صفحه 12 از 197 نخست ... 291011121314152262112 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 1962

موضوع: گروه بانــــکي

عضو عادی میشکا آواتار ها
    تشکر شده 114 بار در 20 ارسال
    دوستان فراموش نکنید که تحمل سود نکردن خیلی راحت تر از ضررکردنه...لطفا در تریدهای احساسی این روزهای بورس که حقوقی ها حضور کامل ندارند لطفا جمیع شرایط را در ورود و خروج به و از سهمها رعایت کنید.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید میشکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    تشکر شده 19,420 بار در 1,212 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشکا نمایش پست ها
    دوستان فراموش نکنید که تحمل سود نکردن خیلی راحت تر از ضررکردنه...لطفا در تریدهای احساسی این روزهای بورس که حقوقی ها حضور کامل ندارند لطفا جمیع شرایط را در ورود و خروج به و از سهمها رعایت کنید.
    سلام دوست من
    احسنت بر شما که این بحث رو مطرح کردین .......
    کاملا جمله منطقی فرمودید "تحمل سود نکردن خیلی راحت تر از ضررکردنه" اما متاسفانه در روانشناسی دقیقا عکس این قضیه وجود داره ،یعنی زمانی که بازار شدیدا مثبت میشه این مثبت بودن بدجوری بر ذهن تریدرهای فعال در بازار اثر میزاره و حس رقابت ایجاد میکنه که باعث میشه برای عقب نموندن از بقیه هرجوری شده سهمی بخرن حتی اگه فاندا نداشته باشه و خرید سهم به جای منطق وارد جو رقابت میشه و متاسفانه با کوچکترین برگشت بازار سهمهایی که بنیادی مطمئنی نداره راهی صف فروش میشه و ضرر ایجاد میکنند که دیگه چاره ایی جز تحملش نیست ،اما واقعا چرا این حالت در ذهن بوجود میاد ؟
    اعتقاد من اینه دلیل وجود این حالت اینه که در خریدن ما اختیار کامل داریم و احساس میکنیم تا رسیدن به سود فقط یک کلیک موس فاصله داریم یا یک تلفن به کارگزار ،لذا اگر این کار رو انجام ندیم و سهم بالابره هیچ دلیلی برای تبرئه خودمون نداریم و حس پشیمانی به سراغ انسان میاد و انسان دائما خودشو ملامت میکنه که خوب احساس خوبی نیست.
    اما زمانی که قیمتها پایین میاد برای تبرئه خودمون هزار دلیل داریم مثلا من میخواستم بفروشم ولی کارگزار گفت نفروش ،من گفتم سهموبفروشم ولی فلان تحلیلگر تو تحلیلش اشتباه کرد باعث شد سهمو ندم یا میگیم ،این بازار امسال مقصره ،اون زلزله که اومد روند بازار رو بهم ریخت واگه هیچ دلیل دیگه پیدا نکنیم میگیم همش کار این حقوقیاست تو بازار ایران هر کاری میخوان انجام میدن دیگه ..........
    خلاصه با دلیل تراشی که یک مکانیزم دفاعی در روانشناسی هست خودمون رو تبرئه میکنیم برای همین از نظر ذهنی زیاد اذیت نمیشیم.......
    اما تمام مواردی که عرض کردم خاص معامله گران غیر حرفه ایی هست ،ببینید این احساسات که در بالا عرض شد در تمام انسانها وجود داره و هیچکس نمیتونه بگه من این احساسات رو نداشتم یا با اونا درگیر نبودم اما عرض من اینه که معامله گر حرفه ایی این احساسات رو میشناسه و با اونها کنار میاد و در دراز مدت در اثر تجربه تونسته خودش رو عادت بده که با هرکدوم از حالتهای ذهنی متضاد که در ذهن پیش میاد چجوری کنار بیاد ولی تریدری که تجربه کمتری داره اسیر این احساسات میشه و باعث میشه ضرر کنه ،پس شناخت این احساسات خیلی اهمیت داره .......
    اما در ارتباط با وضعیت موجود باید عرض کنم ،فقط دنبال سهام با فاندای قوی باشید چون در این شرایط سهام با بنیادی ضعیف رو خطرناک میبینم (از یکطرف رشد کمتری تجربه میکنه از طرفی با کاهش جو مثبت میتونه ضرر ایجاد کنه )

با آرزوی موفقیت برای دوستان

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی حامد22 آواتار ها
    تشکر شده 451 بار در 107 ارسال
    وسینا را چطور میبینید؟ برای خرید مناسبه؟

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد22 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی The Edge آواتار ها
    تشکر شده 82 بار در 33 ارسال
    فکر کنم مناسب باشه..از معدود سهمایی که به نظرم قیمتش هیجانی و افراطی نیست
    Dream perfection has to be Imperfect

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید The Edge از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشکا نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HOLY نمایش پست ها
    سلام دوست من
    احسنت بر شما که این بحث رو مطرح کردین .......
    کاملا جمله منطقی فرمودید "تحمل سود نکردن خیلی راحت تر از ضررکردنه" اما متاسفانه در روانشناسی دقیقا عکس این قضیه وجود داره ،یعنی زمانی که بازار شدیدا مثبت میشه این مثبت بودن بدجوری بر ذهن تریدرهای فعال در بازار اثر میزاره و حس رقابت ایجاد میکنه که باعث میشه برای عقب نموندن از بقیه هرجوری شده سهمی بخرن حتی اگه فاندا نداشته باشه و خرید سهم به جای منطق وارد جو رقابت میشه و متاسفانه با کوچکترین برگشت بازار سهمهایی که بنیادی مطمئنی نداره راهی صف فروش میشه و ضرر ایجاد میکنند که دیگه چاره ایی جز تحملش نیست ،اما واقعا چرا این حالت در ذهن بوجود میاد ؟
    اعتقاد من اینه دلیل وجود این حالت اینه که در خریدن ما اختیار کامل داریم و احساس میکنیم تا رسیدن به سود فقط یک کلیک موس فاصله داریم یا یک تلفن به کارگزار ،لذا اگر این کار رو انجام ندیم و سهم بالابره هیچ دلیلی برای تبرئه خودمون نداریم و حس پشیمانی به سراغ انسان میاد و انسان دائما خودشو ملامت میکنه که خوب احساس خوبی نیست.
    اما زمانی که قیمتها پایین میاد برای تبرئه خودمون هزار دلیل داریم مثلا من میخواستم بفروشم ولی کارگزار گفت نفروش ،من گفتم سهموبفروشم ولی فلان تحلیلگر تو تحلیلش اشتباه کرد باعث شد سهمو ندم یا میگیم ،این بازار امسال مقصره ،اون زلزله که اومد روند بازار رو بهم ریخت واگه هیچ دلیل دیگه پیدا نکنیم میگیم همش کار این حقوقیاست تو بازار ایران هر کاری میخوان انجام میدن دیگه ..........
    خلاصه با دلیل تراشی که یک مکانیزم دفاعی در روانشناسی هست خودمون رو تبرئه میکنیم برای همین از نظر ذهنی زیاد اذیت نمیشیم.......
    اما تمام مواردی که عرض کردم خاص معامله گران غیر حرفه ایی هست ،ببینید این احساسات که در بالا عرض شد در تمام انسانها وجود داره و هیچکس نمیتونه بگه من این احساسات رو نداشتم یا با اونا درگیر نبودم اما عرض من اینه که معامله گر حرفه ایی این احساسات رو میشناسه و با اونها کنار میاد و در دراز مدت در اثر تجربه تونسته خودش رو عادت بده که با هرکدوم از حالتهای ذهنی متضاد که در ذهن پیش میاد چجوری کنار بیاد ولی تریدری که تجربه کمتری داره اسیر این احساسات میشه و باعث میشه ضرر کنه ،پس شناخت این احساسات خیلی اهمیت داره .......
    اما در ارتباط با وضعیت موجود باید عرض کنم ،فقط دنبال سهام با فاندای قوی باشید چون در این شرایط سهام با بنیادی ضعیف رو خطرناک میبینم (از یکطرف رشد کمتری تجربه میکنه از طرفی با کاهش جو مثبت میتونه ضرر ایجاد کنه )

با آرزوی موفقیت برای دوستان
    شاید این نوشته بتونه به تعدادی از دوستان کمک کنه ،حیفم اومد آخر صفحه قبل بمونه

10. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها

بانک ملت

از اونجایی که گروههایی که تعداد زیادی زیرگروه دارند پیدا کردن یک سهم از اون تاپیک واقعا دشواره تیم مدیریت تصمیم گرفته به جهت اینکه دسترسی دوستان عزیز به اطلاعات یک سهم ساده تر باشه ،به جای اینکه تحلیلها و اطلاعات سهام گروهی مطرح بشن از این به بعد برای هر سهم تاپیک خاصی اختصاص بدیم تا تحلیل هر سهم رو راحتتر بشه پیدا کرد ..............

همونطور که در نمودار زیر مشخص است بانک ملت از دید امواج الیوت در حال حرکت در موج 5 از سه میباشد

هدف این سهم میتواند خط فوقانی چنگال باشد .

اما اگر از نمای نزدیکتر به سهم نگاه کنیم طبق نمودار زیر

سه هدف برای سهم متصوریم که هدف اول حدود 225 تومن (هدف الیوت+هدف مثلث) و هدف دوم حدود 240 تومن (الیوت و تجمع فیبو) و هدف سوم 255 تومن (هدف الیوت) میباشد.

خلاصه : سهم در حال صعود با اهداف :
    هدف اول 225
    هدف دوم 240
    هدف سوم 255
    میباشد.

12. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,861 بار در 569 ارسال
    با سلام

اقای holy دیدم تشکر کافی نیست
    ممنون از نمودار و وقتی که گذاشتید
    خدا را شکر یکی از اساتید خرید مرا تایید کرد
    thanks alotttttttttttttttttttttttttttt

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید rojan از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال HOLY آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط rojan نمایش پست ها
    با سلام

اقای holy دیدم تشکر کافی نیست
    ممنون از نمودار و وقتی که گذاشتید
    خدا را شکر یکی از اساتید خرید مرا تایید کرد
    thanks alotttttttttttttttttttttttttttt
    خواهش میکنم دوست عزیز
    امیدوارم با مقداری صبر به اهداف سهم برسین و سود خوبی ببرین.
    موفق باشی دوست من

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید HOLY از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 791 بار در 225 ارسال
    دوستان کسانیکه مثلا سال قبل سپرده 5 ساله با سود 17 درصد باز کردن آیا امسال که سود را کم کردن و 15 درصد کردن شامل آنها هم میشود ؟؟

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید حبیب از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,363 بار در 334 ارسال
    دوستان کسی از بانک صادرات خبری ندارد ؟؟
    مثل اینکه برای افزایش سرمایه 20% خیلی زور زده رفته تو کما ؟؟

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Moradad از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع