صفحه 52 از 391 نخست ... 2424950515253545562102152 ... آخرین
نمایش نتایج: از 511 به 520 از 3904

موضوع: حرکت در بازار سرمایه با مهربان

عضو فعال
    تشکر شده 11,142 بار در 1,753 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط خودشکوفائی نمایش پست ها

مهرداد جان تو رو خدا نامردی نکن و چند تا اسم دیگه هم ردیف کن خوش انصاف من اگه بخوام هر کدوم رو جداگانه برات باب بحث رو باز کنم خودش اقل 4 تا پاراگرافه...
    فعلا اینو داشته باش باقیش طلبت:
    کوبریک غولی بود در عرصه تکنیک سینما اما قطعا در عرصه تفکر غول نبود!! نهایتا یه موجود درشت پیکر بود میان صدها کوتوله...
    غول می خوای بدونی کیه؟
    برگمان... آنتونیونی... کوروساوا... هیچکاک... همین فلینی که این هفته در کنار همسرش مهمان آواتارم شده...

دیگه جونم برات بگه...بذار بازم یادم بیاد.. آهان... سید یاسر شریعت.. محسن مختاری... کاپتان نمو... سید جعفر پرریسک... بابک 52... مصطفی مصری پور... مسلم... اینها همه غولند...

تو هم غولکی... ما هم که سوکسیم
    ....ممد خيلي دوست دارم بدونم چرا ازاين وجه اين يارو رو نيگا ميكني...تمام اثارش از پرتقال كوكي معروف تا همين شاينينگو دكتر استرنج لاو همه نامزد اسكارو جشنواره هاي مهم بين المللي بودن...
    ....ميدوني...ممد اون لحظه اي كه تام كروز در مقابل اعترافي خونسردانه از همسرش قرار ميگيره و...حالا بر سر دوراهي خيانت و ويراني يا پيدا كردن يه راه حل ميگذرونه شايد در زندگي خيلي از انسانها پيش اومده باشه....اينكه ايا بغير از نفرت و برخوردي تلخ ميشه انتخاب بهتري داشت...؟؟؟...دودلي زجر اوري بين روبرو شدن با واقعيتي دردناك و علاقه بهموجودي كه نه تنها شريك زندگي بلكه عشق و البته تا قبل از اعتراف پناهگاه شكستها و دلواپسيهات بوده....يا تو همين اوديسه فضايي...چطور يه استخون كج و كوله از يه سلاح در دست اون ميمونها تبديل به يه فضا پيما ميشه و در عين حال تقدير اون جنين كه شايد موجودي متعالي تر از اون ميمون ها نباشه....
    ...گفتي برگمان منو ياد توت فرنگيهاي وحشي انداختي...حتما بايد سر اين فيلم با هم گپ بزنيم...انتونيوني ؟؟؟...فيلماش چي بود ممد جان...
    ...اينهايي كه تو در انتها گفتي همه جز السابقون والسابقون اوليك المقربون هستند و در المپ دانايي نشسته اند...بابا از رفقا هستن جيگرن....تو كه جيگر خود مني...

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال خودشکوفا آواتار ها
    تشکر شده 12,121 بار در 1,678 ارسال
    نه فایده نداره...
    تا یه کوچولو کوبریک عزیز رو واست آناتومی نکنم نکته دستت نمیاد...
    اولا بگم که کوبریک از نظر من خیلی کارش درست بود و در واقع بسیار بسیار خوب بود اما عالی نبود. تقصیر هم نداشت. وقتی از اون شخص یکی برجسته تر ظهور می کنه خوب اون یه پله میاد پایین. اول بذار یه نگاه کوچولو به چند تا فیلم معروفش بندازیم...

1962 لولیتا
    کوبریک به شکلی باورنکردنی موفق می شه رمانی پیچیده و ادبی را به اثری بی نهایت سینمایی بدل کند... یه کار بسیار مشکل... اکثرا فیلمهایی که از رمانهای معروف ساخته شدن از کتاب ضعیف تر شدند. اما اینجا کارگردانی فوق العاده است

1964 دکتر استرنج لاو
    باز هم کارگردانی استادانه در یک کمدی سیاه... با مهارت موفق میشه ترس و هراس غیرقابل تصور نابودی یه ملت یا حتی کره زمین رو به چیزی مضحک و خنده دار تبدیل کنه. ازون خل مزاجیا که تو همین فروم خودمون هم صاحب تاپیکه و قراره چند روز دیگه بمیریم و خلاص.. مهرداد بیا و قبل مردنت آمپول زدن رو یاد ما بده توش نونه!!

1968 اودیسه فضایی
    فوران معنا, مفاهیم و پیام های انسانی-فلسفی... تجربه ای رسانه ای برای بیان فرضیات فلسفی پیرامون جهان هستی.
    اما حاصل بیشتر شبیه یه مجموعه تصاویر غافلگیرکننده شد تا سینمایی خیال انگیز..
    تا اینجا اگه حتی به این قضیه ایراد نگیم میشه بگیم یه عدم کمال

1971 پرتقال کوکی
    اکسپرسیونیزم اثر بر خلاف گذشتگان و بزرگان مکتب, چند لایه نیست... حالتی سطحی نگری بر فیلم حاکمه... فیلم شلوغ شده اما عمیق نیست... مثه آش شله قلمکاری که شلوغه اما مزه درست درمونی هم نداره...

1975 باری لیندون
    حرف اول فیلم رو جلوه گری و یادآوری اینکه کار بزرگ و سختی انجام شده واسه ساخت فیلم می زنه... هی با خودت می گی عجب زحمتی کشیدن بی شرفا!!! خلاصه هی کف گیرت می کنه... یعنی هی کفت میده... یعنی کف میکنی دیگه...کشتیم بابا
    پیام فیلم تقدیرگرایی و اسارت انسان در پنجه سرنوشت هست اما کلا داستانی طولانی و ملالت باره

1980 شاینینگ یا تلالو
    تجربه موفقی در ژانر وحشت. بهش ایرادی ندارم و کار کاملی می دونمش... مثه دکتر استرنج لاو و لولیتا

1987 غلاف تمام فلزی
    پژوهشی فلسفی و هستی شناسانه درباره جنگ همراه با نگاه ضد انسان گرای همیشگی کوبریک.. توجه کن کوبریک اکثرا نقش اول قصه هاش رو یا دوست نداره یا تنها می ذاره یا یا بدبخت می کنه... کلا زیاد خوشبین نبود.. خلاف عشقم فرانک کاپرا که همه چیز و همه کس رو می خواست خوب نشون بده و دنیا رو بهشت کنه...
    به هر حال فیلم نمایش موفقی از تهی شدن هویت انسانی و مردانگی درون یه پادگان رو نشون داد

1999 چشم های تمام بسته
    غزل خداحافظی استاد...تاکید بر روابط انسانی مخدوش شده... باز هم موفق بود و من هم قبولش دارم کامل..

می بینی که من هم کوبریک رو در مجموع دوستش دارم اما کلا معتقدم فیلم یا هر اثر هنری بزرگ در کنار تفریح سبب رشد آدمی و بالا رفتن آگاهیش و اندیشه ورزی او هم بشه...
    بیشتر آثار استاد این تلاش رو داشتند اما بعضی شون موفق نشدند... دلیل زیاد داره اما من معتقدم اصل گرفتاریش تو وسواس وحشتناکش بود که بهش فرصت نمی داد رو جنبه های عقلانی کار بیشتر تمرکز کنه... چنان غرق وسواس تکنیکیش می شد که دیگه ذهن نابغه اش فرصت کافی واسه پرورش ابعاد فکری کار نمی کرد..
    بنده خدا تو بیست سال آخر زندگیش فقط تونست 3 تا فیلم بسازه در حالی که همه چیز براش مهیا بود.. اما مگه وسواس و سختگیریش می ذاشت...
    پدری از تام کروز و خانوم اون زمانش نیکول کیدمن در آورد که نگو و نپرس...
    میگن بازیگر زن فیلم تلالو از دست گیرهای استاد سر صحنه زار زار گریه می کرد...
    بگذریم از این هم..
    کلا با اینکه بیشتر آثارش لایه های رویین فلسفی داشت اما در باطن به جای خاصی هم نمی برندت... بیشتر طرح مشکلند تا پیشنهاد راه حل....

باز هم جالبه بدونی در اوایل دهه سوم زندگیم محبوب ترین کارگردانم بود... گذشت زمان باعث شد آگاهیم افزون شه و پرده تعصب کنار بره

اما هنوزم برام جز بسیار خوبهاست
    روحش شاد و راهش پر رهرو

خدا نکشدت دکتر که نصفه شبی منو به حرف کشیدی!!
    دیگه لالا!!
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 1 ارسال
    سلام بر دکتر مهربان
    بسی لذت می برم از گفته هایت یاد اون نوشته های قدیم توی فرابورس افتادم البته ایدیمو عوض کردم دکی جان

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sweet_november از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Dr.boursi آواتار ها
    تشکر شده 9,118 بار در 1,609 ارسال
    چه با حال بود این تاپیک خستگیم در رفت!!!
    بعد از گرفتن دکترا من دارم ماهی گیر میشم !!!

لذتی که در خرید سهم در منفی هست، در بخشش هم نیست!!!

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Dr.boursi از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ...محمد عزیز....دوست خوب بنده...بسیار لذت بردم از این کنکاشی که رو اثار کوبریک داشتی و برای من اموزنده و سرگرم کننده بود....خوشحال میشم اگر بتونیم باهم چند اثر سینمایی دیگه رو بررسی کنیم و البته نه در مقام یه نقاد حرفه ای بلکه در حد ازمون و خطا دوروبرش یه قلمی بزنیم....اگر هم فیلمی رو ندیده بودم و تو معرفی کردی میرم میبینمش و نظرمو در موردش میگم....
    ...یکی از فیلمای بیاد ماندنی تاریخ سینما که دو عزیز من همفری بوگارت و اینگرید برگمن خوشگل توش بازی میکنه کازابلانکاست....دیدیش جیگر مهربان؟؟؟...

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ...سلام به دودوست عزیز و خوش امد گویی....استاک عزیز که تا اومد تو تاپیک بوی خوش اشنایی قدیم همه تاپیکو گرفت و همکار و همقطار گرامی دکتر بورسی....دکتر جان خوشحال میشیم اگر بیشتر خودتونو معرفی کنید تا باب اشنایی باز بشه .....
    ...استاک جان من بگو کی هستی....اگاه رو یادت میاد....تو تاپیک همدم؟؟؟....اینجا رمز گشاییش کردم....خیلی نازنینو بیسته....حیف که خیلی کم و موردی میاد اینجا....دوست دارم زیاد اینجا ببینمش....خودش میاد میخونه میدونم اگاه بیا اینجا یه پست بزن وگرنه دستتو رو میکنمااا......خلاصه خوددانی....
    ...بورسی اخرین ایستگاه فروم نویسی منه و اگر روزی از اینجا برم دیگه به این وادی برگشتی نخواهم داشت....

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

مگه میشه ندیده باشم... چشم... الان خونه نیستم... حدود هفت برات مینگارمش.. مگه فیلم قبلی که معرفی کردم رو دیدی؟؟
    اما اون هم اطاعت همچنان بنا دارم فیلمها رو در قالب و طبقه بندی های متفاوت معرفی کنم...
    یکیش رو که دیدی بر اساس کارگردان...
    یکی بر اساس گونه....
    یکی هم بر اساس زبان... مثلا یه فیلم خوب به زبان صربی.. یا به زبان هندی... منتظر باش عمو جان...
    "سياستمدار انسانها را به دو دسته تقسيم مي كند: ابزار و دشمن؛ يعني تنها يك طبقه را مي شناسند و آن هم دشمن است."
    (نيچه)

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 6 بار در 1 ارسال
    دکی جان قضیه خیلی پلیسی جنایی میشه تاپیک همدم رو یادمه اون عکس آواتارش همرو مدهوش کرده بود یه آریانا هم بود که یادمه نصف شبا میومدی تو تاپیک همدم کل مینداختی دایی مهدی و ناواروو اینام بودن کاظم نادرعلی و حمید اعرابی و مارال صفاو استاد هالی و آرمان ...
    بعد اون تاپیک اشنایی زدی یه عکس گذاشته بودی دم در کتابخونه خوشحال وایساده بودی فیگور هم گرفته بودی اینارو یادمه
    عجب روزگار میگذره فکر کنم اقای آگاه توی سرمایه سازان تاپیک اتی بازها مطلب می زد جدیدا نرفتم اگه خودش باشه
    حالا فکر کن من کیم راهنماییشم سر شپارس بود زنگ زدم بهت ...
    ضمنا یه تشکرم از اقا محمد فیلم باز خیلی استفاده کردم از توضیحاتون راجع به فیلمها

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sweet_november از ایشان تشکر کرده اند:

نقد و معرفی زیر رو تقدیم میکنم به یاسر شریعت

کازابلانکا
    کارگردان: مایکل کورتیز.
    بازیگران: هامفری بوگارت. اینگرید برگمن. پل هنرید
    محصول: امریکا (برادران وارنر) سال 1942
    زبان: انگلیسی

عاشقانه ترین فیلم تاریخ سینما؟
    بهترین فیلمی که در سیستم استودیویی هالیوود ساخته شده است؟
    یا بیشتر یک نماد تا یک اثر هنری؟
    فیلمی که از همان سال 42 بسیار محبوب شد و سریع به عنوان اثری بزرگ به همه شناسانده شد.

بوگارت با بازی استثنائی خودش تونست با فاصله ای 3 ساله پس از( رت باتلر ) در بربادرفته
    با نقش آفرینی کلارک گیبل یکی از محبوب ترین و بااحساس ترین شخصیت های کل تاریخ سینما رو خلق کنه...
    برگمن هم یکی از درخشان ترین حضور بازیگران زن در قرن بیستم رو رغم زد... شاید برات جالب باشه که خودش فیلم رو تا زمان کهنسالی رو پرده ندیده بود!! نقل میشه وقتی بار اول فیلم رو دیده خیلی تحت تاثیر قرار گرفته... چه رسه به ما...
    نکته مهم اینه که در ایران هم دو بار دوبله شده... دوبله اول از بین رفته ولی دوبله دوم با صدای حسین عرفانی و نیکو خردمند در نقش های اصلی جز ده کار برتر تاریخ دوبله ایرانه..
    یکی دیگه از حاشیه های جالبش اینه که هیچ کس زمان ساختش نمی دونسته آخر فیلم چی میشه و بازیگران هم هر روز می پرسیدن بالاخره دختره با کی میره؟؟ می مونه؟؟ چون تیم نویسنده داستان هم توش مونده بودن چجوری قصه باید تمام شه و روزای آخر مدیر استودیو بود که کار رو تموم کرد و تصمیم نهایی رو اون گرفت...
    آخر فبلم رو هم بسیار دوست دارم... اونجا که به پاداش پایمردی و مردانگی مرد محبوب داستان, مبارزان فرار می کنند و او می مونه و دوستی تازه شکل گرفته... یه طورایی انگار هالیوود هم خواسته بگه دوستی از عشق برتره... جدال ذهنی و نبرد عشق و عقل... انتخاب بوگارت بین عشق و اخلاق دیوونه ام می کنه...

بدون که کازابلانکا پس از این فیلم دیگه فقط یه اسمی رو نقشه نبود و همه دنیا به نام شهر عشاق محکوم به جدایی می شناسنش...
    ترانه متن فیلم با گذشت زمان به عنوان یه سرود بین المللی شناخته می شه...

بسیار بعیده که دیگه کاری از هالیوود یه بار دیگه بتونه در همه زمینه ها اینطور برنده شه...

http://www.imdb.com/title/tt0034583/?ref_=fn_al_tt_1

مهرداد خودم هم هوایی شدم...

آی عشق آی عشق چهره سرخت پیدا نیست....
    ویرایش توسط خودشکوفا : 2012/12/18 در ساعت 18:36
    (نيچه)

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید خودشکوفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    ....ايي باباااا...باز كه همه رو پرونديد ...x-(

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مهربان از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع