نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: -

رأی دهندگان
18. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • -

0 0%
  • -

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 12 از 26 نخست ... 2910111213141522 ... آخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 253

موضوع: سخنی با مسئولین بورس ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : سخنی با سازمان بورس

بالاخره یک کار عاقلانه از سازمان بورس به چشمم خورد...

(از فردا همین را به قوانین من‌درآوردی و عاقلانه‌ی جدید آلوده نکنند صلوات بفرست...)

عهد ببندیم... حتی اگر شده یکی دو برگ از این اوراق بخریم.
    حتی شده یکی دو برگ.
    برای هر کد.
    (نمادهای کرونا1 و کرونا2)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

شخصا بورس های خارجی رو که میبینم به نظرم انصاف حکم میکنه به نوبه خودم از مسئولین بورس تشکر کنم که درسته کاستی هایی وجود داره اما انصافا طی این مدت از بازار به خوبی حمایت کردن حتی این قوانین اخیر منجمله تغییر حجم مبنا و تاخیر در ورود سهام داران تازه وارد به بازار هم همگی در جهت حمایت از منافع سهام داران خرد بود وگرنه چه بسیار سرمایه ها که یک شبه نابود میشد.

انصافا بازار طی این مدت ریزش بسیار اندکی داشته در مقایسه با بورسهای جهانی و هر روز هم فرصت خروج میداده. فکر میکنم باید قدر دان زحمات و دور اندیشی مدیران بورس باشیم.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها
    شخصا بورس های خارجی رو که میبینم به نظرم انصاف حکم میکنه به نوبه خودم از مسئولین بورس تشکر کنم که درسته کاستی هایی وجود داره اما انصافا طی این مدت از بازار به خوبی حمایت کردن حتی این قوانین اخیر منجمله تغییر حجم مبنا و تاخیر در ورود سهام داران تازه وارد به بازار هم همگی در جهت حمایت از منافع سهام داران خرد بود وگرنه چه بسیار سرمایه ها که یک شبه نابود میشد.

انصافا بازار طی این مدت ریزش بسیار اندکی داشته در مقایسه با بورسهای جهانی و هر روز هم فرصت خروج میداده. فکر میکنم باید قدر دان زحمات و دور اندیشی مدیران بورس باشیم.
    گمان کنم تنها کسی که از این قوانین من‌درآوردی خوشحال شد شما بودید که نقد کرده بودید.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک چیزی بگویم...
    برخی دوستان امکانش هست رشد اخیر بورس را به شاپور دانا و تیم اقتصادی دولت و عملکرد عالی شرکت‌ها نسبت دهند. (یک جا در تلگرام دیدم چنین چیزی! از همین کانال‌هایی که توسط سازمان بسته نشده!)
    تنها این را بگویم که شاپور دانا و روحانی و طیب‌نیا و ... همان‌قدر در بالا رفتن بورس ما دخیل هستند که وزیر اقتصاد ونزوئلا روی بازار سهام آنجا تاثیر داشت. همین.
    «محمد حسین» هستم.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال علیرضا حسنی آواتار ها
    تشکر شده 5,233 بار در 1,383 ارسال

مطمئنا نه صعود بورس و نه نزول بورس ربطی به سازمان نداره، حالا شاید بشه رشد و نزول رو به سیاست های دولت و حکومت مربوط دونست اما متولی بورس و مدیران سازمان فکر نمیکنم دخالتی تو این روند ها داشته باشن.

در مورد سازمان فقط میشه نسبت به دو چیز انتقاد داشت، یکی هسته معالمات که خب بدبخت ها خودشون این اواخر اعلام کردن سامانه معاملات گنجایش این همه کاربر رو نداره و حتی به نوعی جلوی ورود کاربران جدید رو گرفتن، از طرفی فعلا توان داخلی برای ساخت و یا امکان خرید خارجی سامانه معاملاتی هم وجود ندارهرو باید واقع بین بود.

دومین انتقاد شاید همین محدوده قیمت و بحث صف نشینی ختست که خب این رو هم باید در نظر بگیریم این محدود قیمت همونطور که رانت ایجاد میکنه در زمان اصلاح مانع ریزش یک شبه قیمت ها هم میشه و به نوعی مزایایی هم داره.

به هر حال به نظرم باید واقع گرا بود فارغ از اینکه سهام دار هستیم یا نقد. نه اتفاقا من به عنوان شخصی که نقد هستم ترجیح میدادم مثل بورس های خارجی قیمت سهام یک هفته ای نصف بشه.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علیرضا حسنی از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 481 بار در 70 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا حسنی نمایش پست ها

به هر حال به نظرم باید واقع گرا بود فارغ از اینکه سهام دار هستیم یا نقد. نه اتفاقا من به عنوان شخصی که نقد هستم ترجیح میدادم مثل بورس های خارجی قیمت سهام یک هفته ای نصف بشه.
    ....
    ویرایش توسط iligal : 2020/03/17 در ساعت 09:59

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید ریچارد از ایشان تشکر کرده است:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ریچارد نمایش پست ها
    ....

سلام و وقت به خیر قبلا بهتون تذکر داده بودم که در امور شخصی دیگران مداخله نکنید و هر کسی اختیار داره برای رفتار فردی خودش و برای بار دوم و آخر بهتون اخطار میدم اگر صحبتی غیر از موازین قانونی سایت و یا اینکه هدفتون تمسخر و ایجاد جو حاشیه ای باشه دسترسیتون رو مسدود خواهم کرد!!!
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی HOSSEINY آواتار ها
    تشکر شده 1,394 بار در 171 ارسال

حرکت خوبیه اینبار وظیفه من و شماست که حمایت کنیم

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید HOSSEINY از ایشان تشکر کرده اند:

فرق ممنوع و ممنوع متوقف و مجاز متوقف و متوقف را نفهمیدیم آخر.
    همین‌جور فرق مجاز متوقف و مجاز محفوظ.

گمان کنم اگر جای این همه حالت‌ها و اصطلاحات تنها سه حالت قرار می‌دادند بهتر بود: ۱- باز ۲- بسته ۳- سفارش‌گیری (آماده‌شدن - سفارش‌گیری بدون داد و ستد - پیش‌گشایش - گشایش - آماده‌ی‌گشایش - حراج ناپیوسته - هرچه...)
    یا تنها دو حالت: ۱- باز و ۲- بسته
    (و هنگام تغییر وضعیت از بسته به باز هم مانند ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۰۰ گشایش باشد همیشه.)

مجاز:سهم در وضعیت عادی قرار داشته و بدون هیچ محدودیتی معاملات آن در حال انجام است.
    ممنوع:
    در این حالت معاملات سهم انجام نمی شود و نماد سهم به دلایل مختلفی بسته می باشد. البته در مرحله ی مجاز محفوظ بعد از کشف قیمت ممکن است برای لحظاتی معاملات سهم ممنوع شود و بعد از مجاز شدن معاملات سهم صورت پذیرد. به طور کلی وضعیت ممنوع بیانگر یک وقفه ی مقطعی است و خیلی زود باز می شود.
    ممنوع متوقف:

زمانی این وضعیت اتفاق می افتد که ممکن است سهم برای مدتی بیش از یک روز بسته باشد و زمان بازگشایی آن هم به طور دقیق مشخص نیست .تفاوت اصلی وضعیت ممنوع متوقف با وضعیت ممنوع این است که در وضعیت ممنوع سهم به صورت موقت بسته است و بازگشایی آن سریع اتفاق می افتد اما در وضعیت ممنوع-متوقف سهم به طور کامل بسته بوده و تا اطلاع ثانوی خرید و فروش در آن نماد امکان پذیر نیست.

مجاز محفوظ:
    هنگامی که سهم به هر دلیلی متوقف شده است و در وضعیتی قرار میگیرد که باید مجاز شود و معاملات در آن به صورت عادی اتفاق بیفتد، در این حالت معاملات سهم کمی متفاوت با حالت عادی می باشد و به طور کلی سهامدارن در این شرایط می توانند سفارشات خود را به سیستم معاملات ارسال، ویرایش و یا حذف کنند اما در این لحظه معامله ی انجام نمی شود. به طوری کلی وضعیت مجاز-محفوظ با کمی تفاوت شبیه به وضعیت پیش گشایش بازار است. می توانید مطلب اختصاصی مجاز-محفوظ را برای آشنایی بیشتر مطالعه نمایید.
    مجاز متوقف:

در وضعیت مجاز متوقف نماد معاملاتی سهم غیر قابل معامله است و امکان سفارش گیری وجود ندارد. نماد شرکت های بورسی زمانی در چنین وضعیتی قرار می گیرند که یکی از دلایل بسته شدن نمادها به وجود آمده باشد.
    پس از آشنایی با انواع وضعیت نمادهای معاملاتی وقت آن رسیده است که با دلایل اصلی متوقف شدن سهام آشنا شویم.به طور کلی دلایل اصلی توقف نماد معاملاتی در بورس تهران نیز چند طبقه بندی دارد که پس از طبقه بندی اولیه به توضیح همه ی مواد می پردازیم.1- افشای اطلاعات با اهمیت2-مجامع شرکت های بورسی3- عدم رعایت الزامات قانونی اطلاع رسانی ناشران ( شرکت های سهامی )4- نوسانات شدید قیمتی

«محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 24,046 بار در 4,293 ارسال

مهمترین عامل موثر در مدیریت کیفیت! تعهد مدیریت ارشد سازمان به اجرای تعهدات کیفی است .
    امیدوارم روزی برسد مسئولین سازمان هم تعهداتی برای خودشان قائل شوند و صد البته پاسخگو هم باشند .
    الان یک هفته بکام و چکارن را متوقف کردند به ظن دستکاری قیمت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و موجب ضرر به دارندگان سهام شدند
    خوب شما الان شنبه سهمها را بازگشایی می کنید بفرمایید نتیجه ظن شما چه بود من سهامدار نباید بدونم این دستکاری کجا اتفاق افتاده !؟
    اگر بررسی ظن دستکاری قیمت دلیل اصلی متوقف کردن سهام است این موضوع نباید بیشتر از یکی دو روز طول بکشد ! مضافا اینکه شما موظف هستید سیستمی طراحی کنید که این کنترلها سیستمی باشد نه با نظر شخصی یک فرد!
    اما کو گوش شنوا در این مملکت! (شما هم می دانید و ما هم می دانیم این متوقف کردنها فقط برای جلوگیری از رشد بیشتر قیمت سهام است و بس!)
    ویرایش توسط رادین1 : 2020/04/08 در ساعت 11:06

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید رادین1 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 26 نخست ... 2910111213141522 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)