صفحه 50 از 205 نخست ... 404748495051525360100150 ... آخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 2046

موضوع: سهامی که احتمال تشکیل روند صعودی و یا نزولی دارند

عضو فعال
    تشکر شده 2,188 بار در 399 ارسال

پاسخ : سهامی که احتمال تشکیل روند صعودی و یا نزولی دارند

جناب اروم بورس مرسی از وقتی که گذاشتین.سهم کفرا بنیادی خیلی خوبی داره ولی دلم میخواد سهانی با قیمت پایین تر بگیرم بخاطر ریسک کمش.سهم کفرا به نظرتون بالای هزارو میبینه؟

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید رستا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,002 بار در 718 ارسال

جناب اروم بورس سلام
    نظر جناب توسکا رو در مورد اینکه گروه پتروشیمی نموداراشون خوبن و میتونن در کوتاه مدت و میانمدت صعود کنن قبول دارید ؟

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    سلام

پریرورز اکثر سهمها در نمادهای فلزی، سیمانی، پتروشیمی و خودرو صف خرید بود و یا نزدیک سقف مثبت بودند.

دیروز و امروز گروه خودرو و سیمانی منفی شدند.

گروه فلزی اما به مدد کچاد و ذوب فعلا تقاضا دارند اگرچه شخصا اعتقادی ندارم بهشون و نخواهم خرید! در این خصوص دوست داشتم نظر جناب اروم بورس رو بدونم علی الخصوص که ذوب نزدیک سقف قبلی خودش یعنی 116 هست.

از بین 4 گروه فوق تنها نمودارها پتروشیمی پتانسیل رشد در کوتاه مدت و میان مدت را نشان میدهند و فکر میکنم تب گروه فلزی هم فروکش میکنه!

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی سیروس احمدی آواتار ها
    تشکر شده 1,071 بار در 251 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط سیروس احمدی نمایش پست ها
    فولاد مبارکه بگمانم قیمت های 390 و 460 تومان رو نشانه گرفته !!!

قیمت الان سهم 343 ت هست..........................................

پست بالا مربوط به 23 خرداد ........................ و امروز اولین هدف دقیق زده شد .......................

دومین هدف هم انشاء الله زده خواهد شد ............................

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید سیروس احمدی از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار (1) orumbourse آواتار ها
    تشکر شده 112,490 بار در 9,918 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط رستا نمایش پست ها
    جناب اروم بورس مرسی از وقتی که گذاشتین.سهم کفرا بنیادی خیلی خوبی داره ولی دلم میخواد سهانی با قیمت پایین تر بگیرم بخاطر ریسک کمش.سهم کفرا به نظرتون بالای هزارو میبینه؟
    بنظر من میبینه.اما در کوتاه مدت نه.اول تا محدوده 710 تا 750 تومن میره سپی اندکی اصلاح یا درجا زدن و بعد حرکت بسمت 950 تومن ازاونجا هم میره بالاتر ولی در تایم سالانه.
    من اهداف خوبی برای کفرا میبینم.اهداف بالای هزار ولی در بلند مدت.

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان147 نمایش پست ها
    جناب اروم بورس سلام
    نظر جناب توسکا رو در مورد اینکه گروه پتروشیمی نموداراشون خوبن و میتونن در کوتاه مدت و میانمدت صعود کنن قبول دارید ؟
    گروه پتروشیمی بتای مثبت با شاخص داره،وقتی شاخص میره یعنی اونا هم میرن بالا.
    "مطالب و پست های ارسالی اینجانب به هیچ وجه توصیه به خرید یا فروش برای کسی نیست، صرفا نظرات شخصی اینجانب درمورد سهام بازاربورس می باشد والبته ممکنه تمامی اون مطالب اشتباه هم باشد"

10. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید orumbourse از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,137 بار در 2,952 ارسال

دوستان ظاهرا یکی از قراردادهای ولغدر لغو شده نظر شما راجع به این موضوع چیه؟
    تصور من اینه که امسال برای لیزینگی ها میتونه سال خوب و پرباری باشه ولی این موضوع لغو قرارداد شاید کار را سخت کنه.
    Honesty is the best policy

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

سلام

بازار اومد سمت پتروشیمی ها.

حجم معاملات امروز در نماد فارس به تنهایی 10 میلیارد تومن و در نماد پارسان نزدیک به 6 میلیارد تومن و شاراک و شخارک نیز 4 میلیارد و 3 میلیارد تومن معامله داشتند.

از بین پتروشیمی ها، من سه نماد زیر رو بیشتر میپسندم که بعدا توضیح میدم چرا! البته دلایل من تکنیکال هست و امیدوارم دوستان هم در مورد بنیادی این نمادها توضیح بدهند :

به ترتیب اولویت : شخارک، کرمانشا، زاگرس

همین!

سلام و با اجازه از صاحب تاپیک جهت درج مطلب زیر.

قبلا طی متن فوق در مورد پتروشیمی ها نوشته بودم و قول تحلیل تکنیکال داده بودم. البته نمیخواهم یک تحلیل عریض و طویل که از حوصله خارج باشه بنویسم. با این مقدمه تحلیل مختصر زیر را در مورد پتروشیمی کرمانشاه مطالعه بفرمایید.

بررسی نمودار پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) در تاریخ 31 خرداد 97 :

نوشته بودم که برخی از نمودارهای پتروشیمی دارای پتانسیل رشد هستند. حالا اجازه دهید این پتانسیل رشد را در نمودار کرماشا ببینیم.

گاهی شنیده میشود که نمادهای پتروشیمی رشد زیادی داشته اند و شایسته رشد نیستند! این حرف درست نیست یا حداقل در مورد کرماشا و برخی دیگر از نمادها درست نیست . کافیست نمودار زیر را ببینیم که در این نمودار واضح است که قیمت از سال 2013 در محدوده 203 تا 288 تومان بوده است. به عبارت دیگر 5 سال است نمادی مثل کرماشا اصلا رشدی نداشته است و حد فاصل دو نرخ ذکر شده در نوسان بوده است.

با این مقدمه برویم سراغ تحلیل.

در تحلیلهای استراتژیک توصیه بر این است که ابتدا در تایم فریم ها بالا بدنبال تشخیص روندها باشیم. نمودار زیر در تایم ماهانه است و همانطور که گفتیم 5 سال است که سیگنال در روی نمودار در حال در جا زدن است تا اینکه در محل مشخص شده با مثلث صورتی رنگ شاهد یک اتفاق جدید هستیم.
    در این نقطه شاهد این هستیم که سطح مقاومتی 288 که در 5 سال گذشته قیمت زیر آن بوده است با یک کندل قوی و اصطلاحا سوپر شارپ رو به به بالا شکسته شده است. اگر به محل مشخص شده با دایره سبز رنگ دقت کنیم میبینیم که طی این کندل شارپ شاهد افزایش شدید حجم نیز هستیم ، حجمی که طی 5 سال گذشته مسبوق به سابقه نبوده است که این موضوع تایید کننده مهمی برای شکست سطح استراتژیک 288 می باشد و این نشانگر این است که نماد کرماشا وارد فاز بسیار جدیدی از عمر خود شده است و این موضوع ترجمه یا تفسیر همان جمله ای است که در متن قبل گفته بودیم که برخی نمودارهای پتروشیمی نشانه های از پتانسیل رشد بر نمودارشان دارند.

این کندل ماهانه در ژانویه 2018 رخ داده و پس از آن طی 4 کندل ماهانه شاهد پول بک به سطح 288 هستیم که خود تایید دیگری بر تحلیلمان است. و نکته دیگر کندل شارپ ماهانه اخیر است که از 288 تا سطح 364 کنونی ادامه داشته است. در واقع اگر کسی 4 یا 5 ماه پیش با این تحلیل که در نمودار کرماشا یک بریک آپ استراتژیک رخ داده است اقدام به خرید کرده باشد(که تشخیص درستی در زمان خودش بوده است) اما باز هم طی 5 ماه گذشته می بایست صبر میکرده است تا حرکت اصلی شروع شود و تجربه نشان میدهد که نوسانات روزمره نمادها، گاه حوصله سهامدار را می برد و باعث خستگی او می شود و ممکن است یک تحلیل گر باهوش را نیز که چنین نکته ای را متوجه شده باشد از حوصله بدر کند تا حدی که اقدام به فروش کند. در حالیکه هم اکنون دوره این پولبک خسته کننده گذشته است. البته در همینجا اضافه کنم اگرچه این نماد یک ماژور رزیستنس مهم را شکسته است اما سطوح مقاومتی بر سر راه وجود دارد که برخی از آنها فرصت خرید هستند و برخی از آنها هم باعث نوسان در تایم فریم پایینتر می شوند.

بنده عموما تارگت نمیدهد و بیشتر به تحلیل اعوجاج و تحلیل زمانی علاقمندم اما کانال آبی رنگ مشخص شده و رسیدن به سقف آن میتواند تارگت اولیه در تایم ماهانه باشد.
    دقت بفرمایید که این تحلیل در تایم ماهانه است و تحلیل روند کوتاه مدت و میان مدت سهم مستلزم تحلیل در تایم فریمهای پایینتر است.

بدیهی است هیچ تحلیلی مصون از خطا نیست لذا با استناد این تحلیل تصمیم گیری نفرمایید، هرچند معتقدم مادامی که سیگنال در تایم ماهانه بالای 288 می باشد این تحلیل معتبر است.

از بین نمادهای مد نظرم کرماشا را برای تحلیل انتخاب کردم به دو دلیل :
    یکی اینکه در جو چند روز اخیر نسبت به سایر نمادها توجه نسبتا کمتری در بازار به اون بود و دوم اینکه به ظاهر در نمودار پتانسیل رشد کمتری نسبت به هم گروه هاش داره

از بین این گروه نظرم روی نمودار 3 نماد شخارک، کرماشا، فارس مثبته.

همین!

ویرایش توسط توسکا : 2018/06/21 در ساعت 19:34
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

Banned
    تشکر شده 111 بار در 35 ارسال

افزایش سرمایه شرکت شیشه وگاز درآینده ایی نزدیک ازمحل فروش زمین و بصورت جایزه .P/e فعلی شرکت حدود 2 می باشد
    اهداف اصلی شرکت شیشه و گاز از افزایش سرمایه پیشنهادی به شرح زیر می باشد:1.بهبود ساختار مالی مناسب با نجم فتالیتها و گردش مالی شرکت.2 کاهش دریافت تسهیلات مالی از بانکها و در نتیجه کاهش هزینه های تامین مالی شرکت.3 افزایش میزان اعتبار شرکت نزد بانکها، سازمان ها، مشتریان، سرمایه گذاران، تامین کنندگان و اشخاص حقیقی وحقوقی طرف حساب شرکت.4 افزایش شاخص های سود آوری با بکارگیری منابع مالی موجود حاصل از افزایش سرمایه.5 حفظ ارزش سهام شرکت در بورس اوراق بهادار و فراهم آوردن مقدمات لازم برای ورود به بازار اول بورس اوراق بهادار.6 اجرای پروژه فاز 2شمس آباد

16. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید rezaeghtedari از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال linux_linda آواتار ها
    تشکر شده 7,828 بار در 2,508 ارسال

خودرو وقته رفتن؟
    250 بره بالا دیگه 500

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید linux_linda از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

سلام و با اجازه از صاحب تاپیک جهت درج مطلب زیر.

قبلا طی متن فوق در مورد پتروشیمی ها نوشته بودم و قول تحلیل تکنیکال داده بودم. البته نمیخواهم یک تحلیل عریض و طویل که از حوصله خارج باشه بنویسم. با این مقدمه تحلیل مختصر زیر را در مورد پتروشیمی کرمانشاه مطالعه بفرمایید.

بررسی نمودار پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) در تاریخ 31 خرداد 97 :

نوشته بودم که برخی از نمودارهای پتروشیمی دارای پتانسیل رشد هستند. حالا اجازه دهید این پتانسیل رشد را در نمودار کرماشا ببینیم.

گاهی شنیده میشود که نمادهای پتروشیمی رشد زیادی داشته اند و شایسته رشد نیستند! این حرف درست نیست یا حداقل در مورد کرماشا و برخی دیگر از نمادها درست نیست . کافیست نمودار زیر را ببینیم که در این نمودار واضح است که قیمت از سال 2013 در محدوده 203 تا 288 تومان بوده است. به عبارت دیگر 5 سال است نمادی مثل کرماشا اصلا رشدی نداشته است و حد فاصل دو نرخ ذکر شده در نوسان بوده است.

با این مقدمه برویم سراغ تحلیل.

در تحلیلهای استراتژیک توصیه بر این است که ابتدا در تایم فریم ها بالا بدنبال تشخیص روندها باشیم. نمودار زیر در تایم ماهانه است و همانطور که گفتیم 5 سال است که سیگنال در روی نمودار در حال در جا زدن است تا اینکه در محل مشخص شده با مثلث صورتی رنگ شاهد یک اتفاق جدید هستیم.
    در این نقطه شاهد این هستیم که سطح مقاومتی 288 که در 5 سال گذشته قیمت زیر آن بوده است با یک کندل قوی و اصطلاحا سوپر شارپ رو به به بالا شکسته شده است. اگر به محل مشخص شده با دایره سبز رنگ دقت کنیم میبینیم که طی این کندل شارپ شاهد افزایش شدید حجم نیز هستیم ، حجمی که طی 5 سال گذشته مسبوق به سابقه نبوده است که این موضوع تایید کننده مهمی برای شکست سطح استراتژیک 288 می باشد و این نشانگر این است که نماد کرماشا وارد فاز بسیار جدیدی از عمر خود شده است و این موضوع ترجمه یا تفسیر همان جمله ای است که در متن قبل گفته بودیم که برخی نمودارهای پتروشیمی نشانه های از پتانسیل رشد بر نمودارشان دارند.

این کندل ماهانه در ژانویه 2018 رخ داده و پس از آن طی 4 کندل ماهانه شاهد پول بک به سطح 288 هستیم که خود تایید دیگری بر تحلیلمان است. و نکته دیگر کندل شارپ ماهانه اخیر است که از 288 تا سطح 364 کنونی ادامه داشته است. در واقع اگر کسی 4 یا 5 ماه پیش با این تحلیل که در نمودار کرماشا یک بریک آپ استراتژیک رخ داده است اقدام به خرید کرده باشد(که تشخیص درستی در زمان خودش بوده است) اما باز هم طی 5 ماه گذشته می بایست صبر میکرده است تا حرکت اصلی شروع شود و تجربه نشان میدهد که نوسانات روزمره نمادها، گاه حوصله سهامدار را می برد و باعث خستگی او می شود و ممکن است یک تحلیل گر باهوش را نیز که چنین نکته ای را متوجه شده باشد از حوصله بدر کند تا حدی که اقدام به فروش کند. در حالیکه هم اکنون دوره این پولبک خسته کننده گذشته است. البته در همینجا اضافه کنم اگرچه این نماد یک ماژور رزیستنس مهم را شکسته است اما سطوح مقاومتی بر سر راه وجود دارد که برخی از آنها فرصت خرید هستند و برخی از آنها هم باعث نوسان در تایم فریم پایینتر می شوند.

بنده عموما تارگت نمیدهد و بیشتر به تحلیل اعوجاج و تحلیل زمانی علاقمندم اما کانال آبی رنگ مشخص شده و رسیدن به سقف آن میتواند تارگت اولیه در تایم ماهانه باشد.
    دقت بفرمایید که این تحلیل در تایم ماهانه است و تحلیل روند کوتاه مدت و میان مدت سهم مستلزم تحلیل در تایم فریمهای پایینتر است.

بدیهی است هیچ تحلیلی مصون از خطا نیست لذا با استناد این تحلیل تصمیم گیری نفرمایید، هرچند معتقدم مادامی که سیگنال در تایم ماهانه بالای 288 می باشد این تحلیل معتبر است.

از بین نمادهای مد نظرم کرماشا را برای تحلیل انتخاب کردم به دو دلیل :
    یکی اینکه در جو چند روز اخیر نسبت به سایر نمادها توجه نسبتا کمتری در بازار به اون بود و دوم اینکه به ظاهر در نمودار پتانسیل رشد کمتری نسبت به هم گروه هاش داره

از بین این گروه نظرم روی نمودار 3 نماد شخارک، کرماشا، فارس مثبته.

همین!

با سلام
    ممنون از تحلیل خوبتون
    به نظرتون ممکنه پتروشیمی ها در بازه میان مدت رشد خیلی خوبی داشته باشن نسبت به بقیه بازار ؟
    یعنی امسال ممکنه سال پتروشیمی ها باشه و رشدهای 70 80 درصدی داشته باشن ؟
    با تشکر

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)