صفحه 51 از 105 نخست ... 414849505152535461101 ... آخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 1042

موضوع: دستاورد ???

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

با افت سنگین فلزات جهانی و نفت و طلا یکشنبه بازار تهران هم شل میکنه که از نظر من فرصت خرید خواهد بود
    گروه پتروشیمی پتانسیل رشد زیادی داره این گروه برای خرید ارجحیت داره

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

سلام...
    باز هم هرچه به گذشته نگاه می‌کنم می‌بینم من کاملا در فروش مشکل داشته‌ام... هرچقدر اینجا در بخش خرید خوب عمل کردم در بخش فروش بد عمل کردم... فاسمین و فرآور و دتماد و سصوفی را نگاه کنید...
    فاسمین را می‌توان «بدترین فروش قرن» نام‌گزاری کرد.
    البته سصوفی و فولای و مانند اینها زیاد مشکل نیستند... چون به محض اینکه ما فروختیم رفتند در موج دوم و بعدا موج سوم را که زدند زیاد برای‌مان مهم نبود...
    ولی مثلا شمواد را ۲۲ ام خریده‌ام و ۲۹ ام فروخته ام! یک ماهه ۲۳۰ درصد داده که من فقط ۱۰ درصدش را در کارنامه قرار داده ام!
    همین شصفها... یادتان هست چند بار در این جستار وسوسه شدم بفروشمش! اصلا تصمیم قاطع گرفته بودم که اگر رسید به ۳۵۰۰ ریال همه دارایی‌ام را یا نیمی از دارایی‌ام را در این نماد بفروشم...
    ثامان را نگاه کن تو را به خدا! با دو درصد زیان فروخته‌ام‌اش!
    گمان کنم ۵۰ درصد از فروش‌هایم بد بوده.
    کاش می‌شد یک راه‌کاری پیدا کنم این فروش‌هایم را درست کنم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    با افت سنگین فلزات جهانی و نفت و طلا یکشنبه بازار تهران هم شل میکنه که از نظر من فرصت خرید خواهد بود
    گروه پتروشیمی پتانسیل رشد زیادی داره این گروه برای خرید ارجحیت داره
    سلام.
    گروه پتروشیمی افت زیادی هم داشته. پس می‌تواند مستعد رشد خوبی هم باشد.
    البته گروه پتروشیمی همچین یک‌دست نیستند و یک سری این وسط رشدهای عجیبی هم داشته‌اند!
    دارم نگاه می‌کنم از این گروه شلرد و پترول و شلعاب و شیران و فارس قابلیت بررسی دارند. (به‌همراه خدیزل و شراز از گروه‌های دیگر که شبیه اینها هستند.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اینها برای بررسی بیشتر بد نیستند انگار:
    خفنر ۲۸۶۱
    شسینا ۶۴۰۰
    بالاس ۴۰۰۰
    سیلام ۲۱۲۰
    ددام ۲۷۵۰
    وتوس ۱۳۸۰
    دتولید
    شلرد
    پترول ۱۲۰۰
    شیران ۲۸۰۰
    لپارس
    زمگسا ۲۲۲۲
    فاراک ۸۸۵
    فلامی ۵۴۰۰
    غگلستا ۶۵۵۵
    غاذر ۳۵۵۵
    غبشهر (که البته گیر نمی‌آید)
    غشهد ۱۷۰۰ (البته شاید در مثبت کامل هم خرید داشته باشد)
    پکویر
    سهگمت
    سکرد
    زنجان
    وآتوس
    وسنا
    توسعه
    کمنگنز
    بترانس (اگر صفش از بین رفت)

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ

اینها هیچ کدام به سامانه ربطی ندارند و همین‌جوری نوشتم برای بررسی بیشتر. شاید هم اصلا خودم هم از هیچ کدام خرید نکردم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/16 در ساعت 14:58
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ـــــــــــــ
    نوشتن راهبرد
    ــــــــــــــــــــــــ

سلام.
    پیشنهاد می‌کنم (به خودم و دیگر دوستان) که همواره راهبرد خودمان را در یک کاغذ بنویسیم و جلوی چشم خودمان نگه داریم.
    چرا؟ حالا عرض می‌کنم.

خیلی جالب است... شما نظرات بزرگترین تاجران دنیای بورس و سهام و اوراق و کالا و کلا
    خلاصه نظرات بازرگانان بزرگ را که مطالعه می‌کنید می‌بینید همواره به یک موضوعی اشاره دارند به نام «کنترل احساسات»!
    شما را نمی‌دانم چقدر تجربه دارید، من زیاد تجربه دارم، و بسیار هم روی احساساتم کار کرده‌ام! ولی با این حال گاهی می‌بینم جاهایی باز دارم از روی احساسات کار می‌کنم...
    و از قضا کار کردن از روی احساسات برخی زمان‌ها پی‌آمدهای بسیار سنگینی هم دارد.
    بلی... داشتم عرض می‌کردم... این موضوع فقط مختص ما نیست... بزرگترین این‌کاره‌های دنیا هم با این مشکلات به شدت دست و پنجه نرم کرده‌اند و این موضوع را همواره گوش‌زد کرده‌اند که اگر می‌خواهید موفق شوید باید از احساساتتان فاصله بگیرید! باید تلاش کنید که فقط با محاسبات پیش بروید.
    (با احساس پیش رفتن یعنی قمار کردن. یعنی تیری در تاریکی رها کردن. یعنی چشم بسته پیش رفتن. یعنی خطر کردن.)
    در این مورد زیاد صحبت کرده‌ایم و نمی‌خواهم بیشتر تکرار کنم...

اما برای اینکه از سمت احساسات دور شویم و به سمت محاسبات نزدیک شویم در عمل باید چه کار کنیم؟
    پیشنهادی که من می‌کنم این است که بیاییم و راهبرد دادوستدی‌مان را روی یک برگه کاغذ بنویسیم و پیش چشممان همواره نگه داریم.

مهم نیست راهبرد من یا شما چه باشد. می‌خواهد یک راهبرد بنیادی باشد (مثلا تغییر شگرف در منابع درآمد زایی شرکت) یا می‌خواهد یک راهبرد نموداری باشد (مثلا حرکت شاخص‌قدرت‌نسبی از پایین به سمت بالا) یا یک راهبرد تابلوخوانی باشد (مثلا نصف برابر شدن خریداران حقیقی در یک نماد نسبت به فروشندگان حقیقی) یا حتی یک راهبرد اجتماعی باشد (مانند اینکه هر چه فلانی خرید من هم همان را بخرم. یا مثلا هرگاه در فلان سایت شمار کسانی که از یک نماد زیاد صحبت می‌کنند زیاد شد من بخرم.). پس راهبرد داد و ستدی هر چه می‌خواهد باشد باشد. مهم نیست.
    مهم این است که من این را مکتوب کنیم و همواره پیش چشممان نگه داریم.
    با این کار آدم چند هدف را همزمان می‌زند.
    ادامه‌اش را در نوشته‌ی بعد عرض می‌کنم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/16 در ساعت 16:22
    «محمد حسین» هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه از بالا...

اگر ما راهبرد داد و ستدی‌مان را بنویسیم و همواره پیش چشممان نگه داریم نخستین خوبی‌ای که دارد این است که
    هر گاه خواستیم خرید و فروشی انجام دهیم و آمدیم برخلاف آن کاری انجام دهیم این نوشته مانند خاری در چشممان می‌شود و جلو ما (و احساساتمان) را می‌گیرد! (کافی است یک بار آزمایش کنید!) اصلا مانند یک مادر نصیحت کن می‌شود که نشسته پیش رویت و تا می‌آیی خلاف کنی شروع می‌کند به نصیحت کردن! خود به خود جلو اشتباه کردنت را می‌گیرد. هر گاه خواستی از روی احساسات و «جو گیر شدن» خریدی انجام دهی یا فروشی داشته باشی می‌آید روی اعصابت و می‌گوید مگر من راهبردی نبودم که خودت نوشتی و خودت قبول داشتی؟؟؟؟ پس چه شد؟؟؟ چرا داری من را زیر پا می‌گذاری؟ مگر من را با درایت خودت پیش‌تر ننوشتی؟ اکنون داری زیر حرفت می‌زنی؟؟؟؟ این خرید را نکن. با من که راهبرد داد و ستدی‌ات باشم مخالف است. این فروش را انجام نده. با منی که خودت نوشته‌ای مخالف است و و و. کلا این روش یک روش بسیار عالی است برای اینکه آدم بتواند احساسات خودش را کنترل کند.
    اما خوبی دیگری که این نوشتن دارد این است که آدم یک بار با خودش روبرو می‌شود.
    خیلی‌ها هستند که گمان می‌کنند راهبرد داد و ستدی دارند. ولی تنها گمان می‌کنند! در عمل که می‌آیند راهبردشان را بنویسند می‌فهمند که راهبردی وجود نداشته! وقتی به اینجا می‌رسند و قرار می‌شود راهبردشان را مکتوب کنند می‌مانند! واقعا نمی‌دانند چه باید بنویسند! این موضوع فقط مختص تازه‌کارها (Amateurs) هم نیست‌ها!!! بسیاری از کاربلدها (Professionals) هم همین‌گونه‌اند! بسیاری از آنهایی که چندین سال است در بورس دارند حرفه‌ای فعالیت می‌کنند! یعنی خیال می‌کنند راهبرد داد و ستدی دارند ولی هنگامی که قرار می‌شود راهبرد داد و ستدی‌شان را بنویسند می‌مانند... تازه دوزاری‌شان می‌افتد که این همه سال داشته‌اند بدون راهبرد (و تنها با توهم داشتن آن) اموراتشان را می‌گذرانده‌اند! (اگر این کار را تا به حال نکرده‌اید همین اکنون این کار را بکنید تا بفهمید چه می‌گویم! )
    و خوبی دیگری هم که دارد این است که
    آدم زمانی که راهبردش را می‌آورد روی کاغذ با یک چشم دیگر (با دید سوم شخص) به راهبردش نگاه می‌کند و از خودش می‌پرسد واقعا این راهبرد خوب است؟؟؟ (آیا خرید با RSI یا با حرف فلانی یا با زیاد شدن فروش شرکت واقعا خوب است؟) و همین باعث می‌شود که آدم یک تجدید نگر روی راهبردش داشته باشد. این فوووووووووووووووق‌العاده مهم و خوب است. فوق‌العاده.

ادامه دارد...
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/16 در ساعت 16:24
    «محمد حسین» هستم.

12. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه از بالا...

اما یک پیشنهاد دیگر هم می‌کنم که مکلمل پیشنهاد بالا است. (این پیشنهادها هم مختص من نیست و پیش از من بزرگان بارها اینها را ارائه کرده‌اند‌.)

پیشنهاد دوم این است که یک پرونده‌ی اکسل ایجاد کنید و در آن خرید و فروش‌هایتان را بنویسید و جلو هر کدام دلیل خرید یا فروشتان را ذکر کنید.
    مثلا فلان خرید را انجام دادم چون دوستم می‌گفت خیلی عالی است. (با ذکر نام دوست و از آن مهمتر دلایلی که دوست می‌گفته)
    یا مثلا فلان فروش را انجام دادم چون مکدی فلان حالت را داشت.
    یا مثلا فلان افزایش سرمایه را شرکت کردم چون وضع شرکت دارد متحول می‌شود و پیش‌بینی می‌کنم با این وضع در یک سال صد در صد سود کنم.)

اندازه‌ی جزئیاتی که می‌نویسید هم بستگی به خودتان و شمار داد و ستدهای ماهانه‌تان دارد. اگر ماهی یک خرید و فروش می‌کنید تمامی جزییات را کامل بنویسید. قشنگ بنویسید چقدر توقع دارید که سود بگیرید و چگونه به این پیش‌بینی رسیده‌اید و دلایلتان چه بوده و احتمال موفقیت را چند درصد می‌دانید و ... اگر برای یک خرید/فروش به اندازه‌ی یک صفحه هم مطلب نوشتید اشکال ندارد.
    ولی اگر مانند من روزبازرگان (Day_Trader) هستید به همان اندازه‌ی بالا کافی است.

بگذارید صادقانه یک مطلبی را خدمتتان عرض کنم... منی که شبانه روز پشت رایانه‌ام و بیست و چهارساعته دنبال بورس هستم و یک جستار بزرگ کارگاه آموزشی داشته‌ام و خلاصه خیلی دنبال این چیزها بوده‌ام و روی خودم هم کلی کار کرده‌ام هنوز که هنوز است می‌بینم زمانی که قرار است صادقانه دلیل خرید و فروشم را بنویسم می‌بینم یک بار باید دلیل را بنویسم: اشتباهی! یک بار: حماقت! یک بار: همین جوری کلا برای خودم مشهود است که خیلی از جاها دارم از راهبرد داد و ستدی خودم تخطی می‌کنم!
    هدف هم همین است.
    با نوشتن این دلایل برای خرید و فروش‌ها به وضوح می‌بینیم که در بسیاری از موارد از راهبرد داد و ستدی خودمان داریم خارج می‌شویم و اسیر جو و احساسات داریم می‌شویم! (و خدا نکند که آدم جوگیر و احساساتی شود... به خصوص در بورس...) و البته این کمک می‌کند که یواش یواش خودمان را تغییر دهیم و بفهمیم کجاها داریم بر اساس احساسات پیش می‌رویم و از این به بعد جلو خودمان و احساساتمان را بگیریم.
    می‌بینیم هر بار داریم جلو ستون دلایل یک چیز جدید می‌نویسیم! یک بار می‌نویسیم به خاطر حرف فلانی یک بار می‌نویسیم به خاطر کم شدن فروشنده یک بار می‌نویسیم به خاطر خرید حقوقی یک بار می‌نویسیم به خاطر فلان خبر... کلا یک لحظه به خودمان می‌آییم می‌بینیم ۵۰ درصد خرید و فروش‌هایمان اصلا خارج از روش و راهبرد داد و ستدی‌مان دارد صورت می‌گیرد! به خودمان می‌آییم و از خودمان می‌پرسیم اصلا من دارم چه می‌کنم؟ من دارم به کجا می‌روم؟ قرار بود چگونه پیش بروم؟ و اکنون دارم چگونه پیش می‌روم؟ اصلا من چه می‌خواهم و چه دارم می‌کنم؟
    همین باعث می‌شود که دفعه‌ی بعد این کارها را نکنیم.

می‌دانید چیست؟
    این دو تا کاری که من پیشنهاد کردم بسیار بسیار شبیه دو رسم بسیار خوب مومنین و اهل عرفان است (عرفان عملی) به نام: مراقبه و محاسبه. و البته یکی دیگر هم هست پیش از این دو که اسمش مشارطه است. مومنین (که دوست دارند ایمانشان قوی‌تر شود) باید در ابتدای روز با خودشان شرط کنند که در طی روز طبق خواست خدا رفتار کنند و از دستورات خدا سرپیچی نکنند. گناه نکنند. سپس در طی روز از خودشان و رفتارشان مراقبت می‌کنند و حواسشان را جمع می‌کنند که آیا سر عهد و پیمانشان هستند یا دارند کج می‌روند؟ و در نهایت در انتهای روز می‌نشینند پیش خودشان و کلاهشان را قاضی می‌کنند و با خودشان محاسبه می‌کنند که در طی روز چند جا درست رفته‌اند و چند بار اشتباه. و بعد از یک مدت با این روش می‌بینند که به هدف نزدیک شده‌اند و از گناهان فاصله گرفته‌اند و رفتارهایشان و خودشان خدایی‌تر شده‌اند و دستاوردهایی هم داشته‌اند ان‌شاءالله.
    حالا کار ما هم شبیه این‌ها است. ما پیشنهاد می‌کنیم که با این نوشتن‌ها عمل مراقبه و محاسبه را انجام دهیم برای خودمان. تا یواش یواش خودمان و الگوی زندگی‌مان را تغییر دهیم و عادت بکنیم از روی برنامه و از روی راهبرد خرید و فروش کردن. و عادت بکنیم خودمان را از سمت احساسات (که زیان‌آورترین مشکل برای بازرگان است) جدا کنیم و به سمت محاسبات حرکت کنیم.

یا علی
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/16 در ساعت 16:27
    «محمد حسین» هستم.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین‌جوری
    ـــــــــــــــ
    پیرو مطالب بالا...
    باید صادقانه عرض کنم که بنده در هنگام فروش هیچ سیاست درست و مشخصی ندارم!
    در بخش خرید که مشخص است! فوق‌العاده عالی و روشن و دقیق است و کلا راضی راضی‌ام. تقریبا هم می‌شود گفت طبق راهبرد خرید و فروش می‌کنم (فقط این مسیله‌ی عدم رعایت درصد روی وکوثر و یکی دو تای دیگر بود که ان‌شاءالله دیگر تکرار نمی‌شود.)
    ولی در هنگام فروش... مشکل هنگام فروش است. نمی‌توانم بگویم دقیقا چه کار می‌کنم. زمانی که رشد آغاز می‌شود معمولا به جو بازار و تابلو خوانی نگاه می‌کنم برای تعیین زمان فروش. و زمانی که رشد آغاز نشده هم هیچ سیاست مشخصی ندارم. یکی را مانند فاسمین با زیان رد می‌کنم برود و یکی را مانند وکوثر نگه می‌دارم.
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام
    صف فروش کمنگنز جمع شد و بازی عجیب دوباره آغاز شد. دعواست آن هم چه دعوایی.
    من هم سفارش خرید در کف دارم.
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ
    ویرایش:
    احتمال اینکه دوباره صف فروش بشود هست. نمی‌دانم فروشنده کیست. فروشنده اصلا تمایل دارد که در کف بفروشد و قیمت را پایین نگه دارد. خریدار هم همان‌جور که در روزهای گذشته گفتیم قوی است و شدیدا! تمایل دارد قیمت را هر چه زودتر بالا ببرد.
    باید دید دندان که تیزتر است و دنبه‌ی که لذیذتر است...
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ
    شد ۱۶ میلیون حجم!
    ۱۰ میلیون مربوط به صف فروش و ۶ میلیون هم مربوط به دعوایی که پس از صف فروش به‌وجود آمد. و البته هنوز فروشنده تمام نکرده و می‌فروشد!
    همان‌جور که گفتم فروشنده انگار درصدی نبوده. و این را خریدار می‌داند.
    ولی احتمال اینکه فروشنده متصل به یک سهامدار درصدی بوده باشد و پس از اینکه این تمام کرد آن شروع کند هم هست.
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ
    با ۲۰ میلیون خرید سنگین تقریبا می‌شود گفت فروشنده‌ی بزرگ حقیقی و حقوقی آچمز شدند.
    ولی این پایان کار نیست و امروز یک فردایی هم دارد!
    دارد صف خرید هم می‌شود! از صف فروش به صف خرید! ۱۰ درصد سود یک روزه!
    پیشنهاد نمی‌کنم به هیچ وجه که در صف خرید و کلا در مثبت خریدی انجام شود.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/17 در ساعت 10:30
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد ۱۰۵۵
    ـــــــــــــــــــــــــ
    https://vgy.me/haqmeU.jpg
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)