صفحه 102 از 105 نخست ... 2529299100101102103104105 آخرین
نمایش نتایج: از 1,011 به 1,020 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

سلام.
    روز به خیر.
    شپترو هم‌اکنون صف فروش سنگین دارد. ۷ میلیون روی ۳۶۵۴ ریال. هر کسی بخواهد هر چقدر بخواهد می‌تواند بر دارد.
    لابسا هم پایانی‌اش منفی است ولی من نگاه کردم دیدم در منفی خرید و فروش نمی‌شود.
    رتکو هم اکنون ۱۰۹۰۰ می‌دهند (که جالب نیست). احتمال اینکه زیر ۱۰۸۰۰ بتوان امروز خرید کرد هست.
    فرآور هم که ماشاءالله از صبح صف خرید است. اگر آمد به صفر تابلو از این هم می‌خریم. (اگر دیروز اینها را می‌دیدم احتمالا از همه می‌خریدم. حتی از همین شپترویی که اکنون صف فروش است و احتمالا با خرید دیروز ۵ درصد در زیان می‌رفتم! البته به جایش با فرآور جبران می‌شد!)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اگر خاطرتان باشد بار گذشته روی بخاور کار کردیم و یک سود بسیار عالی یک روزه هم ازش گرفتیم و بار دوم که آمدیم رویش کار کنیم بسته شد و ماند روی دستمان.
    این مقدمه را گفتم که بگویم وحکمت هم دقیقا اکنون دارد همان‌گونه می‌شود. با این تفاوت که نمی‌دانم اکنون در چه مرحله‌ای است و چقدر مانده به انتهایش. اگر وحکمت اکنون در شرایط عادی بود پیشنهاد خرید خوبی بود. دیگر باقی‌اش با خودتان. (من هم خودم نمی‌خرم. چون هنوز تجربه‌ی بخاور کامل در نیامده.)
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    پیشنهادهای خرید سامانه - ۱۳۹۷/۱۰/۲
    سلام.
    این بالایی در حقیقت برای روز یکم بود. که نوشتم دوم.
    از موارد بالا رتکو حرکتی نکرد. (نمی‌دانم اکنون برای کوتاه مدت باید رتکو خرید یا فروخت. ممکن است همین حرکت یک روزه‌ بلکه نیم روزه‌ای که در ۹۷۱۰۰۲ انجام داد تمام آن چیزی بوده که باید رو می‌کرده... ممکن هم هست از همین‌جا یک رشد عالی داشته باشد... نمی‌دانم... شاید یک مقدار خریدم. فقط یک مقدار.)
    لابسا حرکتش را زد انگار. ولی من نخریدم. با وجود اینکه اکنون نگاه کردم در نوشته‌هایم دیدم نوشته بودم (روز ) که منفی هم انگار می‌شده خرید کرد. چرا نخریدم؟ به خاطر اینکه شپترو بهتر بود و صف فروش بود و به راحتی می‌شد آدم هرچقدر دوست دارد بخرد. برای همین به این دیگر نگاه نکردم.
    شپترو حرکت زد. فرآور هم حرکت زد.
    اما پیشنهادهای ضعیف. سخوز یک کارهایی کرده. کچاد یک کوچولو برگشت داشته ولی بیشتر در حد یر به یر است تا سود دهی. مبین حرکتش را زد. فخوز هم انگار حرکتش را زده.
    در مورد نمادهای به‌دردنخور (درپیت) و بسیار ضعیف (برای آینده) هم: سمازن هست! که خیلی عالی است. حیف که جنسش به‌دردنخور است. {۱} این را بخوابانیم در آب‌نمک برای آینده بد نیست! نه؟ غدیس یک رشدی کرده. سیدکو هم یک حرکت بسیار خفیفی داشته که بیشتر خودش را روی قیمت بیشترین و کمترین نشان داده! نه روی پایانی! یعنی چه؟ یعنی اینکه نمی‌شده در این نماد عملا خرید و فروش همراه با سود داشت. روی کاغذ از کف و صف فروش آن روز به صف خرید روز بعد تغییر داشته گویا! ولی چقدر می‌شده خرید و فروش کرد؟ گویا بسیار کم. یعنی هیچ. این مانند سمازن هم افت زیادی نداشته که بخواهیم به خریدش بیاندیشیم. مانند رتکو هم جزء نمادهای به‌درد بخور نیست. پس کلا سیدکو: فراموش. اما شخارک. شخارک هم علاوه بر سمازن جزء آنهایی است که باید برود جزء دیده‌بانِ «رصد لحظه‌ای». ببینید... شخارک نه به درد نخور است و نه به درد بخور. نه پیشنهاد خرید قوی است و نه پیشنهاد خرید ضعیف. هم بسیار احتمال دارد از همین‌جا برگردد و هم اینکه احتمال افتش هست... چه باید کرد؟ بهترین کار این است که اگر از جای دیگر تاییدکننده‌ی دیگری داریم می‌توانیم اقدام به خرید کنیم (مثلا بنیادی یا مثلا تابلوخوانی) وگرنه بهتر است صبر کنیم که (مانند گرگهای گرسنه‌ای که منتظر مرگ تدریجی طعمه‌ی مجروح هستند) اگر افت بیشتری انجام داد آنجا شکارش کنیم.
    چقدر حرف زدم... می‌خواستم اصلا پیشنهادهای امروز (روز کاری گذشته) را بگذارم... این قدر حرف زدم که کار اصلی یادم رفت. بگذار در یک نوشته‌ی دیگر می‌گویم. یا علی

این مطلب را می‌خواستم در پرانتز بنویسم. ولی چون زیاد است بگذارید بیاورمش در پانویس و کلا در موردش صحبت کنم.) در کارگاه ما کلی در مورد این دست نمادهای به درد نخور صحبت کردیم... دیگر توضیح نمی‌دهم. خوب... بگذار بگویم... ولی اندک... ببینید... یک سری نمادهای به درد نخور هستند که از آغاز سال تا کنون تغییر ماهیت داده‌اند! این یک گستره‌ی پژوهشی بسیار گسترده و زیبا هم هست! بد نیست در کارگاه اندیشه در موردش مقداری بیاندیشیم. نمادهای زیادی بودند که دوره‌ای از عمرشان مزخرف بوده‌اند و سپس درست شده‌اند... آری یک سری از نمادها به درد نخور بوده‌اند و خوب شده‌اند! بگذارید این‌گونه بگویم: تقریبا همه‌ی نمادهای قدیمی پیش از سال ۸۵ جنسشان به درد نخور بوده! ولی یواش یواش به واسطه‌ی یک عامل که هنوز برای من ناشناخته است (احتمالا چیزی مانند پیدا کردن بازیگر یا بازارگردان یا زیاد شدن شناوری یا صرفا یک اتفاق) دسته دسته یا دانه دانه درست شده‌اند! خیلی موضوع جالبی است برای اندیشه. نمی‌خواهم اینجا بحثش را باز کنم. ولی احتمال می‌دهم پول تویش باشد و از پژوهش روی این موضوع بتوانیم دستاوردهای خوبی به دست بیاوریم! آری... داشتم می‌گفتم... اکنون هم یک سری نمادها درست شده‌اند! عجیب است و باورنکردنی! به خصوص به واسطه‌ی این شوکِ رشد و افت بسیار تند همین امسال. خیلی جالب است. البته باید رصد کرد که آیا اینها همین‌جور می‌مانند یا اینکه دوباره پس از مدتی به حال رخوت پیشین خود باز می‌گردند. ولی همین‌که ماهیتشان (ولو موقت) تغییر کرده موضوع بسیار جالبی است.
    «محمد حسین» هستم.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیشنهادهای خرید ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ (روز گذشته):
    دیگر همه را با هم می‌گویم (به‌دردنخور و بخور و ضعیف و قوی و برای آینده) به ترتیب:
    لابسا
    شپترو
    سمازن
    کدما
    شبریز
    بکاب
    «محمد حسین» هستم.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیشنهادهای خرید سامانه - ۱۳۹۷/۱۰/۰۳

سلام.

پیشنهاد خرید اصلی:
    -

پیشنهاد خرید ضعیف:
    شخارک

توضیحات:
    نمادهای به‌دردنخور و یا مشکوک و یا برای آینده: وحکمت (که مانند بخاور است و معلوم نیست سازمان بورس می‌خواهد با آن چه کند.) + شفن (خط خوبی را روی ۴۵۰۰۰ شکسته و روی ۳۹۸۰۰ ریال می‌تواند الگوی کف دوقولو را بسازد. می‌تواند. ولی احتمالش...؟ بهتر این است که این را روی تابلو بررسی کنیم.) + سلار + سمازن + حتاید + شصفها + فالوم + کپرور (این کف بسیار محکم را اگر بکند و یک سقوط خوب به اندازه سقوطی که تا اینجا داشته بکند خوب است.) + وکادو (نمودارش بسیار تمیز است! بسیار! ولی چون پیشنهاد خرید نیست نمی‌خرم. اگر از سوی دیگری تاییدیه دارید حتما بخرید.) + وامید + خصدرا (۱۳۸۰۰ حمایت دارد.) + شیمیایی‌ها

یا علی

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ
    پی‌نوشت: باز چقدر کم برکت شدیم... همین چند روز پیش بود که یک عالم نماد عالی در تورمان آمده بود...

«محمد حسین» هستم.

10. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

جناب با سلام و عرض ادب

از روی کنجکاوی سوالی داشتم...شاید قبلا بدان اشاره کرده اید ولی من ندیده ام... به نظر میاد شما از یک سامانه تحلیلی استفاده میکنید که کار خودتون هست...نمیخوام جزییات رو بدونم فقط آیا جنس کار شما از جنس سیستمهای معاملاتی هست؟

نمیدونم تو حوزه سیستمهای معاملاتی چقدر کار کرده اید و یا مطالعه داشته اید...اما نوع کار شما ظاهرا نزدیکی زیادی با این مباحث داشته باشه.... لذا پیشنها میکنم اگر دوست داشتید نه راجع به سیستم معاملاتی خودتون، بلکه نسبت به سیستمهای معاملاتی عمومی رایج و شناخته شده مباحثی را شروع بفرمایید، ما هم تلمذ میکنیم.

درود
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    جناب با سلام و عرض ادب

از روی کنجکاوی سوالی داشتم...شاید قبلا بدان اشاره کرده اید ولی من ندیده ام... به نظر میاد شما از یک سامانه تحلیلی استفاده میکنید که کار خودتون هست...نمیخوام جزییات رو بدونم فقط آیا جنس کار شما از جنس سیستمهای معاملاتی هست؟

نمیدونم تو حوزه سیستمهای معاملاتی چقدر کار کرده اید و یا مطالعه داشته اید...اما نوع کار شما ظاهرا نزدیکی زیادی با این مباحث داشته باشه.... لذا پیشنها میکنم اگر دوست داشتید نه راجع به سیستم معاملاتی خودتون، بلکه نسبت به سیستمهای معاملاتی عمومی رایج و شناخته شده مباحثی را شروع بفرمایید، ما هم تلمذ میکنیم.

درود
    سلام علیکم.
    این چیزی که من دارم سامانه داد و ستدی خودکار نیست در حقیقت. شاید این‌گونه بتوان رویش نام گذاشت: نیمی از سامانه داد و ستدی خودکار.
    در حقیقت در سامانه‌ی بنده تنها «خرید» در نگر گرفته شده و بخش فروش رها شده. برای همین بنده عموما دست به دامان دوستان می‌شوم یا اینکه اگر حوصله داشته باشم به تابلو (بازار خوانی) نگاه می‌کنم (که خوب هم هست ولی زمانی که می‌گیرد ارزشش را ندارد.) یا اینکه هر روز نمودار را به صورت دستی برای فروش بررسی می‌کنم (این هم مانند تابلو خوانی) یا اینکه این کار را می‌کنم: هر چیزی که می‌خرم را روز بعد (بین ده تا صد درصدش را) می‌فروشم!
    در مورد سامانه‌های داد و ستدی خودکار رایج گفتید... بگذارید نگرِ خودم را بسیار شفاف و محکم این‌گونه بگویم: من کلا به کار آکادمیک زیاد اعتقاد ندارم. دوستانی که در «کارگاه» با بنده همراه بوده‌اند می‌دانند من چه می‌گویم. پژوهش آری، مطالعه آکادمیک نه. (بگذارید یک مقدار بیشتر بگویم. امروز برای حرف زدن زیاد حوصله دارم.) من یکی از عاشقان دانش و یادگیری و خواندن هستم... ولی در اینجا -یعنی در بورس- به هیچ وجه اعتقادی به جرگه‌های بزرگ یادگیری مرسوم ندارم...
    در درس‌هایی که ما می‌خواندیم از یکی از روش‌های ایجاد یک گوهر گرانبها به صورت مصنوعی (یاقوت مصنوعی اگر اشتباه نکنم) صحبت می‌شد... می‌گفتند طرف در زیرزمین خانه‌اش (در انگلیس اگر اشتباه نکنم) سالها نسل اندر نسل می‌ساخته و می‌فروخته! طرف که بوده؟ یک محقق و دانشمند. چرا فرمول علمی‌اش را آن همه سال به دانشگاه‌ها و مجامع علمی نداده؟؟؟؟ پاسخ ساده است: مگر خر مخش را گاز گرفته؟
    گمان کنم با همین مثال کامل توانسته باشم بگویم چرا من در این زمینه (بورس) به کارهای دانشگاهی رایج کلا اعتقاد ندارم. (و متاسفانه درخواست شما مبنی بر پی‌گیری سامانه‌های داد و ستدی رایج بی‌پاسخ می‌گذارم.)
    در بورس... به نگر من و برای من... مطالعه کتاب: به هیچ وجه. مطالعه جسته گریخته‌ی اینترنتی (تنها به منظور گرفتن سرنخ‌هایی): تا دلتان بخواهد.

این کلیت بود. در مورد همین مورد جزیی اما... در مورد سامانه‌های داد و ستدی خودکار به نگر من همه چیز در خرید خلاصه می‌شود.
    (بگذارید در پرانتز و به صورت کوتاه این را بگویم که من به پوست‌کنی و اسکالپینگ خیلی علاقه دارم. چرا؟ به خاطر اینکه کوتاه مدت است. البته این یک موضوع سلیقه‌ای است... ولی این را بگویم که ما اگر خودمان را بکشانیم به سوی کوتاه مدت یک مقدار زیادی می‌توانیم از سویِ «شرایط بازار» خودمان را دور کنیم و خودمان را بکشانیم به سویِ «شرایط و استعدادهای شخصی»مان. دیگر اینکه امروز اوباما فلان گفت و پس‌فردا روحانی بهمان کرد و پسین‌فردا #شاپور_دانا فلان نماد را بست، زیاد روی سود و زیان سالانه‌ی ما تاثیر نمی‌گذارد. پس تلاش من این است که تا آنجا که می‌توانم به سوی کوتاه مدت کار کردن و زیاد کردن نمادها در سبدم باشم. تا جای ممکن البته. تا جایی که محدودیت‌ها سراغ آدم نیاید. بگذریم...)
    آری... داشتم عرض می‌کردم... به نگر من همه چیز در خرید خلاصه می‌شود و فروش بخشی از خرید است. برای همین، من باز هم که می‌خواهم روی سامانه‌ام (احتمالا در جستار نوِ کارگاه اندیشه) زمان بگذارم می‌خواهم باز هم روی خرید زمان بگذارم و آن را تقویت کنم. شما در خرید است که مشخص می‌کنید از هر خرید انتظار سود ۱ درصدی را دارید یا سود ۱۰۰ درصدی (یعنی آنجا باید مشخص کرد کجا فروش قرار است صورت گیرد). در خرید آدم باید مشخص کند که احتمال اشتباه سامانه‌اش چند درصد است و همین‌جا است که فروش مشخص می‌شود. در خرید است که مشخص می‌شود فروش باید با آستانه زیان باشد یا با آستانه سود یا زمان...
    شرمنده‌ام که هم پرگویی کردم و هم همه‌چیز گفتم جز آنچه که مطلوب شما بود.
    یا علی
    «محمد حسین» هستم.

14. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

سلام مجدد

ممنون از توضیح مفصلتون...

بنده هم خیلی تاکیدی بر دانشگاهی بودن یا نبودن ندارم... اتفاقا بنده هم بیشتر به تجربه های شخصی عمیق اعتقاد دارم البته تجربه هایی که بنیان هایی محکم و البته مبتنی بر اصول دارند...

فروم نویسی یکی از مزایایش به اشتراک گذاشتن بینش هاست و نه لزوما روشها...چرا که برخی به زعم شما شاید مایل نباشند از روشهای خود بگویند اما از بینشها حتما می شود گفت...

مراد این بود و لا غیر ... در مورد سیستمهای معاملاتی هم لزوما منظور ترید سیستماتیک به معنای الگوریتمیک تریدینگ نبود...بلکه مراد مفهوم عامش که همه ما دارای یک سیستم معاملاتی هستیم می باشد...این سیستم معاملاتی چیزی است که شما و من را در نهایت هدایت میکنه به سمت یک ترید... و صد البته افراد مختلف پکیجهای متفاوتی دارند...در مورد جزییات این پکیجها هم مراد بنده نیست بلکه بیشتر مایل بودم بینش تکنیکال شما را بدانم که مطالبی را اشاره کردید...

یا علی
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    وقت به خیر.
    سکرد (مانند سمازن) دارد پیشنهاد خرید ضعیف می‌شود. (مانند سمازن یک مقدار جنسش نامرغوب است. البته سکرد وضعش بهتر است.) احتمال اینکه بتوان امروز از صف فروش خرید کرد هست. ولی باز هم تاکید می‌کنم: مانند سمازن جنسش به درد نخور است و پیشنهاد هم قوی نیست.
    (خودم هم از سمازن و هم از سکرد و هم از شخارک مقداری گرفته‌ام و دارم می‌خرم.)
    ویرایش: سکرد گویا می‌خواهد برود مجمع. پس من خودم این را رهایش می‌کنم. کلا رفتن به مجمع برای من یعنی خطر. چند بار تا کنون نمادهای درون سبدم رفته مجمع و برنگشته! مانند کهرام و وقوام و وکوثر و کچینی خدابیامرز. پس من سکرد را ولش کردم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/12/25 در ساعت 11:29
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,293 بار در 491 ارسال

جناب محمد حسین عزیز با سلام و خدا قوت
    میدونید که بنده روی حجم معاملات کار میکنم.
    به نظر من اگر برای فروش میخواهید کار کنید حتما یه سری به حجم معامله اون سهمی که خرید کردید بندازید. اگر روزی که با حجم یکم بالاتر معامله شده روز بعد اول وقت سریع بفروشید و اگر روزی که حجم معاملاتش کم انجام شده روز بعد دست نگه دارید. روی اکثر سهم ها این روش جواب میده خیلی
    یه نگاهی بندازید اگر وقت دارید

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید gholamk از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)