صفحه 118 از 197 نخست ... 1868108115116117118119120121128168 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,171 به 1,180 از 1962

موضوع: گروه بانــــکي

عضو فعال
    تشکر شده 1,273 بار در 539 ارسال
    رئیس سازمان بورس: حضور پست بانک در روستاها ضروری است
    (تاریخ: جمعه 22 اردیبهشت 1391)
    (شاخه: اخبار پست بانک)
    با توجه به مصوبه اصلاحی مجلس شورای اسلامی، حضور پست بانک ایران در روستا و مناطق محروم به جهت رسالت خدمت رسانی و پرکردن خلاء بانکی مهم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور درجریان بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی بانک و بیمه و با حضور در غرفه این بانک ضمن بیان این مطلب گفت: خدمات پست بانک در روستاها بسیار سودآور است و علیرغم مصوبه اصلاحی مجلس شورای اسلامی هیچ لطمه ای به خدمتگزاری این بانک در روستا و مناطق محروم وارد نخواهد شد و خدمات ارزنده آن کماکان در این مناطق ادامه می یابد.

وی افزود: با برگزاری مجمع عمومی و شفاف سازی اطلاعات، همه ابهامات سهامداران رفع خواهد شد و انتظار داریم همه از این بانک خدمتگذار حمایت کنند تا هموطنان روستائی بیش از پیش از خدمات بی نظیر آن بهره مند شوند.

"وپست" در انتظار برگزاری مجمع
    با توجه به اخبار ارائه شده توسط جناب آقای مالمیر در خصوص عرضه 8 درصدی "وپست" در بورس و برگزاری مجمع این شرکت در سال جاری، باعث تشویق خریداران برای ورود به این سهام شده است.امیدواریم مباحث چند هفته جاری پیرامون این سهام حل شده و هر چه سریعتر بازار شاهد برگزاری مجامع و افزایش سرمایه این شرکت باشد.0

بورس نیوز

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    پای 4 بانک دیگر هم به پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی باز شد
    رئیس هیئت مدیره شرکت الیت گفت: در بانک تات و سرمایه و مسکن بی حساب برای ما حساب بازکردند. این را پیگیری کنید. من دسته چکها را امضا نکردم. نماینده دادستان گفت: ما 160 پرونده دیگر در این خصوص داریم که یانک رفاه استان گیلان 21 فقره تسهیلات به آریا داده است. این تحقیقات محرمانه است ولی بعدها خواهم گفت که تسهیلات بانکی در 10 سال قبل همین متهم نقش محوری داشته است.
    نماینده دادستان، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت الیت را دست راست مهرگان نامید و گفت: در مورد پرونده فسادمالی 160 پرونده دیگر وجود دارد که در حال بررسی است.

فراهانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: آقای الف - م فردی کاردان و دارای سابقه طولانی با مجموعه آریا بوده است. اینها وسایل نظامی وارد نمی کردند که می گویند ما قصد دور زدن تحریمها را داشته ایم در حالی که آنها گوشت و مرغ وارد می کردند.

وی گفت: هر سه نفر اینها آقای "ن "، "د" و "م" می دانستند که دسته چک سفید امضا و دادن آن به خسروی مشکل دارد. آقای الف - م دست راست مهرگان خسروی بود و ما ایشان را مجرم حرفه ای گروه می دانیم و این سه نفر مدعی جعل هستند ولی در این چند ماه حتی شکایت از جعل امضاهایشان نکرده اند چون خودشان هم مقصرند.

نماینده دادستان گفت: ما 160 پرونده دیگر در این خصوص داریم که یانک رفاه استان گیلان 21 فقره تسهیلات به آریا داده است. این تحقیقات محرمانه است ولی بعدها خواهم گفت که تسهیلات بانکی در 10 سال قبل همین متهم نقش محوری داشته است.

گردش مالی 75 میلیارد تومانی در شرکتی که مدیرعاملش خواب بود

مدیرعامل شرکت الیت انزلی در حالی که نه دسته چکی امضا کرده و نه هیچ کار جدی در شرکت کرده باشد 75 میلیارد تومان شرکتش گردش مالی داشته است.

آقای "د" مدیرعامل شرکت الیت انزلی عصر امروز در دهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی در دفاع از کیفرخواست قرائت شده خطاب به قاضی دادگاه گفت: من بیگناهم.

وی افزود: من در شرکت آریا ترخیص کار بودم و به علت سرعت عملم از من خوششان آمد و من را به انزلی منتقل کردند. یک روز آقای "ب" که دوست من بود به من گفت: می خواهیم برای واردات چوب از منطقه انزلی اقدام کنیم. آنها اسم شرکت را الیت گذاشتند تا با اسم خارجی با توجه به تحریمها مشکل نداشته باشیم.

بعدش رفتند کلی لوازم برای دفتر در مجتمع ونوس بندر انزلی خریدند که هنوز یخچال دفتر روشن نشده است.

متهم پرونده گفت: رفتند با امضای من کلی سیاهه و فاکتور ثبت کردند. خانم "ز" می گفت من مدارک را می دادم به آقای ش و یک ساعته تحویل می گرفتم. به خدا نه من دخالتی داشتم نه دسته چکی داشتم و هیچ حقوقی هم نگرفتم. دستم را روی قرآن می گذارم که خبر نداشتم.

مدیرعامل شرکت الیت گفت: یک روز ما را بردند اهواز برای همایش وقتی کارخانه را دیدم دهانم باز ماند. من حتی یک نقطه برای این شرکت کار انجام ندادم. ولی هم مدیرعامل بودم و هم رئیس هیئت مدیره.

قاضی گفت: آیا این شرکت در این پرونده مسئول است یا نه؟

متهم گفت: 8 ماه زندان بودم. بچه 8 ساله من فکر می کرد من مردم. ولی مقصر من نیستم هر چند شرکت متهم است.

فراهانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: کشورهای خارجی که می خواهند ایران را تحریم کنند که با اسم الیت گول نمی خوردند. همچنین مدیران شرکت الیت آگاهانه همکاری داشتند.

سپس وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکل من از خانواده مذهبی است و تنها کارش ترخیص کار بوده است. ایشان می گوید تمام مسئله من از دوستی من با آقای "ب" بوده است. الان تمام اموال خانواده موکلم روی هوا رفته و موکلم گفته اگر امضای من جایی درج شده است مطمئن باشید جعل شده است. آیا موکل من می دانسته این جرم دارد در شرکت رخ می دهد و ساکت باشد در حالی که این عقلانی نیست. موکل نمی دانسته کجا به نام شرکت حساب باز شده است.

قاضی گفت: آیا هیئت مدیره مسئول 75 میلیارد گردش مالی است؟

وکیل گفت: اینها همه اسم است و هیئت مدیره وجود خارجی نداشته است. هیچ اختیار و عملکردی نداشتند. موکل من اصلا نیاز مالی هم نداشته است. فقط بر حسب اعتمادی که داشته این حرکت را انجام داده است. وقتی موکلم در یک همایشی در شرکت آریا حضور داشته با دیدن امام جمعه و استاندار در این مراسم قطعا اعتماد کرده است.

متهم دوباره در جایگاه قرار گرفت و گفت: در بانک تات و سرمایه و مسکن بی حساب برای ما حساب بازکردند. این را پیگیری کنید. من دسته چکها را امضا نکردم.

در انتها وکیل متهم گفت: از دادگاه تقاضا دارم حکم برائت موکلم را بصادر کند.
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اگر می خواهی بنده کسی نشی بنده هیچ چیز مشو.(ژاک دوال)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

3. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مخبرالدوله آواتار ها
    تشکر شده 17,307 بار در 4,846 ارسال
    /بررسي بودجه 91/

با تصويب مجلس؛ دستگاههاي اجرايي مجاز به افتتاح حساب در بانكهاي غير دولتي شدند
    » سرویس: سياسي - مجلس
    کد خبر: 91022515269
    دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۷

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني بعد از ظهر امروز و در جريان بررسي جزييات لايحه بودجه به دستگاههاي اجرايي اجازه دادند در بانكهاي غير دولتي حساب افتتاح كنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به دستگاههاي اجرايي اجازه داده ميشود در صورت ضرورت با رعايت ماده 76 قانون محاسبات مبني بر چگونگي افتتاح حساب بانكي براي وزارتخانهها و موسسات دولتي با تاييد خزانه داري كل كشور و تصويب هيات وزيران نسبت به افتتاح حساب در بانكها و موسسات مالي و اعتباري غير دولتي داراي مجوز از بانك مركزي اقدام كنند.

5. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مخبرالدوله از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 102 بار در 48 ارسال
    ظاهراً دوباره برداشت از حساب بانکها انجام گرفته است
    سهم نیوز رو هم ببین
    www.sahmnews.ir
    سرویس پیامکی سهم نیوز، ارزان و پرمحتوا

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید sahmnews از ایشان تشکر کرده است:

کاربر فعال
    تشکر شده 2,028 بار در 537 ارسال
    نوش جون كساني كه ريسك كردن و وپست رو رو 400 خريدن

تا 700 با سهم هستيم

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید يگانه از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال
    تقسیم سود 38 تومانی بانک پارسیان

شركت بانک پارسیان (سهاميعام)

نماد: وپارس كد: 04-19-65

موضوع : خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه
    بدینوسیله به اطلاع میرساند مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بانک پارسیان(سهامیعام) در تاریخ 28/02/91 تشکیل شد.

تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه:
    1) صورتهای مالی سالیانه منتهی به 29/12/90 شرکت مورد تصویب قرار گرفت.
    2) معاملات موضوع ماده 129 اصلاحیه قانون تجارت به تصویب رسید.
    3) سود تقسیمی به ازای هر سهم مبلغ 380 ریال مورد تصویب قرار گرفت
    .
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

11. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    بانك مركزي: انتشـار ايران چك از سرگرفته ميشود
    دبير كل بانك مركزي تصريح كرد: اكنون منتظر ابلاغ انتشار ايران چك هستيم تا طبق روال كار توليد براي جايگزيني ايرانچكهاي فرسوده و انتشار ايرانچكهاي جديد را انجام دهيم.

دبيركل بانك مركزي با اشاره به توقف انتشار ايرانچك از زمان دريافت نامه رييس مجلس مبني بر غيرقانوني بودن اين كار عنوان كرد: بانك مركزي براي شروع مجدد توليد و انتشار ايرانچك آمادگي دارد و منتظر ابلاغ اين موضوع براي انتشار مجدد ايرانچك هستيم.

محمود احمدي در گفتوگو با ايسنا، در مورد آمادگي بانك مركزي براي انتشار مجدد ايرانچك با توجه به تصويب اجازه انتشار ايرانچك در مجلس گفت: مراحل قانوني اين كار كه انجام شود كار توليد و انتشار ايرانچك تداوم پيدا خواهد كرد. ما هم با توجه به ذخاير لازم در اين مورد آمادگي توليد و انتشار ايرانچكها را داريم.

وي ادامه داد: بيش از 50 درصد موجودي نقدينگي مردم ايرانچك است و حذف آن دشواريهايي را در پي خواهد داشت. با وجود اين، از روزي كه نامه رييس مجلس در مورد انتشار نشدن ايرانچك به دست ما رسيده بود، انتشار ايرانچك را متوقف كرده و درصدد بوديم اگر مجلس با انتشار مجدد ايران چك موافقت نكرد جهت جمعآوري ايرانچكها اقدام كنيم.

دبير كل بانك مركزي تصريح كرد: اكنون منتظر ابلاغ انتشار ايرانچك هستيم تا طبق روال كار توليد براي جايگزيني ايرانچكهاي فرسوده و انتشار ايرانچكهاي جديد را انجام دهيم.

پيش از اين در چهارشنبه هفته گذشته، مجلس شوراي اسلامي با تصويب بندي از لايحه بودجه 91، به بانك مركزي مجوز داد تا اقدامات لازم را براي تداوم چاپ و انتشار ايرانچك 50 هزار توماني در سال جاري انجام دهد.

نمايندگان مجلس بند الحاقي 25 لايحه بودجه 91 در بخش هزينهاي را تصويب كردند كه بر اين اساس بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران مجاز است اقدامات لازم را در زمينه تداوم چاپ و انتشار ايران چك بانك مركزي با طرحهاي موجود و با مسدود نمودن معادل ريالي مبالغ ايرانچكهاي منتشره تحت نظارت هيات نظارت اندوخته اسكناس طبق قانون پولي و بانكي كشور به عمل آورد.
    الماس را جز در قعر زمین نمیتوان یافت و حقایق را جز در اعماق فکر نمی توان کشف کرد.(ویکتور هوگو)
    اعتماد به نفس را از شیر بیاموزید اوبا خودش یکدل است و هرگز تضاد در او راه ندارد.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال مات آواتار ها
    اسفند 89 تا مرداد 90 ، ماه عسل عاملان فساد بزرگ
    پورمحمدی: در 5 ماه 1800 میلیارد تومان از سیستم بانکی خارج کردند
    خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه اختلاس واژه مناسبی برای پرونده مالی اخیر نیست، گفت: دولت در بحث هدفمندی یارانهها، تخلفات آشکاری داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مصطفی پورمحمدی، ظهر امروز در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد و در جمع دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: بخش عظیمی از فساد بانکی اخیر، در فاصله اسفندماه سال 89 تا مرداد90 انجام شده است و بالغ بر هزار و 800 میلیارد تومان، تنها در همین مدت پنج ماهه از سیستم بانکی کشور خارج شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: تقریبا چهار سال است که در سازمان بازرسی کل کشور مشغول به فعالیت شدهام و در این مدت، بارها به ارگانهای مختلف تذکر دادم که نظام بانکی کشور دارای ایراد است و فساد بانکی اخیر این مسئله را کاملا اثبات کرد.

پورمحمدی گفت: در همان مراحل اولیه فساد عظیم اخیر و زمانی که 150 میلیارد تومان از سیستم بانکی توسط این گروه اعتبار دریافت شده بود، گزارشی تهیه کردیم و تخلفات را تذکر دادیم و خواستار این شدیم که این وجوه به بانک بازگردد، اما متاسفانه توجهی نشد.

وی یادآور شد: بهتر است در مورد پرونده اخیر، از فساد بزرگ بانکی به جای اختلاس یاد کنیم، زیرا اختلاس دارای شرایط مخصوص به خود است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به هدفمندی یارانهها و تبعات آن در اقتصاد کشور، اظهار کرد: از همان ابتدا، قرار بود که هدفمندی یارانهها، منجر به افزایش اشتغال و همچنین افزایش تولید داخلی شود، اما آمار و شواهد نمایانگر چیز دیگری است.

پورمحمدی ادامه داد: این امر ناشی از این است که دولت در اجرای هدفمندی یارانهها، دارای تخلفات آشکاری بوده و این قانون را به صورت ناقص اجرا کرده است.

وی تاکید کرد: قرار بود با اجرای این قانون، مردم را به بهتر مصرف کردن تشویق کنیم، اما در حال حاضر، مردم را تبدیل به حقوق بگیران ثابت کردهایم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، یادآور شد: سوال اساسی ما از دولت این است که چرا دولت فراتر از منابع مالیاش، به مردم پرداخت داشته و اینکه چرا از جای دیگری غیر از محل درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانهها، پول برداشت کرده است؟

وی نبود تعادل و توازن اقتصادی موجود را ناشی از ناقص اجرا شدن قانون هدفمندی یارانهها عنوان کرد.

پورمحمدی با اشاره به حیطه وظایف سازمان بازرسی کل کشور، گفت: سازمان بازرسی کل کشور، تنها وظیفه نظارتی برعهده دارد و دایره نظارت آن نیز مشمول قوه قضاییه، مجلس و سایر نهادهای قانونگذار نمیشود و تنها بر دستگاههای اداری نظارت دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خاتمه با اشاره به افتتاح نشدن شعب بانک گردشگری نیز افزود: تخلف این بانک در همان مراحل اولیه کشف شد و موضوع بلافاصله به بانک مرکزی اطلاع داده شد و با پیگیری آنها، از افتتاح این بانک و همچنین بانک آریا جلوگیری شد.

انتهای پیام/س10

©2012 Fars News Agency. All Rights Reserved

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

تعيين تكليف پروژههاي مشترك بانك تات پس از ادغام

در پروژههايي كه بانك تات متعهد شده مشاركت خواهد داشت، پس از ادغام با موسسات مالي نيز آن تعهدات را اجرايي خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پيگيريها از مسئولان بانك تات حاكي از آن است كه اين بانك پس از ادغام با موسسات مالي صالحين و آتي به تعهدات پيش از اين خود عمل خواهد كرد.

بدين ترتيب اين بانك در پروژههاي مشتركي كه متعهد شده مشاركت خواهد داشت و سپردههايي كه تعهد آن را پذيرفته نيز پس از ادغام همچنان به آنها متعهد خواهد بود.

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

تكليف سهامداران «تات» مشخص شود

ايسنا- رييس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با ادغام بانك تات بايد حقوق سهامداران جزء رعايت شود. دكتر علي صالحآبادي در خصوص ادغام بانك تات گفت: با ادغام بانك تات بايد تكليف سهامداران اين شركت مشخص شود. وي افزود: اگر قرار است اين بانك ادغام شود، ريزهكاري قانوني دارد كه حتما بايد مدنظر قرار گيرد تا حقوق سهامداران جزء رعايت شود.

رييس سازمان بورس اضافه كرد: در اين راستا با بانك مركزي مذاكراتي انجام شده است كه تكليف سهامداراني كه سهام اين بانك را خريداري كردهاند، مشخص شود.
    صالحآبادي با بيان اينكه احراز بروز تخلف در اين بانكها بر عهده بانك مركزي است، اظهار كرد: مطالبه سهامداران از سازمان بورس و مطالبه سازمان از بانك مركزي اين است كه تكليف سهامداران بايد به گونهاي روشن شود كه كسي متضرر نشود.

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع