نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با تشکیل کانون سهامداران حقیقی موافقید؟

رأی دهندگان
27. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

20 74.07%
  • خیر

7 25.93%
صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 34

موضوع: کانون سهامداران حقیقی

ستاره دار(18) Aiming آواتار ها
    تشکر شده 14,107 بار در 2,540 ارسال

پاسخ : کانون سهامداران حقیقی

با سلام و تشکر از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند و نظرشون رو دادند..

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    ایده خوبی است اما در صورت تشکیل به ان خوشبین نیستم جرا ؟؟
    دلایل زیادی می توان ارایه کرد فقط یکی دو نکته اشاره می شود:
    --یکی از وظایف اصلی سازمان بورس همین است حال اگر این وظیفه بخوبی انجام نشود از این کانون هم کاری ساخته نخواهد بود.
    --- بورکراسی موجود را خواهد افزود
    --- به دلیل پراکندگی سهامداران حیقیقی در سطح کشور هماهنگی واقعی مشکل است
    -- خودش می تواند به مافیای جدید تبدیل شود که فقط منافع اداره کنندگان و افراد خاصی را تامین کند
    --- .................................................. ..........
    نقل قول نوشته اصلی توسط احـد نمایش پست ها
    با سلام فکر کنم همه فعالان بورس برای داشتن چنین تشکلی اجماع نظر دارند حداقل با قاطعیت میتوان رای حداکثری براش قائل بود ولی این کافی نیست باید دنبال راه کار بود و مسیری که باید طی و به ان رسید را واکاوی کرد از گرفتن اجازه از مسئولین مربوطه و مهیا کردن شرایط لازم جهت تحقق چنین هدفی پس لازم است دوستان در این زمینه راهکار نشان و یا پیشنهاد بدن البته فکر کنم قبلا نیز یکبار در حهتش تلاش شده ولی به جایی نرسیده ........در هر حال پرداختن به این مسئله تلاش زیادی میطلبد و همچنین مطالب زیاد.......امیدوارم استاردش از همین فروم وزین بورسی انجام گیرد تا چه پیش اید.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد3 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از ايجاد اين تاپيك، بسيار لازم هست داشتن همچين ايده اي هر چند فاصله اي زياد تا عملي شدن داره. البته مهمترين مشكلي كه اكنون اين ايده داره اينه كه متاسفانه جامعه ايران تفكر كوتاه مدتي داره و اين حرفها فقط در بازار نزولي خريدار داره! الاني كه بازار صعودي شده هر كس دنبال سود خودش خواهد بود! ولي اينكه حداقل يه همچين ايده اي شروع به شكل گيري كنه باعث ميشه احتمالا در يكي از موجهاي نزولي بتونه عملي بشه!!!
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

به نکات خوبی اشاره شد..

هر کاری شروعش با سختی ها و مشکلاتی روبرو میشه ولی باید راه چارشو پیدا کرد..

سازمان بورس که به درستی میفرمائید یکی از مسئولیتهاش حفاظت از حقوق سهامدار جزء هست در خیلی از مواقع با بخشنامه هاو قوانینش باعث ضرر سهامداران جزء شده ولی با اعتراض تک و توک هیچ سهامداری حاضر به پاسخگویی نیست ولی با تشکیل یک تشکیلات سازمان یافته تر خودش رو ملزم به پاسخگویی می ببینه چون عدم پاسخگویی،میتواند براش تبعات داشته باشد..

پراکندگی در سراسر کشور .. در مشاغل دیگر هم هست ولی ساز و کارش رو اتحادیه های اصناف در مشاغل دیگه به طریقی رفع کردند.. با توجه به اینکه اکثریت قشر سهامداران، تحصیلکرده هم هستند فکر میکنم میشه براش راهکار اندیشید..

الان شما ببینید هر تصمیم مهمی در بازار قراره گرفته بشه یه جلسه حداقل با کانون کارگزاران و حقوقی ها گذاشته میشود ولی سهامداران حقیقی از خیلی از این مسائل مهم بی اطلاعند حال آنکه یکی از مهمترین ارکان بازار، همین سهامداران هستند..

در تغییراتی که در قوانین داده میشه مثل حجم مبنا، دامنه نوسان، نرخ کارمزد و خیلی از موارد دیگر توجه داشته باشید که (حقیقی و حقوقی) همه به یک اندازه درگیر معاملات هستند ولی تصمیمات تنها با اعمال نظر حقوقی ها و کارگزاران گرفته میشود ..

من به یک مورد اشاره میکنم همین نرخ کارمزد .. عمده حقوقی ها یا خودشون کارگزاری دارند یا مشتری درجه یک کارگزار محسوب میشوند یعنی یا به طریقی این کارمزد توسط شرکت زیر مجموعه شان(کارگزاری) به جیب خودشان میرود یا از تخفیفات خاص برخوردارند ولی سهامداران حقیقی نرخ کارمزدی را پرداخت میکنند که در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست ولی صدای سهامدار به جایی نمیرسه چون تصمیمات با حضور افراد دیگری صورت میگیرد..

این مسائل در موارد دیگر هم قابل ذکر است نظیر عرضه اولیه که عموما طبق یک قانون نانوشته تعداد عمده ای از سهم به حقوقی ها میرسه و عموم سهامداران از آن بی بهره می مانند..
    دیگه معمولا افراد قدیمیه بازار از این عرضه ها صرف نظر میکنند چون حجم فوق العاده ناچیزی به سهامداران معمولا تعلق میگیره که اساسا قابل اعتنا نیست! حال آنکه این خودش قسمتی از انتفاع بازار هست که حقیقی ها از آن محروم میشوند..
    (بگذریم از برخی عرضه اولیه های آبشاری که رمق بازار رو میگیره و گوش هیچ کسی هم بدهکار نیست)

امیدوارم دوستان هم اگر مسائلی برای پیشرفت این کار به ذهنشون میرسه بیان کنند .. این کمترین کاریه که میشه انجام داد..

سپاس از دوستانی که ابراز نظر کردند..
    ویرایش توسط Aiming : 2016/06/28 در ساعت 22:01
    وارن بافت :برای بدست آوردن بازدهی های فوق العاده نیازی نیست کارهای فوق العاده انجام بدیم.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 988 بار در 377 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    امیدوارم دوستان هم اگر مسائلی برای پیشرفت این کار به ذهنشون میرسه بیان کنند .. این کمترین کاریه که میشه انجام داد..
    يك راه براي شروعش ميتونه اين باشه يه تجمع با همين هدف تشكيل كانون سهامدارن در تالار حافظ گذاشته بشه. البته همونطور كه قبلا گفتم اين كار بايد در زمان بازار نزولي كه همه سهامدارا شاكي هستن انجام بشه وگرنه استقبال خوبي نميشه. به نظرم فعلا زمان خوبي نيست. حدود دو-سه هفته پيش زمان خيلي خوبي بود واسه اين كار. ولي الان بهتره صبر كنيم تا نزول سنگين بعدي!

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محمد3 از ایشان تشکر کرده اند:

يك راه براي شروعش ميتونه اين باشه يه تجمع با همين هدف تشكيل كانون سهامدارن در تالار حافظ گذاشته بشه. البته همونطور كه قبلا گفتم اين كار بايد در زمان بازار نزولي كه همه سهامدارا شاكي هستن انجام بشه وگرنه استقبال خوبي نميشه. به نظرم فعلا زمان خوبي نيست. حدود دو-سه هفته پيش زمان خيلي خوبي بود واسه اين كار. ولي الان بهتره صبر كنيم تا نزول سنگين بعدي!
    من فکر می کنم برای تشکیل چنین تشکلی باید از راههای دیگر مثل نامه نگاری با افراد ذیربط نظیر . رییس سازمان بورس. وزارت کشور. نمایندگان مجلس و دیگر ارگان ها جلو رفت تا بشه برای دریافت مجورهای لازم به نتایج مطلوبتری دست یافت.
    واقعیتش به شخصه با تجمعات اعتراض آمیز زیاد موافق نیستم و اساسا حمایتم از تشکیل این کمپینی که راه افتاده همین بوده که بتونیم یک جایگاه در خور شان سهامداران پدید بیاریم تا در هر مشکلی سهامداران به فکر تجمعات اعتراض آمیز که تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته، نباشیم بلکه در شرایط مناسب بازار هم بتونیم نقش مثبتی در تصمیمات بازار به نفع سهامداران داشته باشیم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Aiming از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال mohammadhossein آواتار ها
    تشکر شده 1,311 بار در 638 ارسال

این نامه در خبر های فوری در تلگرام هست.
    ..............................................
    نامه يك سهامدار به ريئس جمهور

سلام جناب دكتر روحاني ابتداي امر تبريك ما سهامداران را پذيرا باشيد براي تك رقمي شدن نرخ تورم پس از سالها
    طبق فرمايشات جناب عالي
    نظام جمهوري اسلامي ايران نظام شفاف و هدف بندي هست
    بنا به نياز مبرم بازار سرمايه به كانون سهامدارن حقيقي كه يكي از كوچكترين حق هاي يك سرمايه گذار در بازار سرمايه هست كه همچين تشكلي داشته باشد كه طي چندين سال توسط مديران بازار سرمايه به دلايل واهي رد و ممنوع اعلام شدش
    تشكلي كه در خيلي از اصناف كوچكيتر و جمعيت خيلي كمتر ديده شده
    اما همچنان سهامداران حقيقي در بلاتكليفي و بدون اتحاديه منتظر پاسخگويي مسولين مربوطه هستنند
    لذا از جناب عالي خواهشمند هستيم كه به نياز جمعيت چند صد هزاري سهامداران رسيديگي شود
    جناب دكتر روحاني
    اكثر مديران و مسولين نظام طبق سنت حسنه فيش هاي حقوقي خود رو يكي پس از ديگيري اعلام عمومي كردند
    لذا از مسولين بازار سرمايه و رياست بازار سرمايه دكتر فطانت كه طي مصاحبه هاي متعدد بر شفاف بودن اين بازاز اذهان داشتند لذا خواشمند هستيم كه فيش حقوقي هاي خود را كه اين روز ها درخواست بسياري از سهامداران بازار سرمايه هست اعلان عمومي كنند كه اين امر باعث تاييد بر شفاف بودن بازار ميشود
    و عدم شفاف سازي فيش هاي حقوقي
    از نهاد بازرسي كل كشور خواهان رسيديگي هستيم

رونوشت:
    نهاد رياست جمهوري
    بازرسي كل كشور
    سازمان اوراق و بهادار

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mohammadhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

يك راه براي شروعش ميتونه اين باشه يه "تجمع با همين هدف تشكيل كانون سهامدارن" در تالار حافظ گذاشته بشه. البته همونطور كه قبلا گفتم اين كار بايد در زمان بازار نزولي كه همه سهامدارا شاكي هستن انجام بشه وگرنه استقبال خوبي نميشه. به نظرم فعلا زمان خوبي نيست. حدود دو-سه هفته پيش زمان خيلي خوبي بود واسه اين كار. ولي الان بهتره صبر كنيم تا نزول سنگين بعدي!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    من فکر می کنم برای تشکیل چنین تشکلی باید از راههای دیگر مثل "نامه نگاری با افراد ذیربط" نظیر . رییس سازمان بورس. وزارت کشور. نمایندگان مجلس و دیگر ارگان ها جلو رفت تا بشه برای دریافت مجورهای لازم به نتایج مطلوبتری دست یافت. واقعیتش به شخصه با تجمعات اعتراض آمیز زیاد موافق نیستم و اساسا حمایتم از تشکیل این کمپینی که راه افتاده همین بوده که بتونیم یک جایگاه در خور شان سهامداران پدید بیاریم تا در هر مشکلی سهامداران به فکر تجمعات اعتراض آمیز که تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته، نباشیم بلکه در شرایط مناسب بازار هم بتونیم نقش مثبتی در تصمیمات بازار به نفع سهامداران داشته باشیم.
    البته منم نگفتم تجمع اعتراض اميز گفتم تجمع با هدف تشكيل كانون سهامدارن. در راهكار شما كه البته من با كليتش موافقم چند پرسش وجود داره:چه فرد يا افرادي نامه نگاري را انجام دهند؟آيا اين افراد ميتوانند نامه يا اقدام خود را به نمايندگي از كل سهامداران بدانند؟غير از نامه نگاري چه راهكارهاي ديگري مي‌توان انجام داد؟اين مسائل و شايد مسائل ديگري كه الان در ذهن من نباشه نشون ميده اگر قرار است حركت از سمت تمام سهامداران يا حداقل به نمايندگي از همه باشه بايد همگي مشاركت و پيشنهاد داشته باشند. البته اين رو قبول دارم كه در تجربيات روزمره مردم جامعه ما تقريبا هيچ گفتگوي دموكراتيكي وجود نداره و اين مسئله كمي كار رو سخت ميكنه ولي اين رو هم ميدونيم كه سطح تحصيلات و آگاهي مردم نسبت به گذشته خيلي بيشتر شده پس نبايد نسبت به رسيدن به گفتگويي نتيجه دار ناميد بود. ضمنا تا جايي كه من مطلع هستم حضور تمام سهامدارن در تالار حافظ و گفتگو، كاملا قانوني است!

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید محمد3 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال
    تشکر شده 8,705 بار در 2,233 ارسال

البته منم نگفتم تجمع اعتراض اميز گفتم تجمع با هدف تشكيل كانون سهامدارن. در راهكار شما كه البته من با كليتش موافقم چند پرسش وجود داره:چه فرد يا افرادي نامه نگاري را انجام دهند؟آيا اين افراد ميتوانند نامه يا اقدام خود را به نمايندگي از كل سهامداران بدانند؟غير از نامه نگاري چه راهكارهاي ديگري مي‌توان انجام داد؟اين مسائل و شايد مسائل ديگري كه الان در ذهن من نباشه نشون ميده اگر قرار است حركت از سمت تمام سهامداران يا حداقل به نمايندگي از همه باشه بايد همگي مشاركت و پيشنهاد داشته باشند. البته اين رو قبول دارم كه در تجربيات روزمره مردم جامعه ما تقريبا هيچ گفتگوي دموكراتيكي وجود نداره و اين مسئله كمي كار رو سخت ميكنه ولي اين رو هم ميدونيم كه سطح تحصيلات و آگاهي مردم نسبت به گذشته خيلي بيشتر شده پس نبايد نسبت به رسيدن به گفتگويي نتيجه دار ناميد بود. ضمنا تا جايي كه من مطلع هستم حضور تمام سهامدارن در تالار حافظ و گفتگو، كاملا قانوني است!
    این دولتها و در مجموع حکومت با تشکیل هر سندیکایی و با هر نام و شکلی مخالف است

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmoeini نمایش پست ها
    این دولتها و در مجموع حکومت با تشکیل هر سندیکایی و با هر نام و شکلی مخالف است
    شما در ايران زندگي نميكنيد! و متاسفانه مثل بسياري هموطنانم در شبكه‌هاي ماهواره‌اي زندگي ميكنيد!!!

لطفا يك جستجو در گوگل انجام دهيد تا متوجه شويد چند هزار سازمان مردم نهاد در سالهاي اخير مجوز رسمي فعاليت از وزارت كشور گرفته‌اند.

عضو فعال
    تشکر شده 8,705 بار در 2,233 ارسال

شما در ايران زندگي نميكنيد! و متاسفانه مثل بسياري هموطنانم در شبكه‌هاي ماهواره‌اي زندگي ميكنيد!!!

لطفا يك جستجو در گوگل انجام دهيد تا متوجه شويد چند هزار سازمان مردم نهاد در سالهاي اخير مجوز رسمي فعاليت از وزارت كشور گرفته‌اند.
    در همین ایران زندگی میکنم ولی چشمهایم را نبسته ام
    هر جایی که احساس کنند مردم میتوانند بصورت قدرت مطرح شوند
    به هر شکلی
    مجوز نمیدهند
    مجوز کنسرت موسیقی سنتی را نمیدهند
    اونوقت بیان مجوز نهاد سیاسی بدهند
    اونهم تو جایی که در ارتباط با بورس رانتی ایرانه
    که همه رانتش هم دست خودشونه

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ahmoeini از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmoeini نمایش پست ها
    در همین ایران زندگی میکنم ولی چشمهایم را نبسته ام
    هر جایی که احساس کنند مردم میتوانند بصورت قدرت مطرح شوند
    به هر شکلی
    مجوز نمیدهند
    مجوز کنسرت موسیقی سنتی را نمیدهند
    اونوقت بیان مجوز نهاد سیاسی بدهند
    اونهم تو جایی که در ارتباط با بورس رانتی ایرانه
    که همه رانتش هم دست خودشونه
    هر جايي احساس كنند بعضيها مي‌خواهند خطوط قرمز رو رد كنند مجوز نميدهند. كنسرت با مجوز هم در حال حاضر زياد داريم! اونايي كه خطوط قرمزها رو رد ميكنند لغو مجوز ميشن ربطي به سنتي و غير سنتي هم نداره!
    اين ديدگاه شما كه تمام مسائل رو به شكل "ما خوبيم اونا بدن"! ميبينه نهايتا مشكلي رو نميتونه حل كنه.

يك مسئله كليدي در موفقيت طرحهاي اين چنيني اينه كه آيا با هدف حل مشكلات "همه" هست يا فقط بخش خاصي رو مي‌خواد در نظر بگيره و راه حل بده.
    بله اگر اين طرح با ديدگاه شما بخواد خودش رو در برابر اقتدار موجود و نه به هدف حل مشكلات قرار بده قطعا هيچ شانسي نخواهد داشت.

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)