صفحه 53 از 278 نخست ... 3435051525354555663103153 ... آخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 2777

موضوع: سرمايه گذاري سايپا (وساپا)

عضو عادی
    تشکر شده 227 بار در 62 ارسال
    دوست عزيز شما كه مي گي مفته مفته خوب به نظرتون بهتر نيست بري خود سهم رو بگيري با 107 تومان
    من نمي فهمم در شرايطي كه مي شه خود سهم رو خريد با قيمت پايين تر چرا بايد بريم سراغ تقدم
    درسته كه دامنه نوسانش بيشتره اما اگه بياد پايين ضرر هم خيلي زياد مي شه
    من فكر مي كنم معمولا بايد قيمت سهم از تقدم + 100 تومان بيشتر باشه چون ريسكش پايين تره اما نمي دونم چرا بازار داره تقدم 16 توماني رو مي خره اما خود سهم كه صف خريدش ميشه 1092 ريال رو نمي خره. يكمي عجيبه
    اما قيمت تقدم اگه 16 تومان باشه و احتمالا به 20 تومان هم برسه مزيتش اينه كه رشد خود سهم رو تضمين مي كنه

عضو فعال ata007 آواتار ها
    تشکر شده 31,931 بار در 5,976 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو نمایش پست ها
    قيمت خود سهم 107 تومن و قيمت حق 16 تومن اگر 100 تومن رو بريزه كسي و حق رو تبديل كنه به سهم با توجه به اينكه خود سهم 107 تومنه پس ضرره و ميشه راحت خود سهمو خريد تنها جذابيت حق در اينه كه دامنه نوسانش نسبت به خود سهم بيشتره كه در مورد اين سهم با توجه به اينكه قيمت حق از خود سهم بيشتره ريسكش زيادتره
    نقل قول نوشته اصلی توسط hahahaha نمایش پست ها
    دوست عزيز شما كه مي گي مفته مفته خوب به نظرتون بهتر نيست بري خود سهم رو بگيري با 107 تومان
    من نمي فهمم در شرايطي كه مي شه خود سهم رو خريد با قيمت پايين تر چرا بايد بريم سراغ تقدم
    درسته كه دامنه نوسانش بيشتره اما اگه بياد پايين ضرر هم خيلي زياد مي شه
    من فكر مي كنم معمولا بايد قيمت سهم از تقدم + 100 تومان بيشتر باشه چون ريسكش پايين تره اما نمي دونم چرا بازار داره تقدم 16 توماني رو مي خره اما خود سهم كه صف خريدش ميشه 1092 ريال رو نمي خره. يكمي عجيبه
    اما قيمت تقدم اگه 16 تومان باشه و احتمالا به 20 تومان هم برسه مزيتش اينه كه رشد خود سهم رو تضمين مي كنه
    دوستان عزیزم فرمایشات شما کاملا" درست و منطقیه
    ولی حق موتور محرکی برای حرکت خود سهم است
    و اینو بدونیم که خود سهم هم در این قیمت ها نخواهد ماند و با حمایتهای حقوقی صعود خواهد کرد.

3. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ata007 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مات آواتار ها
    تشکر شده 13,899 بار در 4,563 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو نمایش پست ها
    قيمت خود سهم 107 تومن و قيمت حق 16 تومن اگر 100 تومن رو بريزه كسي و حق رو تبديل كنه به سهم با توجه به اينكه خود سهم 107 تومنه پس ضرره و ميشه راحت خود سهمو خريد تنها جذابيت حق در اينه كه دامنه نوسانش نسبت به خود سهم بيشتره كه در مورد اين سهم با توجه به اينكه قيمت حق از خود سهم بيشتره ريسكش زيادتره
    در مورد اين سهم در نظر داشته باشيد كه سهاماي خوبي كه تو پرتفو داشته رو داده به گروه بهمن به خاطر بدهياش مثل مس و خارك و... دوستان حواسشون باشه

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مات از ایشان تشکر کرده است:

عضو عادی
    تشکر شده 227 بار در 62 ارسال
    البته دوست عزيز اميدواريم صعود كنه
    من امروز وساپا خريد كردم و خيلي خوشحال مي شم صعود كنه ولي اگه بخواد بياد پايين چي؟؟؟ فاصله سهم تا تقدمش زياد شده. علت اصلي كه من هم سهم رو گرفتم همين فاصله بود. فكر كردم حداقلش اينه كه كساني كه دارند با اين حجم تقدم رو در اين قيمت مي خرن پس حتما قصد دارن خود سهم رو هم به اون قيمتها نزديك كنند اين ديگه حداقلش خواهد بود و براي همين سهم رو خريدم. ولي فكر كنم عمده بازي تقدمها كار حقوقي بود چون براي حقيقي نمي صرفه اين فاصله قيمتي رو پرداخت كنه مگه اينكه اطلاعاتي داشته باشه كه سهم قراره به مثلا 120 تا 130 برسه در اينط صورت بازده تقدم خيلي بيشتر از سهم مي شه

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata007 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم فرمایشات شما کاملا" درست و منطقیه
    ولی حق موتور محرکی برای حرکت خود سهم است
    و اینو بدونیم که خود سهم هم در این قیمت ها نخواهد ماند و با حمایتهای حقوقی صعود خواهد کرد.
    عطا جان تجربه ای که من روی سهمای حق دار داشتم اینه که بدلیل زیاد شدن یکباره شناور، حقوقی نمیتونه همزمان روی هر دو مانور بده.
    حق تقدم خوب نوسان میده اما بالا و پایین زیاد داره و بازی هم زیاد روش در میارن.
    و اینکه بالا بودن فاصله حق و سهم تضمینی بر افزایش قیمت سهم یا خودش نیست. بازی بترانس یا زامیاد رو به یاد بیار
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,705 بار در 26,716 ارسال
    با سلام
    اینکه قیمت حق بالاتر از سهم میشد کاملا قابل انتظار بود و قبلا هم دلایل اون عنوان شده بود و انتظاری غیر از این نمیرفت.

اونهایی که حق رو میخرن نه به خاطر واریز مبلغ بلکه برای استفاده از نوسانشه که امروز هم نوسان خوبی داد که استفاده کردم.
    تا 2ماهی که بازخواهد بود میشه از نوساناتش استفاده برد البته با پذیرش ریسک بالاش برای افراد ریسک پذیر.
    تعداد حق ها هم از خود سهم کمتره و این هم امتیازیه و باعث میشه حق با فشار فروش کمتری همراه باشه چون اون هایی که تعداد حق از سهم بیشتره فشار فروش بیشتر میشه.
    در اینجا ریسک بالا داریم با احتمال سود بالا و به دلیل جذابیت بالایی که حق داره حداقل در 1ماه اول قیمت حق بالاتر از خود سهم خواهد ماند و با نزدیک شدن به پایان مهلت فاصله نزدیک و احتمالا برعکس هم خواهد شد.

با یه مبلغ کم میشه تعداد زیاد خرید و همیشه حجم تقاضا زیاده درحالی که تعدادش از خود سهم کمتره (امروز اینهمه معامله شد کلا 180 میلیون تومان بود و یه نفر حقیقی هم میتونه چندین میلیون بخره درحالی که تعداد حق محدوده) اگر سهم مثلا 5تومان افت کنه حق باید چند روز صف فروش باشه و بیاد پایین تا بهش برسه که در این بین سهم برمیگرده مگر اینکه اوضاع خراب بشه.

چذابیت حق هایی که سهم اصلی نزدیک قیمت اسمیه برای افراد ریسکپذیر بسیار بالاست و کافیه بازار خوب باشه یا مثلا حقوقی حمایت کنه سهم 15 20 درصد رشد کنه اونوقت حق بازده 100درصدی میده ولی در ضررش هم همینه اما باز جذابیت خریدش بیشتره چون نهایت اگر مثلا بجای رشد که میتونه بازده 40 50 حتی 100درصدی بده فرض کنیم بیاد پایین مثلا برسه به 5 تومان خب در اینجا نمیفروشیم و 100رو واریز میکنیم سهم میافته برامون 115تومان که درصد ضرر زیاد نیست و نگه میداریم (اگر توانایی پرداخت مبلغ 100تومان هاشو داشته باشیم)ولی در کنار پذیرش این ریسک چند درصدی احتمال سود بردن صد درصدی وجود داره پس ارزش داره.

کلا برای تازه کار یا کم ریسک توصیه نمیشه و باید فعلا دید بازی حق ها اینبار چطوره چون در همین 2 ماه اگر بشه به موقع وارد و خارج شد ممکنه سود عالی بده ولی اگر بد عمل کنیم ضرر زیاد.

من خودم امروز حق هایی که 151خریم 159 دادم رفت و نگه نداشتم و منتظر شدم ببینم در روزهای بعد بازی چیه بر اساس اون عمل کنم شاید مجبور شدم بالاتر هم بخرم.

روی این جور حق ها من زیاد مانور میدم و فوتو فنشون دستمه فقط امیدوارم سهم اصلی به زیر 100 نیاد که برنامه هامون بهم میریزه و نمیتونم سود چندانی از نوساناتش ببرم.
    در حق فاراک که تا کنون رضایت بخش بوده و از وقتی اومده بارها استفاده بردم
    سهم هایی که فرضا 500تومان هستند حقشون 400 جذابیت چندانی ندارن ولی ریسکشونم کمه.
    ویرایش توسط وحید 20 : 2012/07/03 در ساعت 13:24
    درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 39 بار در 17 ارسال
    دوستان سهام جایزه چقدر طول میکشه که قابل فروش بشن؟
    آیا فروش حقها تاثیری در سهام جایزه داره ؟

عضو فعال ata007 آواتار ها
    تشکر شده 31,931 بار در 5,976 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی مصری پور نمایش پست ها
    عطا جان تجربه ای که من روی سهمای حق دار داشتم اینه که بدلیل زیاد شدن یکباره شناور، حقوقی نمیتونه همزمان روی هر دو مانور بده.
    حق تقدم خوب نوسان میده اما بالا و پایین زیاد داره و بازی هم زیاد روش در میارن.
    و اینکه بالا بودن فاصله حق و سهم تضمینی بر افزایش قیمت سهم یا خودش نیست. بازی بترانس یا زامیاد رو به یاد بیار
    مصطفی جون جمعا" 170 میلیون حق تقدمهاش شناور داره که این میتونه مزیت خوبی واسه مانور باشه

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید ata007 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال داش مهدی آواتار ها
    تشکر شده 3,371 بار در 599 ارسال
    من اگه حقوقی وساپا با این بنیادیش بودم، سهمو تا 130- 140 حمایت میکردم، تو 30- 40 تومن کلن از حق خارج میشدم، و بعد هم عرضه های وحشتناک در سهم داشتم تا به قیمت های فعلی برگرده و بعد هم نقشه کشیدن برای حق های استفاده نشده........... بازیی که خیلی تابلو شده ولی هنوز جواب میده
    مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ

15. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید داش مهدی از ایشان تشکر کرده اند:

کاربر فعال
    تشکر شده 414 بار در 156 ارسال
    خرید وساپا تو این قیمت 104 تومان خیلی مفت است . با سود و فروش حق بازم قیمت خرید سهامدار نمی شود فروش با این قیمت غلط است باید صبر کرد قیمت به 140 برسد ، که به نظرم بازم برای فروس کم است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع