صفحه 99 از 158 نخست ... 498996979899100101102109149 ... آخرین
نمایش نتایج: از 981 به 990 از 1577

موضوع: جذابیت های تلفیق تکنیکال و فاندامنتال

عضو عادی
    تشکر شده 2,476 بار در 297 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط راشین نمایش پست ها
    مارال جان منظورتون از خلاف بازار عمل کردن،خلاف روند عمل کردن که نیست؟
    نه راشین عزیز خلاف روند عمل کردن بیشتر میتواند جنگ با روند باشد

من میگویم باید هر کسی دسیپلین سرمایه گذاری خود را حفظ کند
    اگر من با تکسهم موفقم دلیل نیست شخص دیگری موفق باشد و اگر من تغییر روش بدهم مطمنا باید زیان کنم
    اما ترسیم یک سرمایه گذاری درست مستلزم ان است که یک چشم انداز از یک سهم خاص داشته باشیم یا تکنیکی یا بنیادی یا هر دو
    مثلا سهم چه موجی است هدف این موج در 1 سال اینده چه قیمتی است و شخصیت ان موج چگونه است مثلا موج اول معمولا بازدهی کمی دارد موج سوم بازدهی بالایی دارد امکان فیلد شدن ان غیر ممکن است و مو ج 5 ام ریسک دارد میتواند بلند و پر بازده باشد و همچنین میتواند کوتاه شود بدیهی است من شخصا همواره به دنبال موج 3 باشم
    اما در طول زمانی که من سهامدار سهم هستم عوامل مختلف منو به فروش وا میدارد جو سهامداران و شایعات مسایل سیاسی و خبر سازی رسانه ها همین اصل سود کردن در بورس را تا حد زیادی دشوار میکند که باید نسبت به همین جو یا تحلیلگر خوبی باشید یا روانشناس وبازیخوان خوب باشید انگیزه افراد در بورس دشمن انهاست شاید مهمترین دلیل زیان همین انتظار ما از یک سهم باشد مهترین اصل معکوس عمل کردن به این جو کاذب است که باید تشخیص بدیم
    اما سهم را با ضرر نمیفروشم یا صبر میکنم به هدف برسد( سهم در موج بزرگ صعودی است) یا باضرر کمتری میفروشم حتی الامکان سود(چون در قیمت بالا وارد شده ام) یا اصلا نمیفروشم (تعصب زیاد دارم) خب من از خودم سوال میکنم کدام دسته هستم؟
    من شماتیک کلی روند را میدانم 3 هدف برای ان در نظر گرفته ام تا همان هدف اول را مبنا قرار میدهم مثلا مخابرات را میخرم تا 280 میفروشم سهم تا بالای 400 نیز میرود
    کچاد را 620 میخرم تا 920 میفروشم سهم تا 1500 میرود دقیقا هدف اول موج که دستکم 70 درصد دارد شناسایی میکنم به سود سالی 70 تا 100 درصد بسنده میکنم
    اصولی که من در این 5 سال به ان پایبند بودم از سال سوم سعی کردم نقاط ضعف ان را پر کنم
    ویرایش توسط مارال صفا : 2011/06/14 در ساعت 19:05

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید مارال صفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 6,500 بار در 922 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    دقیقا!!!
    این به این دلیله که سرمایه اجتماعی در کشور ما به شکل قوی ایجاد نشده و متاسفانه با اتفاقات اخیر و وخیم شدن اوضاع اجتماعی و اقتصادی اندک سرمایه اجتماعی جامعه ما هم در حال نابودیه
    تا زمانی که اعتماد متقابل بین افراد نباشه هیچ کس حاضر به جمع گرایی و ترک منفعت طلبی شخصی نخواهد بود. و اتفاق افتادن این پروسه نیاز به گذر زمان داره...شاید بیش از یک نسل....
    مصطفی عزیز من هم معتقدم گرایش به منفعت شخصی در جامعه ما در حد افراطی وجود دارد ،در جامعه ما خودخواهی و عدم توجه به منفعت جمعی کار را به جایی رسانده که همه می گویند کلاه خودت را بچسب که باد نبره!اگر مردم بفهمند بسیاری منافع در گرو منفعت جمعیست، بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.
    اگر اتفاقی مانند آنچه در اصفهان افتاد در یکی از کشورهای توسعه یافته پیش آمده بود ،امکان نداشت جمعیت آن کشور در اعتراض به چنین واقعه ناگواری عکس العمل نشان ندهند،چرا که می دانند ،اگر الان عکس العملی نشان ندهند ، دیر یا زود برای خودشان هم پیش خواهد آمد.اما اینجا چه می شود؟جناب اژه ای می فرمایند اگر آن جمع حجابشان را رعایت می کردند چنین نمی شد!!!در واقع مجوز حمله و تجاوز به بدحجابان و بی حجابان حتی در مجالس خصوصی صادر می شود.حال اگر همه ما دست به اعتراض دسته جمعی می زدیم باز هم ایشان جرات بیان چنین افاضاتی را داشتند؟مطمئن باشید این اتفاق باز هم تکرار خواهد شد شاید قربانی بعدی ما باشیم چون برای هم وطن خود پشیزی ارزش قائل نیستیم،من نوعی می گویم:وای چه بد،چه اتفاق وحشتناکی،همین!اگر آن زن خواهر،فرزند و مادرت بود همینطور بی تفاوت می گذشتی؟

در مورد فضای بسیار نامناسب اقتصادی و س ی ا س ی فعلی ،به هنگام انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم،بارها گفتیم که این فرد در حد ریاست جمهوری نیست، هرکسی را بهر کاری ساخته اند. اما متاسفانه مردم ظاهر بین ما گول خوردند،نگویید تقلب شد،بله تقلب شد اما آرای واقعی ایشان هم زیاد بود،مردم به ایشان رای دادند چون مثل همیشه گول کسی را خوردند که نقطه ضعف مردم را با زیرکی هر چه تمام تر می دانست.
    از این جمع ،کاری بیشتر از این بر نمی آید،توان این گروه در همین حد است داد و فریاد و فغان بی فایده است ،کسی نباید از دیگری کاری را خارج از توان آن شخص بخواهد، وظیفه ما این بود کسی را انتخاب کنیم که برای اینکار شایسته تر باشد
    آیا می توان از کسی که هنر نقاشی و طراحی بلد است، انتظار داشت یک کارخانه طراحی کند؟پس اگر من یک نقاش را بعنوان طراح کارخانه استخدام کنم و او از عهد کار برنیامده و همه چیز را ویران کند ،مقصر خود من هستم نه آن نقاش
    امیدوارم منظورم را رسانده باشم

در بازار بورس ،وقتی با تبلیغات فراوان مردم عامی را بدون آگاهی از چگونگی سرمایه گذاری در بازار سرمایه به این سمت می کشانند،نتیجه اش این می شود کسی که فرق ناو و پی به ای را نمی داند و ...سهامدار می شود و فردا هر اتفاقی که بیفتد، فکر نکرده و نسنجیده چوب حراج به مال خود می زند و چون تعدادشان هم زیاد است تاثیر غیر قابل چشم پوشی بر بازار می گذارند.
    حتی همین صندوق های سرمایه گذاری،وقتی کسی را استخدام و مدیر پرتفوگردانی کرده اند که حتی با مدرک فوق لیسانس حسابداری ، از ساز و کار بازار سرمایه و روانشناسی بازار و تخمین سود و ...کمترین اطلاع را دارد،نتیجه اش این می شود که با کوچکترین حرف و سخنی بازار را به گند می کشاند

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    ممنون راشین عزیز
    واقعا حرفت منطقیه
    استفاده کردیم
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 39 بار در 9 ارسال
    سلام خانم راشین عزیز
    من همیشه خواننده مطالب و تحلیلهای خوبتان بودم فرصتی برایم پیش امد تا تشکر کنم از زحمات شما
    خانم راشین عزیز واقعا سپاسگزارم

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید حامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 39 بار در 9 ارسال
    ببخشین خانم راشین میشه نظر شما رو برای خرید وایران بدونم
    چه قیمتی رو برای ورود مناسب میدونین
    میدونم در بورس هیچ چیز مشخص نیست ولی تا اونجا که امکان داره ممنون میشم اینده سهم رو برام ترسیم کنین
    بازهم ممنونم

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید حامی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    با توجه به ارتش 70 هزار نفری سایبری و برای جلوگیری از مشکلات برای سایت و مدیران آن از پاسخ به آن پست ... صرفه نظر نظر می کنم و از سایر دوستان هم خواهش می کنم جواب پست های این چنینی را ندهند، انگار وجود ندارند

از همه دوستان که مشارکت کردند و احتمالا خواهند کرد متشکرم

12. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    ببخشین خانم راشین میشه نظر شما رو برای خرید وایران بدونم
    چه قیمتی رو برای ورود مناسب میدونین
    میدونم در بورس هیچ چیز مشخص نیست ولی تا اونجا که امکان داره ممنون میشم اینده سهم رو برام ترسیم کنین
    بازهم ممنونم
    جناب حامی من دیشب نمودار وایران رو گذاشتم از صف فروش امروزش واقعا تعجب کردم به نظر من فردا باید روند سهم عوض شود.حتی شاید فردا صف فروشی نباشد اما اگر بود خودم خریدارم،البته هیچ توصیه ای به خرید برای کسی نمی کنم،اگر زیر 220 تثبیت شود احتمال افت تا 195 هم وجود دارد ،اما احتمال وقوع چنین حالتی ضعیف است

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1 نمایش پست ها
    جناب راشين سلام
    اگه ممكنه بفرمائيد كه اصلاح شخارك تا كجاست و هدف سهم تا قبل مجمع چنده ؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    شاید تا حدود 1600 تا 1550 اصلاح داشته باشد اما مهمتر از آن توانایی عبور از 1700 است ،روی 1500 حمایت خوبی دارد
    با عبور از 1700 اهداف و مقاومت های بعدی 1850،1920 و 2200 است

16. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    سلام دوست عزیز
    شاید تا حدود 1600 تا 1550 اصلاح داشته باشد اما مهمتر از آن توانایی عبور از 1700 است ،روی 1500 حمایت خوبی دارد
    با عبور از 1700 اهداف و مقاومت های بعدی 1850،1920 و 2200 است
    فقط یک مورد را اضافه کنم
    پیش بینی اینکه فردا آقایان چه نسخه ای قرار است برای اقتصاد بیمار ما تجویز کنند از عهده من خارج است و صد البته تاثیر آن بر قیمت سهام گروه های مختلف
    یک موقع دیدین فردا دیدن پتروشیمی خارک کلا چیز بیخود و به درد نخوریه تصمیم گرفتند بفرستنش رو هوا
    یا اصلا همین بورس رو
    الله اعلم!

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید راشین از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محسن نظري آواتار ها
    تشکر شده 29,250 بار در 3,409 ارسال
    جناب حامی من دیشب نمودار وایران رو گذاشتم از صف فروش امروزش واقعا تعجب کردم به نظر من فردا باید روند سهم عوض شود.حتی شاید فردا صف فروشی نباشد اما اگر بود خودم خریدارم،البته هیچ توصیه ای به خرید برای کسی نمی کنم،اگر زیر 220 تثبیت شود احتمال افت تا 195 هم وجود دارد ،اما احتمال وقوع چنین حالتی ضعیف است
    راشين جان ما كه امروز قرباني شديم و راه را باز كرديم براي دوستان.....
    البته بنده هم فكر نميكنم فردا وايراني باقي بماند با سود 55-60 توماني سال 90 و اعمال پي بر اي كف 5 به قيمتهاي 275-300 توماني براي اين سهم خواهيم رسيد
    به سان رود كه در نشيب دره سر به سنگ ميزند رونده باش
    اميد هيچ معجزي ز مرده نيست زنده باش

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید محسن نظري از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع