نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: وضعیت و پیشنهاد شما

رأی دهندگان
56. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • ازدواج کرده ام و پیشنهاد می کنم ازدواج کنید.

26 46.43%
  • ازدواج کرده ام و پیشنهاد می کنم ازدواج نکنید.

8 14.29%
  • همسر ندارم و دوست دارم ازدواج کنم.

16 28.57%
  • همسر ندارم و دوست دارم همین جور بمانم.

6 10.71%
  • سایر (اگر این را انتخاب می کنید توضیح دهید.)

0 0%
صفحه 1 از 11 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 106

موضوع: ازدواج ?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

ازدواج ?

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.

و از آیات او است این که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید، که در کنار او آرامش یابید، و میان شما دوستی و مهربانی قرار داد، که در این حقیقت نشانه هایی است برای مردمی که می اندیشند.
    سوره روم، آیه 21
    ویرایش توسط mhjboursy : 2017/07/24 در ساعت 02:31
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : ازدواج!

سلام...
    پیش تر این موضوع در کارگاه مطرح شده بود...
    انصافا خیلی هم هوادار دارد... (خودم یکی از طرفداران این مبحث هستم. )
    اصلا کیست که در مورد این موضوع حرفی برای گفتن نداشته باشد؟؟؟؟؟
    خیلی ها ازدواج کرده اند و تا به آدم می رسند می گویند تو از این کارها (غلط ها! ) یک وقت نکنی ها!!!!
    برخی از ازدواجشان راضی اند.
    برخی هم که ازدواج کرده اند می گویند زن گل ماتم است... خار و گل با هم است... و خانه ی بی بلا؟؟؟؟
    عموم جوانان که ازدواج نکرده اند (چه دختر چه پسر) تمایل دارند ازدواج کنند...
    البته دیده ام جوانان ِ پسری که دوست دخترهایی داشته اند/دارند و تمایل دارند همین جوری تا آخر عمر زندگی کنند... (اروپایی... به قول خودشان... البته در خود اروپا هم نرخ ازدواج همچین پایین نیست! ازدواج رسمی را هم می گویم...) البته همان طور که گفتم در پسر ها دیده ام... وگرنه دخترهایی که دوست پسر دارند آن طور که دیده ام باز به هر حال تمایل به ازدواج دارند...

حالا یواش یواش ان شاء الله در این جستار مطلب بگذاریم و از خودمان و تجربیاتمان و دیدگاه هایمان و افق هایمان بگوییم.

یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خوب شد برایش یک جستار جدید ایجاد کردم...
    آنجا هم جسته گریخته می شد و حرف ها نصفه نیمه می ماند و مدام باید چند صفحه می رفتی عقب و جلو...
    و هم اینکه جلوی (نظم) نوشته های اصلی را می گرفت...
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دانلود سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ با موضوع ازدواج موفق - 208 مگابایت

این پیوند برای پیش از ازدواج است. مطالبی که به خاطر دارم در آن گفته شد: خواستگاری، روش های شناخت پیدا کردن از همسر، تحقیق خواستگاری، من چه روحیاتی دارم و باید دنبال چه همسری بگردم؟، سن ازدواج و ...
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یک پرسش:

از چه راهی باید همسر پیدا کرد؟

در بالا (آن پیوندی که ارائه کردم) که خیلی محکم می گفت شما تمام چیزهایی که می خواهید در همسر آینده تان داشته باشید را از خدا بخواهید، خدا عینا همان را به شما می دهد!

البته من به خدا اعتقاد دارم و مطمئنم که همه چیز دست او است... ولی... از طرف دیگر می گویند از تو حرکت که از خدا برکت... (با توکل زانوی اشتر ببند...)

===========================

در ایران متاسفانه سایت همسریابی نیست. (هست؟ معرفی کنید.)

برخی می روند خواستگاری و آنجا تازه آشنا می شوند... (درست است؟ من گمان کنم خواستگاری مال زمانی است که شما می خواهید (خواست) یعنی آشنا شده اید... نه اینکه می روید تازه ببینید عروس خانم چه شکلی است!!!)

در مورد خودم به شخصه تو چند وقت اخیر خیلی مورد برایم معرفی شده است... ولی هیچ کدام را نپسندیدم... (از فامیل و دوست خانوادگی و غریبه و ... توسط دوستان و اقوام...)

حالا گمان کنم دو راهکار برایم مانده... یا بروم در این دنیای مجازی بگردم دنبال یک نفر... یا اینکه بروم تو خیابان شماره بدهم... که زیاد از این راهکارها خوشم نمی آید... بعدا وقت شد عرض می کنم چرا.... نگر شما چیست؟
    «محمد حسین» هستم.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

قناعت = رضایت
    =========

می دانید حرف من چیست؟
    من می گویم آدم باید پیش از ازدواج تا جایی که می تواند چشمش را باز کند...
    پس از ازدواج هم کلا چشمش را ببندد. یعنی اگر چیزی هم دید سعی کند نادیده بگیرد.
    پیش از ازدواج چشمهایت را باز کن و پس از آن ببند.

(البته نمی گویم آدم حواسش به زندگی اش و حفظ زندگی اش نباشد ها! نه. ولی در مواردی مانند کنکاش گذشته و شخصیت طرف و ... چشمش را ببندد. آدمی که به گذشته ی طرف مقابلش (پس از ازدواج) گیر می دهد اشتباه می کند. آدمی که به ظاهر طرف مقابلش (پس از ازدواج) گیر می دهد اشتباه می کند. آدمی که به روحیات طرف مقابلش (پس از ازدواج) گیر می دهد اشتباه می کند.)

بگذارید این جوری بگویم...
    آدم از زندگی اش چه می خواهد؟
    من مطمئنا بهترین دختر دنیا را نمی توانم پیدا کنم که (از نگر عاطفی و ظاهر و ...) بیشترین سازش را با من داشته باشد و خیلی به هم بخوریم و فلان و بهمان...

چرا؟؟؟
    چون انتخاب هایم محدود است...
    مطمئنا خیلی خیلی خیلی زور بزنم 30-40 نفر را بیشتر نمی توانم از نزدیک ببینم (بروم خواستگاری/با هم صحبت کنیم و از هم کسب اطلاع کنیم و...)
    برای دختر ها هم همین است... دیگر تاپ ترینشان هم باشد 30-40 تا خواستگار بیشتر ندارند... (حالا بماند که برخی اوقات این عدد به 1 تا 2 هم محدود می شود! )

پس:
    مطمئنا هر چه من انتخاب کنم نقص های زیادی خواهد داشت!
    مطمئنا!
    مطمئنا کسی که آخر سر گیرم می آید سازگارترین انسان روی این زمین با من نیست! مطمئنا! مطمئنا این وسط یک مقدار خیلی زیادی عدم تفاهم ها و سوء تفاهم ها و برخوردها به وجود خواهد آمد...
    پس باید تلاش کنم با همان کسی که پیدا می کنم بیشترین حال را ببرم و از در کنار او بودن و با او زندگی کردن بیشترین لذت و آرامش را ببرم...

دقیقا مانند سایر مسائل دنیا...
    مطمئنا من پولدار ترین و مرفه ترین آدم دنیا نیستم و بهترین کار را ندارم و بهترین درآمد را ندارم و بهترین خانواده را ندارم و بهترین خوراک و پوشاک و مسکن و ... را ندارم...
    حالا چه؟
    بیایم عزا بگیرم که فلان ندارم و بهمان ندارم؟
    نه!
    بیایم حال دنیا را ببرم...
    با هر آن چه که دارم!
    اگر پرادو دارم از داشتنش لذت ببرم.
    اگر پرایدیو دارم از داشتنش لذت ببرم...
    اگر با اتوبوس این ور و آن ور می روم از همین لذت ببرم!
    اگر برای تفریح می روم پاریس و بر می گردم ازش لذت ببرم... اگر می روم بوستان ِ سر کوچه ازش لذت ببرم...
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دوست شدن: آری؟ یا نه؟
    ==============

من مخالفم.
    خلاصه نگرهایم:

• اگر دوست آدم همسر آینده اش شود به او مشکوک می شود. (مطمئنا طرفم که با من این گونه رابطه ای را آغاز کرده از این بابت هیچ منعی نداشته. نه منع دینی داشته و نه منع خانوادگی و نه منع دیگری... حالا اگر ما دو تا با هم رابطه مان کم رنگ شود، آیا او نمی تواند دوباره همین کار را انجام دهد؟؟؟)
    • اگر دوست آدم همسر آینده اش نشود طعم دو تا عشق متفاوت را انسان می چشد و آدم نمی تواند به همسرش تمام عشقش را هدیه کند. (یک مقدار عشق و خاطرات زیبای پیشین بخواهی نخواهی در ناخودآگاه آدم هست. البته ممکن است خاطرات بد زیاد باشد ولی مطمئنا خاطرات شیرین هم هست...) (آدم یک جورهایی مانند انسان طلاق گرفته می شود.)
    • معمولا روابط دوستی پنهانی است. (البته از جنبه ای شاید هیجان و زیبایی اش را همین پنهانی بودن افزایش دهد ولی) پنهانی بودن باعث ایجاد استرس می شود. پنهانی بودن، راحتی و آرامش و لذت را کاهش می دهد. (پنهان بودن از یک جنبه خوب است و از یک جنبه بد. از این جنبه که یواشکی و خصوصی و دو نفره و راز مانند است زیبا است و از این جنبه که باید مواظب باشی کسی بویی نبرد یا جایی پیدا کنی که کسی نباشد و... استرس زا و کاهش دهنده ی لذت است. به خصوص در بلند مدت)
    • در دوستی هیچ تعهدی نیست. پس مسئولیتی هم نیست. (خیلی راحت من می توانم فردا رابطه ام را با طرفم قطع (Cut) کنم. حتی مطمئنا او به پدر مادرش هم نمی گوید.) این خودش استرس زا است. (البته معمولا مرد ها از این عدم مسئولیت بیشتر استفاده هم می کنند تا اینکه ناراحت باشند! و دختر ها اذیت می شوند... ولی مرد های بی مسئولیت هم در بلند مدت این مسئله برایشان اذیت کننده است... دقیقا مانند کار کردن... در کوتاه مدت ممکن است آدم از کار نکردن خوشحال می شود... ولی آدم بی کار در بلند مدت خودش اذیت می شود...)
    • آدم تنوع طلب می شود. (آیا آدمی که تنوع طلب شده می تواند به یک نفر راضی شود؟ آیا آدم تنوع طلب می تواند راحت ازدواج کند و تشکیل خانواده دهد؟) (یکی از دوستانم که دیگر خیلی این کاره بود و همزمان با چند نفر دوست بود می گفتهر گلی یک بویی دارد... بعد مادر پدرش که نمی دانستند دنبال زن هم بودند برایش... نمی دانم... آیا می تواند او با یک نفر برود زیر یک سقف؟ پس هر گلی یک بویی دارد چه می شود؟ یا اینکه تا آخر عمرش می خواهد همین جور هر گلی یک بویی دارد باشد و تشکیل خانواده ندهد و فرزند دار نشود و... نمی دانم...)
    • و...
    «محمد حسین» هستم.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال امام قلی خان آواتار ها
    تشکر شده 5,371 بار در 1,383 ارسال

محمد حسین خان تاپیک ازدواج به ماچه؟چرا میخواهی خودت و چند نفر آدمی را بدبخت بنمایی؟اگر یک طوری ات می گردد و اذیت میباشی راه های دیگر و مناسب تر می باشد که خودت را خلاص بنمایی.اما ار کله ات به تیر برق بتونی برخورد نموده است و بر تصمیمت پافشار می باشی بدان که همین چندرغاز که در بورس پس انداز نموده ای را باید بدهی به زنت تا برود بعدا. زن برای من و تو چه می شود؟اگر هم اختلاف نگردد بعد مثل من عذاب خواهی کشید. مجردی خیلی خوب می باشد. همه آنها که می گویند زن بگیر حسود و مغرضند.پدر و مادرها هم از خودخواهیشان می باشد و در ناخوداکاه میخواهند نوه داشته باشند تا یک جوری نسلشان بماند.همین موفقیت که داری که قبلا گفتی چه و چه می سازی و درس که خوانده ای و کذا و کذا کرده ای و یک جوری تکنیکال یاد گرفته ای و شب ها بیدار می باشی و کسی حساب کشی نمی نماید همه اش از مجردی می باشد. چرا کفران نعمت می نمایی؟ آن هم آمده ای فکر نموده ای بورس می باشد و اینجا باید تحلیل بنمایی. بدان و آگاه باش که آخرش با اینکه با مغز به تیر برق خورده ای با تریلی از رویت رد خواهد گشت ازدواج.آنها که چه میگویند آنها که از ازدواج میگویند حرفهایشان کودکانه می باشد و همه اش شعر است.یک جوری نکن که بعد نتوانی خلافش بکنی.زن گرفتن را همه بلدند اما مجرد بودن را همه بلدنیستند. اگر نیت خیر داری از این افکار پایت را بیرون بگذار و در همین بورس نصرت بکن. اینها را من از سر خیرخواهی به تو بازگو نمودم حالا می خواهی خودت را نابود بنمایی برو جلو
    با تشکر
    نه محقق بود نه دانشمند چارپایی بر او کتابی چند
    از هم ندوشیم.
    با هم بنوشیم.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید امام قلی خان از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط امام قلی خان نمایش پست ها
    محمد حسین خان تاپیک ازدواج به ماچه؟چرا میخواهی خودت و چند نفر آدمی را بدبخت بنمایی؟اگر یک طوری ات می گردد و اذیت میباشی راه های دیگر و مناسب تر می باشد که خودت را خلاص بنمایی.اما ار کله ات به تیر برق بتونی برخورد نموده است و بر تصمیمت پافشار می باشی بدان که همین چندرغاز که در بورس پس انداز نموده ای را باید بدهی به زنت تا برود بعدا. زن برای من و تو چه می شود؟اگر هم اختلاف نگردد بعد مثل من عذاب خواهی کشید. مجردی خیلی خوب می باشد. همه آنها که می گویند زن بگیر حسود و مغرضند.پدر و مادرها هم از خودخواهیشان می باشد و در ناخوداکاه میخواهند نوه داشته باشند تا یک جوری نسلشان بماند.همین موفقیت که داری که قبلا گفتی چه و چه می سازی و درس که خوانده ای و کذا و کذا کرده ای و یک جوری تکنیکال یاد گرفته ای و شب ها بیدار می باشی و کسی حساب کشی نمی نماید همه اش از مجردی می باشد. چرا کفران نعمت می نمایی؟ آن هم آمده ای فکر نموده ای بورس می باشد و اینجا باید تحلیل بنمایی. بدان و آگاه باش که آخرش با اینکه با مغز به تیر برق خورده ای با تریلی از رویت رد خواهد گشت ازدواج.آنها که چه میگویند آنها که از ازدواج میگویند حرفهایشان کودکانه می باشد و همه اش شعر است.یک جوری نکن که بعد نتوانی خلافش بکنی.زن گرفتن را همه بلدند اما مجرد بودن را همه بلدنیستند. اگر نیت خیر داری از این افکار پایت را بیرون بگذار و در همین بورس نصرت بکن. اینها را من از سر خیرخواهی به تو بازگو نمودم حالا می خواهی خودت را نابود بنمایی برو جلو
    با تشکر
    سلام بر قلی خان عزیز و دوست داشتنی؛

(در نظرسنجی شرکت نکردید؟ پیش از نوشته ی شما 8 نفر شرکت کرده بودند الان هم 8 است... از طرف دیگر انتظار داشتم شما لا اقل گزینه ی «ازدواج کردم و پیشنهاد می کنم نکنید» را بزنید...)

ببین... آش کشک خاله است...
    بخوری پایت است...
    نخوری هم باز پایت است...

حرف هایت یک سری حرف حساب هست ها... قبول دارم... ولی از آن طرف، شدنی نیست...
    زن نگیر که اعصابت و پول هایت می رود در حکم این حرف است که یک نفر بگوید غذا نخور که شکم درد نگیری و دل پیچه نشوی...
    مگر می شود؟ مگر می شود آدم غذا نخورد؟ خوب حالا ما تلاش می کنیم شکم درد نگیریم، ولی حتی اگر شکم درد هم بگیریم و مطمئن باشیم که می گیریم باز غذا خوردن باید سر جایش باشد...

حالا شما گفتی راه های دیگر...

راه دیگر فقط یکی است و آن هم دوست شدن (حالا شرعی اش هم می شود ازدواج موقت) است.
    ما در بالا بررسی کردیم که دوست شدن (یا حتی ازدواج های موقت) خلا های عاطفی و روحی آدم را کامل بر طرف نمی کند و آن آرامش و لذت توامان که آدم مد نگرش است را هم نمی تواند به صورت کامل برای آدم به همراه بیاورد...

دوستی... و تشکیل خانواده ندادن (ازدواج نکردن، فرزند دار نشدن) علاج نیست! مسکّن است! مسکنی که کار را بدتر می کند! می آید ابرویش را درست کند می زند چشمش را هم کور می کند... مانند کسانی که به خاطر مشکلات و غم ها و استرس هایشان به مواد مخدر پناه می برند... که در کوتاه مدت غمشان از بین می رود... ولی در بلند مدت یک غم هم به غم هایشان اضافه می شود... (نمی دانم، شما هم دور و اطرافتان پیر پسرهایی که همین جور با دوستی سر کرده اند را دیده ای؟ یا نه؟ آنهایی که من دیده ام به هیچ وجه به نگر نمی رسید در آرامش و لذت باشند...)
    «محمد حسین» هستم.

18. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط امام قلی خان نمایش پست ها
    با تشکر
    واقعا آدم باید بترسد...
    من که ازدواج نکرده ام واقعا از این وحشت دارم که فردا روزی یک زن غرغرو یا اعصاب خرد کن یا لجبار را خدا بگذارد تو کاسه ام...
    یعنی یک کابوسی می شود که نمی شود هیچ کاری اش هم کرد...
    مثل یک سری سهم آشغال می شود تو سبدت!
    که می دانی خودت مضخرف و آشغال است! ولی نمی توانی آن سهم ها را طلاقشان بدهی برود...
    «محمد حسین» هستم.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 11 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)