نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: -

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • -

0 0%
  • -

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 7 از 26 نخست ... 4567891017 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 253

موضوع: سخنی با مسئولین بورس ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : سخنی با سازمان بورس

از بورس 24: صدای سهامدار
    ================

حقوقتان حلال!به خدا کاری نکنید بهتره!

◀️از دیروز به به بهانه گرانی ها برخی از مردم معترض شده اند.همین موضوع برای بورس کافی بود که منفی شود.حالا مدیران محترم بازار سرمایه نشستند بعد از مدت ها فکر کردند که پیش بینی سود حذف بشه از صورت مالی شرکت ها تا سطح تحلیل هم بالا بره.این هم درست و خوب!

◀️این چه کاری بود که تو کدال نصف شرکت های بورسی را مشمول تعلیق و اخراج اعلام کردید!واقعا چقدر برای تصمیمات خود فکر می کنید!؟

◀️بخدا بورس برای منفی شدن به گزارش منفی ، حرف های ترامپ و خروج احتمالی آمریکا از برجام نیاز نداره.همین شماها کافی هستید برای ترس سرمایه گذاران!!

◀️تا بازار میاد جونی بگیره ، شمایی که حقوق بگیر این بازار هستید یه کاری می کنید آدم از تو بورس موندن پشیمان بشه...
    از شورای محترم بورس که بالاترین رکن تصمیم گیری بازار سرمایه هست درخواست می کنیم روی تصمیمات نهادهای نظارتی و اجرایی بورس به دقت نظارت کنند،متاسفانه این روزها نقش آن ها مثل بازیکن معروفی است که همش گل به خودی می زد!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از نیما آزادی
    =======

✅ذوق، ابتکار، بدعت هر چه نامش است!

این روزها اندرونی سازمان بورس پر است از ابتکاراتی آنچنانی، که گمان می رود شبانه موجی از خلاقیت ها به ناگاه زبانه کشد که در گذشته شب ها کار دیگر می کردندی و اکنون بنا بر کارهای دیگر است.
    باری، نمی توان خموش بود و چیزی نگفت این نسبت هایی که سازمان محترمه در سایتش همی نشان می داد شاید اندکی چراغ راه بود و از مشعشعه تفکرات اندکی در آن نهاد مزبور انبوهی از تفکرات خام برون زد و بدون اندکی اندیشه عملیاتی شدندی.

نمی دانیم چه باید بگوئیم فقط میتوانیم بگوئیم برادر جان، بیشتر بیندیش و به کلام اقبال همی گوش فراده :

مرا ذوق سخن خون در جگر کرد
    غبار راه را مشت شرر کرد

به گفتار محبت لب گشودم
    بیان این راز را پوشیده تر کرد
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از نیما آزادی:

✅مسخره است

این خیلی مسخره است که بازار و شاخص با 10 تا سهم رفت بالا و کل بازار با هم میریزه!

مسخره است واقعاً این بازار یک چیزی کم داره، صندوق های موجود کارایی لازم رو ندارند، مارکت میکری در بازار لازم هست

واقعا بازار و این مدل معامله گری ره به جایی نمی بره...
    «محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از کامیار فراهانی:

عزيزانم در سازمان بورس

زنگ زدن شما خارج از استاندارد هاي جهانيه
    لطفا زنگ نزنيد.

من از سهام خودم حمايت مي كنم- ميبينيد كه تو سيستم معاملات- و براي اينكار مجبورم بعضي از سهام رو بفروشم. شما جز سهام شاخص سازتون از همه ي بازار حمايت كنيد اون موقع من هم نيازي نيست چيزي رو بفروشم.

اين كاراتون خيلي استاندارد جهانيه

(( ??? به طرف انگار زنگ زده اند گفته اند نفروش! یا به مردم بگو نفروشند!!! تو را به خدا نگاه کن حال و اوضاع ما را... ??? بخندیم یا گریه کنیم؟))
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از کامیار فراهانی:

سلام اقاي دكتر محمدي عزيز

فرض كنيد در خياباني دو خانم محترم در حال عبورند. يكي شون با مقنعه ولي خب يكم مقنعه اش عقب و قسمتي از موهاش بيرون و اون يكي از اين پلنگاي عجيب غريب.

از قضاي روزگار همون لحظه ماشين گشت ارشاد هم ميرسه و تالاپي خانومي كه با مقنعه داشته راه مي رفته رو دستگير مي كنه و سوار ون مي كنه.

توي ون، خانم مقنعه دار مي پرسه چرا اون يوز ايراني اون ور خيابون رو دستگير نمي كنيد؟ بهش جواب ميدن به اونهم رسيدگي ميشه و ون حركت مي كنه.

اين ماجراي امروز نهاد ناظر ماست.
    مجموعه قوانيني كه واضح و مشخص نيست و كاملا به سليقه ي مامور اجرا بر مي گردد.
    براي مثال لحظه اي چشم خودتان را ببنديد و به اين سوالات من جواب دهيد :

١- رنج چيست؟ اگر قيمت چند درصد تغيير كند اسمش مي شود رنج؟
    ٢- ابهام در اطلاعات چيست و مرز آن كجاست؟

طبق قانون تشخيص اينها بر عهده نهاد ناظر است. در قانون مدام نوشته شده است : "اگر بنظر برسد "

و مشكل از جايي شروع مي شود كه بعضي جاها " به نظر نهاد ناظر مي رسد خانم مقنعه اي متخلف است" و بعضي جاها به نظرش نمي رسد كه خانوم پلنگه مشكلي داشته باشد.

در واقع در خوشبينانه ترين شرايط، قانون ناشفاف باعث مي شود، عدالت برقرار نشود. حال فرض كنيد عزيزي كه مسئول اين كار است و قرار است به نظرش برسد ديروز تو خيابون مديرعامل فلان شركت را ديده است و مديرعامل جواب سلامش را نداده است. قطعا فردا صبح بنظرش مي اد شركت ابهام در اطلاعات دارد.
    يا فرض كنيد فلان ناظر با فلان كارگزاري مشكلات شخصي داشته باشد، هر معامله اي كه انجام شود اسمش مي شود رنج يا اغواي بازار.

اقاي محمدي عزيز

من كاملا با مجموعه سازمان بورس موافقم كه نمادي كه امروز متوقف كردند در بعضي جاها ابهاماتي دارد ولي،
    پالايشگاهي ها ندارند؟
    ارفع و وام ارزيش نداره؟
    معامله فولاد مباركه در معادن و فلزات نداره؟
    معادن منگنز نداره؟
    ريشمك و نحوه فروش محصولش ابهام نداره؟
    چرا همه ي اينها و خيلي هاي ديگه ابهام دارند. خيلي هم ابهام دارند ولي، نهاد ناظر اونجا به نظرش نمي رسه و اينجا به نظرش مي رسه.
    فلان شركت قيمت سهمي را ضربدر ٢ مي كند، كسي به نظرش نمي رسد كه اتفاقي افتاده ولي فلان كارگزار بخاطر اينكه قيمت را ٢٪‏ تغيير داده است راهي كميته تخلفات مي شود.

من نمي گم اينها بي گناهند ولي، برخورد سليقه اي قطعا فسادزاست.

رفتارهاي دوگانه، برداشت سليقه اي از قانون، تسويه حساب هاي شخصي با استفاده از قانون و ... باعث ميشه بدبيني نسبت به مجموعه دوست داشتني سازمان بورس افزايش پيدا كند.

اقاي محمدي عزيز
    ما در اجراي قانون ضعيفيم. نمي شود كدخداگونه هرجا دوست داشتيم معاملات يك روز را ابطال كنيم هرجا دوست نداشتيم ابطال نكنيم.
    ديروز خبر معامله بلوكي سهمي منتشر شد، معاملات امروز ابطال شد. خب اگر اين خبر باعث ايجاد ابهام، اغوا يا هرچيز ديگر كه شما اسمش را بهتر مي دانيد شده است، چرا معاملات ديروز ابطال نشده است؟
    به صورت همزمان وبانك هم مي خواهد بلوك وتوسم را واگذار كند. اختلاف درصدي آنجا هم مثل اينجاست. چرا اونجا ابهام ايجاد نشده است و اينجا ايجاد شده است؟

مي دانيد، برخورد سليقه اي ريسك ايجاد مي كند. كار من و همه ي بازار سرمايه مي شود اينكه خودمون رو خوشگل كنيم بريم جلوي كارمندان سازمان بورس، شركت بورس و فرابورس عشوه بيايم كه مبادا بنظرشون برسه ما ادم هاي بدي هستيم.

اقاي محمدي عزيز
    برداشت هاي سليقه اي از قانون مشكل زاست، فسادزاست. خوبست برايشان تدبيري كنيم و گرنه طبق قانون كنوني هرچيزي به نظر هركسي مي تواند برسد و بر اساس آن برخورد كند.

مثل هميشه براي تان آرزوي موفقيت دارم
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

از کامیار فراهانی:

یازده سوال از مسئولان سازمان بورس

دی ۹, ۱۳۹۶

بورس۷:
    قبل از اینکه در مورد تصمیم اخیر سازمان بورس مبنی بر حذف پیشبینی سود حرف بزنیم، اجازه می خواهم از عزیزانم در سازمان بورس چند سوال بپرسم:
    ١- وضعیت گزارش های حسابرسی و قابلیت اتکا به آنها را در مقایسه با استاندارد های جهانی چطور ارزیابی می کنید؟
    ٢- وضعیت کیفی آموزش دانش مالی در دانشگاه های کشور و سطح کارایی آن را نسبت به استاندارد های جهانی چطور ارزیابی می کنید؟

٣- وضعیت نشر، ترجمه و تولید کتب مالی مخصوصا کتب جدید مالی را نسبت به استاندارد های جهانی چطور ارزیابی می کنید؟
    ٣- وضعیت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و شاخص دارایی های این صندوق ها نسبت به کل ارزش بازار را در مقایسه با استاندارد های جهانی چطور ارزیابی می کنید؟

۴- نسبت حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه را نسبت به استانداردهای جهانی چطور ارزیابی می کنید؟
    ۵- وضعیت حاکمیت شرکتی و حقوق سهامداران جز و کل را نسبت به استاندارد های بین المللی چطور ارزیابی می کنید؟

۶- در چند سال گذشته چند پرونده اطلاعات نهانی منجر به برخورد با مجرمان در محاکم قضایی شده است و این تعداد را در مقایسه با استانداردهای جهانی چطور ارزیابی می کنید؟
    ٧- درجه موفقیت شرکت های سبدگردان و مشاور سرمایه گذاری را در ایفای نقش شان در بازار سرمایه در مقایسه با استانداردهای جهانی چطور ارزیابی می کنید؟

٨- ثبات درآمدی شرکت های بورسی و تغییرات عایدی آنها را نسبت به استانداردهای جهانی چطور ارزیابی می کنید؟

٩- ثبات قوانین کلان ناظر بر سودآوری شرکت های بازار سرمایه را در مقایسه با نُرم های بین المللی چطور ارزیابی می کنید؟
    ١٠- کیفیت اطلاعیه های ماهانه، میزان اطلاعاتی که به خواننده منتقل می شود و صحت و دقت این اطلاعیه ها را چطور ارزیابی میکنید؟
    ١١- قدرت،نفوذ و لابی سازمان بورس را با در مقایسه با همکاران بین المللی چطور مقایسه می کنید؟
    هیچکس با “شبیه بقیه دنیا شدن” مشکل ندارد. مشکل این است که ما هنوز چرخ را اختراع نکردیم و از بازار انتظار لامبورگینی راندن داریم.
    زیر ساخت های ما هنوز برای تصمیم گیری های عجیب آماده نیست. ما به مردم می گوییم مستقیم سرمایه گذاری نکنند در حالی که هیچ راه جایگزین واقعی نداریم(بازده صندوق ها را ملاحظه فرمایید) به اعتقاد من، خوب بود این فرایند جهانی شدن را از زیر ساخت ها شروع می کردیم. تحلیل را آموزش میدادیم یا حداقل راهکاری برای توسعه دانش مالی می اندیشیدیم.
    حذف پیشبینی سود، باعث رونق بازار اطلاعات نهانی می شود، در حالی که ما هیچ ساز و کاری برای مقابله با آن نداریم. حذف پیشبینی سود باعث می شود تحلیلگر به سطور پایین اطلاعیه سود و زیان مثل سود سپرده بانکی یا زیان تسعیر ارز یا درامدهای متفرقه دسترسی نداشته باشد و این سطور در خیلی از شرکت ها تعیین کننده اند.

به اعتقاد من، وضع را به شکل سابق بازگردانیم، اطلاعیه ماهانه شرکت ها را اصلاح و تکمیل کنیم. زیرساخت هایمان را تقویت کنیم و به استانداردهای جهانی برسانیم. برای مبارزه با استفاده کنندگان اطلاعات نهانی راهکار طراحی کنیم. آموزش را جدی بگیریم. به روزرسانی علوم مالی و دروس دانشگاهی را در اولویت قرار دهیم. سایر قوانین مثل حجم مبنا و دامنه نوسان را مطابق با استانداردهای جهانی کنیم و سپس به این نقطه بازگردیم.
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خطر نکول و سازمان همیشه بیدار
    ==================

دوستان عزیز در سازمان بورس... کلاهتان را یک مقدار بگذارید بالاتر...
    سهامداران در سایت همسایه نوشته اند که رفته اند اوراق خریده اند از شهرداری فلان جا و بانک شهر هم ضمانت کرده...
    الان نه سود اوراقشان را می دهند و نه اینکه ضامن پای ضمانتش ایستاده...
    شما هم که مثل همیشه این جور جاها که می شود انگار...
    بیدارید!!!؟

http://i67.tinypic.com/2dkh190.png
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کاش بازار بورس ما مانند بازار بورس آمریکا بود.
    از خیلی لحاظ ها... هم به خاطر حجم و هم به خاطر زیاد بودن داد و ستد کنندگان و هم به خاطر وجود بازار گردان ها و هم به خاطر توانایی در فروش استقراضی (Short). و از همه مهمتر به خاطر نبود شاپور_دانا (شاپور محمدی) و جهانگیری و سایر مسئولینی که از خودشان قوانین عجیب و جدید منتشر می کنند. آخر چه کار آدم بکند؟ شما بهترین سامانه ها را هم داشته باشی می بینی یک باره در اوج، نمادهایت را (نمادهای بانکی و پالایشگاهی ات را) می بندند و دو سال بعد نصف قیمت باز می کنند... خوب چه کار می خواهی بکنی؟ شما سنگ آهنی هایی که چون گاو شیری درجه یک بهترین سود دنیا را تولید می کنند را هم داشته باشی یک باره می بینی دولت/مجلس قانون گذاشتند که بهره مالکانه باید برود بالا و از همان جا قیمت سهامت افت سنگین می کند و نه تنها گاو شیری دیگر نیست بلکه مثل سگ پارس هم می کند. شما فلزاتی های سود ساز را هم داشته باشی که حسابی به تو حال بدهند هم باز می بینی یک نفر پیدا شد و گفت من مکانیزم بازار را قبول ندارم و از این به بعد قیمت فروش باید طبق دستور من تعیین شود... خوب... آدم چه کند؟ یک سری می نشینند کلی بررسی بنیادی می کنند... ما می نشینیم اختراع می کنیم... آخرش چه؟ آخرش گیر یک آدم زبان بفهم و درست کردار مانند #شاپور_دانا می افتیم... که برای کسب رضای بالا دستی (خدا؟ یا بنده ی خدا؟) همه کار می کند... و تنها چیزی که از جهانی سازی بلد است این است که بودجه و تخمین درآمد و ای پی اس را بر دارد... و قدرت فهمش هم فقط در همین حد است. کارهای دیگری که در جهان می کنند را نمی بیند و نمی فهمد. فقط قدرت فهمش تا اینجا است. چه کار کنیم؟
    کاش بازار بورس ما هم مانند آمریکا بود.
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مشکل بورس ایران
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

می‌دانید یکی از مشکلات بورس در ایران چیست؟
    البته مشکل که زیاد دارد...

• پنج‌شنبه باز نیست.
    • ساعت کاری کم است.
    • حجم‌ها بسیار پایین است.
    • اصلا دولتمردان به سهام اعتقادی ندارند.
    • کلا اقتصاد خراب است و بورس نیز به تبع آن.
    • صنفی برای سهامداران خرد اصلا وجود ندارد. هیچ راهکاری برای حمایت از سهامداران کوچک‌تر در برابر سهامداران بزرگتر یا در برابر تصمیمات دولت وجود ندارد.
    • بیش از اندازه مالیات و کارمزد و کوفت و زهرمار می‌گیرند.
    • ممنوعیت رشد بیش از ۵ درصد در روز وجود دارد.
    • چندین مدل خرید و فروش مسخره وجود دارد.
    • مثلا یکی صبح یک قیمتی می‌گیرد و تا ظهر نباید کسی غیر از آن قیمت خرید و فروش کند!
    • یکی را یک روز در میان کرده‌اند!
    • یکی را ده درصد قدرت نوسان داده‌اند!
    • یا اینکه برخی مواقع یک‌باره بدون هیچ اطلاع قبلی و زمان برای تصمیم گیری سهامت را می‌بندند و مسدود می‌کنند و یک سال بسته نگه می‌دارند و در نهایت به نصف قیمت باز می‌کنند! (البته در برخی موارد مانند کچینی و آکنتور تقریبا تمام پولت را هم می‌خورند!) و مسئولیتش را هم به عهده‌ی خود سهامدار می‌دانند.
    • سازمان بورس به جای حمایت از سهامداران خرد تنها آنها را لگد کوب می‌کند. مثلا در مجامع شرکت‌ها نماینده‌ی سازمان بورس انگار تنها و تنها یک چیز بلد است و آن هم توصیه به تقسیم سود کم است. هیچ راهکاری ایجاد نشده که در این زمان یا در کل سهامدار خرد بتواند از حقش به آسانی دفاع کند! عملا سازمان بورس هیچ قانونی و هیچ کاری برای حمایت از سهامداران خرد ندارد! فقط ازشان پول می‌گیرد! همین! در مواردی مانند آکنتور و کچینی و سهام پالایشگاهی و بانکی به جای اینکه سازمان بورس از سهامداران خرد حمایت کند عملا خود سازمان بورس به بدترین خطر برای سهامداران تبدیل می‌شود! به این شیوه که سهام آنها را می‌بندد و بعد از مدت‌ها آنها را نصف قیمت یا اصلا به قیمت صفر باز می‌کند!
    • یا وجود رانت و دزدی و اطلاعات پنهانی و استفاده از پول بیت‌المال برای منافع شخصی و انواع و اقسام کثافت... که هر روز شاهد آن هستیم و کسی هم اصلا پی‌اش را نمی‌گیرد...
    • قوانین عاقلانه! و بخردانه! و زیبایی که سازمان بورس از خودش در می‌آورد و احیانا به اسم جهانی سازی مطرحش می‌کند! (مانند حذف ای پی اس یا رفع گره معاملاتی‌ای که خودشان ایجاد کرده‌اند! )
    • بستن سهامی که ۲۰ درصد رشد یا افت کنند!
    • عدم اجازه حقیقی‌ها و حقوقی‌ها در تعیین قیمت عرضه اولیه و تعیین قیمت دستوری و ایجاد رانت عمومی! که به تبع آن باعث خروج نقدینگی از سایر بخش‌های بازار می‌شود... (در مورد های‌وی خود همان عرضه اولیه به تنهایی چند روز بازار را منفی کرد! در صورتی که اگر قیمت عادلانه تعیین می‌شد و رانت عمومی ایجاد نمی‌شد کسی پولش را از بازار خارج نمی‌کرد که های‌وب بخرد!)
    • اصلا وجود خود همین #شاپور_دانا در بورس خودش (دست کم برای من یکی) یکی از بزرگترین مشکلات است...

ولی موضوعی که می‌خواستم درباره‌اش صحبت کنم مشکلی دیگر است... می‌دانید مشکل چیست؟
    مشکل این است که در ایران باید «بورس» خرید و «بورس» فروخت! این جور نبوده که معمولا یک گروه منفی و یک گروه مثبت باشند. یا در یک گروه یک نماد مثبت و یک نماد منفی باشد... نگاه که بکنید می‌بینید در ایران تقریبا تمام سهام با هم رشد می‌کنند و همه با هم افت می‌کنند!
    همگرایی نمودارها را با هم در بازه‌های ماهانه/هفتگی که نگاه بکنید می‌بینید تقریبا با هم مو نمی‌زنند!
    بازار که رشد می‌کند بیش از ۷۰ درصد نمادها مثبت هستند! و بازار که افت می‌کند ۷۰ درصد نمادها منفی هستند!

این یعنی کشک!
    یعنی ول معطلیم!
    یعنی هیچ چیز سر جایش نیست.
    یعنی در این مملکت همه چیز رو هواست!
    یعنی نقدینگی و شناوری‌ای که باید این سهام دارند یک چندم میزانی است که باید داشته باشند.
    نه بازارگردان داریم و نه روزبازرگان زیاد و نه حقیقی/حقوقی‌های فعال و نه اصلا نقدینگی و حجم زیاد...
    کلا نگاه که می‌کنیم می‌بینیم بورسی نداریم اصلا!
    (بماند که شاید اگر خوب نگاه کنیم به این نتیجه برسیم که اقتصاد هم نداریم... درست و حسابی...)
    سال‌ها دولت پول‌ها را هدایت کرده به سمت بانک‌ها... اصلا بورس برای دولت معنی‌ای نداشته. (حتی و به خصوص روحانی را دارم می‌گویم که چندین سال از زمان روی کار آمدنش می‌گذرد)
    «محمد حسین» هستم.

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    در پارس ۵ نفر ۲۵۰ هزارتا سرخطی گذاشته‌اند و به خاطر داشتن ژن خوب خرید کرده‌اند.
    سازمان بورس کلاهت را بگذار بالاتر.
    از تمام قوانین من‌درآوردی بورس ایران فساد می‌چکد!
    سازمان بورس هم که در اندیشه‌ی جهانی سازی است!
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 26 نخست ... 4567891017 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)