نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: -

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • -

0 0%
  • -

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 13 از 26 نخست ... 31011121314151623 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 253

موضوع: سخنی با مسئولین بورس ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : سخنی با سازمان بورس

نقل قول نوشته اصلی توسط Aiming نمایش پست ها
    من کاری با این ندارم که بگو مگوها دعوای زرگری است یا واقعا اختلاف است.
    اصلا به این هم کاری ندارم که نوشته‌ی بالا چیست و حق است یا نه؟
    من فقط و فقط به یک واژه از نوشته‌ی بالا می‌خواهم اشاره کنم: نقدشوندگی!
    همین!

نمی‌خواهم با این زبان صحبت بکنم... ولی... مجبورم... چون اصلا فکرش را هم می‌کنم اعصابم خرد می‌شود...
    خدا لعنت کند شاپور محمدی و دیگرانی که در اقتصاد این مملکت این بامبول‌ها را درآوردند...
    تمام ارزش بورس به این نقدشوندگی‌اش است.
    همین را از ما گرفتند...
    همین را به عنوان شعار سر می‌دادند زمانی که آمدند...
    یک شب آمدند گفتند کچینی بسته برای مجمع...
    بعد گفتند زیان‌ده است...
    بعد گفتند وضعش خراب شد!
    بعد گفتند ورشکست شد!
    بعد گفتند دیگر بازش نمی‌کنیم.
    بعد گفتند ما می‌رویم حساب کتاب می‌کنیم دارایی‌هایش را از بدهی‌هایش کسر می‌کنیم و باقی‌اش را می‌دهیم خدمت شما...
    آقایی که شما باشید من هنوز که هنوز است نشسته‌ام که ببینم چه کار دارند می‌کنند...
    بعد از این همه سال! (البته من زیاد دارایی در کچینی نداشتم... ولی این رفتار واقعا آزار دهنده است.)
    شاید یک نفر گمان کند اینجا ربط زیادی به سازمان بورس نداشته...
    ولی خوب که نگاه می‌کنی می‌بینی همه‌اش بازی احمقانه‌ی سازمان بورس است...
    نه از سر بدجنسی و دزدی (بعید می‌دانم دست کم اینجا دزدی‌ای بوده باشد) بلکه از سر نادانی.
    این بسته نگه داشتن‌های طولانی...
    این صف‌های فروشی که قفل می‌شود و آدم نمی‌تواند فروش انجام دهد...
    اینها مهمترین نیاز یک سرمایه‌گذار را از او می‌گیرد. یعنی نقدشوندگی.

اگر یک مورد بود... آدم می‌گفت این ربط به فلان شرکت دارد و ربط به سازمان ربط ندارد...
    ولی زمانی که می‌بینی این اتفاق بارها و بارها و بارها و بارها روی شرکت‌های متفاوت از صنایع بسیار متفاوت روی داده... معلوم می‌شود مشکل از کجاست!

خدا لعنتش کند.
    بانک قوامین را خریدم... سال‌هاست که می‌گذرد از آن زمان... در این مدت پول من چندین برابر می‌توانست بشود. ولی چه شد؟
    اگر این سازمان بورس خراب شده مهمترین چیز بورس یعنی نقدشوندگی را از من نمی‌گرفت اکنون می‌توانستم از این بازار عالی سود خوبی ببرم...
    ولی زمانی که ۷۰-۸۰ درصد سبدم قفل بود چه کار می‌توانستم بکنم؟

بانک کوثر هم دقیقا مانند همین. (البته مدت بسته بودن این فقط یکی دو سال است... کمتر از قوامین.)

اینها چیزهایی است که در سبد من است...
    ولی تنها نمادهایی نیست که اینها این گونه بلاها را سرش درآورده‌اند...

بانک صادرات را بستند و مدت ها مسدود نگه داشتند و آخر سر نصف قیمت باز کردند!
    بانک ملت
    بانک تجارت
    بانک پارسیان
    بانک پاسارگاد
    بانک...
    پالایشگاه بندر عباس
    پالایشگاه تهران
    پالایشگاه چه و چه و چه و چه و چه...
    آکنتور...
    نمادهای بازار پایه...

آکنتور ممکن است در ذهن برخی به پای مدیر عامل دزدش ثبت شده باشد... بلی... کار او بود... ولی زخمی که به مردم وارد شد کار سازمان بورس بود...
    همیشه این روال سازمان بورس است که زمانی که یک نفر دارد جیب سهامدار را می‌زند خبری ازش نیست! بعد که قشنگ جیب سهامدار را زدند سازمان خودش را می‌اندازد وسط و به بهانه حفاظت از حقوق سهامداران خرد، سهامداران خرد را به خاک سیاه می‌نشاند.
    در رشد قیمتی آکنتور گویا سازمان بورس خواب بود.... انگار مرده بود! اصلا شما اگر خبری از سازمان بورس شنیده بودید من هم شنیده بودم... بعد که مدیر عامل آنجا و یک عده سفته‌باز قشنگ قیمت را چند برابر کردند و سهامشان را به مردم انداختند سازمان بورس برای «احیای حقوق سهامداران خرد!» دست به کار شد... سهام این بندگان خدا را بست و مدت‌ها بعد به نصف قیمت... نه! به یک چندم قیمت پول اینها را پس داد!
    اصلا کسی نگفت اگر یک بنده خدایی وام گرفته بود چه؟
    خدا شاهد است... در چند مجمع رفتم... یک بنده خدایی آمده بود آنجا... با حالت گریه فریاد می‌زد می‌گفت عروسی‌ام است! پولم را چرا حبس کردی؟

دقیقا همان قضیه بانک‌های نظامی... همان قضیه بانک‌های غیر نظامی... همان قضیه کچینی‌ها... همان قضیه پالایشگاه‌ها... و و و

در همه‌ی اینها... سازمان بورس... به اسم حمایت از سهامداران خرد (!!!) می‌آید... دستکاری می‌کند... سهامدار خرد را به خاک سیاه می‌نشاند و دارایی‌اش را مدت‌ها بلوکه می‌کند و در آخر به یک چندم قیمت به او برمی‌گرداند...
    خوب... البته... من فکر نمی‌کنم این کار سازمان مثلا خائنانه یا موزیانه یا دزدی باشد... ولی آخر عزیز من... عقل هم خوب چیزی است.
    تو با این کارت داری گند می‌زنی به دارایی مردم.
    و بدتر از آن به اعتماد مردم.
    همان سهامدار خردی که به بهانه‌ی حمایت از او دستکاری‌هایت را انجام می‌دهی... بزرگترین دشمن او خود تو هستی... حتی آن مدیرعامل‌های دزد... حتی آن سفته‌بازان... آن قدر از جیب سهامداران خرد نمی‌برند که تو از جیب آنها می‌بری!
    برای چه سال‌ها سهام بانک قوامین و کوثر و کچینی من را بلوکه کردی؟ می‌گذاشتی هر چه هست لااقل خرید و فروش شود. برای چه ممنوع و مسدودش کردی؟ اصلا می‌گذاشتی به تدریج صفر شود. والا در آن حالت کسی نمی‌آمد بگوید تو وضع آن بنگاه اقتصادی را خراب کرده ای...
    در آکنتور به جای اینکه دارایی سهامداران خرد از همه جا بی‌خبر را مسدود کنی می‌رفتی مدیرعامل را می‌گرفتی... نمی‌توانی خوب نگیر... ولی دیگر چرا آمدی دارایی سهامداران خرد را بلوکه کردی؟ اگر قرار بود دارایی‌ای بلوکه شود باید می‌رفتی سراغ سفته‌بازان و دارایی آنها را می‌گرفتی و آنها را مجازات می‌کردی... آخر چرا اموال مردم عادی را مسدود کردی؟ و بعد از مدت‌ها نصف قیمت تحویلشان دادی...
    .
    .
    .
    یکی از دوستان شوخی تلخی کرده بود... می‌گفت سازمان بورس یک قیمتی معین کند همه در همان قیمت خرید و فروش کنند!
    .
    .
    .
    اکنون باز هم دوباره دارند در طبل گران بودن و حبابی بودن سهام می‌کوبند...
    خدا می‌داند دوباره چه قوانین و نظارت‌ها و دستکاری‌هایی به منظور صیانت از حقوق ما سهامداران خرد زیر سر دارند...

#شاپور_دانا
    #حفاظت‌ازحقوق‌_سهامداران خرد
    #من‌درآوردی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دو دقیقه مانده به ساعت ۱۲ خبرش را زده‌اند!!!
    عجیب است... من ساعت ۲۰-۲۲ چک کردم خبرش نیامده بود... ولی روز بعد (امروز) ساعت ۰۱:۱۰ که چک کردم آمده بود...
    ولی سه تا زمان برایش گذاشته بودند!!!
    ساعت ۲۳:۵۷ و ۲۳:۵۴ و ساعت ۱۵ !!!
    آخر عزیز من... این دیگر چه بازی‌هایی است در می‌آورید؟
    ساعت ۲۳:۵۷ چرا اطلاعیه را می‌گذارید؟
    می‌خواهید مثلا به نام امروز ثبت شود؟
    این چه بازی‌هایی است دیگر؟
    انگار سازمان بورس شده بازیچه دست دوستان...
    ---------------------------------
    موضوع دیگر اینکه... یک عده انگار صبح خبردار بودند که چهارشنبه قرار است چنین کاری انجام بگیرد...
    جالب است!
    خیلی جالب است!
    سازمان بورس راه می‌افتد به اسم سیگنال فروشی یک سری کانال‌ها را می‌بندد...
    به اسم زیاد شدن قیمت یک سری از نمادها را می‌بندد...
    ولی این که معلوم است یک رانت بوده و خیلی‌ها هم خبردار شده‌اند را اصلا پیگیری نمی‌کند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2020/04/14 در ساعت 00:34
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,083 بار در 4,306 ارسال

نمی دونم امکان پذیر هست یا نه ! اما احتمالا سازمان به خاطر حجم سنگین سغارشات ، دسترسی تعدادی از کارگرایها را هر روز محدود و شاید هم قطع می کند .

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

در پی اعتراضات سهامداران به سرخطی های موسوم به #ژن_هاب_خوب و تکرار هر روزه آن:

قالیباف ریاست سازمان بورس: شخصا" فردا این موضوع را رسیدگی خواهم کرد

در پی اتفاقات عجیب و غریب در معاملات امروز #شستا و همچنین ادامه دار بودن ثبت سفارش های موسوم به #ژن_های_خوب در سر خطی ها و رانت ها، که اعتراض بالای مردمی و فعالان بازار را، خصوصا" در معاملات امروز #شستا که خواستار رسیدگی و بر خورد با متخلفان و پاسخگویی در این خصوص از مسئولین بودند در پی داشت، ریاست محترم سازمان بورس جناب قالیباف اصل به ما قول پیگیری و رسیدگی به این موضوع را دادند و اعلام کردند فردا یکشنبه به این قضیه رسیدگی خواهند کرد.

ان شاءالله که با ورود جناب قالیباف، این موضوع ختم به خیر شود و راه حلی برای این موضوع اندیشیده شود.

لازم به ذکر است #کانال_عرضه_اولیه در این خصوص، پیشنهادی را نیز ارائه کرده بود.

@Arzeh1avalieh کانال عرضه اولیه

یک حرکت خوب و قابل قدردانی.
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

سلام

امروز کسی شک نداره بازار در حال بزرگ شدن است اما کم و کاستی ها در بخش مهم و حساسی مثل بازار سرمایه نیز خود را به خوبی نشان میدهد

علاوه بر استرس ها و مشکلاتی همچون خرابی های هسته ، تاخیرهای مختلف کارگزاری ها ، تبلیغات مبهم ! و . . .

امروز با مسئله دیگه ای بنام باطل کردن معاملات روبرو هستیم و در حالت افتضاخ باطل کردن بخشی از معاملات !

دولت با بخشودگی مالیاتی فرصت مناسبی را برای شرکت ها به وجود اورد که افزایش سرمایه از هر طریق ممکن استفاده کنند

اما امروز شرکت ها یکی پس از دیگری در هنگام باز شدن معاملاتشان باطل میشه چرا !!! چون ناظر گفته

چرا برای باز شرن سهم قانونی وجود نداره و سلیقه ای عمل میشه

این سلیقه ای برخورد کردن منشاء ۱۰۰٪ رانتی داره

امیدوارم سران سازمان فکری برای این نوع رانت ها و سلیقه ای برخورد کردن ها بکنند

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

اصلا ادمی نیستم که شکوه و گلایه کنم اما گاهی از سران اقتصادی کشور حرکاتی میبینیم که دل ادم به درد میاره

امروز شهریور سال ۱۳۹۷ نیست که از طرف کارگزاری باهاتون تماس بگیرین و اعلام کنن تا فردا فرصت دارید موقعیت های باز اتی سکه را ببندید یا خودمون میبندیم و اتی سکه بعد از ان به فراموشی سپرده شود

یک هفته ای میشه که پول ها از صف نشینی به سمت دلار و سکه حرکت کرد و این مورد به خوبی در اخطارهای صادر شده از سمت بانک مرکزی و . . . قابل لمس بود

بازار سرمایه یک نهال کوچک نیست که با اشتباهات گذشته بدون ضربه گذر کند اگر امروز برای گواهی های سپرده سکه فکر مناسبی انجام دادیم و نظر بازار فیزیکی را به خود جلب کردیم رشد کنترل شده ای را شاهد خواهیم بود والی از همین الان سکه ۱۰ تومنی سلام !!

مگر اتی سکه را مقصر افزایش قیمت ها ندانستید ایا با بسته شدن بازار قیمت ها کنترل شد !!!

خواهشا آدرس اشتباه نرید مردم باید تاوان ان را بدهند

تا قبل از عید امسال خودم یکی از منتقدین عرضه های اولیه رگباری بودم اما امروز چرا با عرضه های در صف مانده به این حجم نقدینگی پاسخ داده نمیشود !!!

این حجم نقدینگی درسته در بازار فیزیکی به صف نشینی عادت کرده اما اینجا بازار سرمایه هست زیاد صبر نمیکنه اولین بازاری که قبلا طعمش رو چشیده سکه و طلاست مراقب باشید

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

مطالبه گری از سازمان بورس

طوماری برای پیگیری "واریز سود مجامع بورس از طریق سامانه سجام" شکل گرفته و سهامداران درحال امضا هستند

برای تحقق این خواسته چندین ساله شما نیز از این طومار حمایت کنید

فارس من

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    مطالبه گری از سازمان بورس

طوماری برای پیگیری "واریز سود مجامع بورس از طریق سامانه سجام" شکل گرفته و سهامداران درحال امضا هستند

برای تحقق این خواسته چندین ساله شما نیز از این طومار حمایت کنید

فارس من
    به گزارش تجارت‌نیوز، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، در مورد خواسته ۸۲ هزار نفر که خواستار واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام، شده بودند، گفت: ما هم موافق این مساله هستیم و حاضریم این بیانیه را امضا کنیم، باید شرکت‌های بورسی یا اصطلاحا ناشران بورسی که سود سهام مجامع خود را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه بدهند، در آن صورت ما ظرف یک روز این سود را بدون کم و کاست به حساب سهامداران واریز می‌کنیم.

وی گفت: تاکنون هر ناشری که سود مجامع خود برای سهامداران را در اختیار ما گذاشته، بلافاصله به حساب سهامداران واریز کرده‌ایم.

مدیرعامل سمات در پاسخ به اینکه تاکنون چند شرکت بورسی سود سهام خود را از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سامانه سجام واریز کردند، گفت: کمتر از ۱۰ شرکت یا ناشر از این طریق سود سهام مجامع خود را واریز کردند که بلافاصله به سهامداران داده‌ایم.

فهیمی در مورد اینکه آیا الزامی برای شرکت‌های بورسی و ناشران برای واریز سود مجامع شرکت‌ها از طریق سجام وجود دارد، گفت: ‌البته الزام مقرراتی وجود دارد، اما این الزام قوی نیست و هنوز ناشران بورسی از آن تمکین نکرده‌اند و لازم است که در مجمع عمومی شرکت‌ها نیز وقتی سود برای سهام تصویب می‌شود به اطلاع سهامداران برسد و اعلام شود که این سود سهام از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی و از طریق شماره شبای سهامداران که در سامانه سجام ثبت شده است، به حساب سهامداران و ذی‌نفعان واریز می‌شود و بعد از آن پول سود را به حساب شرکت سپرده گذاری واریز کنند و ما هم از طریق سجام همان روز به حساب سهامداران واریز می‌کنیم.

۱۰ میلیون نفر از ۱۲ میلیون کد سهامدار سجامی شده‌اند
    وی در مورد اینکه چه تعداد از سهامداران بورسی عضو سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام شده‌اند، گفت: آنهایی که تازه سهامدار بازار سرمایه شده‌اند از طریق ثبت در سامانه سجام آمده‌اند و سهامداران قدیمی هم تعداد زیادی سجامی شده‌اند و در مجموع از ۱۲ میلیون فعال بازار سرمایه تاکنون ۱۰ میلیون نفر سجامی شده‌اند و به راحتی می‌توان سود سهام مجامع شرکت‌ها را از طریق سجام برای آنها واریز کرد.

مدیر عامل سمات در مورد اینکه آیا مقررات الزامی برای شرکت‌های بورسی مبنی بر واریز سود از طریق سجام ایجاد می‌کند یا خیر، گفت: مقررات و دستورالعمل‌های قوی که ناشران و شرکت‌های بورسی را مجاب کند که سود مصوب مجمع را به شرکت سپرده‌گذاری بدهند و از طریق سجام به حساب سهامداران واریز کند، در حال حاضر وجود ندارد.

فهیمی گفت:‌ هر سال به طور متوسط ۵۰ هزار میلیارد تومان سود اوراق با درآمد ثابت و سود سهام از طریق ناشران بورسی و دولت به عنوان ناشر اوراقی که سررسید می‌شوند و نیز سود اسناد خزانه و صکوک با درآمد ثابت به حساب سهامداران و دارندگان اوراق واریز می‌شود که اگر این پول به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز شود، همان روز با دقت کافی و با سرعت عمل به حساب سهامداران از طریق شماره شبا اعلامی در سامانه سجام واریز می‌شود، اما فعلا در مورد شرکت‌های بورسی قوانین لازم‌الاجرا نداریم.

وی در مورد اینکه در حال حاضر سود سهام شرکت‌های بورسی چگونه به سهامداران پرداخت می‌شود، گفت: هر شرکت بورسی یک شماره حساب در بانک مورد نظر خود را اعلام می‌کند و سهامداران با مراجعه به یکی از شعب آن بانک و با اعلام کد ملی خود سود سهام خود را دریافت می‌کند.

منبع: فارس

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۲) sooroosh1315 آواتار ها
    تشکر شده 15,256 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINY نمایش پست ها
    به گزارش تجارت‌نیوز، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، در مورد خواسته ۸۲ هزار نفر که خواستار واریز سود مجامع شرکت‌های بورسی از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام، شده بودند، گفت: ما هم موافق این مساله هستیم و حاضریم این بیانیه را امضا کنیم، باید شرکت‌های بورسی یا اصطلاحا ناشران بورسی که سود سهام مجامع خود را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه بدهند، در آن صورت ما ظرف یک روز این سود را بدون کم و کاست به حساب سهامداران واریز می‌کنیم.

وی گفت: تاکنون هر ناشری که سود مجامع خود برای سهامداران را در اختیار ما گذاشته، بلافاصله به حساب سهامداران واریز کرده‌ایم.

مدیرعامل سمات در پاسخ به اینکه تاکنون چند شرکت بورسی سود سهام خود را از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و سامانه سجام واریز کردند، گفت: کمتر از ۱۰ شرکت یا ناشر از این طریق سود سهام مجامع خود را واریز کردند که بلافاصله به سهامداران داده‌ایم.

فهیمی در مورد اینکه آیا الزامی برای شرکت‌های بورسی و ناشران برای واریز سود مجامع شرکت‌ها از طریق سجام وجود دارد، گفت: ‌البته الزام مقرراتی وجود دارد، اما این الزام قوی نیست و هنوز ناشران بورسی از آن تمکین نکرده‌اند و لازم است که در مجمع عمومی شرکت‌ها نیز وقتی سود برای سهام تصویب می‌شود به اطلاع سهامداران برسد و اعلام شود که این سود سهام از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی و از طریق شماره شبای سهامداران که در سامانه سجام ثبت شده است، به حساب سهامداران و ذی‌نفعان واریز می‌شود و بعد از آن پول سود را به حساب شرکت سپرده گذاری واریز کنند و ما هم از طریق سجام همان روز به حساب سهامداران واریز می‌کنیم.

۱۰ میلیون نفر از ۱۲ میلیون کد سهامدار سجامی شده‌اند
    وی در مورد اینکه چه تعداد از سهامداران بورسی عضو سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام شده‌اند، گفت: آنهایی که تازه سهامدار بازار سرمایه شده‌اند از طریق ثبت در سامانه سجام آمده‌اند و سهامداران قدیمی هم تعداد زیادی سجامی شده‌اند و در مجموع از ۱۲ میلیون فعال بازار سرمایه تاکنون ۱۰ میلیون نفر سجامی شده‌اند و به راحتی می‌توان سود سهام مجامع شرکت‌ها را از طریق سجام برای آنها واریز کرد.

مدیر عامل سمات در مورد اینکه آیا مقررات الزامی برای شرکت‌های بورسی مبنی بر واریز سود از طریق سجام ایجاد می‌کند یا خیر، گفت: مقررات و دستورالعمل‌های قوی که ناشران و شرکت‌های بورسی را مجاب کند که سود مصوب مجمع را به شرکت سپرده‌گذاری بدهند و از طریق سجام به حساب سهامداران واریز کند، در حال حاضر وجود ندارد.

فهیمی گفت:‌ هر سال به طور متوسط ۵۰ هزار میلیارد تومان سود اوراق با درآمد ثابت و سود سهام از طریق ناشران بورسی و دولت به عنوان ناشر اوراقی که سررسید می‌شوند و نیز سود اسناد خزانه و صکوک با درآمد ثابت به حساب سهامداران و دارندگان اوراق واریز می‌شود که اگر این پول به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه واریز شود، همان روز با دقت کافی و با سرعت عمل به حساب سهامداران از طریق شماره شبا اعلامی در سامانه سجام واریز می‌شود، اما فعلا در مورد شرکت‌های بورسی قوانین لازم‌الاجرا نداریم.

وی در مورد اینکه در حال حاضر سود سهام شرکت‌های بورسی چگونه به سهامداران پرداخت می‌شود، گفت: هر شرکت بورسی یک شماره حساب در بانک مورد نظر خود را اعلام می‌کند و سهامداران با مراجعه به یکی از شعب آن بانک و با اعلام کد ملی خود سود سهام خود را دریافت می‌کند.

منبع: فارس

خیلی راحت میشه شرکت ها ملزم بپرداخت کرد ..... هر شرکتی که از طریق سجام پرداخت سود نکنه سالی 100درصد مالیات بده .... به همین سادگی. ببینیم از مجلس انقلابی چهارتا قانون صریح و بدرد بخور درمیاد یا نه.
    از دی که گذشت هیچ ازو یاد مَکن،فردا که نیامده ست فریاد مَکن،بر نامده و گذشته بنیاد مکن،حالی خوش باش و عمر بر باد مَکن،

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید sooroosh1315 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط sooroosh1315 نمایش پست ها
    خیلی راحت میشه شرکت ها ملزم بپرداخت کرد ..... هر شرکتی که از طریق سجام پرداخت سود نکنه سالی 100درصد مالیات بده .... به همین سادگی. ببینیم از مجلس انقلابی چهارتا قانون صریح و بدرد بخور درمیاد یا نه.
    سلام

برای شخص من سامانه سجام و واریز سود چندان اهمیتی نداره منتهی سهامدارها باید پیگیر باشند چرا که این تازه ابتدای کار

کمپین ها میتواند محلی برای رسیدن صدای سهامدار به گوش مسئولین بی کفایت و حتی اون کانون کارگزاران رانت خوار باشد

امروز ۱۲ میلیون کد سهامداری وجود داره و فقط ۸۳ هزار نفر از این کمپین حمایت کرده اند !!!

چرا من سهامدار نباید یک نماینده در بالاترین مرجع تصمیم گیری قوانین و نظارت بر اجرای قوانین داشته باشم که مشکلات منو مطرح کنه

نماینده باید کسی باشه که حقوقش از سازمان نگیره و . . . !!!

امیدوارم هرچه سریعتر این کمپین به نتیجه برسه تا سهامدار متوجه بشه با ساده ترین کارها میتواند حق و حقوق خودش بدست بیاره

برنامه ای در شیراز دارم که به امید خدا راه بیوفته کمپین بزرگی راه اندازی میکنیم برای ثبت کانون سهامداران حقیقی

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 13 از 26 نخست ... 31011121314151623 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)