صفحه 56 از 105 نخست ... 6465354555657585966 ... آخرین
نمایش نتایج: از 551 به 560 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دیده‌بان
    ــــــــــــــــ
    توجه بفرمایید که این فرهست‌ها مهم هستند. به خصوص آن آخری.

نمادهایی که در دیده‌بان بودند و رشد کردند:
    (اینها را حذف می‌کنیم از دیده بان. البته همچنان کسانی که تمایل به خرید در بالا دارند می‌توانند به اینها هم بیاندیشند.)
    شلیا
    تاپیکو
    شسم
    لبوتان
    دتولید (یادتان هست؟ چندین بار هم از این صحبت کردیم... اگر درست خاطرم باشد البته!)
    شلرد
    پترول (این را هم چند بار گفتم.)
    شيران (این را هم در جستار گفتیم و اگر خاطرم باشد از پالایه(فیلتر) هم آمارش را درآوردیم.)
    فارس (این را هم از پالایه (فیلتر) در آوردیم. و با یکی از دوستان هم یادم است درباره‌اش گفتگو کردیم)
    دسانكو (خداحافظ ای داغ بر دل نشسته... تو تنها نمی‌مانی ای مانده بی من... تو را می‌سپارم به دهان گرگان خسته... ) (امیدوارم دوستان ازش استفاده کنند. به خصوص دوست عزیزم جناب علی که با هم در خصوصش گفتگو داشتیم.)
    سهگمت
    كابگن

این نمادها هم هرچند که رشد کرده‌اند ولی چون رشدشان زیاد نبوده همچنان در دیده‌بان می‌مانند:
    (این نمادها برای کسانی که اندکی اهل بالا بخر هستند و اندکی اهل کف خریدن، خیلی عالی است. برای بررسی)
    داراب (که در سبد هم داشتیمش)
    دسینا (که در بهترین جا پیشنهاد خریدش را دادیم و خودمان هم به خاطر نبود نقدینگی نخریدیم و هنوز هم جا دارد. ولی بعید می‌دانم بتوان در قیمت مناسب خرید. فردا را می‌گویم.)
    بالاس (که موج یکش را گرفتیم)
    مفاخر (با جناب آباد درباره‌اش صحبت می‌کردیم)
    توسعه (هنوز جا دارد)
    شلعاب (برای موج پنج از یک)
    خديزل (تازگی‌ها خریدار پیدا کرده)
    شراز
    زمگسا (البته افت نکند این را هم از دیده‌بان می‌اندازیم بیرون)
    حخزر
    فاراك (درباره این هم در جستار چند بار اشاره داشتیم. اگر افت کند خوب است.)
    غاذر
    غگلستا (این را هم دوست ندارم و احتمالا از دیده‌بان می‌اندازم بیرون)
    غشهد (با این که نمودارش خاک‌برسری است ولی حتما توسط دوستان بررسی شود)
    حفاري (این هم بد نیست برای بررسی)
    زنجان (زیاد معلوم نیست. احتیاج به نگاه دقیق دارد.)
    كسرا
    بكاب (این را هم چندین بار یادم است که گفتم. دیگر نمی‌گویم اگر اشتباه نکنم. چون مطمئنم. حتی یادم است از فیلتر آمده بود و در تصویری که گذاشته بودم هم تک بود.) (این هم مهم است. زیرش خط بکشید در امتحان می‌آید. یعنی امروز اگر می‌خریدید خوب بود. فردا هم اگر بخرید شاید بد نباشد.)
    وسنا
    وآتوس
    وليز (بررسی شود. برای تشخیص انتهای موج دوم.)

این نمادها هم در دیده‌بان هستند و هنوز رشد نکرده‌اند:
    (برای کسانی که اهل خرید در کف هستند خیلی عالی است. برای بررسی)

خفنر (پیشنهاد خرید)
    بترانس (اگر پایین و پرحجم باز شد پیشنهاد خرید)
    سیلام (نمودارش از این خاک‌برسری‌هاست و حجمش کم است و شاید رشدش هم زمان‌بر باشد. ولی در کل خوب است.)
    وآذر (فقط کافی است یکی دو روز دیگر افت کند)
    ددام (پیشنهاد خرید)
    وتوس
    شفارا
    دزهراوي (پیشنهاد خرید هنگام احساس برگشت روند روی تابلو)
    دفارا (فقط کافی است یکی دو روز دیگر افت کند)
    سبجنو (پیشنهاد خرید)
    آينده
    فلامي (زیاد مهم نیست. نمودارش هم از این خاک‌برسری‌هاست. همین‌جوری اینجا نگهش داشته‌ام بعدا که رشد کرد یک دیدی‌گفتم از تویش در بیاورم! )
    سمازن (این هم از آن خاک بر سری ها است که فقط گذاشته‌ام‌اش اینجا برای دیدی گفتم در آوردن. خودم هم عمرا خرید بکنم ازش! مگر اینکه باز هم افت زیاد بکند. خاک بر سر امروز که حجم زیاد داشته ارزشش شده ۳۵ میلیون!)
    ثاصفا (پیشنهاد خرید)
    غيوان (پیشنهاد خرید)

یک چیزی را هم صادقانه خدمتتان بگویم. تا وقتی نمادهای خیلی خوبی در کف هستند و من مهارت زیادی در شناسایی نمادهای در کف دارم خیلی خیلی بعید است بروم سراغ نمادهایی که یک مقدار از کف فاصله گرفته‌اند! یک مقدار بعید است.
    خفنر هم بالاخره صف خرید شد.... اگر دارید نگه دارید حالا حالاها که احتمالا صفش مدت‌ها خواهد بود.
    مرده‌شور خودش و بازیگرش را ببرند. یادتان هست چقدر اذیت کرد ما را؟ اصلا نمی‌شد خرید. یک مرده‌خور مدت‌ها نشسته بود آن کف و داشت با صبر و حوصله جمع می‌کرد و البته اکنون هم دارد نان همان صبرش را می‌خورد. به هر حال با این کارهایش نگذاشت صف فروشی ایجاد شود... و نگذاشت ما خرید بکنیم...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در وگردش یک فروشنده‌ی قوی پیدا شده و دارد رنج منفی می‌کشد. تا اینجا تا -۶.۵ درصد هم آورده قیمت را آورده پایین. یعنی 800 ریال. نگاه نکردم ولی گمان کنم در ۷۸۰ خرید داشته باشد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کارنامه
    ـــــــــــــــ
    https://vgy.me/H3ov7z.jpg

https://vgy.me/VLsfjp.jpg

https://vgy.me/ydX2Qd.jpg

«محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

وگردش مثبت است ولی نمی‌دانم چرا مثبت خوبی ندارد. با اینکه در روز عادی‌اش این نماد آتش‌بازی می‌کرد اکنون که بازار به او این اجازه را می‌دهد در سوی خریداران فعالیت خاصی مشاهده نمی‌شود. (یک لحظه با خودم گفتم نکند نماد ممنوع/متوقف شده!)

وگردش چرا امروز قیافه‌اش این جور شده بود؟ حقوقی یک میلیون فروخت! انگار می‌خواهد قیمت را همین‌جا نگه دارد تا زمان افزایش سرمایه... مرد مومن کار داریم! برای چه اینجا قیمت را نگه می‌داری؟؟؟؟ ولش کن ما هم برویم دنبال کار و زندگی خودمان!
    در وگردش یک فروشنده‌ی قوی پیدا شده و دارد رنج منفی می‌کشد. تا اینجا تا -۶.۵ درصد هم آورده قیمت را آورده پایین. یعنی 800 ریال. نگاه نکردم ولی گمان کنم در ۷۸۰ خرید داشته باشد.
    خیالمان از بابت یکی راحت می‌شود آن یکی دیگر آغاز می‌کند به لجبازی...
    حالا که وکوثر مانند بچه‌ی آدمیزاد سر به زیر شده و وکار هم فعلا دست از طغیان‌گری‌اش برداشته...
    وگردش نمی‌دانم چرا این گونه شد.
    این که شاگرد اول کلاس بود.
    در روزی که بازار خراب بود این مثبت خوبی می‌خورد یا در نهایت خودش را نگه می‌داشت و خریدار برایش وجود داشت...
    ولی معلوم نیست سر و کله‌ی این حقوقی فروشنده از کجا پیدا شد. نامرد رنج منفی سنگین (حدود ۱۰ درصد یا بیشتر) هم می‌کشد.
    پیش‌تر هم از این موارد داشتیم در وگردش که درست شد البته. نمی‌دانم جریانشان چیست.
    وگردش در بلند مدت خوب است. در کوتاه مدت هم منتظر بودیم که وضعش خوب شود و یک ۱۵ درصدی ازش بگیریم و ببوسیمش بگذاریم کنار که این جوری حال‌گیری شد و احتمالا باید همان بلند مدت فقط دنبالش کنیم.
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جو بازار امروز
    ــــــــــــــــــ
    امروز بورس ۵۲۰۰ و فرابورس ۳۳۰۰ میلیارد ریال داد و ستد داشتند.
    نکته نخست اینکه این بورس است که دارد رشد می‌کند نه فرابورس! فرابورس دیروز و پریروز هم همین حجمش بود! اگر اشتباه نکنم پیش‌تر هم همین بوده.
    سپس اینکه این ۵۰۰۰ میلیارد نسبت به دیروز کم شده! ولی باز خوب است. اگر چند روز این کاهش ادامه داشته باشد وضع بد خواهد شد.

خرید حقیقی
    ـــــــــــــــــــــ
    https://vgy.me/MYaFAH.jpg

فروش حقیقی
    ــــــــــــــــــــــــ
    https://vgy.me/VgB1NE.jpg

متاسفانه روز به روز دارد شمار نمادهایی که در آنها خرید حقیقی خوب بوده کم و برعکس آنهایی که فروش قوی حقوقی داشته اند زیاد می‌شوند. باید ببینیم دوباره پول می‌آید یا نه. که هنوز احتمال آمدنش بالاست.
    به هر حال... اگر تا چند روز دیگر آب حیات جدید به این دشت تشنه نرسد خواهد خشکید و دوباره روز از نو و روزی از نو. (مار نیشمان می‌زند و) برمی‌گردیم سر خانه‌ی اولمان. همان‌جا که صبح تا شب باید منتظر می‌ماندیم یک خریدار یا یک فروشنده پیدا شود.
    چند روزش هم... گمان کنم تنها چهارشنبه و شنبه زمان برای این کار باشد. وگرنه روند (افزایشی) از بین خواهد رفت.
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بلوک‌ها - وکار و وبانک
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

https://vgy.me/rtMzLo.jpg

«محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شرانل هم امروز بد نبوده. البته کل رشدش را همین امروز کرد انگار... ولی اگر افت کند دوباره باز خوب می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.

14. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حجم زیاد در منفی
    ـــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/w1jsGn.jpg

شتوکا اگر افت کند و از مثلا ۴۰۰۰ ریال برگردد خوب می‌شود.
    شفارس را هم که پیش‌تر بررسی کردیم و کار خدایی انگار دارد از همان‌جا که گفته بودیم بر می‌گردد.
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خبر - جهانگیری - حمایت از بورس
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــ

امروز داشتم اخبار ساعت ۱۴ را نگاه می‌کردم یک خبری را خودم شنیدم. (از جایی نقل نمی‌کنم. خودم شنیدم.)
    که جهانگیری می‌گفت ما می‌خواهیم از بورس حمایت کنیم! و داریم تمام تلاشمان را در این راستا می‌کنیم و به زیرمجموعه‌ها دستور دادیم کاملا در این خصوص از بازار حمایت کنند.
    بعد مهمش این است که هنگامی که خواست تشریح کند این حمایت را، گفت:
    ما دستور داده‌ایم به زیرمجموعه‌ها تا شیرفلکه‌ها را باز کنند تا تقاضا را حمایت کنند و مردم هرچقدر خواستند و توانستند بتوانند سهام بخرند! باز هم دوباره گفت که ما می‌خواهیم عرضه را زیاد کنیم که از تقاضای مردم حمایت شود و سهام گیر همه بیاید!

این به نگر من دوتا معنی می‌تواند داشته باشد و هر دو تا معنی‌اش یک معنی بیشتر نمی‌دهد و آن کثـافت است:
    ۱- می‌خواهند با عرضه‌ی بسیار جلوی رشد قیمت‌ها را بگیرند.
    ۲- می‌خواهند با عرضه‌ی زیاد در قیمت‌های پایین خودی‌ها را سیراب کنند.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ـــــــــــــ

مهم انتهای روندهاست که بتوانیم آنها را تشخیص دهیم. (یا میانه‌ی آنها را که باز می‌شود همان.)

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ

شما باید ابتدای روند کاهشی از بازار خارج شوی و انتهای بازار کاهشی گوش به زنگ باشی برای ورود.
    و نیز باید ابتدای روند افزایشی با بازار همراه شوی و انتهای بازار افزایشی گوش به زنگ باشی برای خروج.
    به همین سادگی.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ

روندهای کوچک وجود دارد و روندهای بزرگ.
    کافی است (در آغاز کار) تعیین کنی چه روندی را می‌خواهی انتخاب کنی و جستجو کنی.
    و متناسب با اندازه‌ی همان روندی که انتخاب کرده‌ای فعالیت انجام دهی.
    پس اگر یک روند سه ماهه را انتخاب کرده‌ای اخباری که قرار است در طی یک سال بعد تاثیر خودشان را روی قیمت سهام بگذارند نباید برایت مهم باشند و نیز جو تابلو برای یک روز الی یک هفته نباید تو را نگران یا خوشحال کند.
    پس اگر اخبار بلند مدت یک ساله برایت آمد ببین آیا آن اخبار در مدت سه ماه هم می‌تواند روی قیمت تاثیر خودشان را بگذارند؟ یا نه؟ و اگر چند روز جو بازار (روی تابلو) افزایشی/کاهشی شد ببین آیا روی هدف قیمتی سه ماهه‌ی تو چیزی را تغییر داده یا می‌تواند بدهد؟ یا نه؟
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 56 از 105 نخست ... 6465354555657585966 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)