صفحه 916 از 916 نخست ... 416816866906913914915916
نمایش نتایج: از 9,151 به 9,155 از 9155

موضوع: شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

عضو فعال nahamya آواتار ها
    تشکر شده 1,739 بار در 327 ارسال

پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

نقل قول نوشته اصلی توسط nahamya نمایش پست ها

شاخص تایم ماهانه

محدوده 1500 مقاومت بسیار مهم و سختیه
    احتمال اصلاح زیاده
    در صورت شکست و تثبیت اهداف بسیار بالا خواهد رفت
    میشه به تارگت های مهناز خانم فکر کرد ( شاخص 8 و 49 میلیونی تا سه سال آینده )

عبور یک خبر مهم میخواد یا شاید شکست مقاومت دلار

به نظر خودم یک اصلاح داریم شاید با کسب انرژی تو حرکت بعدی بتونه رد شه ولی امیدوارم دلار اصلاح کنه

تایم هفتگی
    به محدوده مهمی رسیده
    rsi هفتگی مقاومت رو رد کرده

من اشتباه قبلی رو انجام نمیدم که کاملا نقد کنم
    شاید خروج پول مشاهده شد نصف نقد شدن بهتر باشه

اینجا بازار جذاب شده

ستاره دار(1) eps آواتار ها
    تشکر شده 2,079 بار در 325 ارسال

62 شرکت بورسی میلیارد دلا‌ری

تازه‌ترین محاسبات «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در روزهای آغازین تابستان امسال تعداد شرکت‌هایی که ارزش آنها از یک میلیارد دلار فراتر رفته، در بازار سهام ایران، شامل بورس تهران و فرابورس، به ۶۲ شرکت رسیده است. روز سه‌شنبه مجموع ارزش جاری بازار سهام برای نخستین بار از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت. رشد ارزش دلاری بازار سهام در شرایطی که نرخ دلار هم رو به رشد بوده، جالب توجه است. طبق آمار، گروه تولیدکنندگان محصولات شیمیایی با ۱۵ شرکت میلیارد دلاری و فلزات اساسی با ۸ شرکت میلیاردی در صدر جدول بزرگان بورس جای دارند.

بورس تهران برای ششمین روز متوالی مسیر صعودی را طی کرد تا به سریال بی‌پایان رکوردشکنی‌های خود ادامه دهد. از این رو روز سه‌شنبه شاخص کل بورس با رشد ۷/ ۳ درصدی همراه شد. به این ترتیب میانگین بازده بورس از ابتدای امسال تاکنون از ۱۷۱ درصد فراتر رفت. همزمان در فرابورس ایران نیز شاخص ۵/ ۲ درصد ارتقا یافت تا در مجموع شاهد عبور ارزش کل بازار سهام از ۳۰۰ میلیارد دلار باشیم. در این میان بررسی‌های «دنیای اقتصاد» از وجود ۶۲ شرکت با ارزش بازار بیشتر از یک میلیارد دلار حکایت دارد. شرکت‌هایی که عموما در زمره شرکت‌های کالامحور بازار قرار گرفته‌اند.
    آنچه دیگران می خوانند:

رکوردهای بی‌نظیر

پس از ثبت رکوردهای متوالی در کارنامه بورس تهران در سال جدید و ۸۷۹ کانال‌شکنی در این بازار، روز گذشته رکورد جدیدی در کارنامه تاریخی بازار سهام ثبت شد و مجموع ارزش کل بازار سهام شامل بورس و فرابورس از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفت. به این ترتیب با احتساب ۶۰ روز معاملاتی سپری شده از سال ۹۹، روزانه به‌طور میانگین ۶۵ میلیارد تومان بر ارزش کل بازار سهام افزوده شده که در نوع خود بی‌نظیر است. همزمان دیروز شاهد ورود دلار به محدوده ۲۰ هزار تومان بودیم. با این حساب ارزش دلاری بازار سهام نیز از ۳۰۰میلیارد دلار عبور کرد. در این میان صعود افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار سهام سبب شده تا تعداد شرکت‌های میلیاردر این بازار از ۶۲ شرکت عبور کند.
    صنایع میلیاردر بازار سهام
    بر اساس بررسی‌های در حال حاضر بیشترین سهام میلیارد دلاری جزو زیرمجموعه‌های گروه محصولات شیمیایی هستند. این صنعت با سهم ۲۰ درصدی از ارزش کل بازار سهام، ۱۵ شرکت میلیاردر را در خود جای داده و از این منظر رتبه اول را در اختیار دارد. فلزات اساسی نیز دیگر گروه بزرگ بورس است، این گروه با سهم ۱۵ درصدی از ارزش کل بازار سهام، ۸ شرکت میلیاردر دارد. سه گروه بانک، چند رشته‌ای صنعتی و فرآورده‌های نفتی هر کدام با ۵ شرکت میلیاردر، به‌صورت مشترک مقام سوم صنایع با بیشترین تعداد شرکت‌های بزرگ را در اختیار دارند.
    شرکت‌های میلیارد دلاری کدامند؟
    همان‌طور که اشاره شد ۶۲ شرکت بورس و فرابورس ارزش بازاری بیش از یک میلیارد دلار دارند. در این میان سهام فولاد مبارکه اصفهان و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر دارند و روزانه شاهد تغییر جایگاه این دو نماد در صدر بزرگان بازار هستیم. در این میان در پایان معاملات روز گذشته ارزش بازار «فولاد» به ۲۹۶هزار میلیارد تومان رسید و عنوان بزرگ‌ترین سهم بازار را از آن خود کرد. پس از آن «فارس» ۲۸۴ هزار میلیارد تومان می‌ارزد. «فملی» دیگر نماد کالایی بورس تهران است که با ارزش بازار ۲۵۴ هزار میلیارد تومان؛ رتبه سوم جدول بزرگان بازار سهام را به خود اختصاص داده است.

رتبه بعدی این جدول اما در اختیار یکی از تازه‌واردهای بازار قرار گرفته است. از این رو نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی که فقط ۴۳ روز از حضورش در گردونه معاملات بازار سهام می‌گذرد، ارزش بازاری معادل ۱۷۵هزار میلیارد تومان دارد. شاید بدنباشد نگاهی نیز به کوچکترین میلیاردرهای بازار سهام بیندازیم. سهامی که هر چند ارزش بازاری بیش از یک میلیارد دلار دارند اما در میان ۶۲ شرکت منتخب، کمترین ارزش را دارند. سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند به‌عنوان یکی از عرضه‌کنندگان برق، گاز، بخار و آب‌گرم فرابورسی شد.

ارزش بازار «دماوند» تا پایان معاملات روز سه‌شنبه به یک میلیارد و ۲۹ میلیون دلار رسید. «بپاس»، «بترانس» و «پاکشو» دیگر شرکت‌هایی هستند که به ترتیب کوچکترین میلیاردرهای بورسی هستند.در حال حاضر بورس تهران از نماگری تحت عنوان شاخص ۳۰ شرکت بزرگ تشکیل شده است. این نماگر از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۲۲۵ درصدی همراه شده است. نگاهی به ارزش بازار سهام در آخرین معاملات روز سه‌شنبه از تغییراتی در جدول ۳۰ شرکت بزرگ بورس تهران حکایت دارد.

3. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید eps از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال تاران آواتار ها
    تشکر شده 3,085 بار در 572 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تاران نمایش پست ها
    شاخص کل از نمای نزدیک
    [IMG][/IMG]
    یعد از رسیدن به سقف کانال
    احتمالا تا سقف کانال کوچک پول بک بکنه حدود 1300000 واحد
    [IMG][/IMG
    ویرایش توسط تاران : 2020/06/25 در ساعت 17:25

5. 23 کاربر به خاطر ارسال مفید تاران از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 901 بار در 84 ارسال

Thumbs up پاسخ : شاخص ( شاخص کل و شاخص سایر گروهها .. )

نقل قول نوشته اصلی توسط Lamour نمایش پست ها
    سلام میلاد جان و شادی خانم عزیز،

ببخشید از اینکه به سوال شما دیر جواب می دم.

حقیقتش من در حدی نیستم که بخوام تارگتی رو مشخص کنم. جدای از این معاملات من بر اساس استراتژی CFS هستش، فلذا لزوماً روش من به این گونه نیست که بخوام تارگتی رو مشخص کنم و منتظر باشم که سهم
    دقیقا به اون تارگت قیمتی برسه.

اما در پاسخ به سوال شما، به نظرم دو چارت زیر از شپنا می تونه روند شاخص کل بورس (و طبیعتاً روند کل بازار) را برای ما مشخص کنه. برای اینکه موضوع برای ما واضح تر بشه، پیشنهاد می کنم پست قبلی منو یه نگاهی بندازید. قبل از رسیدن شپنا به حمایت 1000 تومان، اشاره شده بود که شاخص هم داره به نقطه حمایتی مهم خودش (920000 واحد) نزدیک می شه.

الان هم به نظر می رسه شپنا داره به نقطه تعیین کننده ای نزدیک می شه. قیمت فعلی شپنا 2190 هستش و در صورتی که بخواد به سقف کانال ترسیمی برسه فقط دو روز لازم داره. یعنی می شه یک شنبه هفته آینده (8 تیر ماه). فکر کنم منظورم رو متوجه شدین!

(لطفا بر اساس استراتژی خودتون عمل کنین و این پست منو ملاک معاملات خودتون قرار ندید)
    نقل قول نوشته اصلی توسط trojan نمایش پست ها
    سلام در مورد سهام پالايشي مثل شپنا ، شبندر ، شبريز و ...

با توجه به چارت شاخص گروه پالايشي فكر مي كنم سهم هاي اين گروه طي ماه هاي آينده كماكان صعودي هستند.
    خودم به شخصه به مقاومت هاي پيش رو خيلي جدي نگاه نمي كنم و تصورم اينه فعلا بايد تو اين گروه سهام داري كرد ...
    ارزش ريالي حجم صف خريد 400 ميليوني شپناي 2000 تومني معادل 4 ميليارد حجم صف خريد سايپاي 200 تومني هست . تقاضا تو اين گروه افزايش داشته و احتمالا نسبت به خيلي از گروه هاي ديگه رشد مطلوبي خواهند كرد . هر چند قضاوت هنوز كمي زوده و فعلا به چارت سهم هاي گروه بايد اجازه بديم توسعه بيشتري پيدا كنند ولي اين احتمالم هست كه پالايشي ها در يك موج شتابدار با اهداف بالا باشند و در كوتاه ترين زمان قله هاي زيادي رو فتح كنند.
    به هر ترتيب نگاه به چارت شاخص گروه پالايشگاهي ( تصوير زير ) بيشتر من رو ترغيب به سهامداري ميكنه تا گين گرفتن از نوسانات كوتاه مدت تر .

اين ها صرفا توهماتي است كه ذهن ما از روند يك سهم ميسازه ولي مهم آن چيزي است كه در واقع اتفاق خواهد افتاد . پس فكر مي كنم بهتر باشه تا حد ضرر هاي صحيح (حمايت هاي ثابت و ديناميك معتبر) را هر روز بررسي و به روزآوري كنيم كه متضرر نشيم .

و اما چارت شاخص گروه فراورده هاي نفتي (تايم ماهانه) :

نقل قول نوشته اصلی توسط trojan نمایش پست ها
    شپنا هفتگی
    شکست سقف کانال صعودی بلند مدت
    اگر احتمالا بخواد یه پولبکی به سقف شکسته شده انجام بده فرصت خرید هست ، شپنا کلا هر جا راه داده فرصت خرید بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط mireg نمایش پست ها
    ممنون از تحلیلهای همه دوستان بالاخص Trojan و Lamour
    به شخصه فکر میکنم کانال زیر از شپنا صحیح تر هست:

فایل پیوست 5511
    1. شامل حرکت لگاریتمی سهم از سال 87 می باشد.
    2. سقف کانال بلند مدت(1.68 فیببو) در قیمت 4500 تومان دقیقا معادل با سطح 4.23 از فیبو اکیپنشن از حرکت فعلی سهم هست.(حرکت بعد از عید سهم که در موج انگیزشی سوم از آن هستیم.)
    3. قیمت 2500 تومان معادل 1.68 فیبو اکسپنشن موج فعلی سهم می باشد. که نظر شخضی بنده عبور از این محدوده و تارگت معتبر تکنیکالی سهم رو 4500 میدونم.
    4. صرفا نظر شخصی هست و مثل همیشه پر از اشتباه لطفا مبنای معامله قرار نگیرد.

سبز باشید
    سلام mireg و trojan عزیز و گرامی
    ممنون بابت چارت ها و تحلیل های عالی شما، چه در خصوص شپنا و چه در خصوص سهم های دیگه

mireg جان، من نمی تونم فایل پیوست شما رو ببینم و ظاهرا اجازه دسترسی به اون رو ندارم.
    ممنون می شم لینک مستقیمی از چارت خودتون رو در داخل سایت قرار بدین که توی انجمن قابل مشاهده باشه.

ممنون
    ممنون از دوستان عزیز و گرامی این انجمن خیلی خوشحال هستم که عضو کوچیکی از این انجمن هستم و از تحلیل های خیلی از دوستان خیلی استفاده کردم و خیلی چیزها هم یاد گرفتم

اجازه بدین یه نگاهی به چارت تعدیل نشده شپنا هم بندازیم. توی این چارت دو تا گپ مشخص کردم. گپ قیمتی شماره 1 در محدوده قیمتی 2500 و کپ قیمتی شماره 2 در محدوده قیمتی 1300

در موج صعودی قبلی، وقتی شپنا موفق به پر کردن گپ شماره 2 شد، سهم از 1300 شروع به ریزش کرد و تا محدوده قیمتی 1000 تومان هم پایین اومد. این ریزش شپتا همزمان شد با ریزش شاخص بورس از 1050000 تا 920000.

وقتی هم شپنا به نقطه حمایتی 1000 رسید، ترمز ریزش خود شپنا و همینطور شاخص بورس (و کل بازار) کشیده شد و روند صعودی جدیدی تشکیل شد و شپتا نونست از خط مقاومتی 1300 تومان عبور کنه.

در حال حاضر هم شپنا در حال پر کردن گپ قیمتی شماره 1 هستش که در حوالی عدد 2500 تومان قرار داره و شپنا برای رسیدن به این عدد نهایت 2 الی سه روز کاری فرصت داره.

در مورد این عدد 2500، چند تا نکته مهم وجود داره:

1- گپ قیمتی شماره 1.
    2- سقف کانال ترسیمی در چارتی که در پست قبلی نشون دادم (البته اگه اون چارت درست باشه. با این حال چارت عملکردی شرکت ره آورد هستش و می شه بهش اعتماد کرد).
    3- برخورد به خط روند آبی نمودار تعدیل نشده.

من فکر می کنم درستش اینه که قواعد استاندارد تکنیکال کلاسیک را اصولا باید رعایت کرد. یعنی می شه در حوالی قیمتی 2500 از این سهم خارج شد. بعد از خارج شدن ممکنه چند اتفاق بیافته.
    1- سهم از عدد 2500 رد بشه (یعنی تثبیت بالای سقف کانال ترسیمی من (البته در صورت درست بودن چارت) - در اون صورت: (الف) می شه مجدد به این سهم ورود کرد. (ب) می شه صبر کرد و در پولبک احتمالی به سقف کانال یا مثلا نزدیک به همین عدد 2500 به سهم ورود کرد.

2- سهم موفق با عبور از 2500 نشه. در اون صورت وارد فاز اصلاحی می شه. اصلاح شپتا می تونه یه جورایی به اصلاح کل بازار و اصلاح شاخص کل هم ترجمه بشه. در این صورت باید با احتیاط و در نقاط حمایتی خیلی محکم به سهم ورود کرد.

برای همین به نظرم بهترین استراتژی می تونه این باشه که ما برای روزهای آینده کندل های شپنا رو فالو کنیم و پشت کندل های روزهای قبلش مخفی بشیم تا ببینیم چه اتفاقی قراره بیافته

نقل قول نوشته اصلی توسط mireg نمایش پست ها
    ممنون از تحلیل بسیار خوبتون

1. در مورد عکس راستش من خیلی وقته این فاروم رو میخونم و از تحلیلهای دوستان استفاده میکنم ولی این اولین پست من اینجا بود نمی دونم چرا اینطور آپلود شد. این لینک مستقیم ش هست فکر کنم بشه دید
    http://uupload.ir/files/j9t4_sh.png

فایل پیوست 5512

2. ممنون از این تحلیل بسیار خوبتون. شما در ضمن تحلیل چارت شپنا به یه نکته طلایی اشاره کردید(سنگر گرفتن پشت کندل ها!) من با احازه تون اینجا از دیدگاه خودم کمی بازش کنم.
    کلا میشه 2 دیدگاه کلی به چارت داشت،
    1. دید استاتیک و کلاسیک به چارت: یعنی کشیدن حمایت ها و مقاومت ها و ترندلاین ها در تایم فریم های مختلف.
    در اینجا ما بدون هیچ پیش داروری از نحوه حرکت آتی سهم، می فهمیم که نقاط بازگشت(PRZ) های احتمالی در کجای چارت هستند و قیمت الان کجای چارت هست. مثلا می فهمیم قیمت در تایم W در حال رسیدن به یک مقاومت(حالا یا ترند لاین نزولی قبلی یا خط مقاومت قیمتی یا گپ و هر نوع PRZ احتمالی استاتیک) هستیم و مثلا در تایم D بالای خط روند کوتاه مدت هستیم.

2. دید داینامیک. یعنی با علم وجود PRZ های احتمالی و استاتیک، این نحوه حرکت جاری سهم هست که بیشتر برامون مهم هست و اصطلاحا بصورت سرخطی و به محض رسیدن به مقاومت استاتیک نمی فروشیم بلکه با یک استراتژی مشخص به دنبال این هستیم که با سهم باشیم تا مقاومت رو بشکونه.
    ببینید توی این بازار صعودی خیلی ها بارها نقد کردن و ای بسا یا از بازار رفتن بیرون و یا اینکه بالاتر خریدن، اینها دلیلش این بوده که با رسیدن به مقاومت استاتیک فروختن اما چنانچه دید داینامیک به چارت هم داشتند با هر استراتژی Trend following و مشخصا روشی کارا برای Trailing stop loss میتونستن توی بازار بمونن. به شخصه در تالار همسایه!(جدیدا توی تاپیک خودم ،سرچ "معاملات رگنار" در گوگل) همیشه پیشنهاد کرده ام که دوستان یا از موینگ اوریج استفاده کنن و یا مثلا پشت اخرین کندل قرمز روزانه سنگر بگیرن(کندل نزولی که مجددا قیمت موفق به تثبیت بالای آن شده استف ترجیحا با کندل پوشای صعودی Engulfing).
    خودم هم همین کار رو میکنم و با این کار استرس های بالا پایین شدنهای ساعتی قیمت سهام هم نداریم. و اگر تصمیم فروش داست باشم بر مبنای کندل روزانه که نیم ساعت آخر بازار محرز میشه تصمیم میگیرم.

پ ن : این دسته بندی استاتیک و داینامیک دید ناقص خودم بود و قطعا خالی از اشکال نیست مثلا دوستانی که با هر روشی از موج شماری ترید میکنن نوع نگاه شون به چارت فرق داره. البته که کلا دسته بندی Classification سلیقه ای هست و علمی نیست.

سبز باشید

[QUOTE/]

mireg جان

تحلیل شما فوق العاده بود.

با توجه به اینکه تبادل نظری که بین من و شما و trojan عزیز در خصوص شپنا صورت گرفته هم می تونه تاثیر مستقیم روی روند شاخص کل (و کلیت بازار) داشته باشه و خصوصاً اینکه تحلیل های شما جنبه آموزشی هم داره، اجازه بفرمایین من این چند پست اخیر رو به تاپیک شاخص کل منتقل کنم.

ممنون[/QUOTE]
    ارزش گذاری ریالی بورس تهران اشتباه است!

7. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید Lamour از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 3,129 بار در 539 ارسال

ببخشید عزیزان سوالی داشتم خدمتتون حالا اگر طبق فرمایش شما درحدود 2500 به مقاومت رسید تا چه عددی اصلاح می کنه

9. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید shadi از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

بوک مارک ها