صفحه 82 از 82 نخست ... 327279808182
نمایش نتایج: از 811 به 818 از 818

موضوع: گاهنامه

عضو فعال "heydar" آواتار ها
    تشکر شده 29,896 بار در 7,159 ارسال

پاسخ : گاهنامه

با سلام
    یه سری اخبار بد داره میاد از منطقه وموشک و نفتکتش و..
    شاید تاثیر منفی بذاره رو بورس بویژه سهم های خبری که با خبر بالا پایین میشن
    در کل این ریسک به نظر ادامه دار خواهد بود

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

سلام روز بخیر
    یادمه سال ۹۲ یه نظرسنجی گذاشتم تو یکی از همین تایپیک ها که بازدهی چقدر بوده است ؟ یادمه حدود ۵۰ درصد بین صفر تا ۵۰ درصد بودن حالا میگردم دقیق اونو پیدا میکنم حدود بیست درصد ضرر. حدود سی درصد بالای ۵۰ درصد
    موج امسال بورس خداییش ضعیف تر از ۹۲ بوده بویژه در سهام ریالی . ولی خب شاخص رو میتوان معیار خوبی گرفت شاخص از ۸۰ اومد تا ۲۰۰ معادل ۱۵۰ درصد
    پس میتوان گفت بازدهی حدود ۱۵۰ درصد به بالا عالی بوده برای این لحظه از سال بین ۸۰_۱۵۰ متوسط زیر ۵۰ درصد هم بد
    هرکس باید ببینه چه کرده ..

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2408
    پیدا کردم درصدها بهتر از آنچه بود که تو ذهن من بود

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

سلام دوستان قدیمی و جدید بورسی
    بعد از حدود دوسال از رشد بازار به نظر در نزدیکی انتهای مسیر قرار داریم هرکس توانست سود خوبی کند نوش جانش هرکس هم نتوانست انشالله دفعات بعد فقط نکته مهم اینه که قسمت زیادی از پلوها رو خوردن یهو شستن دیگ نیفته به عهده ما ..!

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط heydar";773235][COLOR="#FF0000
    سلام دوستان قدیمی و جدید بورسی
    بعد از حدود دوسال از رشد بازار به نظر در نزدیکی انتهای مسیر قرار داریم هرکس توانست سود خوبی کند نوش جانش هرکس هم نتوانست انشالله دفعات بعد فقط نکته مهم اینه که قسمت زیادی از پلوها رو خوردن یهو شستن دیگ نیفته به عهده ما ..!
    [/COLOR]
    سلام و عرض ارادت
    جناب حیدر واقعا وجود شما و تعدادی از عزیزان به فروم بورسی غنای صد چندان می بخشد همیشه تحلیلهای شما را در چند سال گذشته دنبال می کردم که متاسفانه مدتی بود نمی نوشتید . نگاه شما در تحلیل کلان اقتصاد و سمت و سوی بورس در اکثر مواقع اعجاب انگیز بود . ضمن آرزوی سلامتی و شادی برایتان خواهشمندیم در صورت امکان منبعد نیز بیشتر از تحلیلهایتان بهره مند گردیم .
    اما در مورد مرقومه جنابعالی بنده یک سوال داشتم ممنون خواهم شد نظر شما را در اینخصوص بدانم .
    اگر بپذیریم به آخرهای رشد بازار در این زمان رسیده ایم معنی اش نقد کردن عده ای و خروج نقدینگی از بازار خواهد بود سوال این است که این نقدینگی به کدام بازار می رود ؟
    میدانیم که :
    1- مسکن رشد خود را کرده است و بدون شک رکود سنگینی پیش رو دارد چون قدرت خریدی در سطح قیمتهای کنونی وجود ندارد
    2- بازار ارز از طرف دولت کنترل می شود و امکان خرید و فروش در سطح گسترده و لحظه ای میسر نیست .
    3- به تبع کنترل نرخ ارز ، طلا نیز تا حدود زیادی متاثر نرخ دلار خواهد بود .
    4- نرخ سود بانکی کوتاه مدت با وجود تورم کنونی چندان جذبه ای ندارد و نرخ بلندمدت و یکساله با توجه به ریسک سیاسی موجود و عدم دسترسی آنی به پول و پرداخت جریمه در صورت نقد کردن زودتر از موعد چندان به صرفه نخواهد بود .
    5- خرید خودرو و احتکار آن هم به صرفه نیست چون قیمت خودرو رشد کرده است
    خلاصه اینکه هر جور حساب می کنم فقط زمانی پول می تواند از بورس خارج بشه که بازار جایگزینی پیدا بشه ! فعلا دولت موافق افزایش نرخ سود بانکی نیست . اما اگر روزی تغییر سیاست بدهد و نرخ سود بانکی در حد مطلوبی افزایش یابد همان روز روز خروج از بورس خواهد بود .

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط رادین1 نمایش پست ها
    سلام و عرض ارادت
    جناب حیدر واقعا وجود شما و تعدادی از عزیزان به فروم بورسی غنای صد چندان می بخشد همیشه تحلیلهای شما را در چند سال گذشته دنبال می کردم که متاسفانه مدتی بود نمی نوشتید . نگاه شما در تحلیل کلان اقتصاد و سمت و سوی بورس در اکثر مواقع اعجاب انگیز بود . ضمن آرزوی سلامتی و شادی برایتان خواهشمندیم در صورت امکان منبعد نیز بیشتر از تحلیلهایتان بهره مند گردیم .
    اما در مورد مرقومه جنابعالی بنده یک سوال داشتم ممنون خواهم شد نظر شما را در اینخصوص بدانم .
    اگر بپذیریم به آخرهای رشد بازار در این زمان رسیده ایم معنی اش نقد کردن عده ای و خروج نقدینگی از بازار خواهد بود سوال این است که این نقدینگی به کدام بازار می رود ؟
    میدانیم که :
    1- مسکن رشد خود را کرده است و بدون شک رکود سنگینی پیش رو دارد چون قدرت خریدی در سطح قیمتهای کنونی وجود ندارد
    2- بازار ارز از طرف دولت کنترل می شود و امکان خرید و فروش در سطح گسترده و لحظه ای میسر نیست .
    3- به تبع کنترل نرخ ارز ، طلا نیز تا حدود زیادی متاثر نرخ دلار خواهد بود .
    4- نرخ سود بانکی کوتاه مدت با وجود تورم کنونی چندان جذبه ای ندارد و نرخ بلندمدت و یکساله با توجه به ریسک سیاسی موجود و عدم دسترسی آنی به پول و پرداخت جریمه در صورت نقد کردن زودتر از موعد چندان به صرفه نخواهد بود .
    5- خرید خودرو و احتکار آن هم به صرفه نیست چون قیمت خودرو رشد کرده است
    خلاصه اینکه هر جور حساب می کنم فقط زمانی پول می تواند از بورس خارج بشه که بازار جایگزینی پیدا بشه ! فعلا دولت موافق افزایش نرخ سود بانکی نیست . اما اگر روزی تغییر سیاست بدهد و نرخ سود بانکی در حد مطلوبی افزایش یابد همان روز روز خروج از بورس خواهد بود .
    سلام لطف دارید شما ممنون
    ببنیند اولا اینو بگم که منظورم از بازار یعنی شاخص و 80 درصد سهام بازار هست همیشه تو منفی ترین بازار هم یه سری سهم وجود دارند که بازدهی مثبتی بدهند .
    و اما در مورد نقدینگی ببنید بازار راحت می تواند به سرنوشت بازارهای موازی چه ارز چه طلا چه ملک چه خودرو مبتلا شود الان تو بازارهای موازی نقدینگی ته کشیده پول نیست اصلا و اگر در صورتی که مساله سیاسی خاصی ندهد انتظار بازدهی خاصی از بازارها نمیتوان داشت . اما بازار بورس هم احتمالا به سرنوشت بازارهای دیگر مبتلا میشه . البته همین الان هم کم کم علائم اون داره رخ نشون میده . به فرض مثال یک نمونه عرض کنم فولاد هست پارسال این موقع فولاد هر خبر مثبتی می آمد صف خرید میشد و الان هر خبری هم بیاد باز فروشنده هستن
    به نظر بنده اگر خبر بد در سطح کشور نیاد کم کم باز پول ها برن سمت سپرده کما اینکه تو این مدت هم رفتن و دارن میرن
    سود بانکی هم 20-25 درصد جذاب هست کم نیست لازم نیست افزایش بده
    شرایط میتونه تغییر کنه یکی از اون اینه که دلار باز بره بالای 15 هزار تومان ( بدون جنگ البته ) درآن صورت می تواند شاخص را بالای 300 هزار ببرد
    تجدید ارزیابی تمام شرکت ها هم میتواند این کار رو بکند
    در غیر اینصورت گمون نمیکنم حدود 270 هزار به راحتی شکسته شود
    پ.ن این هم عرض کنم بسیاری از سهام دراین قیمت ها برای حقوقی ها هم جذاب نیستن بنده در یکی از همین شرکت ها هستم که جزو درصدی ها شرکت های بزرگ هم هست این روزها خریدار نیست چه بسا فروشنده هم هستن و منظر صف خرید که بفروشند . نمیگم قیمت بالاست ولی جوری هست که حقوقی به جای فولاد ترجیح میدهد سپرده گذاری کند

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید "heydar" از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

عرض سلام و ادب مجدد جناب حیدر
    بسیار ممنون از پاسختان، من جواب خودم را گرفتم و البته تا حدودی زاویه دیدم تغییر کرد . باز هم ممنون

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

کاربران جدید
    تشکر شده 44 بار در 28 ارسال

صفحه های قبلی این تاپیک بسیار جالب و آموزنده بود

صفحه 82 از 82 نخست ... 327279808182

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)