صفحه 26 از 105 نخست ... 16232425262728293676 ... آخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

پکویر را دیدید؟
    خدا لعنتش کند...
    چقدر ما را حرص داد؟؟؟
    ولی بالاخره رشدی که باید می کرد را کرد...
    اکنون با آن چه کنیم؟ حالا که از زیان در آمدیم...
    دقیقا شده مانند گروه لاستیک.
    باید سقف پیشین را بشکند.
    بشکن بشکن است.
    بشکن.

ولی حجم ندارد...

نمی دانم... زودتر بفروشیم برویم بهتر است... چون می ترسم مانند پکویر و جهرم و فرآور و و و سودش تبدیل به زیان شود و تمام دستاوردهایی که پسرم به دست آورده را با فروش بدم تبدیل به زیان کنم...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری

از تبریزی ها خوشم می آید...
    خوب پول در می آورند... بدون دزدی و کاملا شرعی و قانونی و بدون خساست و بخل...

آنهایی که من دیده ام را می گویم. حالا شاید مشاهدات من زیاد نبوده... ولی از دیگران هم در مورد تبریزی ها شنیده ام... حالا تبریزی نه، فلان جایی، فلان جا نه بهمان جا... کلا دارم عرض می کنم... منظورم این است که از این جور آدم ها خوشم می آید...
    از آدم هایی که بو می کشند! و بوی پول را استشمام می کنند... و می دانند دقیقا چه می خواهند و چه جور باید به آن برسند... (آهان... اکنون یک چیزی از رامبد جوان هم یادم آمد... در مورد خودشان صحبت می کرد...)

از آدم هایی که مسائل را درست می بینند خوشم می آید...

دو تا دوست مجمعی دارم. ترک هستند. گمان کنم تبریزی باشند. خیلی خوشم آمد. حال کردم... طرف بو کشید فهمید در فلان نماد بوی پول می آید، سرمایه گذاری کرد، زمان نسبتا زیادی هم صبر کرد (گمان کنم بیش از شش ماه) و صد در صد هم برد خانه...

آقا... شامه داریم تا شامه!

یکی هست... خیلی هم حالی اش است... ولی بویی که می کشد درست نیست! چه جوری بگویم... طرف فوق لیسانس مهندسی معماری گرفته... و انصافا به کار هم وارد است... حرفه ای هم هست... فقط درس هم نخوانده... می نشیند کلی نقشه می کشد که از ارتفاع دو متر تا بیست و پنج سانت باید با فلان شیب پایین بیاید تا استحکام آن قسمت بالاتر از حد استاندارد حفظ شود و مسالح باید فلان مارک باشد با این ترکیبات که هم مقرون به صرفه باشد و هم کالای خوبی ایجاد شود و و و حتی دوره های اقتصادی مرتبطی هم دیده و می داند چگونه بازاریابی کند و نبض بازار هم تا حدودی در دستش است و توانایی اش خلاصه در حد خوبی است... در نهایت از ده نفر مانند خودش هم استقراض می کند و یک کالای خوب و اقتصادی هم می سازد و دو قران هم سود می کند... و پول آن ده نفر را هم با اندکی بهره به آنها بر می گرداند...
    از سوی دیگر هم یکی هست که معمار تجربی است، می آید با یک پسر حاجی ِ این کاره که از این راه پول در آورده شریک می شوند و می سازند و در مدت زمان نصف آن مورد بالا، خانه را می سازند و با قیمت بهتر هم می فروشند و سودشان هم بسیار بیشتر می شود...
    چرا؟
    چون این معمار و پسر_حاجی هر چند بسیاری از موارد را نمی دانند، ولی دو سه تا چیز را خوب می دانند. دو سه تا اصل اساسی که شالوده ی کار است و نقاط اصلی است. مثلا اینکه فلان ترکیب سیمان و آهن جواب می دهد. (در همین حد...) و یا اکنون در کرج هر چه بسازی خوب می خرند.

منظور چیست؟
    منظور این است که بیایید معمار و پسر حاجی باشیم.
    اینها دقیقا می دانند چه می خواهند و چه باید بکنند.
    اینها هدف گرا و Goal Oriented هستند.
    اینها می دانند وقت گذاشتن برای موضوعات فرعی (هر چند اگر درست و تاثیر گذار هم باشند) زمان آنها را برای پرداختن به موضوع اصلی می گیرد!
    اینها ساده سازی را بلدند.
    اینها چند نقطه ضعف و نقطه قوت اصلی را می فهمند و سپس به همان ها می پردازند.
    اینها به صورت عملی دعایی شدید از دل می کنند تا خدایشان از آسمان، از غیب، برایشان پول بفرستد. اینها دعا کردن واقعی را بلدند.

در همه جا هم این موارد هست ها!
    می بینی یک گدایی می آید در اتوبوس، خیلی هم ادا در می آورد... یا اگر خواننده و آهنگ نواز است خیلی زیبا هم کار می کند... خیلی هم سمج و سیریش هم هست... ولی آخر سر پولی هم دستش را نمی گیرد... ولی از آن سو یکی می آید یک مقدار قر و قمبیل می آید و تا ته کیف عزیزان را هم خالی می کند و سپس می رود... همه هم راضی هستند...
    می بینی یک سرمربی فوتبال، با اینکه خیلی هم حالی اش است، و واقعا تلاش هم می کند، کار را هم حتی می شناسد، ولی نتیجه نمی تواند بگیرد... ولی آن یکی فقط با دو تا تاکتیک بزن زیرش و ببر تو 18 قدم، به علاوه ی تو 18 قدم حریف هد بزن، همین جور امتیاز می گیرد و می رود بالا...

حالا بحث ما است...
    انجمن ها و سایت های مختلف را که نگاه می کنی خیلی وقت ها چیزهایی می بینی که اگر کمتر تجربه داشتی گمان می کردی خوب است... ولی اکنون که نگاه می کنی می بینی همچین خوب هم نیست...
    طرف می آید می گوید پی بر ای فلان نماد فلان شد...
    خوب...
    با عقل که می اندیشی... خوب... خیلی هم خوب است... به خصوص اینکه پی بر ای تحلیل خودت هم باشد... و به خصوص اینکه شرکت تقسیم سود خوبی هم داشته باشد...
    همان فردا می خری... و این شکار عالی را جشن می گیری...
    ولی نه...
    بیایید جزء گروه معمار و پسر حاجی باشیم...
    بگذار بهتر این پی بر ای را نگاه کنیم:
    * اصلا چرا باید پی بر ای پایین خوب باشد؟
    * آیا تقسیم سود بالا یعنی رشد قیمت؟ الزاما؟
    * آیا وقتی پی بر ای می آید پایین قیمت می رود بالا؟ لزوما؟
    * اصلا چرا پی بر ای آمده پایین؟ اگر کارا بود که اصلا نباید می گذاشت قیمت بیاید پایین!!!
    * حالا که پی بر ای این قدر جذاب شده (مثلا 5 یا 4) آیا امکانش هست که باز هم جذاب تر هم بشود؟؟؟

منظورم از بو کشیدن صحیح این بود.
    (متاسفانه نمی توانم زیاد در مورد اینکه چه عواملی خوب است صحبت بکنم... ولی) تا دلتان بخواهد می توانم در مورد این عواملی که اشتباه است و رایج هم هست صحبت بکنم...
    مثلا نسبت های حقیقی/حقوقی...
    تا نسبت ها زیبا می شوند یک عده می آیند می گویند حالا که این گونه شده رشد خواهیم داشت... (بیشتر هم خودشان را گول می زنند! دیده اید؟؟؟ به خودشان جو می دهند و بعدا خودشان تنها جو گیر می شوند و گیر می کنند!) ولی آیا واقعا همیشه نسبت ها این گونه است؟ من (گمان کنم پیشتر هم گفتم که) خیلی جاها که نگاه می کردم می دیدم در بدترین شرایط نسبت ها زیبا شده است! در بدترین شرایط! و برعکس! مشاهده کردم دیدم در بهترین شراط خرده سهامداران داشته اند خرید و فروش می کرده اند! و خبری از آن دانه درشت ها نبوده!
    یا سود انباشته!
    یا اشباع خیلی از پیشنهادهای معروف و مطرح نموداری مانند اشباع فروش ها و رد شدن از میانه ها... من خودم کاملا ماشینی اندازه گیری کردم دیدم مواردی که این راهبردها اشتباه می کنند فوووووق العاده بالاست! به گونه ای که بهترین هایشان هم که واقعا پیشنهادهای خوبی می دهند، با اشتباه های زیادشان سودی که داده اند را پس می گیرند... یک چیزی هم رویش...

واقعا بیایید یک بار معمار و پسر حاجی باشیم... پول در چیست؟ چه دلیلی وجود دارد که من فلان خرید را انجام دهم و قیمت رشد کند؟ آیا واقعا با این دلیل نماد رشد خواهد کرد؟ اگر افت کرد چه؟ واقعا چند درصد احتمال رشد می دهم؟

آخر... بدبختی اینجا است... که گاهی خودمان یک چیزی می خریم... بعد خودمان هم نمی دانیم چند درصد دقیقا احتمال رشد می دهیم در آن نماد!
    درد اینجا است!
    عموما کسانی که در انجمن ها مشغول جو دادن و شعر و شعار مثبت دادن و (بدتر از آن) فحش دادن به فروشندگان هستند از این دسته اند...
    کسانی که خودشان هم به کارشان اعتقاد ندارند!
    منتظرند بخت (شانس، دیگران) بیاید پول بگذارد در خانه شان.
    همین جوری!

همین جوری...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    _________
    یک سری نمادها هستند مانند اپرداز... اینها خیلی خوب هستند... اینها گل اند... روزی برای خودش یکی دو درصدی می رود بالا... به بقیه هم کاری ندارد... جو گیر هم نمی شود... خیلی سر به زیر است...
    یک سری هم هستند مانند فلات و جهرم و وگردش و ... وحشی هستند! و البته کارا... یک شبه راه صد ساله را می روند و اگر از دستت در برود رفته که رفته... حالت را می گیرند... یعنی می شوند گاو نه من شیرده که با یک لگد می زند هر چه گُل کاشته بود را تبدیل به گِل می کند...
    برای حرفه ای ها (فوق حرفه ای ها) این ولد چموش ها بهتر هستند... حتی گاهی در نیم روز هم می توان سودهای بالای 5 درصد گرفت...
    ولی برای کسانی مانند من که هنوز راه نیافتاده اند و احتیاج به زمان دارند تا جو بازار دستشان بیاید و بعد بنشینند یواش یواش تصمیم گیری کنند و ... همین اپرداز ها بهتر هستند... آپ را یادتان هست؟؟؟ چقدر خوب بود؟ چندین روز زمان بررسی و فروش به ما داد... آهسته آهسته فروختیم... خیلی حال داد...
    به هر حال... به نگر شما اپرداز تا 7950 می رود؟ آنجا بفروشیمش؟؟؟ با همین فرمان برود یکی دو روز دیگر آنجا است ان شاء الله. یا کلا همین جا هم اکنون ردش کنم برود؟ تا گاو نه من شیرده نشده...
    «محمد حسین» هستم.

6. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آغاز ماه رمضان بر تمام عزیزانی که بلدند از آن لذت ببرند مبارک.
    «محمد حسین» هستم.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    همین جوری

از تبریزی ها خوشم می آید...
    خوب پول در می آورند... بدون دزدی و کاملا شرعی و قانونی و بدون خساست و بخل...

آنهایی که من دیده ام را می گویم. حالا شاید مشاهدات من زیاد نبوده... ولی از دیگران هم در مورد تبریزی ها شنیده ام... حالا تبریزی نه، فلان جایی، فلان جا نه بهمان جا... کلا دارم عرض می کنم... منظورم این است که از این جور آدم ها خوشم می آید...
    از آدم هایی که بو می کشند! و بوی پول را استشمام می کنند... و می دانند دقیقا چه می خواهند و چه جور باید به آن برسند... (آهان... اکنون یک چیزی از رامبد جوان هم یادم آمد... در مورد خودشان صحبت می کرد...)

از آدم هایی که مسائل را درست می بینند خوشم می آید...

دو تا دوست مجمعی دارم. ترک هستند. گمان کنم تبریزی باشند. خیلی خوشم آمد. حال کردم... طرف بو کشید فهمید در فلان نماد بوی پول می آید، سرمایه گذاری کرد، زمان نسبتا زیادی هم صبر کرد (گمان کنم بیش از شش ماه) و صد در صد هم برد خانه...

آقا... شامه داریم تا شامه!

یکی هست... خیلی هم حالی اش است... ولی بویی که می کشد درست نیست! چه جوری بگویم... طرف فوق لیسانس مهندسی معماری گرفته... و انصافا به کار هم وارد است... حرفه ای هم هست... فقط درس هم نخوانده... می نشیند کلی نقشه می کشد که از ارتفاع دو متر تا بیست و پنج سانت باید با فلان شیب پایین بیاید تا استحکام آن قسمت بالاتر از حد استاندارد حفظ شود و مسالح باید فلان مارک باشد با این ترکیبات که هم مقرون به صرفه باشد و هم کالای خوبی ایجاد شود و و و حتی دوره های اقتصادی مرتبطی هم دیده و می داند چگونه بازاریابی کند و نبض بازار هم تا حدودی در دستش است و توانایی اش خلاصه در حد خوبی است... در نهایت از ده نفر مانند خودش هم استقراض می کند و یک کالای خوب و اقتصادی هم می سازد و دو قران هم سود می کند... و پول آن ده نفر را هم با اندکی بهره به آنها بر می گرداند...
    از سوی دیگر هم یکی هست که معمار تجربی است، می آید با یک پسر حاجی ِ این کاره که از این راه پول در آورده شریک می شوند و می سازند و در مدت زمان نصف آن مورد بالا، خانه را می سازند و با قیمت بهتر هم می فروشند و سودشان هم بسیار بیشتر می شود...
    چرا؟
    چون این معمار و پسر_حاجی هر چند بسیاری از موارد را نمی دانند، ولی دو سه تا چیز را خوب می دانند. دو سه تا اصل اساسی که شالوده ی کار است و نقاط اصلی است. مثلا اینکه فلان ترکیب سیمان و آهن جواب می دهد. (در همین حد...) و یا اکنون در کرج هر چه بسازی خوب می خرند.

منظور چیست؟
    منظور این است که بیایید معمار و پسر حاجی باشیم.
    اینها دقیقا می دانند چه می خواهند و چه باید بکنند.
    اینها هدف گرا و Goal Oriented هستند.
    اینها می دانند وقت گذاشتن برای موضوعات فرعی (هر چند اگر درست و تاثیر گذار هم باشند) زمان آنها را برای پرداختن به موضوع اصلی می گیرد!
    اینها ساده سازی را بلدند.
    اینها چند نقطه ضعف و نقطه قوت اصلی را می فهمند و سپس به همان ها می پردازند.
    اینها به صورت عملی دعایی شدید از دل می کنند تا خدایشان از آسمان، از غیب، برایشان پول بفرستد. اینها دعا کردن واقعی را بلدند.

در همه جا هم این موارد هست ها!
    می بینی یک گدایی می آید در اتوبوس، خیلی هم ادا در می آورد... یا اگر خواننده و آهنگ نواز است خیلی زیبا هم کار می کند... خیلی هم سمج و سیریش هم هست... ولی آخر سر پولی هم دستش را نمی گیرد... ولی از آن سو یکی می آید یک مقدار قر و قمبیل می آید و تا ته کیف عزیزان را هم خالی می کند و سپس می رود... همه هم راضی هستند...
    می بینی یک سرمربی فوتبال، با اینکه خیلی هم حالی اش است، و واقعا تلاش هم می کند، کار را هم حتی می شناسد، ولی نتیجه نمی تواند بگیرد... ولی آن یکی فقط با دو تا تاکتیک بزن زیرش و ببر تو 18 قدم، به علاوه ی تو 18 قدم حریف هد بزن، همین جور امتیاز می گیرد و می رود بالا...

حالا بحث ما است...
    انجمن ها و سایت های مختلف را که نگاه می کنی خیلی وقت ها چیزهایی می بینی که اگر کمتر تجربه داشتی گمان می کردی خوب است... ولی اکنون که نگاه می کنی می بینی همچین خوب هم نیست...
    طرف می آید می گوید پی بر ای فلان نماد فلان شد...
    خوب...
    با عقل که می اندیشی... خوب... خیلی هم خوب است... به خصوص اینکه پی بر ای تحلیل خودت هم باشد... و به خصوص اینکه شرکت تقسیم سود خوبی هم داشته باشد...
    همان فردا می خری... و این شکار عالی را جشن می گیری...
    ولی نه...
    بگذار بهتر این پی بر ای را نگاه کنیم:
    * اصلا چرا باید پی بر ای پایین خوب باشد؟
    * آیا تقسیم سود بالا یعنی رشد قیمت؟ الزاما؟
    * آیا وقتی پی بر ای می آید پایین قیمت می رود بالا؟ لزوما؟
    * اصلا چرا پی بر ای آمده پایین؟ اگر کارا بود که اصلا نباید می گذاشت قیمت بیاید پایین!!!
    * حالا که پی بر ای این قدر جذاب شده (مثلا 5 یا 4) آیا امکانش هست که باز هم جذاب تر هم بشود؟؟؟

منظورم از بو کشیدن صحیح این بود.
    (متاسفانه نمی توانم زیاد در مورد اینکه چه عواملی خوب است صحبت بکنم... ولی) تا دلتان بخواهد می توانم در مورد این عواملی که اشتباه است و رایج هم هست صحبت بکنم...
    مثلا نسبت های حقیقی/حقوقی...
    تا نسبت ها زیبا می شوند یک عده می آیند می گویند حالا که این گونه شده رشد خواهیم داشت... (بیشتر هم خودشان را گول می زنند! دیده اید؟؟؟ به خودشان جو می دهند و بعدا خودشان تنها جو گیر می شوند و گیر می کنند!) ولی آیا واقعا همیشه نسبت ها این گونه است؟ من (گمان کنم پیشتر هم گفتم که) خیلی جاها که نگاه می کردم می دیدم در بدترین شرایط نسبت ها زیبا شده است! در بدترین شرایط! و برعکس! مشاهده کردم دیدم در بهترین شراط خرده سهامداران داشته اند خرید و فروش می کرده اند! و خبری از آن دانه درشت ها نبوده!
    یا سود انباشته!
    یا اشباع خیلی از پیشنهادهای معروف و مطرح نموداری مانند اشباع فروش ها و رد شدن از میانه ها... من خودم کاملا ماشینی اندازه گیری کردم دیدم مواردی که این راهبردها اشتباه می کنند فوووووق العاده بالاست! به گونه ای که بهترین هایشان هم که واقعا پیشنهادهای خوبی می دهند، با اشتباه های زیادشان سودی که داده اند را پس می گیرند... یک چیزی هم رویش...

واقعا بیایید یک بار معمار و پسر حاجی باشیم... پول در چیست؟ چه دلیلی وجود دارد که من فلان خرید را انجام دهم و قیمت رشد کند؟ آیا واقعا با این دلیل نماد رشد خواهد کرد؟ اگر افت کرد چه؟ واقعا چند درصد احتمال رشد می دهم؟

آخر... بدبختی اینجا است... که گاهی خودمان یک چیزی می خریم... بعد خودمان هم نمی دانیم چند درصد دقیقا احتمال رشد می دهیم در آن نماد!
    درد اینجا است!
    عموما کسانی که در انجمن ها مشغول جو دادن و شعر و شعار مثبت دادن و (بدتر از آن) فحش دادن به فروشندگان هستند از این دسته اند...
    کسانی که خودشان هم به کارشان اعتقاد ندارند!
    منتظرند بخت (شانس، دیگران) بیاید پول بگذارد در خانه شان.
    همین جوری!

همین جوری...
    یک مقدار این اواخر نوشته (گویا خوابم می آمده) از سمت و سوی هدف اصلی نوشته خارج شدم...
    منظور از معمار و پسر حاجی بودن این است که مسائل فرعی و کم اهمیت را رها کنیم و چند تا اصل اساسی را خوب یاد بگیریم و با همان پول در بیاوریم.
    چند اصل اساسی که می دانیم می تواند پول بسازد.

در مورد نسبت های حقیقی و حقوقی هم...
    خودتان که در این بیست و پنج صفحه ی جستار (دستاورد) دیدید...
    خیلی از اینهایی که ما داریم می خریم در صف فروش وحشتناک است!
    یعنی وحشتناک را گفتم و ول کردم... (یک هشتصد هزار سهم آپ یا اپرداز اکنون به ذهنم آمد)
    خیلی از اینها را ما زمانی می خریم که نسبت فروشنده فوق العاده قوی تر از نسبت خریدار است...
    زمانی است که یک حقوقی گیر کرده و دارد مانند چیز می فروشد...

و خودتان هم می بینید که بر می گردد...
    دیگر چیزی است که با چشمان خودتان دیده اید...

پس آدم عاقل کسی است که (دست کم از این به بعد) وقتی برایش با اطمینان از نسبت های حقیقی/حقوقی و قدرت فروش و قدرت فروشنده و فشار فروش صحبت می کنند، یک مقدار با تامل بیشتر گوش کند... (البته نمی گویم به این نسبت ها نباید اهمیت داد... چرا باید اهمیت داد... ولی دست کم با رفتار پسر من باید مطمئن شوید که این نسبت ها همواره یک کارایی خاص ندارند... همیشه نسبت خریدار قوی خوب نیست همیشه هم بد نیست... همواره (در کف)، حجم کم بد نیست و همواره حجم زیاد هم بد نیست.)
    «محمد حسین» هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    ________

داشتم به این می اندیشیدم که بیایم در مسابقه ها هم شرکت کنم...
    ولی نمی شود...
    چون این پسر من هر روز یک یا دو نماد را پیشنهاد خرید می کند...
    چهار تا مسابقه است که دست کم هر کدام دو تا نماد نیاز دارند... نمی شود که با یک نماد در چهارشنبه در مسابقه شرکت کنم... تازه خیلی وقت ها همان یک نماد هم شرایط شرکت در مسابقه را ندارد!
    از آن سو...
    خیلی زمان ها بهترین سودش در همان یک روز است...
    یعنی روز دوم خیلی مواقع سود عالی ای که در روز نخست ساخته بود را پس می گیرد...

نمی شود اصلا...

من مسابقه را خیلی دوست دارم. خیلی. خیلی خیلی...
    ولی هر مسابقه ای شرایطی دارد که اذیت می کند...
    بهترین مسابقه برای سایت irvex است که من می خواستم یک زمانی وقت بگذارم و برای این سایت هم برنامه نویسی اش کنم...
    ولی باز همان را هم من هیچ گاه شرکت نمی کنم...
    مثلا یکی از شرایطش این است که باید زمان بازار آنجا هم فعال باشی... که نمی شود... چون من تقریبا در تمام ساعات بازار (از 8.5 تا خود 12.5 یا گاهی تا 14) دوست دارم پشت رایانه باشم و تلاش کنم مسابقه ی واقعی را پیروز گردم... حالا مسابقه ی مجازی را کجای دلم بگذارم دیگر...

(چون دوستان حرف از مسابقه زدند در جستار کفرا این به ذهنم رسید... یادم آمد من چقدر مسابقه دوست دارم یا بهتر است بگویم یک زمانی دوست داشتم...)

کاش می شد خرید و فروش های همه برای همه قابل رویت بود... آن گاه دیگر همه می دانستند دیگران روزانه/ماهیانه/سالیانه چقدر سود می کنند...

یک چیز دیگر به ذهنم رسید... سرمایه با سرمایه فرق می کند... و البته زمان با زمان...
    (در مورد اینکه یک راهبرد داد و ستدی ممکن است در یک زمان جواب بدهد و در یک زمان جواب ندهد که در چند نوشته ی پیش به حد کفایت صحبت کردم... اما در مورد سرمایه...)
    من ممکن است روشی بلد باشم که روی سرمایه های کوچک خیلی خوب جواب بدهد... ولی در سرمایه های بزرگ دیگر روشم کارایی اش را از دست بدهد... (مثلا در صف خرید و فروش کردن با سرمایه های بزرگ کمتر امکان پذیر است...) (مثلا با سرمایه ی خیلی کم مثلا 10 میلیون ریال کافی است شما فقط در عرضه اولیه ها شرکت کنید تا پولتان یک ساله دو برابر شود! یعنی صد در صد تضمینی! که برای سرمایه ی بزرگ می شود تقریبا صفر درصد!) (مثلا با سرمایه ی بزرگ شما می توانید از قیمت حمایت کنید می توانید بازار را با خود همراه کنید می توانید جو بدهید می توانید از راه سفته بازی سود کسب کنید... که این موارد اصلا برای سرمایه ی کم مطرح نیست!)

خلاصه اینکه من مسابقات را دوست دارم... ولی نمی خواهم و نمی توانم در آنها شرکت کنم... (پس دوستشان ندارم...)
    برای من همین که آن سه تا جدول (کارنامه) را هر روز تهیه می کنم و قرار می دهم می شود یک جور مسابقه (مسابقه با خودم).
    دیگر بهتر از این یا به غیر از این چیزی به ذهنم نمی رسد...
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عرض ارادت به استاد شاهکویی

من می خواستم ابتدای این جستار به ایشان اشاره کنم و نام ایشان را ببرم... ولی چون حالت آزمایشی بود با خودم گفتم نکند فرزندم خوب کار نکند (و مثل خر در گل گیر کند) و علاوه بر اینکه آبروی خودم را ببرد برای ایشان هم بد شود...
    ولی حالا که فرزند تقریبا تمام پیشنهادهایش خوب بوده گفتم یک یادی کنم از این استاد عزیزم...
    استاد علیرضا شاهکویی عزیز.
    ????????

استادی به این نیست که شمای نوعی دانه دانه لقمه برای من نوعی بگیرید و بگذارید در دهانم...
    استادی تنها (برای من) به این است که شمای نوعی یک اشارت بکنید... یک اشاره ی عمیق و زیبا... و من با آن بتوانم راهم را بیابم...
    و اشاره ای که ایشان برای من داشتند این بود که روش کار شناسایی کف را به بنده معرفی کردند و اجازه دادند موفقیت ایشان را ببینم.
    من هرگز در هیچ جای اینترنت و کتاب ها ندیدم کسی با روش شناسایی کف کار کند.
    یا کار کند و موفق باشد.
    یا کار کند و موفق هم باشد و موفقیتش حرفی نباشد و به دیگران آن را نشان دهد...

ولی چند سال پیش که من حرف های حکیمانه ی ایشان را در سایت تالار بورس دیدم و مقایسه کردم و دیدم که بررسی های ایشان یکی یک سر و گردن از دیگران بالاتر و دقیق تر و درست تر است و دیدم که ایشان روی کف ها کار می کنند... فهمیدم اصلا راه چیست! (راهی که من باید بروم)

و البته ایشان جزیئات کار را هم هر روز در کانال تلگرامی شان آموزش می دادند و احتمالا اکنون هم همین کار را دارند می کنند (دیگر من تلگرام را دنبال نمی کنم.) و حتما هم بنده از آنها استفاده کرده ام و برایم مفید بوده (کلا من حضور ذهن زیاد ندارم). ولی نکته ی آموزشی اصلی همان بود که خدمتتان عرض کردم... یعنی روشن کردن یک چراغ در انتهای راه...

ان شاء الله هر جا هست و هر جا باشد و در همه حال خدا او را غرق در نعمت و لطف و خیر و برکت قرارش دهد.
    «محمد حسین» هستم.

14. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط negarminavi نمایش پست ها
    برنت 80 دلار هم شد !
    خوب...
    الحمد لله این پیشبینی ما در نهایت تمام و محقق شد...
    خیلی وقت پیش بود که این پیشبینی را کردم...
    و اعتقاد هم داشتم به آن... (البته اعتقاد = احتمال قوی نه ایمان صد در صدی)

البته از دید بنیادی نمی دانم اکنون روی چه حسابی به اینجا رسیده... چون درگیری ایران/صهیونیستی که گویا تمام شده... خوب... پس برای چه باید نفت دیگر برود بالا؟

توجه داشته باشیم... با توجه به اینکه کل مملکت ما روی نفت می گذرد... فلذا وضع جامعه هم باید متفاوت با وضع نفت 25 دلاری و 40 دلاری باشد! و البته وضع بورس.
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    تا ساعت 6.5 بیدار بودم... ولی یک باره خوابم گرفت...
    آن هم چه خوابی...
    میانه ی خواب حالت بختک افتاد رویم...
    چندین بار این گونه شده ام...
    خیلی موقعیت سخت و عذاب آوری است...
    آدم وسط زمین و آسمان می ماند...
    نه درون خواب و رویا می ماند...
    نه کامل می تواند کنترل بدن مادی اش را در دست بگیرد و از خواب برخیزد...
    اصلا حالت عجیب و جالبی است.
    من زیاد روی خواب بررسی و اندیشه کرده ام و این جور خواب ها اگر برای همه یک واحد تعجب بر انگیز و جالب است برای من بیست واحد جالب و تعجب بر انگیز است.
    البته ترس هم دارد...
    آدم احساس میت ِ زنده را دارد. یا زنده ی زنده به گور شده... یا احساس یک نفر که فلج شده یا سکته کرده... به خصوص اینکه گاهی آدم حتی کنترل لب و دهان و صدای خودش را هم ندارد... هی می خواهد یک نفر را صدا بزند بیاید به کمکش... ولی اصلا صدا انگار بیرون نمی تواند بیاید...
    عجیب، ترسناک، سخت و جالب.
    همه جور اندیشه در آن چند آنی که در آن حال بودم به سراغم آمد...
    کاملا همزاد پنداری کردم با کسانی که می میرند... یا نصفه می میرند و زنده می شوند...
    همزاد پنداری کردم با معلولین...
    حتی اگر خنده تان نگیرد با حیوانات زبان بسته هم همزاد پنداری کردم...
    #زبان_بسته
    حیواناتی که نه می توانند مفاهیم را منتقل کنند، و نه حتی می توانند با قدرت روی مفاهیم بیاندیشند! یعنی اندیشه ی آدم هم در یک حالت تضعیف شده ای قرار می گیرد در آن حالت... البته لایه ای از لایه های اندیشه ی آدم... و آدمیزاد در آن حال (که من بودم) در مراحل بالای اندیشه ی خودش، باز، همان خودش است که بود. و می بیند آنچه دارد برایش اتفاق می افتد...

به هر حال...
    در ارتباط با دسانکو:
    یکی می گفت انگار 50 ریال توزیع شده.
    بورس 24 هم یک مطلب اختصاصی زده تحت این عنوان که شرکت نشاط دارو در شش ماه آینده به بهره برداری می رسد + پزشکان راحت به این داروها سوئیچ نمی کنند...
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سایت دنیای بورس هم انگار سایت خوبی است. (تازه راه افتاده؟ چون در گذشته ندیده بودمش یا به آن توجه نکرده بودم.)

این سایت یک مطلب مهم امروز زده: خروج وکوثر از حتاید.

با توجه به اینکه حتاید در کف دوره ای خودش قرار دارد می تواند این رویداد برایش بسیار مثبت باشد. (البته من که دیگر تمام کارهایم را با فرزندم انجام می دهم و تنها خرید نمی کنم... کلا... همین جوری گفتم.)
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)