صفحه 32 از 105 نخست ... 22293031323334354282 ... آخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 1042

موضوع: دستاورد ???

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام محمد حسین عزیز

بند قدر شما را میدانم و از این بابت که یافته ها و دانشت را در اخیتار میگذارید، سپاسگذارم
    یک ویژگی دیگر دارد کار شما
    بی منت و با کمال تواضع و فروتنی کارهایت را ارائه میدهی
    این فروتنی را خیلی میپسندم زیرا متاع کم نطیری است در اکوسیستم بورس

یک واقعیت وجود دارد
    اولا اینکه عمرا بنده سصفها و امثالهم را بخرم
    اگر سامانه عدد 100 درصد هم بدهد نمیخرم
    به معاملاتش که نگاه میکنم نا امید میشوم
    سهم باید خرید و فروش بشود تا نامش را سهم گذاشت- البته از منظری که بنده به تماشا نشسته ام
    سهم باید تا نهایتا 2 تا 3 فرمان فروش یا خرید تکلیفش روشن شود . باز عرض میکنم که از منظر بنده

تمامی خروجی های سامانه را کنترل میکنم و به شدت امیدوارم که کارت نتیجه بدهد
    نتایج حاصله هم خیلی با اهمیت است برای ارزیابی . شهامت میخواهد این کاری که شما میکنید
    پیشنهاد میدهم نسبت سود به مدت سهامداری (روز) را به ستونها بیافزایید به نظرم سنجه‌ی بی نظیری خواهد بود و حس متفاوتی را به شما خواهد داد

اما تا وقتی کاری به این مهمی را به صورت مجانی ارائه میکنی درب بر همین پاشنه میچرخد
    گاها تماشا میکنم که مهمانها از اعضای بازدید کنند بیشتر هستند
    دریغ از یک تشکر
    ولی مهم نیست
    برای شما هم مهم نیست - کاملا واقفم این موضوعات کوچک را خیلی وقت است برای خودت حل کرده ای

چون سامانه شما نسخه‌ی بتا را دارد زندگی میکند در وقت پایانی نظراتم را به شما مفصل خواهم گفت.

راستی سراغ دارم یک استارتاپ دارد با چنین رویکردی راه میافتد و در مرحله‌ی ابتدایی است.
    سامانه ی شما به نظرم توان راه اندازی یک استارتاپ را در ایران دارد.
    با سلام خدمت جناب Mehdi1400 عزیز و بزرگوار

اگر بنا بر استارتاپ شد و قرار شد کمپینی راه بیفته ما رو هم خبر بدین ثواب داره بالاخره آدم باید هر روز چیزای جدید تری یاد بگیره !!!
    محمد حسین هم که کارش درسته ولی خب بدیش اینه که تو تایم روز و پر ترافیک اداری سامانش رو ران کرده و باید حتماٌ تو تایم باز بازار با سامانه هموار شده که عملا با توجه به مشغله کاری و حوزه وسیع کاری امکان چنین چیزی میسر نیست و اگه سامانه رو هفتگی و یا 15 روز یکبار یا ماهانه ران میکرد حرف نداشت و استارتاپ خوب و عالی و بی نظیر بود!!!
    بازم بهش خسته نباشید میگم و با توجه به شناختی که کم و بیش ازش دارم و یک بار همدیگه رو از نزدیک ملاقات کردیم میدونم که ایده های خوب و عالی داره ولی بش گفتم اولین شرط موفق شدنش ازدواج کردنه !!!!
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام محمد حسین عزیز

بند قدر شما را میدانم و از این بابت که یافته ها و دانشت را در اخیتار میگذارید، سپاسگذارم
    یک ویژگی دیگر دارد کار شما
    بی منت و با کمال تواضع و فروتنی کارهایت را ارائه میدهی
    این فروتنی را خیلی میپسندم زیرا متاع کم نطیری است در اکوسیستم بورس

یک واقعیت وجود دارد
    اولا اینکه عمرا بنده سصفها و امثالهم را بخرم
    اگر سامانه عدد 100 درصد هم بدهد نمیخرم
    به معاملاتش که نگاه میکنم نا امید میشوم
    سهم باید خرید و فروش بشود تا نامش را سهم گذاشت- البته از منظری که بنده به تماشا نشسته ام
    سهم باید تا نهایتا 2 تا 3 فرمان فروش یا خرید تکلیفش روشن شود . باز عرض میکنم که از منظر بنده

نتایج حاصله هم خیلی با اهمیت است برای ارزیابی . شهامت میخواهد این کاری که شما میکنید
    پیشنهاد میدهم نسبت سود به مدت سهامداری (روز) را به ستونها بیافزایید به نظرم سنجه‌ی بی نظیری خواهد بود و حس متفاوتی را به شما خواهد داد

اما تا وقتی کاری به این مهمی را به صورت مجانی ارائه میکنی درب بر همین پاشنه میچرخد
    دریغ از یک تشکر
    ولی مهم نیست
    برای شما هم مهم نیست - کاملا واقفم این موضوعات کوچک را خیلی وقت است برای خودت حل کرده ای

چون سامانه شما نسخه‌ی بتا را دارد زندگی میکند در وقت پایانی نظراتم را به شما مفصل خواهم گفت.

راستی سراغ دارم یک استارتاپ دارد با چنین رویکردی راه میافتد و در مرحله‌ی ابتدایی است.
    سامانه ی شما به نظرم توان راه اندازی یک استارتاپ را در ایران دارد.
    سلام؛
    از خودتان و گرمایی که در نوشته تان هست متشکرم.
    بسیار بسیار بسیار سپاسگزارم.
    ????????

بگذارید خیالتان را راحت کنم... اگر حالت آزمایشی نبود خود بنده هم عمرا سمت مواردی مانند سصفها نمی رفتم که نمی رفتم که نمی رفتم! نمودار دارد داد می زند که نماد بیمار است. از بیماری هم گذشته. به حالت مرگ افتاده. ولی به یک چیزی امیدوارم... یک چیزی که پیش تر دیده ام و احتمال می دهم که روی این هم کار کند... و آن اینکه در چنین شرایطی گاهی (گاها) پس از اینکه پیشنهاد سامانه آمد چنین نمادهایی یک باره جان می گیرند و زنده می شوند! این است که دوست دارم بینم روی چنین مواردی هم آیا احتمال دارد سامانه درست کار کند؟ فقط آزمایشی.

در مورد 2 تا 3 فرمان، منظورتان را نگرفتم.
    ببینید... در تقریبا تمام موارد سامانه تنها و تنها یک پیشنهاد می دهد و تنها یک خرید درست است. و من هم باید تنها یک نوبت اقدام به خرید کنم. به اندازه ی یک واحد. یک واحد آزمایشی.
    ولی از آنجایی که این واحد آزمایشی درست برایم تعریف نشده و از سوی دیگر برخی نمادها کمتر و برخی نمادها بیشتر اجازه ی ورود می دهند. در روزهای دیگر هم خرید می کنم. مثلا امروز دلقما اگر خوب اجازه ی ورود ندهد و یک سوم چیزی که دوست داشتم بخرم را بخرم، دوباره فردا هم می خرم. اگر همچنان قیمتش پایین باشد... (اصلا برای خود دلقما هم اگر اشتباه نکنم واقعا همین شد و دو سه روز خریدم) یا برای وکوثر و وگردش، چون احساس می کنم زمان خارج شدن خیلی راحت با هر سرمایه ای می توان خارج شد بیشتر خرید می کنم و هر بار که می بینم می آیند زیر یک رقم خوب، یک مقدار خرید می کنم. (امروز وکوثر را روی 683 برداشتم)

?????????

بلی... می خواستم این کار را بکنم... و از آن بهتر اینکه 365 را تقسیم بر میانگین روزهای سهامداری بکنم و بعد میانگین سود را به توان آن برسانم...
    ولی این جوری بهتر است...
    چون هم یک سری پارامترهای دیگر هست که دخیل است و باید آورده شود وگرنه نتیجه باز درست و کامل نیست... مثلا میزان سرمایه گذاری... (و درصد سبد)
    ولی ترجیح می دهم خلاصه بنویسم.

دریغ از یک تشکر
    ولی مهم نیست
    والله...
    چه بگویم؟
    از اینکه تشکر نمی کنند یک مقدار آدم ناراحت می شود. (نه به خاطر خود تشکر، به خاطر اینکه این فرهنگ وجود دارد.)
    ولی بیشتر حیفم می آید که کسی استفاده نکند.
    احساس می کنم مانند شیر آبی است که وا مانده و آب دارد هرز می رود....
    و اینکه اگر دوستان استفاده کنند می توانند بازخورد (FeedBack) بدهند. که خیلی خوب است. به خصوص اینکه درحال آزمایشی به سر می بریم اگر علاوه بر خودم از دیگران هم بازخورد بگیرم بسیار نیکو می شود. به خصوص اگر اینکه دوستانی مانند شما یا جناب علیرضا یا کلا کسانی که چندین سال در بورس بوده اند بازخورد بدهند که دیگر می شود نور علی نور.
    چند وقت پیش یکی از عزیزان گفتند که از چند تا پیشنهاد اینجا سود برده اند... باور کنید این قدددددر خوشحال شدم که نگو... (آدم می بیند تنها خودش نیست، و بیشتر اینکه آدم می بیند فرزندش دارد کار می کند! می تواند به پدرش و دیگران سود برساند... یک حالت وصف ناشدنی ای است... ???✌✌✌??????????)

حالا اینجا که زیاد مهم نیست...
    اینجا ما داریم ماهی گیری می کنیم...
    بیشتر از این دلم می سوخت که در جستار کارگاه کلی مطلب آموزشی و پژوهشی ای که در کل اینترنت نمونه اش را ندیدم ما ارائه کردیم... ولی باز مانند همین شیری که گفتم، آبش هدر رفت...
    به هر حال...
    حالا زیاد هم مهم نیست.
    اصلا مهم نیست.
    خواست کسی استفاده کند. خواست نکند.
    خواست تشکر کند. خواست نکند.
    ما راه خودمان را می رویم.

?????????

البته یک چیزی هم خدمتتان عرض کنم...

سامانه ی شما به نظرم توان راه اندازی یک استارتاپ را در ایران دارد
    چندین مورد اینجوری وجود دارند...
    بهتر است بگویم هزاران مورد...
    ولی کارایی مهم است.

من والله... به این موضوع مقداری اندیشیده ام... ولی نمی دانم...
    ببینید...
    سامانه ای که کارایی ندارد را اصلا صحیح نیست آدم مطرح کند. انصاف نیست. کار دوباره می رسد به دزدی و دروغ و کلاه برداری از بیچاره هایی که حرف آدم را باور می کنند...
    سامانه ای که کارایی ضعیفی را دارد می توان پیشنهادهایش را فروخت ولی شرط و محدودیت دارد که عرض می کنم. (مثلا سامانه ای که بتواند 5 درصد بیشتر از تورم سود بسازد... اگر محدودیت نداشته باشد خودش می تواند بشود یک بانک!!! که مردم بیایند پول هایشان را در آن سپرده گذاری کنند و 5 درصد بیشتر از تورم هر سال برداشت کنند!)
    سامانه ای که کارایی متوسط دارد را میتوان خودش یا پیشنهادهایش را فروخت. اول و آخر این باید بیافتد دست یک عده ثروتمند که ثروتشان را دوبرابر کنند.
    ولی در نهایت سامانه ای که عالی و فوق العاده باشد را اصلا نباید جایی مطرح کرد! حتی باید در استفاده از آن هم مراقب بود مبادا کسی چیزی بفهمد... حتی کار ممکن است به جایی برسد که دولتمردان برای محدود کردن پول سازی این ماشین پول دست به کار شوند... یا قدرتمندان برای به چنگ آوردن آن حتی دست به ترور بزنند!

حالا دو نکته ی دیگر هم افزوده می شود:
    1- سامانه روی چقدر یا حجمی از سرمایه می تواند کار کند؟ سامانه ای که یک میلیون ریال را می تواند بکند دو میلیون ریال، آیا صد میلیارد ریال را هم می تواند بکند دویست میلیارد ریال؟ همین جور اینکه سامانه روی چند نفر کاربر می تواند جواب دهد؟ سامانه روی کالاها و سهام خارجی و فارکس هم جواب می دهد؟
    2- سامانه باید تکمیل باشد. یعنی بخش فروش هم باید «خودکار» و امتحان پس داده باشد.

نمی دانم...
    با خودم می گویم... اگر همین جور که تا اینجا جواب داده از این به بعد هم جواب بدهد... دیگر چه کاری است... بنشینم با همین حال امورات خودم را بگذرانم... حقیقتش از ثروتمند شدن هم آن قدر ها خوشم نمی آید... همین که در حد معمولی جامعه یا یک مقدار بالاتر باشم برایم خوب است...
    نمی دانم...
    باز از سوی دیگر... اگر بخواهم پیشنهاد بفروشم... یک پیشنهادی مانند وگردش یا اپرداز را که هر کسی تقریبا هر چقدر دوست داشته باشد می تواند بخرد را می توان به همه فروخت... ولی پیشنهادی مانند شمواد را که در قیمت پایین خودم یک کوچولو بیشتر نتوانستم از آن بخرم را که نمی شود اصلا فروخت... باید آدم بنشیند یک زمانی بگذارد و قاعده/قانون برایش ببافد و و و و زمان هم که مسئله ای است که همیشه من با آن مشکل دارم.
    نمی دانم...
    گمان کنم فعلا همین کج دار و مریز بهترین کاری باشد که
    می توانم انجام بدهم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب Mehdi1400 عزیز و بزرگوار

اگر بنا بر استارتاپ شد و قرار شد کمپینی راه بیفته ما رو هم خبر بدین ثواب داره بالاخره آدم باید هر روز چیزای جدید تری یاد بگیره !!!
    محمد حسین هم که کارش درسته ولی خب بدیش اینه که تو تایم روز و پر ترافیک اداری سامانش رو ران کرده و باید حتماٌ تو تایم باز بازار با سامانه هموار شده که عملا با توجه به مشغله کاری و حوزه وسیع کاری امکان چنین چیزی میسر نیست و اگه سامانه رو هفتگی و یا 15 روز یکبار یا ماهانه ران میکرد حرف نداشت و استارتاپ خوب و عالی و بی نظیر بود!!!
    بازم بهش خسته نباشید میگم و با توجه به شناختی که کم و بیش ازش دارم و یک بار همدیگه رو از نزدیک ملاقات کردیم میدونم که ایده های خوب و عالی داره ولی بش گفتم اولین شرط موفق شدنش ازدواج کردنه !!!!
    سلام علیرضا جان؛ خوب هستید؟ خانواده خوبند؟ آن خوشگله خوب هست؟ امیدوارم همیشه پیروز و سربلند و شاد باشید.
    در مورد سامانه...
    ابتدا بگذارید تشکر کنم. اصلا حواسم نبود. واقعا متشکرم. من با خودم می گفتم اگر بخواهم پیشنهادها را یک مقدار بلند مدت تر کنم... باید بروم تنظیمات داخلی سامانه را بالکل دست کاری کنم...
    و داشتم به این می اندیشیدم که من اگر بخواهم بلند مدت کار کنم... احتمالا از احتمال موفقیت پیشنهادها کاسته می شود... و باید یک بده بستانی داشته باشم میان «احتمال وقوع» و «بلند مدت بودن»....
    ولی اینکه شما فرمودید داده های هفتگی یا ماهانه استفاده کنم. یادآوری ای شد برایم....
    متشکرم.

ولی موضوعی که هست...
    من در حال حاضر نمی توانم داده ها را هفتگی کنم. حالا داده های غیر قیمت و حجم را شاید بتوان، ولی داده هایی که از نرم افزار تی اس ای کلاینت گرفته می شود را نمی توان کاری اش کرد... همان گونه که می دانید بخش نهایی کار من با نرم افزار آمی بروکر است و در این نرم افزار قابلیت تبدیل داده های هجری/شمسی به «هفتگی» یا ماهانه وجود ندارد.
    این یک.
    دو اینکه درصد زیادی از پیشنهادهای خریدی که ما ارائه می دهیم در روزهای بعد هم قابلیت استفاده دارند. تقریبا گمان کنم بالای 60 درصد. اکنون مثلا چند روز است که من دارم سصوفی می خرم. (حالا سصوفی یک مقدار بو دار است، این نه) یا وگردش چندین و چند روز اجازه ی ورود داد و حتی فردا هم اگر اشتباه نکنم ابتدای صبح دوباره ممکن است در 820 بتوان خرید. یا وکوثر را هنوز هم می شود خرید. یا حتی آنهایی که یک روزه رشد می کنند... خیلی از اینها را ابتدای روز بعد هم می توان راحت خرید! مثلا همان اپرداز که یک شبه رشد کرد ابتدای روز کاری بعدش اگر اشتباه نکنم یا متعادل بود یا منفی. این جور نبود که از ابتدای صبح صف خرید شود. حضور ذهن ندارم. ولی گمان کنم تقریبا تمام مواردی که در سامانه مطرح می شوند چنین قابلیتی داشته باشند. و مثلا آدم می تواند چند سفارش آفلاین بگذارد برای فردا. مثلا اکنون من می توانم زیر 700 و حتی زیر 690 چندین سفارش خرید روی وکوثر برای فردا بگذارم... که از آنها احتمال قوی چند تایش می گیرد. (675 ریال بعید است بگیرد، ولی احتمالا 685 تا 690 ریال می گیرد. 695 یا 700 ریال که حتما می گیرد...)
    سه اینکه... آقا... خیلی کار هست که باید انجام داد... باید یک فهرستی از کارهایی که باید انجام دهم درآورم... و متاسفانه همه ی اینها می شود زمان. زمانی که حالا در روزهای عادی با آن مشکل داشتیم... حالا در ماه رمضان و گرمای هوا هم بدتر هم می گذرد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد انتهای روز

https://vgy.me/RaXYI7.jpg
    «محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری

نخست این را عرض کنم که در تصویر بالا... چون دیدم موارد منفی خیلی زیاد شده و موارد مثبت خیلی کم شده یک مقدار دست کاری کردم که موارد منفی فقط آنهایی که کمتر از -40 هستند ثبت بشوند و موارد مثبت فقط آنهایی که اندازه ی نشانگرشان بالای 25 است.

دوم این که مواردی که می خواهم در سامانه ارتقا دهم را بگذارید اینجا فهرست کنم: 1- کاملا جدا شدن از تی اس ای کلاینت 2- کاملا جدا شدن از آمی بروکر 3- ارتقاء تی اس ای کلاینت برای ساخت شاخص های خودم و نیز 4- نو کردن ساختار تی اس ای کلاینت برای کار تندتر در هماهنگی با چیزی شبیه آمی بروکر 5- برداشتن این محدودیت از نرم افزار که نمادهایی که در کف چند روزه ی خودشان نبوده اند هم بتوانند پیشنهاد خرید شوند. 6- بهبود عملکرد کلی ساختار سامانه 7- کار کردن روی پروژه ی «بالا بخر». (همان گونه که می دانید کار کلا از یک دیدگاه به دو بخش تقسیم می شود. در کف بخر. که ما داریم اکنون رویش کار می کنیم. و بالا بخر. که کلا اینها ماهیتشان صد و هشتاد درجه با هم فرق می کند و اینها مکمل هم اند. و اصلا در مواقعی که بازار خیلی عالی شود دیگر کفی برای خرید وجود نخواهد داشت.) 8- کار روی ایده هایی که تا کنون نوشته ام و به آنها عمل نکرده ام. که تقریبا همگی در جستار آموزشی کارگاه آمده است.

سوم اینکه در این مدت در کارنامه ام همیشه به این موارد که می رسم احساس بدی به من دست می دهد: فاسمین با 8 درصد زیان و ونوین با 5 درصد زیان... یعنی دیگر از این بدتر و احساسی تر ممکن نبود من چیزی را بفروشم... (یعنی چه اینکه بیشتر نگهداری می کردم چه اینکه کمتر نگهداری می کردم چه حتی اینکه در آن روز فروش یک کم زودتر یا دیر تر می فروختم، به هر حال بهتر بود... یعنی انگار بدترین بدترین بدترین جا را برای فروش انتخاب کردم...) ولی در عوض در کارنامه هر گاه چشمم به اینها می خورد احساس خوبی پیدا می کنم: فولای 15.5 درصدی و فلات 4.5 درصدی (که البته باز هم باید نگه می داشتم) و تپولای 10 درصدی و شمواد 10 درصدی و بنیرو 5 درصدی و سصوفی 13 درصدی و دلقمای 23 درصدی و البته اپرداز 6 درصدی...

چهارم اینکه بگذار یک نگاهی داشته باشم به آنهایی که گذشته. (در گذشته فروخته شده یا در سامانه آمده و بدون اینکه از آن استفاده کنیم زمانش گذشته) (برای اینکه در آینده تصمیمات بهتری در مورد اینکه نگهداریم یا بفروشیم بتوانیم اتخاذ کنیم.) نه... بهتر است در یک نوشته ی جدا بیاورم...

پنجم اینکه شصفها هم هست. فردا اگر شصفها را هم در منفی خوبی بدهند می خرم. هر چند که پیشنهاد اصلی نبوده و تنها 30-35 درصد آورده... ولی احساس می کنم از همین جاها باید برگردد و یک برگشت خوب داشته باشد. پس باز هم تاکید می کنم که پیشنهاد خرید نیست. و من همین جوری برای دل خودم دارم می خرم.
    همین جور بترانس هم مدام دارد می آید دم تله... ولی دم به تله نمی دهد... ببینیم آخر سر گیر می کند یا نه؟
    دسانکو هم می تواند با یک الگوی سر و شانه در کف بیاید بالا. لازم است که تا حد 1150 افت کند. اگر افت کرد شاید یک مقدار کم برای آزمایش خرید کردم. نه. حتما می خرم. آری... چون دو تا پیشنهاد خرید قوی در گذشته داشته که روی آنها حسابی رشد نکرده... پس احتمال اینکه از این پیشنهاد پیشین که در کف 1070ریال زده، بخواهد رشد کند زیاد است.
    چند تای دیگر هم هست:
    ونوین با توجه به اینکه بلوک زده شد. و حجم خوبی در نمودار زده شد. احتمال رشدش هست.وکار
    شمواد در صورت افتی خوب. خوب است.
    «محمد حسین» هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بررسی آنهایی که در گذشته اند.

تپکو خیلی عالی فروخته شده. ولی زمانی که آمده پایین دوباره یک پیشنهاد خرید ضعیف ایجاد کرده که از آنجا سود خوبی داده و همچنان در حال رشد است. ما کار خوبی کردیم یا نه؟ کار خوبی کردیم ولی باید دفعه ی دوم هم که پیشنهاد خرید ضعیف می شد هم می خریدیم. این بهتر بود. پس به خاطر می سپرم: مواردی که پیشنهاد خرید اصلی یک کوچولو سود داده و اینک دوباره یک پیشنهاد خرید ضعیف می شود.
    دسانکو هم یکی از آن مواردی است که حسابی گند زدم. بهترین حالت خریدم و بدترین حالت فروختم. عبرت: باید صبر می کردم. البته خواهم گفت که هنوز هم انگار دیر نشده و شاید خریدم.
    ونوین از زمانی که ما فروختیم در جا زده. ولی احتمال اینکه از اینجا بخواهد رشدش را آغاز کند هست.
    در فولای عالی خریدم و عالی فروختم. ولی باز هم مشاهده می شود که پس از فروش من دوباره یک افت زیاد داشته و پس از آن افت زیاد دوباره یک رشد زیبا!!!
    با اینکه از ده درصد رشد در تلیسه من حدود 5 درصدش را گرفتم ولی با این حال باز احساس می کنم که خیلی خوب خرید و فروش کرده ام. باز هم در تلیسه هم مشاهده می کنیم که پس از خرید و فروش ما یک افت زیاد داشته و سپس یک رشد زیبا! که بهترین حالت خرید پس از آن افت زیاد بوده. پس باز این را هم به ذهن بسپاریم.
    دیگر نگویم چه قدر گند زدم... فاسمین دقیقا مانند فرآور بود... خدا را شکر فرآور را نفروختم... یعنی نتوانستم بفروشم... و زیانش تبدیل به سود شد. ولی فاسمین را دقیقا در بدترین شرایط. زمانی که پیشنهاد خرید ضعیف بود!!! فروختم. بگذار دیگر نگویم که اعصابم خرد می شود. - اکنون زود است... ولی اگر در آینده بیشتر رشد کرد می توانم بیشتر هم افسوس بخورم.
    ثامان هم دقیقا وضع سصفهای اکنون را دارد. البته بدتر. زمانی که پیشنهاد خرید شد. پیشنهاد خریدش قوی نبوده. پس از خرید رشد که نکرده هیچ با افت هم مواجه شده. ما فروختیم. یک مقدار افت کرده و سپس باز مانند دیگران که عرض کردم رشد زیبا داشته! طوری که زیان را به سود تبدیل کرده. البته فروشی که من در این نماد داشتم عاقلانه بوده.
    اما شپاس... باز هم این هم رشد خوب داشته... یعنی پس از فروش من یک افت خفیف و معمولی داشته و سپس رشد اصلی اش را آغاز کرده و انگار هنوز هم ادامه دارد. البته از این فروش هم راضی هستم.
    آپ را جای خوبی فروختیم ولی همچنان رشدش ادامه دارد. این هم باز پس از یک افت مختصر.
    شسپا. این را هم بهترین جا خرید کردم. جای بدی هم نفروختم. این هم اگر این بار بریزد. احتمالا مانند بقیه شود.
    فلات را با 5 درصد سود فروختیم در حالی که تا اینجا 15 درصد سود داده. پس زود فروش رفته. پس از اینکه ما فروختیم حدود یک هفته در جا زده و سپس دوباره روند گرفته. حتی افت هم نکرده.
    شمواد هنوز یک روز هم نگذشته ازش... پس زود است برای قضاوت.
    تپولا هم زود فروخته شده.

نتیجه گیری ای که می توانم از این موارد داشته باشم این است که همواره فروش ها انگار زود بوده. و یا اگر خوب بوده، و پس ار فروش من افت آغاز شده، دوباره پس از آن افت باید می خریدم. به خصوص در مواردی که دوباره پس از افت یک پیشنهاد خرید جدید شده است.
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    _____
    هر چقدر به سمت کوتاه مدت حرکت کنیم:
    اهرم سودآوری/زیان دهی قوی تر می شود.
    1.43 درصد کارمزد و مالیات خودش را بیشتر نشان می دهد.
    خروجی کار (درآمدی که در جیب می آید) خودش را نرم تر و ملایم تر نشان می دهد.
    از تحرکات بازار بیشتر مصون خواهیم بود. و البته احتمالا در رشد های شدید بازار کمتر از بازار رشد خواهیم داشت. (پس راهکار این است در رشد های شدید کلا فروش را متوقف کنیم)
    باید نمادهای بیشتری در سبد باشد.
    کار حرفه ای تر و تخصص صرف شده برای ساخت آن سامانه بیشتر باید باشد.
    «محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

دوم این که مواردی که می خواهم در سامانه ارتقا دهم را بگذارید اینجا فهرست کنم: 1- کاملا جدا شدن از تی اس ای کلاینت 2- کاملا جدا شدن از آمی بروکر 3- ارتقاء تی اس ای کلاینت برای ساخت شاخص های خودم و نیز 4- نو کردن ساختار تی اس ای کلاینت برای کار تندتر در هماهنگی با چیزی شبیه آمی بروکر 5- برداشتن این محدودیت از نرم افزار که نمادهایی که در کف چند روزه ی خودشان نبوده اند هم بتوانند پیشنهاد خرید شوند. 6- بهبود عملکرد کلی ساختار سامانه 7- کار کردن روی پروژه ی «بالا بخر». (همان گونه که می دانید کار کلا از یک دیدگاه به دو بخش تقسیم می شود. در کف بخر. که ما داریم اکنون رویش کار می کنیم. و بالا بخر. که کلا اینها ماهیتشان صد و هشتاد درجه با هم فرق می کند و اینها مکمل هم اند. و اصلا در مواقعی که بازار خیلی عالی شود دیگر کفی برای خرید وجود نخواهد داشت.) 8- کار روی ایده هایی که تا کنون نوشته ام و به آنها عمل نکرده ام. که تقریبا همگی در جستار آموزشی کارگاه آمده است.

با سلام
    جناب محمد حسین ، فکر می کنم اگر در نماد ها میانگین وزنی هر گروه را دخالت دهید مثلا نماد های بانکی که احتمالا فعلا مورد اقبال بازار نیست را ضریب اهمیتش کمتر باشد و مثلا ساختمانی که مورد اقبال شرایط است ضریب بیشتر باز هم نکاتی دیگری خواهم گفت( یکی همان بحث بالا بخر ) بررسی فنی اش با شما.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها

با سلام
    جناب محمد حسین ، فکر می کنم اگر در نماد ها میانگین وزنی هر گروه را دخالت دهید مثلا نماد های بانکی که احتمالا فعلا مورد اقبال بازار نیست را ضریب اهمیتش کمتر باشد و مثلا ساختمانی که مورد اقبال شرایط است ضریب بیشتر باز هم نکاتی دیگری خواهم گفت( یکی همان بحث بالا بخر ) بررسی فنی اش با شما.
    سلام بر آباد عزیز و گرامی؛
    خیلی متشکرم از همفکری تان؛
    خدمتتان عرض کنم که این بحث اقبال بازار در نگر گرفته شده.
    البته نه روی بازار. ولی روی نماد در نگر گرفته شده.
    و چون روش کار بنده کف یابی است دقیقا برعکس هم هست. یعنی دقیقا من در زمانی وارد می شوم که کمترین اقبال به یک نماد وجود داشته باشد... و ته مانده ی سهامداران هم در حال فروش دارایی خود از روی ترس و بدگمانی باشند.
    یا جایی که یک حقوقی گیر کرده و پول لازم است و دارد بدجور می فروشد. (مثلا اپرداز اگر خاطرتان باشد.)
    یا جایی که یک سفته باز به عمد دارد قیمت را می کشد پایین که استفاده کند.
    باز هم متشکرم از آباد عزیز.
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام بر آباد عزیز و گرامی؛
    خیلی متشکرم از همفکری تان؛
    خدمتتان عرض کنم که این بحث اقبال بازار در نگر گرفته شده.
    البته نه روی بازار. ولی روی نماد در نگر گرفته شده.
    و چون روش کار بنده کف یابی است دقیقا برعکس هم هست. یعنی دقیقا من در زمانی وارد می شوم که کمترین اقبال به یک نماد وجود داشته باشد... و ته مانده ی سهامداران هم در حال فروش دارایی خود از روی ترس و بدگمانی باشند.
    یا جایی که یک حقوقی گیر کرده و پول لازم است و دارد بدجور می فروشد. (مثلا اپرداز اگر خاطرتان باشد.)
    یا جایی که یک سفته باز به عمد دارد قیمت را می کشد پایین که استفاده کند.
    باز هم متشکرم از آباد عزیز.
    بحث من ضریب اهمیت گروه است که یکی از آیتم هاش می تواند از روی شاخص گروه باشد یعنی همان که شما در بالا اشاره دارید. این ضریب بعد از طراحی باید توسط افراد خبره نظر داده شود ( یعنی متغیر در میان مدت و ثابت در کوتاه مدت ) این کار برای حذف نماد هایی است که در کف هستن ولی مدت ها می توانند در کف باشند و بعد در بالا خدمت شما گفتم وصل آن به مطلب بالا بخر . ارادت
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)