... به خصوص برای این روزها و به خصوص برای کوتاه مدت. و بهتر است این روزها آدم بیشتر به بازیگر و جریان قدرت نگاه کند.)

زراعت و محصولات فلزی و وسایل‌ارتباطی و خودرو و کاشی و بانک‌ها و انبوه‌سازی بسیار از شاخص کل عقب مانده‌اند.
    محصولات‌کاغذی و سیمان و مالی اندکی از شاخص کل عقب هستند.
    زغال‌سنگ و کانه‌فلزی و فرآورده‌های‌نفتی و لاستیک و فلزات و ماشین‌آلات و دستگاه‌های‌برقی و قندوشکر و تامین‌آب‌برق و غذایی و دارویی و شیمیایی و کانی‌غیر‌فلزی و سایر‌مالی و رادیویی و رایانه و فنی‌مهندسی و بیمه با شاخص کل یکی هستند.

توجه داشته باشیم که این بررسی به هیچ وجه به درد کوتاه مدت و این روزها نمی‌خورد. و ای بسا یکی که اکنون از شاخص کل عقب‌تر است باز هم عقب‌تر هم برود!
    با توجه به بررسی فوق پیشنهاد می‌کنم در بلند مدت و پس از تمام شدن این جریان‌های عالی‌ای که در آن هستیم به طور ویژه به گروه‌های جامانده نگاهی داشته باشیم.

جالب هم اینجاست که هیچ گروهی از شاخص کل جلوتر نبودند! یعنی یک جوری فرمول شاخص را نوشته‌اند که از همه جلو می‌زند! بماند که حتی همین شاخص‌های صنعت‌ها و گروه‌ها هم مشکل دارد... ولی شاخص کل دیگر خیلی مشکل دارد! خیلی!
    ان‌شاءالله یک زمانی بشود شاخص‌های خودم را توسعه بدهم معلوم شود چقدر اینها دارند دروغ می‌گویند.
    نکته‌ی جالب دیگر که در آینده به کارمان خواهد آمد این است که می‌توانیم با این بررسی بینیم گروه‌هایی که در گذشته بسیار عالی بودند (مانند دارو و رایانه) در مدتی صبر کردند و به مشکل برخوردند و معمولی شدند و اجازه دادند که دیگر گروه‌ها هم به اینها برسند.... کلا همان‌گونه که پیش‌تر در جستار تدبیر و امید بررسی کرده بودیم در ایران متاسفانه همگرایی بسیار بسیار سفت و بدی میان گروه‌ها در بلند مدت وجود دارد.
    «محمد حسین» هستم.

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع