نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: -

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • -

0 0%
  • -

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 8 از 26 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 253

موضوع: سخنی با مسئولین بورس ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : سخنی با سازمان بورس

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    شرط توقف و بازگشایی نماد ها پس از حذف اعلام پیش بینی سود / ٢٠ درصد رشد و افت قیمت برای سهم های بازار اول و دوم ؛ ۴٠ درصد برای بازار پایه ای ها...

بورس۲۴ : روز گذشته، در جریان معاملات بازار در میان برخی معامله گران بازار و همچنین برخی کانال های تلگرامی شائبه ای منتشر شد که از سال جدید، نوسان مثبت متوالی قیمت سهام تا 20 درصد مورد توجه سازمان بورس قرار خواهد گرفت و باعث متوقف شدن نمادهایی که این چنین رفتاری را داشته اند، می شود به همین دلیل فضای انتقادی خاصی در این خصوص به وجود آمد و این پرسش اساسی مطرح شد که چرا فقط نوسان مثبت ؟ و این که چرا برای نوسان منفی توفقی در نظر گرفته نشده است؟؟ معاون سازمان بورس و اوراق بهادار به این ابهام پاسخ می دهد.
    حسن امیری معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گو با بورس۲۴ در خصوص این موضوع عنوان کرد: با دستور العمل جدید بورس ها شرکت های پذیرفته شده در بازار سرمایه از سال 97 ای پی اس پیش بینی شده را ارائه نخواهند کرد و جایگزین آن گزارشی به نام گزارش تفسیری بوده که توسط بورس و با مطالعه تطبیقی سایر کشورها و همچنین چند ماه کار کارشناسی طراحی شد گزارش تفسیری مدیربت، باید به همراه صورت های مالی سالانه و میان دوره ای منتشر شود نحوه به کارگیری آن توسط شرکت ها و جزیئات آن نیز منتشر شده تا شرکت ها بتوانند از آن استفاده نمایند.
    وی ادامه داد: این گزارش تفسیری به طور کامل به همراه مثالی در این خصوص ارائه شده و با استفاده از این نمونه گزارشات را به کدال ارائه دهند. گزارش های تفسیری قابل حسابرسی بوده و براساس استاندارد 720 می توان به حسابرسی آن ها اقدام کرد. اقدامات در این خصوص نیز با سازمان حسابرسی انجام شده و ابلاغیه سازمان حسابرسی واصل شده است ضوابط بکارگیری و نحوه گزارش نویسی نیز ارائه شده است.
    وی افزود: ضمنا شرکت ها موظفند که به همراه گزارش های میان دوره ای سه و نه ماهه گزارش تفسیری را ارائه دهند و همراه با گزارش های 6 ماهه و یکساله گزارش تفسیری حسابرسی شده را نیز به طور مجزا منتشر نمایند.
    امیری تاکید کرد: علاوه بر موارد گفته شده شرکت ها موظفند اگر اطلاعات با اهمیتی که منجر به تغییرات با اهمیت در شرکت ها شود را در فرم های خاصی ارائه و منتشر نمایند. ما بیش از 60 نوع فرم برای این مسئله عرضه کردیم که شرکت ها موظفند فعالیت های خود را در قالب این فرم ها ارائه دهند و چنان چه این اطلاعات با اهمیت باشد منجر به متوقف شدن نماد خواهد شد و بر حسب اینکه موضوع در گروه الف یا ب باشند دامنه نوسان آن ها مشخص خواهد شد.
    وی در خصوص این موضوع که آیا نوسان 20 درصدی سهم منجر به متوقف شدن سهم خواهد شد گفت: در گذشته به این صورت بود که چنانچه ای پی اس شرکت ها از مقدار پیش بینی شده 20 درصد نوسان داشته باشد منجر به متوقف شدن نماد می شد اما در حال حاضر این موضوع با عدم ارائه ای پی اس پیش بینی شده منتفی است.
    وی توضیح داد: براساس دستورالعمل‌های جدید نوسان قیمت سهام ممکن است منجر به توقف نماد شود چنانچه قیمت سهام شرکت طی 5 روز کاری بیش از 20 درصد نوسان کند (مثبت یا منفی)، نماد متوقف و ناشر باید اطلاعیه شفاف‌سازی منتشر کند. نماد متوقف شده در روز معاملاتی بعد با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می شود . البته معیار فوق برای شرکت‌های مندرج در بازار پایه معادل 40 خواهد بود.
    امیری تاکید کرد: این نوسان فقط شامل حال نوسان به سمت بالا نبوده و نوسان به سمت پایین را نیز شامل می شود. چنانچه قیمت سهام شرکت طی 15 روز کاری بیش از 50 درصد نوسان چه مثبت و چه منفی داشته باشد، نماد متوقف و ناشر باید کنفرانس اطلاع‌رسانی برگزار کند؛ آنگاه نماد معاملاتی حداکثر 2 روز کاری بعد با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی مورد بازگشایی قرار می‌ گیرد.

این مطلب در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۶ ساعت ۱۲:۱۴ منتشر شده است.
    شما را به خدا این چه مسخره بازی‌ای است شما از خودتان دارید در می‌آورید؟؟؟
    چرا مانند سایر جاهای دنیا کار نمی‌کنید؟ چرا مثل آدم کار نمی‌کنید؟
    این قوانین احمقانه‌ی محدودیت نوسان را گذاشته‌اید... بعد آمده‌اید صدتا قانون احمقانه‌ی دیگر مانند گره‌ی معاملاتی و صف خرید و صف فروش و هر کسی اینترنتش بهتر است بهتر ببرد و ... روی آن قانون مسخره گذاشته‌اید...
    خجالت بکشید...
    یک عده آدم نشسته‌اند اینجا و اسیر این بازی‌های شما شده‌اند.
    هر روز هم یک ساز جدید می‌زنید و ماها مجبوریم به سازهای مسخره‌ی شما برقصیم.
    تو را به خدا نکنید از این کارها...
    می‌دانید با هر یک حماقتی که شما آنجا بکنید پول‌های چند نفر از بین می‌رود؟ نکنید. شما را به خدا نکنید...

خاک بر سر تمام مسئولین بی‌عرضه‌.

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حرف یکی از کاربران تارنمای همسایه که بی‌راه هم نیست:

سازمان یه روند تکراری رو در مورد اکثر سهام بازار پایه دنبال میکنه
    اینکه ابتدا سهم به ج تبعید میشه.برخی کدها در قیمت نازل پر میشه!سپس ارتقا به بازار بالاتر و رشد سهم و ....
    فساد در کل کشور نهادینه شده و از امثال ما کاری بر نمیاد.
    بهترین کاری که میتونیم بکنیم فقط شناسایی سهام هدف آقایون در کف قیمت و خریدشونه
    مثل معیار 135 تومن
    خکاوه 46 تا 54
    فبیرا 150
    شصفها 220
    شمواد 90
    و...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سازمان بورس طرح سجام را آغاز کرده... گفته هر کسی در این طرح شرکت نکند ممنوع‌المعامله می‌شود... ولی از آن سو نرفته با دفاتر پیشخوانی که خودش در طرحش قرار داده هماهنگی بکند!

همه مملکت همین است... این سازمان بورس دیگر گل سرسبدشان است... یعنی داناتر از #شاپور_دانا من ندیدم...
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همه‌اش به خاطر ضعف سازمان بورس است... یک نماد که از یک بازار به بازار دیگر می‌رود (مانند خکاوه که رفت به بازار ج) می‌زند تمام داده‌هایش را پاک می‌کند...
    نرم‌افزارهایی مانند متاتریدر که داده از خودشان دارند مشکلی برایشان به وجود نمی‌آید.
    در نرم‌افزارهایی که داده را (از TseClient) می‌گیرند هم (مانند آمی‌بروکر) می‌توان داده‌های پیشین را داشت و داده‌های نو را به آن افزود و باز کل نمودار را داشت.

زوربای عزیز، سلام. خوب اینجا ایران است دیگر...
    باور می‌کنید ضربه‌ای که من از سازمان بورس و از شخص #شاپور_دانا خورده‌ام از ضربه‌هایی که از کل اشتباه‌های تحلیلی و کل سفته‌بازها و کل مدیران دزد برخی شرکت‌ها خورده‌ام بیشتر بوده؟!!!
    برخی اوقات یک انسان نادان یا بی‌عرضه ممکن است کاری در حق آدم بکند که صدتا دشمن هم اگر قرار بود دور هم جمع شوند و آن زیان را به آدم برسانند نمی‌توانستند... من یک همچنین حسی به #شاپور_دانا دارم...
    دقت کردید با این قوانین من‌درآوردی سازمان بورس نیمی از سبدهایمان یا مسدود است یا مجازمحفوظ؟
    (یعنی یک سری از دوستان از خدا تقاضا کرده‌اند هنگامی که رفتند جهنم شاپورمحمدی بشود مسئول آنجا... این‌قدر که خوب عرضه مدیریت و قانون‌های جدید درآوردن از خودش نشان داده! ماشاءالله هزار ماشاءالله همه قوانینش هم که جهانی است!)
    اینها گلایه‌های دیگر من از سازمان بورس است که در جستارهای دیگر داشتم...

شاپور... خدا بگویم چه کارت کند... بیشترین زیانی که در بورس متحمل شدم از ناحیه تو بوده و هست...
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس خبر داد

اصلاح جدید در توقف و گشایش نمادها

به گفته مقام‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به زودی اصلاحاتی در دستور العمل نحوه انجام معاملات و توقف نمادها ابلاغ می‌شود.
    33841: بورس پرس: حسن امیری؛ معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به سپری شدن چند ماه از شروع اصلاحات جدید بازار سرمایه و مربوط به توقف نمادها اظهار کرد: با توجه به دریافت نظرات و بررسی‌های لازم و به دلیل لزوم بهتر شدن شرایط معاملات، اصلاحاتی در دستور العمل نحوه انجام معاملات و توقف نمادها در حال نهایی شدن است که به زودی ابلاغ می‌شود. یکی از این موارد اصلاحی مربوط به توقف نماد شرکت‌ها به دلیل نوسان بیش از 20 درصدی است که تعداد زیادی از فعالان مطرح و خواهان تغییراتی بودند. بر همین اساس مقرر شده توقف نماد این گروه از شرکت‌ها تنها برای یک ساعت باشد و شرکت‌ها هم الزامی به اعلام توضیح در مورد نوسان نداشته باشند. علاوه بر این نماد شرکت‌ها بدون «آکشن» باز خواهد شد.

باز خدا را شکر فهمیدید این قانون من‌درآوردی‌تان عاقلانه نیست...

فقط من از این می‌ترسم که به جای اینکه این را بردارند بروند یک قانون من‌درآوردی جدید از خودشان ابداع کنند!
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

امروز هم باز دوباره هسته معاملات خراب شد...
    این چندمین روز است؟؟؟
    واقعا بسیار سخت است در این شرایط کار کردن...
    من نمی‌دانم این پولی که شاپور محمدی و کارمندانش می‌گیرند واقعا حلال است؟ خوب دارند پول چه چیزی را می‌گیرند؟ اگر قرار نیست (درست) مدیریت کنی پس واقعا کارت چیست؟

امروز یک سری از کارگزاری‌ها نصفه کار می‌کنند... مانند آگاه... یک سری اصلا کار نمی‌کنند! مانند فارابی! خوب نباید روی کار اینها نظارت کنی؟ پس آخر مگر شما چه کاره‌ای؟ پول چه را ما داریم به شما می‌دهیم؟ چه کسی باید روی کار این کارگزاری فارابی نظارت کند؟ یعنی ناظر در بازار ما همه کار می‌کند جز نظارت درست.

یک مدت زیادی بود اصلا عرضه اولیه نداشتیم... اصلا... ولی اکنون همین‌جور پشت سر هم عرضه اولیه دارد می‌آید... جوری که اکنون (امروز) متعادل شدن دو عرضه اولیه با آمدن یک عرضه اولیه جدید همزمان شده!
    خوب آخر... با درایت... چرا آن همه که وقت داشتی این عرضه‌های اولیه‌ی کوچک را نیاوردی؟؟؟ هر دو هفته یک بار این کوچولو ها را می‌آوردی... نه کسی ناراحت می‌شد نه روی بازار تاثیر داشت... آن زمان هسته هم کشش داشت...
    #شاپور_دانا
    با درایت
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آخر یکی دو جا نیست که!

https://vgy.me/VHr8Gh.png

«محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یکی از دلایلی که باعث شده من به سمت کوتاه مدت کار کردن و افزایش شمار نمادهای درون سبدم حرکت کنم این بود که ۷۰ درصد سبدم را #شاپور_دانا بست. یعنی ۷۰ درصد سبد من که روی وقوام و وکوثر بود با این قوانین من‌درآوردی سازمان بورس بلا استفاده شده و سرنوشتش نامعلوم...
    اکنون با وجود اینکه از این حربه دارم استفاده می‌کنم که از این جنبه دچار زیان زیادی نشوم... ولی باز تک و توک تیرش دارد به سبدم می‌نشیند...
    کهرام و بخاور دو نمادی هستند که اخیرا بسته شده‌اند و با این وضعیت بسیار بسیار نگرانم که قرار است چه بر سرشان بیاید... می‌ترسم اینها هم دو سه ماه بسته بمانند و با وضع خراب باز شوند... یا اصلا باز نشوند... مانند وقوام...
    چرا اینها نمی‌فهمند مهمترین چیز برای سرمایه‌گذار نقدشوندگی است؟؟؟ حتی از این مالیات‌های فوق‌العاده سنگینی که از ما به زور می‌گیرند (که معلوم هم نیست به چه بهانه‌ای این‌قدر زیاد می‌گیرند) هم بدتر و مهمتر است... نمی‌دانم چرا نمی‌فهمند...
    چه می‌شد در این مملکت چند تا مسئول درست و حسابی داشتیم...؟
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    باز هم اختلال در هسته.
    دیگر شمار این اختلال‌ها دارد بسیار می‌شود.
    من نمی‌دانم منشاء این اختلال‌ها دستکاری (فساد) است یا بی‌عرضگی. ولی می‌دانم بی‌عرضگی هم یک جور فساد است.
    «محمد حسین» هستم.

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سازمان بورس طرح سجام را آغاز کرده... گفته هر کسی در این طرح شرکت نکند ممنوع‌المعامله می‌شود... ولی از آن سو نرفته با دفاتر پیشخوانی که خودش در طرحش قرار داده هماهنگی بکند!

همه مملکت همین است... این سازمان بورس دیگر گل سرسبدشان است... یعنی داناتر از #شاپور_دانا من ندیدم...
    قرار بود تا چهارم این ماه کدهایی که ثبت‌نام نکرده‌اند باطل شوند!
    حالا قرار شده این موضوع به پایان این ماه منتقل شود!
    حالا آخر ماه را هم خواهیم دید.
    یعنی همه تصمیم‌گیری‌ها در مملکت من انگار این‌گونه است.
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 26 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)