صفحه 3 از 158 نخست 1234561353103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 1577

موضوع: جذابیت های تلفیق تکنیکال و فاندامنتال

عضو جدید apple آواتار ها
    تشکر شده 34 بار در 11 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن نظري نمایش پست ها
    1-دوست عزيزم درباره زمين شركت طبق نظر يكي از مسئولين شركت به تازگي و در سال 89 اخذ سند شده است و در سال 90 قصد فروش زمين را دارند اما هنوز قيمت فروش كارشناسي نشده است مثل اينكه اگر اشتباه نكنم تقريبا 50 تومان سود غير عملياتي براي سهم رقم خواهد زد
    2-درباره افزايش نرخ در فروش شير و محصول شيرهاي يارانه اي افزايش نرخ شديد داشته است كه اين را در بازار نيز ميتوانيد مشاهده نماييد
    در مورد هزينه هاي اداري عمومي چطور هزينه 2.1 ميليارد توماني به يك دفعه 50 درصد افزايش پيدا ميكند و ميشود 3.1 ميليارد تومان؟؟
    اگر 30 درصد هم هزينه ها افزايش پيدا كند و 600 ميليون افزايش يافته و تنها 400 ميليون تومان از هزينه ها كاسته شود هر سهمي تقريبا8-10 درصد تعديل مثبت ميشود
    سود سال 90 شركت 60 تومان است به نظر بنده در بدبينانه ترين حالت 65 تومان محقق خواهد شد با اعمال پي بر اي متوسط 5 قيمتي سهم ميشود 330 تومان الان قيمت سهم 275 تومان است يعني در بدترين حالت ممكنه ميتوان شاهد بازدهي 20 درصدي شركت بود حال پتانسيل فروش زمين و محصولات جديد و غيره بماند...

1- خیلی بعیید است که زمینی فروخته شود. حداقل در سال جاری.
    2- شیر یارانه ای افزایش داشته است ولی، باید ببینیم سبد فروش شرکت چه تغییری داشته است . می شود به من بگویید شرکت چند درصد از فروش سال گذشته اش یارانه ای بوده است ؟ از محل این ارزان فروشی چقدر پول از دولت می گرفته و اکنون چقدر تصیبش می شود ؟
    3- اگر درصدی بخواهیم نگاه کنیم در مورد هزینه ها حرف شما صحیح و احتمالا نزدیک به واقعیت است ولی شرکتی که 300 نفر پرسنل دارد اینکه هزینه هایس 2.1 میلیارد تومانی اش 3.1 میلیارد شده باشد. آن هم با اجرای طرح یارانه ها خیلی عجیب نیست .
    4- ببخشید پی به ای 5 از کجا آمد ؟

سال 88 همین ایام با سود 45 تومانی قیمت هر سهم 190 تومان بود یعنی پی به ای حدود 4
    سال 87 همین ایام بسته بود ولی قبل و بعد از باز شدن پی به ای 4 بود .
    چه شد که ما به این سهم پی به ای 5 دادیم ؟

5- اگر بنا به 20 درصد سود باشد که شرکت های نقد شونده دیگر به سادگی این سود را به ما می دهند . مثلا همین فملی شما واقعا 20 درصد توانایی رشد دارد. شیران توانایی دارد . وصنا توانایی دارد . وبملت می تواند تازه قول هم می دهم همه این ها را راشین عزیز تایید قطعی می کنند .
    با تمام این اوصاف من فکر می کنم در لبنیاتی ها ممکن است موارد قابل توجه بسیاری باشد که باعث ایجاد سود بیش از 100 درصدی شود . راستش من چند روزی است در حال بررسی شان هستم وقتی مصاحبه شما در نما بورس و تاپیکتون اینجا را خواندم گفتم بیام و مستقیم سوال بپرسم شاید معمای لبنی ها برای من حل شود که متاسفانه هنوز نشده است

6- ای کاش حوصله داشته باشید و کمی در مورد پست بانک با هم گپ بزنیم .

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید apple از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط apple نمایش پست ها
    1- خیلی بعیید است که زمینی فروخته شود. حداقل در سال جاری.
    2- شیر یارانه ای افزایش داشته است ولی، باید ببینیم سبد فروش شرکت چه تغییری داشته است . می شود به من بگویید شرکت چند درصد از فروش سال گذشته اش یارانه ای بوده است ؟ از محل این ارزان فروشی چقدر پول از دولت می گرفته و اکنون چقدر تصیبش می شود ؟
    3- اگر درصدی بخواهیم نگاه کنیم در مورد هزینه ها حرف شما صحیح و احتمالا نزدیک به واقعیت است ولی شرکتی که 300 نفر پرسنل دارد اینکه هزینه هایس 2.1 میلیارد تومانی اش 3.1 میلیارد شده باشد. آن هم با اجرای طرح یارانه ها خیلی عجیب نیست .
    4- ببخشید پی به ای 5 از کجا آمد ؟

سال 88 همین ایام با سود 45 تومانی قیمت هر سهم 190 تومان بود یعنی پی به ای حدود 4
    سال 87 همین ایام بسته بود ولی قبل و بعد از باز شدن پی به ای 4 بود .
    چه شد که ما به این سهم پی به ای 5 دادیم ؟

5- اگر بنا به 20 درصد سود باشد که شرکت های نقد شونده دیگر به سادگی این سود را به ما می دهند . مثلا همین فملی شما واقعا 20 درصد توانایی رشد دارد. شیران توانایی دارد . وصنا توانایی دارد . وبملت می تواند تازه قول هم می دهم همه این ها را راشین عزیز تایید قطعی می کنند .
    با تمام این اوصاف من فکر می کنم در لبنیاتی ها ممکن است موارد قابل توجه بسیاری باشد که باعث ایجاد سود بیش از 100 درصدی شود . راستش من چند روزی است در حال بررسی شان هستم وقتی مصاحبه شما در نما بورس و تاپیکتون اینجا را خواندم گفتم بیام و مستقیم سوال بپرسم شاید معمای لبنی ها برای من حل شود که متاسفانه هنوز نشده است

6- ای کاش حوصله داشته باشید و کمی در مورد پست بانک با هم گپ بزنیم .
    دوست عزيزم با تشكر از شما
    1-بحث فروش زمين را گفتم در سال 90 قرار است انجام پذيرد نه در سال جاري
    2- شيرهاي يارانه اي تقريبا 10 درصد و ساير فراورده هاي شير شركت حدود 30 درصد بودجه شركت را تشكيل ميدهد
    3- طبق اطلاعات حاصله به دليل فشار سازمان بورس شركت مجبور شده است هزينه هاي خود را افزايش دهد تا سود خود را دست پايين اعلام نمايد وگرنه هيچگاه حتي با اجراي طرح تحول به يكباره هزينه اداري و عمومي شركت 50 درصد افزايش پيدا نميكرد نهايت رشد اين هزينه ها 30 درصد ميباشد
    4- پي بر اي متوسط صنعت چقدر است؟ پي بر اي متوسط بازار چقدر است؟ پي بر اي 5 به عنوان متوسط پي بر اي گروه و پي بر اي كف بازار لحاظ شده است وگرنه هم پي بر اي متوسط گروه و هم پي بر اي بازار بالاتر از 5 ميباشد ما دست پايين پي بر اي داديم
    5- اما درباره سود 20 درصدي بنده ميگويم حداقل اين سود 20 درصد است ان هم در بازه كوتاه مدت ولي در بازه ميان مدت با تعديل مثبت عايدي كه در پيش است يا قطعي شدن و يا منتشر شدن بحث فروش زمين شركت يا حتي افزايش متوسط نسبت پي بر اي در اين گروه شايد هم بادهي بسيار بيشتر از 20 درصد باشد به هر عنوان به اين نكته مهم توجه نماييد در تاپيك راشين عزيز تمامي سهامي كه از ديد بنيادي و تكنيكال در يك راستا باشند بررسي خواهد شد و بررسي غشان صرف برتري داشتن اين سهم به نسبت ساير سهمها نميباشد در ادامه تمامي سهام پر پتانسيل ديگر كه از ديد بنيادي و تكنيكال جاي رشد دارد بررسي خواهد شد و اين بررسي صرف به غشان نخواهد بود
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

کاربر فعال arak_bourse آواتار ها
    تشکر شده 10,635 بار در 3,281 ارسال
    جناب نظري يك تحليل هم از قشكر داشته باشيد كه بعضي دوستان سيگنال خريد براي آن داده اند؟
    در مورد بانك ملت و وصنعت هم اگر كار كرده ايد نظرتان را بفرماييد؟
    تحلیلگر بازار tahlilgar0@

5. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید arak_bourse از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط arak_bourse نمایش پست ها
    جناب نظري يك تحليل هم از قشكر داشته باشيد كه بعضي دوستان سيگنال خريد براي آن داده اند؟
    در مورد بانك ملت و وصنعت هم اگر كار كرده ايد نظرتان را بفرماييد؟
    دوست عزيزم قشكر را از ديد بنيادي با توجه به مصرف بالاي انرژي گاز چندان مساعد نميبينم البته امسال توانايي رسيدن به سود حداقل 20 توماني را دارا ميباشد
    وصنعت با افزايش سود شركتهاي زير مجموعه و ازاد سازي بخشي از ذخاير كاهش ارزش سرمايه گذاري ها ميتواند تعديل خوبي تا سطح 22-23 تومان بدهد به نظرم قيمت سهم توانايي رسيدن به سطوح 130 تومان را داشته باشد
    بانك ملت نيز قطعا با تعديل عايدي هم براي امسال و هم براي سال 90 روبرو ميباشد قيمت سهم با اعمال تعديل عايدي براحتي ميتواند به سطوح 220 تومان برسد

7. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

بنده كمي هم بر روي سفارود با توجه به افتتاح طرح لوله و الياف بهراد و بهبود بازار فروش شركت در سال 90 نظر دارم بايد ديد تكنيكال ان در چه سطحي سيگنال خريد ميدهد...

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    د
    وصنعت با افزايش سود شركتهاي زير مجموعه و ازاد سازي بخشي از ذخاير كاهش ارزش سرمايه گذاري ها ميتواند تعديل خوبي تا سطح 22-23 تومان بدهد به نظرم قيمت سهم توانايي رسيدن به سطوح 130 تومان را داشته باشد
    جناب نظری...بازگشایی ایران خودرو و عرضه ی پاسارگاد تا چه حد میتونه روی وصنعت تاثیر بذاره
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    جناب نظری...بازگشایی ایران خودرو و عرضه ی پاسارگاد تا چه حد میتونه روی وصنعت تاثیر بذاره
    دوست عزيزم قطعا بازگشايي خودرو تاثير نسبتا بالايي بر روي وصنعت دارد اما پاسارگاد چندان تاثيري بر وصنعت ندارد وصنعت تنها نيم درصد پاسارگاد را دارا ميباشد

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی diesel29 آواتار ها
    تشکر شده 373 بار در 115 ارسال
    راشين جان از ديد بنيادي بعيد است به قيمتهاي 210 تومان برسد به نظر بنده نيز خريد در سطوح قيمتي 260-270 تومان مناسب است البته احتمال دارد از شنبه روند سهم عوض شود
    اول از همه سلام راشین خانم این اولین پست من برای شما ست درسته در جواب پست من به اقای نظری میباشد اما چون این صحبت بین شماست گفتم همینجا عرض ادب کرده باشم
    دوستان من این سهمی که شما راجع به ورودش صحبت میکنید همون غشان دیگه ؟ چون جایی اسم سهم و نبردین همش قیمت دادین کنجکاو شدم

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید diesel29 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی گلادياتور آواتار ها
    تشکر شده 174 بار در 51 ارسال
    جناب نظري اگه ممكنه توضيح بيشتري راجع به سفارود بدين
    تشكر

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید گلادياتور از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط راسل كرو نمایش پست ها
    جناب نظري اگه ممكنه توضيح بيشتري راجع به سفارود بدين
    تشكر
    دوست عزيزم طرح لوله و الياف بهراد با ظرفيت بيش از 23 هزار تن راه اندازي شده است كه در سال 90 ميتواند سود مناسبي را براي سفارود رقم بزند از طرفي با افزايش قيمت نفت و افزايش بودجه عمراني شركت باعث دريافت و وصول مطالبات سفارود و افزايش تقاضا و بهبود بازار شركت خواهد شد محصولات اين شركت عمدتا به شركتهاي اب و فاضلاب فروخته ميشود كه پيشبيني ميشود در سال 90 تقاضا براي محصولات شركت افزايش خوبي يابد با جمع اين تفاسير سود سفارود در سال 90 قابليت رشد خوبي را خواهد داشت

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 158 نخست 1234561353103 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع