صفحه 6 از 105 نخست ... 34567891656 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

فاسمین
    ______

تنها نمادی که امروز قدرت پیشنهاد خریدی نزدیک به «قبول» گرفت فاسمین بود. (کمترین قدرت قابل قبول برای پیشنهاد خرید شدن 45 درصد است که فاسمین 42 درصد آورد. در انتهای روز)
    بگذار ببینیم فاسمین چه خبر است...

حقیقی وحشتناک فروخته! وحشتناک به تمام معنی! قدرت فروشنده بسیار بسیار زیاد بوده.
    ولی از آن طرف هم حقوقی جمع کرده.
    در حین روز حواسم (مقداری) به فاسمین بود.... بازیگر (که اکنون فهمیدیم حقوقی بوده) نمی گذاشت کار به صف فروش بکشد... بر خلاف فرآور که مدام از صف فروش جمع می شد! (کلی از صف فروش برداشتند... دقت کردید؟؟؟)

از دید نموداری اگر فاسمین یک منفی کوچک بخورد روی یک خط روند خوب قرار می گیرد. (روی 5220 ریال) خط روندی که می تواند قشنگ یکی دو مثبت خوب به نمودار بدهد... یا دست کم آن را از ادامه ی افت منصرف کند. موقتا. (اصلاح زمانی)
    روی 5170 ریال هم با دید فیبوناچی یک تراز حمایتی دارد.

موضوع مطلوب دیگری که امروز وجود داشت بالاتر بودن قیمت آخرین از پایانی بود. در بیشتر نمادهای بازار آخرین از پایانی کمتر بود ولی در دو سه تا از نمادهایی که من دنبال می کردم آخرین از پایانی بالاتر بود. فاسمین هم یکی از آنها است.
    و این نشانه ی خوبی است.

ولی از دید بلند مدت فاسمین فوق العاده اوضاعش وخیم است (وخیم که واژه ی درستی نیست... بهتر است بگویم خطرناک است) و به هیچ وجه به دوستان توصیه نمی کنم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/28 در ساعت 18:57
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

من در چندین جای این سایت تا کنون در مورد مسکن نوشته ام...
    انگار این وام هایی که حرفش شده جدی است و انگار قرار است در آینده ی نزدیک نقدینگی را (دولت مردان) ببرند به سمت مسکن.
    تحرکات خوبی در سمت تقاضای مسکن ایجاد شده و محرکش هم همان گونه که عرض کردم این دو عامل است. وام و نقدینگی سرگردانی که یک جایگاه برای آرام گرفتن می خواهد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نتایج دستاورد ابتدای روز 970209

این که زیاد با آن مورد پیشینش فرقی ندارد... دارد؟ نه. اما مخصوصا گذاشتم. گذاشتم تا ببینید مخاطرات داد و ستد در کوتاه مدت چیست...
    یکی از این مخاطرات همین است که می بینید... دیروز میانگین سود سبد (که در جدول با عنوان «در حال نگهداری» آمده) بیش از 2.5 درصد بود. اما امروز یک درصد شده! چرا؟ بخش عمده اش به این بر می گردد که شما بلافاصله پس از خرید 1.43 درصد در زیان می روید... این موضوع را بارها در جستار کارگاه تشریح کرده ام و نمی خواهم سرتان را درد بیاورم... فقط اگر بخواهم توضیحی خلاصه بدهم باید عرض کنم که در داد و ستدهای کوتاه مدت این 1.43 درصد مالیات و کارمزد خودش را خیــــــــــلی (بد) نشان می دهد! و برای همین هم هست که ما می گوییم داد و ستد کوتاه مدت مختص حرفه ای ها است...
    حالت قمار ندارد ولی برای افراد ناآشنا نتایجش خیلی نزدیک قمار می شود... البته باز اگر مدتی در همین حال بمانند باز دوباره از حالت بخت (Chance) و خطر ها و پاداش های شدید به یک حالت پایدار می رسند... اگر حرفه ای باشند...

اما نکته ی دیگری که می خواستم خدمتتان عرض کنم این بود که ما تنها در قیمت های پایین سهام می خریم. شد شد. نشد نشد ولش کن. اصلا اگر شما قرار باشد که در کف قیمتی سهام بخری و یا اگر قرار باشد کوتاه مدت کار کنی نمی توانی جز این عمل کنی! باید حتما قیمت خریدت پایین باشد. چقدر؟ دست کم پایین تر از قیمت پیشنهادی. پایین تر از قیمت پایانی. در حقیقت این خرید در قیمت پایین که ما انجام می دهیم بخشی از سود ماست. حتی یکی از راهبردها (Strategies) که در دنیا مرسوم است و سود فراوانی هم دارد (به خصوص برای شرکت های بزرگ) استفاده از همین شکاف قیمتی یا استفاده از همین نوسان های روزانه و در یک کلام استفاده از فرآیند بازارگردانی است!

یک نکته ی سومی هم دارد که اگر شد ان شاء الله انتهای این روز کاری (یعنی حدودا یازده ساعت دیگر) خدمتتان عرض می کنم.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/29 در ساعت 00:13
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شاپور ِ دانا و سهام ما و راهکار ما
    شتولی یک شرکت بی بنیاد است که در بازار ج است و وضع شمع های خوبی ندارد و در زمره ی دستاوردهای سامانه ی ما آمده... اگر وضعش خوب بود (حتی در یکی از این موارد) خودم برای خرید اقدام می کردم و پیشنهاد خرید هم به دیگران می دادم... ولی هیچ ندارد... هیچ...
    و از آنجا که اینجا ایران است معلوم نیست فردا وضعیتش چه می شود...
    یک نماد خارجی را دیدم که با ورشکستگی اش یواش یواش قیمتش در طی مدت ها آن قدر پایین آمد تا به صفر رسید... ولی در ایران خود بنده یک بار کچینی خریدم، چند روز بعد بستندش و بعد از دو سال که همین جور نماد متوقف بود گفتند کارخانه ورشکست شده! و پول های شما را هم تمام کرده ایم.
    یا آکنتور... آن نماد باید رها می شد و تنها با روشنگری کاری می کردند که قیمت سهام به تدریج کاهش پیدا کند... ولی سازمان بورس بستش... بعد از دو سال گفتند هر کسی می تواند 2000 سهم بفروشد! بقه قیمت یک چندم...
    می خواستم نتیجه گیری کنم که از این نمادها دوری گزینیم... ولی... اکنون که دارم می اندیشم می بینم این موارد تنها برای سهام مشکل دار نیست! ای بسا مواردی که مشکل دار شده بیشتر از مواردی بوده که مشکل داشته...
    شلیا... شلیا داشت هر روز رشد می کرد و سهامدار عمده خودش از سفته بازی بدش نمی آمد... یک روز سازمان بورس به جرم اینکه قیمت زیاد رشد کرده!!! نماد را بست! و بعد از مدت ها پس از اینکه از سهامدار عمده تعهد گرفت قیمت را بکشد پایین نماد را باز کرد! (وضعیت بنیادی نماد هم خوب بود.)
    یا های وب... عرضه اولیه شد... بعد از دو روز بستندش... حالا مدیر عامل چه کرده چه نکرده... سهامدار خرد در جریان نبود... ولی دودش باز در چشم سهامدار خرد رفت!
    خوب... چه می شود کرد... اینجا ایران است و رئیس سازمان بورس هم شاپور ِ دانا است! با عرضه ترین و داناترین فرد تاریخ بشریت... از آن طرف یک روز بلند می شوی می بینی قیمت دلار دو برابر شده و بعدش جهانگیری می آید می گوید قیمت دلار فلان قدر!
    بعد روز دیگر وزیر صنایع می گوید نرخ فروش کارخانه هایی که سهامشان را دارید (دستوری) از فردا فلان قدر!
    اصلا نمی دانم کسی یادش می آید یا نه؟ گل گهر و ومعادن و چادرملو بهترین نمادهای بازار بودند... حکم این بزرگانی را داشتند که همه رو اسمشان قسم می خوردند! اصلا یک بر و بیایی داشتند برای سال ها که بیا و ببین! یک شب آقایان وزرا نشستند گفتند بهره ی مالکانه فلان قدر! بعد بردند مجلس و تصویب هم کردند! آقا سهامی که سالی کلی سود می ساخت و رشد قیمتی داشت در عرض نیم سال هر چه خورده بود بالا آورد... وضع به جایی کشید که حق تقدم ومعادن را که خودش حسابی ذلیل شده بود و پیش از آن نیز قیمت سهام هم باز تضعیف شده بود (گمان کنم از 500 ریال رسیده بود به 150 ریال) در نهایت به قیمت 1 ریال از سهامداران خرد خریدند! (در حالی که گمان کنم در شرایط عادی باید 2000 ریال می بود!)
    باز هم بگویم؟؟؟
    اصلا همین بانکی های خودمان... زمانی که بستند سهامداران خرد واقعا از همه جا بی خبر بودند... دو سال شاپور ِ دانا و پیشینیانش این نمادها را بستند... وقتی بستند اینها را وضعشان خوب بود... خیلی خوب... فقط ما می دیدیم برخی حقیقی ها و حقوقی های خاص و البته درصدی دارند عجیب آتش می زنند به مالشان... سهامی که 100 ریال سود را خیلی باحال در مجمعش تقسیم می کرد و باز هم همان را پیشبینی را داشت در زیر 1000 ریال بدجور و سنگین می فروختند! هیچ دیگر... شاپور و دوستان اینها را بست و دو سال همین جور بسته نگه داشت و در نهایت نصف قیمت باز کرد... (که هنوز همه هم باز نشده اند!)
    قبلا هم این کار سابقه داشت... پالایشگاهی ها که گل بازار بودند را یک شب به بهانه ی ابهام در نرخ خوراک یا همچین چیزی بستند و دو سال بعد نصف قیمت باز کردند...

ابتدای نوشته می خواستم بگویم شاید لازم است به بنیاد نمادها هم توجه کنیم... ولی... با این وضعیت خودمان و مملکتمان چه به بنیاد توجه بکنیم و چه نکنیم این خطرها هست...
    پس بهتر این است که خطرمان را پخش کنیم و همواره نمادهای زیادی در سبد داشته باشیم...
    پس از همین شتولی هم می توان خرید (البته فردا) ولی باید خیلی کم خرید و فقط درصد بسیار کمی از سبد را به آن اختصاص داد.
    «محمد حسین» هستم.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر.
    دیروز در اینها هم در دستاوردهای سامانه بود:
    آپ و حکشتی و شتولی و سصوفی
    البته درصد قدرتشان زیاد نبود. ولی من برای آزمایش دوست دارم یک کوچولو خرید کنم.

«محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فرآور 8000 عدد زیر 12600 داد و ستد شد و همچنان زیر 13000 است. باید یک نگاه بیاندازم تا ببینم: 1- آیا برنامه را می توان دقیق تر کرد. و 2- آیا اینهایی که قدرت پیشنهادشان کم است ولی خودشان خوب هستند (مانند فرآور) را می توانم روز کاری بعد خریداری کنم؟
    «محمد حسین» هستم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد نمادهایی که در سبد داریم، اینها امروز افت زیاد داشتند:
    شپاس - 2.80 درصد افت: مهم نیست برایم. به خاطر اینکه انگار حجم مبنایش یک است با 47 میلیون ریال داد و ستد منفی شده و البته اگر روزش برسد با همین میزان هم می تواند مثبت خوب بخورد. پس فعلا زیاد برایم مهم نیست. از سوی دیگر شسپا امروز تحرکات خوبی داشت که نشان می دهد وضع هنوز به آنجایی که ازش می ترسیم نرسیده.
    فاسمین - 2.42 درصد: بگذار یک بازنگری کنم... پیشنهاد خرید نبوده... 42 درصد قدرت پیشنهاد بوده که نزدیک پیشنهاد خرید بوده... که البته بد هم نیست... آیا این جزء خطاهای سامانه است؟ (به سامانه ام خیلی اطمینان دارم و گمان کنم بالای 80-90 درصد از پیشنهادهایش درست است!!! ولی بالاخره خدا که نیست... و معصوم هم نیست... و اشتباه دارد) ولی نه... ببینید... من یک مقدار در مورد سامانه ام شاید اینجا کم گفته باشم... بعدا اگر شد خدمتتان عرض می کنم که این احتمال دارد یک چیز خاصی باشد... (چون می خواهم مجزا و مفصل به این موضوع بپردازم) در نوشته ی بعدی ان شاء الله... اما چیزی که در مورد خود فاسمین می توانم عرض کنم این است که امروز به یک حمایت بسیار مهم رسید! و اینکه روی تابلو هم وضعیتش خوب است.
    تکمبا - 1.15 درصد: که 1.15 درصد مهم نیست... احتمال این وجود دارد که تکمبا بخواهد روی نمودارش به دره ی پیشینش یعنی 650 ریال یک سری بزند... که باز هم مهم نیست... کلا به بسیاری از چیزهایی که اکنون در سبد داریم اطمینان دارم... و البته به سامانه ام! یک چیز دیگر هم در این خصوص باید عرض کنم که در همان نوشته ی بعدی عرض می کنم.
    فرآور - 1.97 درصد: خیلی عالی است! برای اینکه نتیجه ی سامانه در انتهای روز خودش را نشان داد! یک عزیزی آمد و یواش یواش قیمت (آخرین) را از منفی کامل به سمت صفر تابلو کشاند! خیلی زیبا هم کار کرد... پس احتمال اینکه ما از همین فردا دستاوردمان را در این نماد ببینیم هست.

باقی نمادهای در سبد افت و رشد خاصی نکردند و بلاتکلیف مانده اند برای روزهای بعد. درمورد این چهارتا هم نگرانی ندارم. (همه چیز آرام است. وای من چقدر خوشحالم!)
    «محمد حسین» هستم.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد سامانه

یک مسئله این است که در این دستاوردهایی که می بینید خیلی وقت ها چیزهایی می بینید که به نگرتان عجیب می رسد... مثلا رسیدن اخبار و حمایت حقیقی یا حقوقی و ... اینکه من از چه سامانه هایی استفاده می کنم که اینها را پوشش بدهد یا ندهد و اینکه داده های بنیادی/خبری را هم قاطی داده های دیگر می کنم یا نه و اینکه داده ها را از چه جاهایی می گیرم را لطفا از من نپرسید که پاسخ نمی دهم... همین طور در مورد ساختار داخلی سامانه... همان گونه که عرض کردم در جستار کارگاه (گمان کنم) تقریبا همه چیز را گفته ام... چه اینکه کامل توضیح داده باشم چه اینکه یک تذکر و اشاره ی کوچک ولی دقیق به آن کرده باشم و از آن رد شده باشم... به هر حال... اگر کسی دوست دارد بداند چه به چه است... بسم الله... برود آنجا در کارگاه تلاش کند و برای خودش دستاوردی داشته باشد... ما هم اطلاعات کافی آنجا گذاشته ایم...

اما مسئله ی مهم تر: همان گونه که گفتم من هنوز به جمع بندی خاصی در مورد فروش چیزهایی که می خریم نرسیده ام. (با توجه به اینکه اکنون ما داریم کوتاه مدت کار می کنیم) در این بین مواردی هستند که سودی که می خواهیم را حتی یک شبه به ما می دهند! یا مواردی هستند که یک هفته ای به ما می دهند یا بیشتر... اما مواردی هستند که از زمانی که ما می خریم افت می کنند... اینها باز دو حالت می شوند یا اینکه آن مورد کلا اشتباه بوده (که باز هم تاکید می کنم سامانه، خدا نیست... اشتباهاتش خیلی کم است. خیلی. ولی هست!!!) و یا اینکه یک حالت خاص و شگفت آوری به وجود می آید... این گونه که در نمودار شاهد افت می شویم... همین جور افت پس از افت و باز هم افت ولی یک باره روند برعکس می شود و همین راهی که رفته بود را دقیقا نمودار بر می گردد و مقداری هم بالاتر می رود... پس
    عموما وقتی پس از پیشنهاد سامانه باز افت می بینیم این موقعیت یک موقعیت خاصی است برای میانگین گیری... البته بلند مدت... عموما بلند مدت... که گاهی هم کوتاه مدت هم می توان این کار را کرد...

بگذار اصلا روی نمودار خدمتتان نشان دهم.
    موارد اشتباه و میانگین گیری سامانه:

دارم کاری می کنم که در همین جدول هایی که اینجا می گذارم هم این حالات در ستون میانگین گیری مشخص شود و نشان داده شود. (مثلا پیش تر دکوثر بوده که این میانگین گیری را در کوتاه مدت داشته و نتیجه هم داده) البته هنوز این بخش از برنامه کامل نیست.
    با دیدن تصویر بالا یک جورهایی دستتان می آید که پیشنهادهایی که بنده می دهم چقدر دقیق هستند و چگونه باید نسبت به فروش روی آنها اقدام کرد.

در همان تصویر بالا می بینید که یک مورد اشتباه هم پیش از آنجایی که با «میانگین گیری کوتاه مدت» نشان داده ام وجود دارد! (البته من این را اشتباه نمی دانم که حالا عرض می کنم خدمتتان) در اینجا افت داشتیم... سپس پیشنهاد خرید آمده... اینجا در همین قیمت، نمودار حدود یکی دو روز تا یکی دو هفته صبر کرده و همان جا در جا زده و سپس به افت خودش ادامه داده... این هم از موارد اشتباهی است که بالاخره وجود دارد... البته همان گونه که می بینید جزء موارد با قدرت بالا (بالای 45 درصد که در آن زیر آورده ام) نیست... ولی بالاخره آن زیری هم گاهی باید از این اشتباهات داشته باشد... (اما اینکه چرا من این را اشتباه نمی گویم؟ به خاطر اینکه یک افت شدید با آمدن این پیشنهاد خرید متوقف شده!و یکی دو هفته در جا زده! این خودش یک حالت بسیار عالی است... و نیز اینکه ما اگر در آنجا بودیم و خرید کرده بودیم می توانستیم با موفقیت از آن حالت خارج شویم. یعنی بدون زیان. یا حتی اگر خوب خرید کرده بودیم می توانستیم با سود خارج شویم! سود یک درصدی مثلا. این گونه نبوده که سامانه ی ما میانه ی یک افت شدید را نشان دهد که بعد از رسیدن پیشنهاد خرید هیچ اتفاقی در آن نیافتاده باشد... بلکه پیشنهاد خرید با قدرت توانسته یک هفته جلوی افت را بگیرد! و می توانسته ما را به سلامت از آنجا خارج کند! پس به نگر من این هم اشتباه نیست... بماند...)

یا علی
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/04/29 در ساعت 12:50
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد آخر روز

امروز تلاش کردم آپ بخرم... اما نشد... راننده اش وسط کار جلوی ریزش را گرفت و کشید بالا. من روی کف قیمتی (صف فروش) سفارش گذاشته بودم و منتظر بودم ولی تا نزدیکی آن آمد و به آن نرسید...
    باز هم فردا شاید آپ خریدم. اگر به قیمت به ما بدهند. و گران فروشی نکنند!
    من تا چند وقت پیش کامل نقد بودم.
    اکنون حدود یک سوم از نقدینگی را خرید کردم (به خصوص فرآور و فاسمین و تکمبا و بنیرو).
    و دو سوم را گذاشته ام تا انتهای این هفته یا هفته ی آینده استفاده کنم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 105 نخست ... 34567891656 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)