نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: طراحی نرم افزار مدیریت سبد بورس

عضو جدید
    تشکر شده 16 بار در 10 ارسال

طراحی نرم افزار مدیریت سبد بورس

باسلام خدمت بزرگواران
    غرض از مزاحمت بنده قصد طراحی وتوسعه یک نرم افزار مدیریت سهام رو دارم دراین زمینه تجربه دارم اما چون مدت زمان زیادی هست از بازار فاصله گرفتم به پای حرفه ای های بازار نمی رسم درصورت امکان درمورد سوالات زیر راهنمایی کنید (به دوستانی که در اینجا یا پیام خصوصی در مراحل ساخت نرم افزار راهنمایی و کمک کنند نسخه اول به همراه کلیه اپدیت های بعدی به رایگان اهدا می شود) ایدی تلگرام @worldmohammad
    1-برای سهمی قصد داریم فرمی جهت تعیین حد ضرر یا سود طراحی کنیم فیلد حد ضرر یا سود بر اساس کدام یک از فیلدهای دیده بان بازار باید انتخاب شود؟ آخرین معامله به تغییر-آخرین معامله به درصد یا فیلد قیمت پایانی به تغییر-قیمت پایانی به درصد؟؟؟
    انتخاب بنده قیمت اخرین معامله به تغییر هست چون اگر قیمت پایانی را انتخاب کنیم محاسبه سود وزیان در لحظه را نمایش می دهد که فایده ای ندارد هر لحظه نرم افزار درحال محاسبه باشد
    2-جدیدترین نرخ کارمزد بورس وفرابورس وشرکت ها کارگزاری
    3-در فایل اکسل بخشی برای تشخیص اینکه نمادی بسته یا باز هست ندیدم غیراز دیده بان از کدام قسمت می توان فهمید که در نرم افزار پیاده سازی کنیم؟
    4-محاسبه درصد سود وزیان سبد
    5-دوستانی که خرید اعتباری انجام می دهند موارد مربوطه را شرح دهند
    6-افزایش سرمایه و سود نقدی
    امکاناتی که دراین نرم افزار لحاظ خواهد شد شامل:ایجاد ومدیریت سبد بورس-تعریف کارگزاری جهت عملیات واریز وجه-فرم تعریف حساب بانکی جهت درخواست برداشت-خرید وفروش سهم در بی نهایت پله-افزایش سرمایه یک سهم-دریافت سود مجمع-هشدار حد سود یا زیان
    اگر ویژگی خاصی مدنظرتان بود هم بفرمایید استقبال می کنیم.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید worldmohammad از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید

پاسخ : طراحی نرم افزار مدیریت سبد بورس

دوستان لطفا ما را از پاسخ و راهنمایی هایتان بی بهره نگذارید

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید worldmohammad از ایشان تشکر کرده است:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط worldmohammad نمایش پست ها
    باسلام خدمت بزرگواران
    غرض از مزاحمت بنده قصد طراحی وتوسعه یک نرم افزار مدیریت سهام رو دارم دراین زمینه تجربه دارم اما چون مدت زمان زیادی هست از بازار فاصله گرفتم به پای حرفه ای های بازار نمی رسم درصورت امکان درمورد سوالات زیر راهنمایی کنید (به دوستانی که در اینجا یا پیام خصوصی در مراحل ساخت نرم افزار راهنمایی و کمک کنند نسخه اول به همراه کلیه اپدیت های بعدی به رایگان اهدا می شود) ایدی تلگرام @worldmohammad
    1-برای سهمی قصد داریم فرمی جهت تعیین حد ضرر یا سود طراحی کنیم فیلد حد ضرر یا سود بر اساس کدام یک از فیلدهای دیده بان بازار باید انتخاب شود؟ آخرین معامله به تغییر-آخرین معامله به درصد یا فیلد قیمت پایانی به تغییر-قیمت پایانی به درصد؟؟؟
    انتخاب بنده قیمت اخرین معامله به تغییر هست چون اگر قیمت پایانی را انتخاب کنیم محاسبه سود وزیان در لحظه را نمایش می دهد که فایده ای ندارد هر لحظه نرم افزار درحال محاسبه باشد
    2-جدیدترین نرخ کارمزد بورس وفرابورس وشرکت ها کارگزاری
    3-در فایل اکسل بخشی برای تشخیص اینکه نمادی بسته یا باز هست ندیدم غیراز دیده بان از کدام قسمت می توان فهمید که در نرم افزار پیاده سازی کنیم؟
    4-محاسبه درصد سود وزیان سبد
    5-دوستانی که خرید اعتباری انجام می دهند موارد مربوطه را شرح دهند
    6-افزایش سرمایه و سود نقدی
    امکاناتی که دراین نرم افزار لحاظ خواهد شد شامل:ایجاد ومدیریت سبد بورس-تعریف کارگزاری جهت عملیات واریز وجه-فرم تعریف حساب بانکی جهت درخواست برداشت-خرید وفروش سهم در بی نهایت پله-افزایش سرمایه یک سهم-دریافت سود مجمع-هشدار حد سود یا زیان
    اگر ویژگی خاصی مدنظرتان بود هم بفرمایید استقبال می کنیم.
    سلام
    ابتدا عرض کنم که منظورتان از پرسش ها یک مقدار نامشخص است. مثلا مورد ششم یعنی چه؟ یعنی شرح بدهیم افزایش سرمایه چگونه روی قیمت تاثیر می گذارد؟؟؟ یا شرح دهیم از کجا می توان متوجه شد افزایش سرمایه رخ داده؟ یا تمایلات خودمان را نسبت به انعکاس افزایش سرمایه در نرم افزار شما بگوییم؟ (مثلا فلان نماد را برایمان هشدار دهد که دارد افزایش سرمایه می دهد...) یا چه؟
    1- آستانه زیان و آستانه سود یک چیز خشک نیست. هزار روش برای آستانه زیان و آستانه سود وجود دارد. ولی به عنوان مثال شما می توانید دره ی گذشته را به عنوان آستانه زیان در نگر بگیرید. (مرسوم ترین روش است.) (دره را هم مثلا با زیگزاگ 5 تا 20 درصد پیدا کنید.) آستانه سود را هم می توانید قله ی پیشین در نگر بگیرید. (برای مطالعه در اینترنت به دنبال کلید واژه های "مقاومت و حمایت" یا "پیوت پوینت" بگردید)
    2- یک درصد دارایی آدم زمان خرید کسر می شود و 0.5 درصد دارایی آدم هم زمان فروش. (شاید هم برعکس گفتم. ولی جمعش می شود 1.5 درصد.) (البته دیروز دستور داده شده یک کوچولو کم کنند ولی باز تقریبا همان 1.5 درصد می شود.) (برخی کارگزاری های عوضی چیزی دارند به نام کف کارمزد. یعنی اگر کارمزد شما هنگام خرید یا فروش کارمزدتان کمتر از مثلا 20 هزار ریال شد آنها خود به خود دست می کنند در جیب شما و این قدر بر می دارند تا 20 هزار ریالشان پر شود!) (برای ارقام بسیار بالا هم یک سقف کارمزد اگر اشتباه نکنم وجود دارد که تقریبا می شود گفت الکی است... چون برای کارمزدهای بالای چند ده یا چند صد میلیون ریال است... که عملا فقط به درد حقوقی های بزرگ می خورد... نه مردمی که خرید و فروششان زیر چهل پنجاه میلیارد ریال است... آن کله گنده ها هم که اصلا با خیلی کمتر از این کارمزد کار می کنند و نیازی به بخش نامه ندارند... )
    3- کلا هر چیزی که در پرونده ی اکسل نیست بسته است! به همین سادگی!
    4- یعنی چه؟
    5- من که اعتباری کار نمی کنم.
    6- یعنی چه؟
    7- خوب... من خودم برنامه نویس هستم... و اگر چیزی بخواهم خودم می نویسم... اگر بخواهم چیزی از شما بخواهم که در برنامه تان قرار دهید...
    ببینید من اکنون خودم برای خودم در برنامه ام یک بخشی دارم که نمودار تغییرات دارایی من را نشان می دهد... بد نیست شما هم این را در برنامه تان قرار دهید... یعنی یک نمودار به من می دهد و به من می گوید این نمودار، نمودار دارایی تو در طول زمان های مختلف است... و مثلا در فلان روز تو فلان نمادها را به ارزش فلان قدر در سبد داشته ای و از فلان نماد فلان قدر در زیان بوده ای و فلان قدر در سود و در کل سود تو شده است فلان قدر در امروز...
    مورد دیگری که باز خودم در برنامه ام دارم این است که از اینترنت به صورت خودکار فهرست مجامع را بگیرد و به من بگوید این مجمع ها در پیش رو است... (از سایت codal.ir)
    مورد دیگری که کار نکرده ام و بد نیست رویش کار شود این است که زمان حق تقدم ها نمایش داده شود...

برنامه خودم:

https://vgy.me/tThOGm.png
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید

سلام خدمت شما ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    مورد 1 و 2 که حل کردیم و نرخ کارمزد رو گرفتیم
    متاسفانه فایل اکسل امکانات کمی دارد ودستمان رو حسابی بسته api سازمان بورس که چون کاربر نداریم فعلا صرفه اقتصادی ندارد
    در مورد دریافت خودکار فهرست مجامع فرمودید خروجی کدال هزینه دارد شما پرداخت می کنید؟؟؟یا روش دیگری استفاده می کنید؟؟
    امکان اینکه از اون بخش نموداری که فرمودید تعدادی عکس بفرستید هست؟؟
    مورد اخر هم سعی می کنیم کارکنیم ممنون از پیشنهادتون

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید worldmohammad از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید

زمان حق تقدم رو از کجا میشه پیدا کرد؟؟؟هزینه دارد؟

10. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید worldmohammad از ایشان تشکر کرده است:

سلام خدمت شما ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    مورد 1 و 2 که حل کردیم و نرخ کارمزد رو گرفتیم
    متاسفانه فایل اکسل امکانات کمی دارد ودستمان رو حسابی بسته api سازمان بورس که چون کاربر نداریم فعلا صرفه اقتصادی ندارد
    در مورد دریافت خودکار فهرست مجامع فرمودید خروجی کدال هزینه دارد شما پرداخت می کنید؟؟؟یا روش دیگری استفاده می کنید؟؟
    امکان اینکه از اون بخش نموداری که فرمودید تعدادی عکس بفرستید هست؟؟
    مورد اخر هم سعی می کنیم کارکنیم ممنون از پیشنهادتون
    علیکم السلام؛

باید به جای دریافت از پرونده ی اکسل از پرونده ی HTML که همه می بینند استفاده کنید.
    هم برای اینکه اطلاعات نمادها را بهتر دریافت کنید.
    هم برای اینکه اطلاعات سایت کدال را به صورت رایگان دریافت کنید. (حق تقدم و مجمع و صورت مالی و ...)
    =============
    من در برنامه ام یک خروجی به اکسل می دهم و در آن نمودار را قرار می دهم. (خروجی می شود اکسل که خودم یا کس دیگر اگر خواست ازش استفاده کند راحت هم باشد.)
    اگر شد یک عکس از نمودارها را قرار می دهم. (باید بگردم. چون پیش تر هر ماه در جستارم کارگاه (
    اینجا) قرار می دادم ولی از زمانی که کارگزاری ام را عوض کردم دیگر برنامه را به روز رسانی نکردم که بتواند خروجی این یکی کارگزاری را هم بخواند. برای همین اکنون شاید نتوانم خروجی جدید از نرم افزار بگیرم) (توضیح اینکه در کل بورس چند تا شرکت هستند که واسط بین کارگزاری ها و سازمان بورس هستند و همه ی کارهای نرم افزاری را آنها انجام می دهند و اینها فرمت های خروجی خاص خودشان را دارند که برنامه ی من با یکی دوتا از اینها کار می کند ولی با جدیده کار نمی کند. نام این شرکت ها: رایان هم افزا + تدبیر پرداز + آگاه + فارابیکسو. شاید مفید هم باشد)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

پیدا کردم:

https://vgy.me/0sUZb9.png

(نوشته های عددی صورتی و سبز و خط های سبز را دستی کشیده ام.
    «محمد حسین» هستم.

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

عضو جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    علیکم السلام؛

باید به جای دریافت از پرونده ی اکسل از پرونده ی HTML که همه می بینند استفاده کنید.
    هم برای اینکه اطلاعات نمادها را بهتر دریافت کنید.
    هم برای اینکه اطلاعات سایت کدال را به صورت رایگان دریافت کنید. (حق تقدم و مجمع و صورت مالی و ...)
    =============
    من در برنامه ام یک خروجی به اکسل می دهم و در آن نمودار را قرار می دهم. (خروجی می شود اکسل که خودم یا کس دیگر اگر خواست ازش استفاده کند راحت هم باشد.)
    اگر شد یک عکس از نمودارها را قرار می دهم. (باید بگردم. چون پیش تر هر ماه در جستارم کارگاه (
    اینجا) قرار می دادم ولی از زمانی که کارگزاری ام را عوض کردم دیگر برنامه را به روز رسانی نکردم که بتواند خروجی این یکی کارگزاری را هم بخواند. برای همین اکنون شاید نتوانم خروجی جدید از نرم افزار بگیرم) (توضیح اینکه در کل بورس چند تا شرکت هستند که واسط بین کارگزاری ها و سازمان بورس هستند و همه ی کارهای نرم افزاری را آنها انجام می دهند و اینها فرمت های خروجی خاص خودشان را دارند که برنامه ی من با یکی دوتا از اینها کار می کند ولی با جدیده کار نمی کند. نام این شرکت ها: رایان هم افزا + تدبیر پرداز + آگاه + فارابیکسو. شاید مفید هم باشد)
    سلام مجدد
    میتونید منظورتون از پرونده html که همه میبینند رو واضح تر بگین؟منظورتون به صفحه دیده بان بازار هست که لحظه ای اپدیت میشه هست یا در دیده بان پیشرفته بخش خروجی گزینه ای با عنوان "خروجی HTML از دیده بان بازار شما" منظورتون هست؟
    و کدام بخش این فایل میشه اطلاعات سایت کدال رو به رایگان دریافت کرد؟لینکی دارید؟؟
    تاجایی که سایت کدال روچک کردیم اطلاعات رو رایگان نمیداد و هزینه اشتراک داشت

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید worldmohammad از ایشان تشکر کرده است:

سلام مجدد
    میتونید منظورتون از پرونده html که همه میبینند رو واضح تر بگین؟منظورتون به صفحه دیده بان بازار هست که لحظه ای اپدیت میشه هست یا در دیده بان پیشرفته بخش خروجی گزینه ای با عنوان "خروجی HTML از دیده بان بازار شما" منظورتون هست؟
    و کدام بخش این فایل میشه اطلاعات سایت کدال رو به رایگان دریافت کرد؟لینکی دارید؟؟
    تاجایی که سایت کدال روچک کردیم اطلاعات رو رایگان نمیداد و هزینه اشتراک داشت
    علیکم السلام.
    نه. همان دیده بان معمولی را می گویم که همه راحت می توانند ببینندش.
    وقتی شما توسط نرم افزارتان بتوانید صفحات اچ تی ام ال را بخوانید. این اطلاعات هم در دسترس شما خواهد بود.
    منظورم از گرفتن داده ها از کدال هم دقیقا همین است. یعنی نرم افزار شما به عنوان یک نفر انسان معمولی برود سایت کدال و اطلاعات درخواستی را از سایت بگیرد و بخواند...

مثلا تصویر زیر اطلاعاتی است که من از وبسایت کدال در ارتباط با آمار مجامع پیش رو گرفته ام. (البته برای چندین روز پیش است و چون مشکل داشت هنوز وقت نکرده ام ادامه اش بدهم... مشکلش هم این بود که وقتی نرم افزار به صورت خودکار روی دکمه ی «صفحه ی بعد» کلیک می کند صفحه کامل نمی آید... که اگر وقت کردم باید بروم ببینم چه اش شده است؟)

https://vgy.me/xhSlEC.png
    «محمد حسین» هستم.

17. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)