صفحه 62 از 105 نخست ... 12525960616263646572 ... آخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

بررسی بازار امروز
    ـــــــــــــــــــــــــ ــ

ارزش داد و ستدهای بورس ۷۷۰۰ و فرابورس ۲۹۰۰ میلیارد ریال.
    خیلی عالی است و نشان می‌دهد هنوز تنور گرم است.
    حالا کم کم داریم به جایی می‌رسیم که از این به بعد بازار باید به این رشد هرروزه‌ی بازار عادت کند.
    خدا را شکر شاخصشان هم الکی بالا نمی‌رود و بازار هم دارد بالا می‌رود. البته اگر در جیب من روزی یک یا نیم درصد سود می‌رود در جیب شاخصشان گویا روزی بالای دو سه درصد می‌رود!

اهالی بازار: شاپور:

البته هستند در این بین افرادی که دارند روزی ۳.۵-۴ درصد رشد را هم تجربه می‌کنند. که البته خطر هم دارند می‌کنند. ولی تا وقتی تنور داغ است خطر کردن زیاد اشکال ندارد.
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــ ــ
    امروز کپشیر و دفارا را معرفی کردیم. دفارا در کف و کپشیر در فهرست میانه (که نه کامل کف است و نه کامل روند گرفته) است. (که ان شاء الله روند هم می‌گیرد)
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــــ ــ
    امروز یک مقدار از اینها فروختم که هم نقدینگی را افزایش دهم و هم اینکه بتوانم سهام جدید بخرم و هم اینکه وزن اینها را در سبد به اندازه‌ی یک پله (استاندارد) بکنم:
    وکوثر
    وگردش
    ونوین
    پکویر
    (واقعا باید گفت چه عجب؟؟؟ بعد از مدت‌ها بالاخره یک چیزی از خودش نشان داد این گلابی! از تمام همگروهی‌های خودش عقب است. همچنان با این نماد هستم. فقط یک مقدار فروختم که اندازه‌اش استاندارد شود.)
    تکمبا

تمام این بالایی‌ها هم خوب هستند یعنی بد نیستند و قصد فروش کاملشان را ندارم و همان‌گونه که گفتم فروش من فقط برای این بوده که اندازه‌شان را درست کنم و نقدینگی داشته باشم.
    و امروز یک مقدار هم از اینها خریدم:
    دزهراوی (برای اینکه واقعا دیگر جذاب جذاب شده یک کوچولو خریدم -مثلا به اندازه‌ی یک‌سوم پله- که هم بعدا اگر آمد پایین باز هم بخرم و هم اینکه دیگر صبرم لبریز شده بود. مانند یک غذای خوش‌مزه شده بود که بویش به مشام یک گرسنه می‌خورد...)
    خدیزل (برای اینکه یک مقدار خرید در بالا را آزمایش کنم. این هم اندازه‌ی یک‌سوم پله)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام و عرض ارادت خدمت آقا محمد حسین عزیز

چند روزی دهکده بغلی بودم
    ولی سر میزدم

بالاخره بنده متوجه نشدم که فرایند فکر کردن چگونه است!

بنده قادرم آن دو مرحله را که فرمودید انجام دهم
    یعنی ذهنم را برای لحظاتی کاملا از هر چیز دیگری خالی کنم
    و فقط به منافع بورس که "پول" است توجه کنم و البته که دست یافتن به ثروت را با ارزش و مقدس میپندارم

ولی بعدش چه؟؟
    فرایندی که منجر به فکر میشود که باعث خروجی مطلوب است چیست؟
    چه اتفاقی رخ باید بدهد که بگوییم فکر کردن اتفاق افتاده است؟
    محصول انجام فرایند فکر چه باشد که به موثر بودنش مطمئن شوم؟
    ۰- سلام مهدی عزیز. خوبید؟ ان‌شاءالله دهکده بغلی خوش بگذرد.
    ۱- نخست اینکه گویا شما مطلبی را می‌خواهید بفرمایید. چون پرسشتان مشخص و دقیق است گویا پیش‌تر به این موضوع خودتان اندیشیده‌اید یا مطالعه‌ای در این خصوص داشته اید. اگر این گونه هست لطفا یک مقدار خودتان به پرسش‌های خودتان پاسخ دهید، مستفیض شویم.
    ۲- پرسش‌های شما جزئی است و موضوعی که من درباره‌اش صحبت کرده بودم فلسفی بود. یعنی کلی بود. اگر بخواهم به این پرسش‌ها پاسخ دهم احتمالا باز شما پاسخی را که منتظرش هستید نمی‌گیرید.
    ۳- پاسخی که خدمتتان می‌توانم عرض کنم این است که صرف اراده کردن مساوی است با اندیشیدن. و اندیشیدن به موضوعی که انسان به آن تمایل دارد. اندیشه اگر خود انسان نباشد فعل انسان است. شاید تنها فعل انسان است. بنابراین فعلی به جز اندیشیدن از انسان سر نمی‌زند. بنابراین این عبارت که من چگونه باید اندیشیدن را آغاز کنم؟ یا اینکه فکر را چگونه باید ایجاد کرد؟ و چه کار کنیم که فکر کنیم؟ اصلا قابل طرح نیست.
    ۴- اما اگر بخواهیم یک مقدار جزئی‌تر شویم و هنوز هم در حیطه‌ی فلسفی باقی بمانیم باید بگویم که پرسش شما پاسخ شماست. دقیقا پاسخ همین است:

ولی بعدش چه؟؟
    کسی که می‌پرسد چگونه باید خداجو شوم؟ با این پرسشش دارد خداجویی می‌کند! کسی که می‌پرسد چگونه باید بیاندیشم؟ با این پرسشش دارد می‌اندیشد. کسی که از خودش (یا دیگری) می‌پرسد چگونه باید به پول برسم؟ دارد در مسیر درست رسیدن به پول گام بر می‌دارد.
    این جمله‌ی «ولی بعدش چه؟» دقیقا همان اندیشه‌ای است که در پی ِ آن دو گام پیشین یعنی یادآوری منافع و داشتن ذهنی پاک به وجود می‌آید/بایدبیاید.
    یعنی اندیشیدن به اینکه حالا که پول خوب است و ذهنم آن قدر مغشوش و مشوش نیست که اندیشه‌های دیگر مانعش شود. اندیشه‌ی بعدی این است که «حالا باید از کجا شروع کرد؟» و راه وصال من به معشوقم چیست؟
    این شاید یک پاسخ بدیهی و بسیط و کلی و فلسفی باشد. (اظهر من الشمس. از کرامات شیخ ما...) ولی دقیق‌ترین و درست‌ترین پاسخ ممکن است!
    این پاسخ در این حد است و مانند این است که بگوییم: برای رفتن به خانه‌ی دوست باید خودرو داشته باشی و باکش را پر کنی و سپس بپرسی راه کجاست؟
    ۵- اما اگر بخواهیم یواش یواش از آن حالت کلی بیاییم پایین و جزئیات را بررسی کنیم... (در مثال خودرویی که بالا گفتم این جور می‌شود که مثلا بگوییم: باید ابتدا بروی به سمت اصفهان بعد از آنجا بروی به شیراز و در آنجا بپرسی خیابان فلان کجاست و ...)
    ذهن که این پرسش را از خود کرد. (یعنی گفت حالا که این من هستم و این معشوقم و پرسیدم که راه بین ما چیست و چگونه است؟) ذهن می‌گردد (باید بگردد) منابع اطلاعاتی ای که در خود در این خصوص دارد را گردآوری کند. (بالاخره ذهن خالی خالی که نیست... حتما از معشوقش چیزهایی می‌داند... همان‌ها باعث می‌شود که راه را بتواند جستجو کند.) و با استفاده از همان داده‌هایی که در خود دارد راهی ایجاد کند به سمت پیدا کردن راهی به سمت معشوقش.
    در همان مثال خودرو و خیابان و معشوق مثلا: من در ذهن داده‌ای دارم که معشوقم را در فلان جا رویت کرده‌ام... پس از این داده استفاده می‌کنم و تصمیم می‌گیرم بروم از اهالی فلان محل بپرسم کسی معشوق مرا ندیده؟ آیا کسی می‌داند او کجا رفته؟ یا نه؟ یا در ذهن دارم که با اینترنت می‌توان دنبال اشخاص گشت، با استفاده از همین تصمیم می‌گیرم بروم در اینترنت دنبالش بگردم...
    (باز هم پاسخ یک مقدار بسیط است.)
    ۶- ولی اگر بخواهم کاملا جزئی صحبت کنم و کاملا همین کارهای خودمان را بررسی کنم... باید عرض کنم که ما خواستیم که پول به دست بیاوریم و در این راه جدی شدیم (ذهنمان پاک شد و انگیزه‌هایمان گل کرد)، می‌آییم در ذهن به این داده می‌رسیم که از بورس می‌توان پول در آورد. (و حالا بررسی‌هایی هم داریم و از میان چیزهای دیگر بورس را انتخاب می‌کنیم.) و باز داده‌های دیگری در ذهن داریم که از فن نمودارکاری می‌توان برای خرید و فروش‌های خوب و کسب سود و پول استفاده کرد. (باز هم بررسی‌هایی این وسط وجود دارد که ذکرشان سخن را دراز می‌کند. (اطاله‌ی کلام می‌آورد.))
    در اینجا ممکن است ذهن کاملا خالی باشد که از همین داده (!) انسان به این تصمیم می‌رسد که برود در این خصوص با مطالعه و تمرین و پرسش از دیگران کسب تجربه کند.
    در مرحله‌ی بعد (با تمام داده‌هایی که در ذهن دارد. به خصوص از مراحل گذشته. مثلا اینکه در حالات خاصی نمودار قیمت برمی‌گردد یا می‌توان به حجم توجه کرد یا ابزاری به نام مکدی وجود دارد که می‌گویند در فلان حالات سیگنال می‌دهد یا غیره) نمودار را پیش رویش می‌گذارد و از خودش می‌پرسد:
    من چگونه قرار است با این به معشوقم برسم؟ و از این پول در بیاورم؟
    چگونه می‌توان با استفاده از این خرید و فروشی انجام داد که پول مرا زیاد کند و کم نکند؟
    بهترین جایی که من در آن باید خرید کنم کجاست؟ و بهترین جایی که من در آن باید بفروشم کجاست؟
    این نقاطی که من مشخص کرده‌ام چه ویژگی‌هایی دارند؟ (آیا آن تجربیاتی که بر اساس تمرین و پرسش و کتاب‌خوانی کسب کرده‌ام بر این نقاط و ویژگی‌هایشان می‌خورد؟)
    آیا هر جایی که این ویژگی‌ها را داشته باشد بهترین نقاط خرید و فروش من است؟
    چند درصد احتمال دارد که من با خرید و فروش بر طبق این روش به هدفم برسم؟ (کلمه‌ی معشوق از هدف بهتر بود! نه؟ مقصد بودن و کشش را همزمان با هم می‌رساند.)
    چه مدت زمان می‌برد که با این روش و این احتمال خطا (احتمال خطر!) به معشوقم برسم؟
    سپس اینجا بازنگری‌ها و تدوین‌ها و بازخورد گیری‌ها آغاز می‌شود... که من چیزهایی که در ذهن دارم را با مقداری طبقه بندی و اولویت دهی تبدیل به یک برنامه (یک راهبرد) می‌کنمش و یک بار می‌آورم روی کاغذ و دوباره به آنها نگاه می‌کنم (Revision) و با داده‌های دیگری که در ذهن دارم باز اینها را چکش کاری می‌کنم و در نهایت همین راه و روش را پی می‌گیرم و در امتداد آن می‌روم و مدام از خودم و کارم بازخورد می‌گیرم... که آیا اکنون که بر طبق آن راهبردم یک گام برداشتم، به هدفم نزدیک‌تر شدم؟ یا دورتر؟ دلایلش چه بوده؟ آیا نیاز است راهبرد را تغییر دهم؟ آیا نیاز است کسب تجربه داشته باشم؟ و ...
    این با جزئیاتش بود.
    ولی در کل که نگاه می‌کنیم عصاره و شالوده و بلکه متن تمام اینها عبارت است از اینکه
    ذهنمان خالی باشد و بخواهیم و بپرسیم: چگونه؟ (یا به قول شما: بعدش چه؟)
    که این سه تا هم باز هر سه (خلاصه) می‌شود در همان که تنها و تنها:
    بخواهیم.
    البته من مطمینم این پاسخ من آن چیزی نبود که شما می‌خواستید (به آن اشاره کنید). و برای همین منتظرم نگر خودتان را هم در این زمینه بشنوم/ببینم.
    ۷- خلاصه‌ی پاسخ ما هم این شد که:
    ولی بعدش چه؟؟

بعدش هیچ چیز. بعد از خواستن توانستن است. اگر این قابلیت وجود داشته باشد.
    فرایندی که منجر به فکر میشود که باعث خروجی مطلوب است چیست؟

خواستن.

چه اتفاقی رخ باید بدهد که بگوییم فکر کردن اتفاق افتاده است؟

فکرکردن همواره در حال اتفاق افتادن است.
    محصول انجام فرایند فکر چه باشد که به موثر بودنش مطمئن شوم؟

رسیدن به معشوق (پول).
    یا دست کم مطمین شدن از اینکه در آن سو داریم گام بر می‌داریم و هر بار داریم به آن نزدیک‌تر می‌شویم.

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/24 در ساعت 17:04
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دوستان یک چیزی می‌خواستم به خودم و شما در مورد خودرویی‌ها و کلا راهبرد خرید در بالا عرض کنم...
    ببینید... یکی از نقاط ضعف این راهبرد این است که یک وقت اگر خدای نکرده تیر آدم به سنگ بخورد احتمال زیان شدید بسیار زیاد می‌شود!
    چون معمولا رشدهای زیاد که انجام می‌گیرند افت‌های زیاد را هم به دنبال دارند. اگر آدم روند را خوب تشخیص نداده باشد و تقریبا اواخر روند رسیده باشد به جای آن رشد شدید نسیبش آن افت شدید خواهد بود...
    حالا این موضوع نماد به نماد متفاوت است. مثلا در بین خودرویی‌ها... خساپا اگر منفی شود یا خپارس اگر منفی شود احتمالا در هر حالتی با پنج درصد زیان می‌توان پرید بیرون... ولی سهامی مانند خدیزل یا خگستر (با اینکه خگستر خیلی گنده هم هست) این‌گونه نیست که اگر صف فروش شد به راحتی در روز کاری آینده بتوانی از آن سهام خارج شوی!

مسئله‌ی دیگر هم این است که (پیش‌تر هم گفته بودم که) زمانی که شما یک مثبت خوب و قانع کننده می‌بینید و فردا در صف خرید (طبق این راهبرد خرید می‌کنید) اگر فردایش هم باز یک مثبت کامل دیگری بخورد ولی روز آخر روند تمام شود و یک منفی کامل بخورد عملا هیچ به هیچ. شما سودی نمی‌کنید. (یک ۱.۴۳ درصد هم زیان می‌کنید.)
    یعنی عملا اینجا سه تا مثبت‌پنج رد شد ولی از آن سو با یک منفی‌پنج پرید.

برای همین باید خیلی مراقب بود... این راهبرد می‌تواند از آنهایی باشد که از دور بوی کبابش به مشام می‌رسد اما از نزدیک که می‌آیی می‌بینی دارند سهامدار داغ می‌کنند.
    هم پاداشش فوق‌العاده بالا است و هم خطرش.
    «محمد حسین» هستم.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

می‌گویم... وضع فروش‌هایم بهتر شده... ولی این دتماد را عجب رکبی خوردم! البته همان زمان که فروختم هم فهمیدم فروشم اشتباه بوده و اینجا هم گفتم و در پرونده‌ای که برای داد و ستدهایم هم دارم هم یادداشت کردم که «دلیل فروش»، «اشتباه» بوده...
    راستش عجله کردم... در یک نیم روز به نگرم رسید که دیگر خبری نیست و قرار است کله کند... تقصیر سازمان بورس شد! به خاطر قانون من درآوردی شاپور که هر سهمی ۲۰ درصد رشد کند باید بسته شود. هیچ دیگر... بیست درصد رشد کرد و بستند و باز که کردند دیدم قدرت خریدار هنوز نیامده و فروشنده هم پیدایش شده بود... گفتم می‌خواهند خالی کنند... خالی کردم... فهمیدم رکب خوردم... خواستم دوباره بخرم تو گردن‌خری گیر کردم! آری... تا اینجا ۶۵ درصد داده که سهم من تنها ۱۹ درصدش بوده.
    «محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تغییرات سهام سهامدار عمده جهرم فسا داراب
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ
    ــــــــــــ
    https://vgy.me/wO1sE2.jpg

مهدامیدآرین معلوم نیست چه کاره است و البته همین سه تا نماد هم معلوم نیست چه کاره هستند. احتمالا مهدامیدآرین سهامباز است. چرا که رد پایش در خصدرا و ونفت هم بوده. در ویکی‌پدیا هم یک زمانی جزء شرکت‌های تحت کنترل سپاه ثبت شده بوده که انگار برداشته شده.
    به‌ هر روی، این شرکت سهامدار عمده‌ و اصلی این سه تا شرکت است و همین‌جور که می‌بینید افزایش هم داده. حالا دلیلش چیست را نمی‌دانیم ولی این را می‌دانیم که دارد حمایت می‌کند. پس احتمال اینکه این سه تا یک موج سومی در آینده داشته باشند بعید نیست. هر چند با دستور یک شبه و من در آوردی جدید جهانگیری و دوستان معلوم نیست فردا وضع کل پتروشیمی‌ها چگونه باشد.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/26 در ساعت 04:46
    «محمد حسین» هستم.

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بیشترین تقاضای صبح
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
    سلام و صبح به خیر خدمت همکاران عزیز و دوستان گرامی.
    پکویر را از این فهرست داریم... دوستان می‌دانند چقدر من پای این لعنتی حرص خوردم... شاید نیم آن حرصی که برای وکوثر خوردم...
    چکاپا هم جزء اینها بود ولی خیلی دارند عرضه می‌کنند... احتمال دارد خریدار موقتا پا پس بکشد و بگذارد روند یک استراحتی بکند. (چون aiming عزیز چکاپا داشت دیدم یادش افتادم. با توجه به اینکه ایشان بنیادش را تایید کرده اگر در کوتاه مدت افت کند و نیز با توجه به این خریدار خوبی که دارد (اگر باز هم بیاید) می‌توان از چکاپا یک موج سه گرفت... البته بنده که بیشتر اهل موج یکم هستم! برای دوستان گفتم.)

https://vgy.me/WfTuEe.jpg

«محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کمنگنز و تکمبا حالت صف فروش دارند. ولی اشکال ندارد. هر دو خریدار خوب دارند و احتمال دارد یکی دو روزه برگردند.
    ویرایش: کمنگنز انگار اشتیاق دارد امروز ده درصد نوسان کند! از منفی کامل به مثبت کامل.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/26 در ساعت 08:23
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بازار که این‌گونه خرسی شده نمادهای خوب خودشان را نشان خواهند داد. نمادهایی که حجم خورده‌اند و پایانی امروزشان بالاست. (مثلا بالای دو درصد یا بالای صفر یا حتی بیشتر از دو درصد منفی)
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

وساپا و فاراک حجم‌های درست درمان دارند می‌زنند.
    در وساپا حقیقی ۱۶ میلیارد و حقوقی ۳ میلیارد ریال پول وارد کرد. توجه داشته باشیم که در وساپا حقوقی بانک کشاورزی هنوز فروش جدی‌ای انجام نداده. چون تمام فروش حقوقی در امروز ۷ میلیون بوده تا اینجا. و کشاورزی ۱۰۸ میلیون سهم دارد. پس تمام فروش امروز برای حقیقی‌ها بوده! البته حقیقی‌های کوچک. البته اگر کشاورزی هم بخواهد عرضه کند بازیگر پول برایش کنار گذاشته!
    احتمال اینکه بازی از پتروشیمی و پالایشگاه و معدن و فلز بیاید روی خودرویی هست. (فقط احتمال البته)
    شلعاب را هم خوب می‌خرند. چند روز پیش به این اشاره داشتیم. احتمالا چند روز بعد هم دوباره به این اشاره خواهیم کرد!

لابسا هم خیلی خوب است. خریدارش. نمودارش نیز.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/26 در ساعت 09:43
    «محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

سلام

به نظرم فاراک برای امروز و نهایتا فردا خرید خوبی میتونه باشه

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)