صفحه 39 از 105 نخست ... 29363738394041424989 ... آخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

امروز؛
    بازار بد نبود؛ ولی من و سبدم زیاد خوب نبودیم.
    امروز هیچ کاری نکردم... فقط یک کوچولو ونوین خریدم.

بگذرد این روزهای گند تر از گند، بار دگر این بازار چون شکر آید.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/05/23 در ساعت 22:02
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شصفها - حقیقی/حقوقی

حالا سهامداران درصدی را ببینید:
    https://vgy.me/4W6Qkx.jpg

خدایا!
    ما را از دست این #شاپور_دانا خلاص کن.
    دارد گند می زند به همه چیز.
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

سلام بر محمدحسین عزیز

حد ضرر برای شصفها چند درصد است؟!

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام بر محمدحسین عزیز

حد ضرر برای شصفها چند درصد است؟!
    سصفها؟ یا شصفها؟
    آخر شصفها این جور که دارند می خرند می برند بالا بعید است بخواهم با آستانه زیان خارج شوم. (مگر اینکه بیاید بالا و با «کشیدن آستانه زیان» بخواهم خارج شوم. (Trailing Stop))
    برای شصفها گمان کنم آستانه زیان 2100 یا همان 2200 ریالی که خریدیم خوب باشد. به علاوه اینکه من با پیشنهادهای پسرم زیاد به آستانه زیان نمی اندیشم... در خیلی از جاها با جو بازار و تابلو خوانی پیش می روم.
    البته مهدی جان، باز هم می گویم، با این حجمی که دارد می زند یک مقدار بعید است بخواهد به آستانه زیان بکشد.

در سصفها هم احتمالا اگر این 7000-6900 ریال که اخیرا ساخته را بخواهد بشکند می فروشم. با 5 درصد زیان.

در هر دو (هم شصفها و هم سصفها) هم خوش بینم.
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    شصفها - حقیقی/حقوقی

حالا سهامداران درصدی را ببینید:
    https://vgy.me/4W6Qkx.jpg

خدایا!
    ما را از دست این #شاپور_دانا خلاص کن.
    دارد گند می زند به همه چیز.
    تنها چیزی که (اگر یک جورهایی داده های سازمان بورس درست باشد) در مورد شصفها به ذهنم می رسد این است که یک حقیقی پول کارگزارش را نداده باشد و این سهام، سهام فریز شده ای باشند که کارگزار دارد از طرف او می فروشد. (حالا یا کارگزاری یا دادگاه یا هر جای دیگر، کلا این سهام، برای این حقیقی باشد ولی فروشش توسط حقوقی باشد...)
    (که البته این هم زیاد دلیل محکمی نیست... چون باز در این حالت هم باید سازمان بورس در آمار حقیقی/حقوقی اش می زد فروش حقیقی. نه فروش حقوقی)

حالا این هم تنها نیست...
    از آن سو هم می بینیم که سازمان بورس خرید 5 میلیون سهم را تایید کرده. که در آمار خودش نوشته خرید حقیقی.
    ولی این طرف نمی بینیم هیچ کدام از حقیقی های درصدی مثبت خورده باشند.
    حتی در بین حقوقی ها هم نمی بینیم کسی مثبت خورده باشد.
    در صورتی که به وضوح بر روی تابلو می دیدیم که این خرید کار یکی دو نفر بود. نه اینکه بازار یواش یواش به سمت این نماد گرایش پیدا کند و بازار این همه را از دست آن حقوقی گردن کلفت بخرد و جمع کند... نه... هر جور حساب کنیم کار یک یا دو نفر بود این خریدهای کلان. (و البته آن فروش های کلان)
    به هر حال...
    هر جور حساب کنیم می بینیم که سازمان بورس باز هم یک گند جدید زده.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/05/24 در ساعت 13:46
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

وکار
    ____

نمودار سهام حقوقی درصدی مالی مهر آیندگان

نمودار سهام حقیقی درصدی

«محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در سایت همسایه در مورد نماد فاسمین یک نفر نوشته بود:
    نرخ فروش فرآور نمایان گر خیلی از واقعیتاس. .. دلار 4200 فقط توی اخباره
    یک چیزی از مجمع فرآور یادم آمد که وحید کشمیری حرفی زد (حرف حساب) که گفت کسانی که گمان می کنند شرکت فرآور دارد با نرخ 42000 ریال فروش انجام می دهند در صورت های مالی یک تقسیم انجام بدهند خودشان متوجه می شوند...
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری

بر اساس صورت‌های مالی سال 1395؛

بانک کارآفرین در صدر بانک‌های واجد استانداردهای لازم از نظر نرخ کفایت سرمایه

بر اساس صورت‌های مالی سال 1395، از مجموع ۲۰ بانک و موسسه اعتباری حاضر در بازار سرمایه، بانک کارآفرین در صدر چهار بانک استاندارد از حیث نرخ کفایت سرمایه بالاتر از 8 درصد قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس بررسی عملکرد صورت‌های مالی سال 1395، از میان بانک‌های حاضر در بورس، تنها چهار بانک از حیث شاخص کفایت سرمایه استانداردهای لازم را دارا هستند و بانک کارآفرین از نظر شاخص کفایت سرمایه بانک‌ها، از استانداردهای لازم در این زمینه برخوردار است.

بر اساس این گزارش، شاخص کفایت سرمایه بانک‌ها از آن جهت حائز اهمیت است که درجه ریسک اعتباری آنها را نشان می‌دهد. بر اساس تعریفی که در آیین‌نامه کفایت سرمایه مطرح شده، کفایت سرمایه «حاصل تقسیم سرمایه پایه به مجموع دارایی‌های موزون شده به ضرایب ریسک بر حسب درصد» است. سرمایه و دارایی‌های بانک دو عامل اصلی تعیین نرخ کفایت سرمایه بانک هستند.

بر اساس استانداردهای «بال یک» حداقل نرخ کفایت سرمایه یک بانک باید 8 درصد باشد که این نسبت در مقررات بال دو به 12 درصد افزایش یافته است.

گفتنی است بر اساس این گزارش، علاوه بر بانک کارآفرین، بانک‌های سینا، خاورمیانه و پارسیان نیز از استانداردهای لازم از نظر شاخص کفایت سرمایه برخوردارند.

تاریخ : چهارشنبه 29 فروردین 1397

در مورد وکار، این موضوع هم وجود دارد که این شرکت در حال حاضر زیان ده نیست! (بر خلاف بانک ها) و آخرین صورت مالی اش هم باز سود شناسایی کرده. و موضوع مهمتر هم اینکه نسبت کفایت سرمایه اش (مانند خیلی از بانک ها) مشکل دار نیست. (یک خبر در همین رابطه در زیر گذاشتم)

باز هم می گویم... من این جوری بنیادی حالی ام نیست. ولی چندتا نماد بانکی هستند که بتوانند این گونه سود تقسیم کنند؟ و قیمتشان نسبت به وکار چگونه است؟

یک نگاه بیاندازیم:

وکار 1100 ریالی برای سال 95 حدودا 200 ریال سود ساخته بود که توانسته 150 ریال آن را تقسیم کند! و ای پی اس اکنونش هم 106 ریال است.
    وبملت 900 ریالی که 150 ریال امسال سود شناسایی کرده برای سال 95 صفر ریال تقسیم کرده.
    وکوثر 680 ریالی که یکی از بهترین ها است 100 ریال تقسیم کرده. (البته وکوثر قیمتش کمتر از وکار است. و شاید وکوثر بهتر از وکار باشد... ولی کفایت سرمایه اش معلوم نیست.) ولی منفی 12 ریال در ای پی اس اش است.
    وسینا 930 ریالی که این هم فوق العاده است. 100 ریال ای پی اس اکنونش است. نزدیک 100 ریال داده.
    وبصادر 620 ریالی که گنده است، گند هم زده و صفر ریال داده. در حالی که امسال 4 ریال تنها سود در ای پی اس گذاشته.
    وگردش 850 ریالی که واقعا خودش هم نمی داند وضعیتش چگونه است و ای پی اس اش را از منفی سیصد ریال رسانده به مثبت 200 ریال، سود نقدی اش صفر بوده.
    وپارس 945 ریالی که در ای پی اس امسالش ترکانده و رقم 384 ریال را ثبت کرده همه اش 2 ریال سود تقسیم کرده.
    وتجارت 635 ریالی هم صفر ریال توانسته تقسیم کند. و در رقم ای پی اس کنونی اش هم واقعا گند زده! رقم منفی 1250 ریال را ثبت کرده! که از افتضاح هم یک چیزی آن طرف تر است.
    وانصار 2200 ریالی هم که قیمتش دو برابر بقیه است و ای پی اس اش 306 ریال است. 150 ریال هم تقسیم کرده. که خیلی عالی است. ولی قیمتش 1.5 تا 3 برابر بقیه است!
    وپست 1500 ریالی هم که 14 ریال ای پی اس دارد، صفر ریال توزیع کرده.
    ونوین 1104 ریالی هم که 49 ریال در ای پی اس دارد، صفر ریال توزیع کرده.

خوب... نگاه که بکنیم می بینیم این چند بانک تنها توانسته اند تقسیم کنند: وکار و وانصار وکوثر و وسینا.
    (حالا چرا من به تقسیم سال گذشته حساسم؟ برای اینکه بانک مرکزی اخیرا خیلی حساس شده و راحت اجازه ی تقسیم سود نمی دهد. و واقعا باید شرکت سود تولید کرده باشد که از دست بانک مرکزی در برود.)
    در این بین وانصار قیمتش تازگی ها رشد زیادی داشته و اصلا در جایگاه خرید خوبی قرار ندارد.
    وکار و وکوثر را ما داریم.
    وسینا هم خیلی عالی است. ولی یک افت دیگر نیاز دارد که به جایگاه مطلوب خرید برسد. در ثانی... زمانی که این را با وکار مقایسه می کنم می بینم سود نقدی ای که وکار پارسال تقسیم کرده پنجاه درصد بیشتر از وسینا است.

البته... نمی دانم چرا من این همه را بررسی کردم... در حالی که این بررسی ها دیگر کار من نیست و قرار شده من تنها با فرزندم کار کنم... قرار بود دیگر من نه نمودار و نه بنیاد و نه اخبار و نه حتی تابلو نمادها را برای خرید نگاه نکنم... و تنها برای فروش به تابلو نگاه کنم...
    اما ببینیم عملکرد سامانه روی این نمادها چگونه بوده... و آیا خرید من در این نمادها درست بوده؟ یا نه؟
    در وگردش این اولین پیشنهاد خریدی است که سامانه داده، ولی پیشنهاد خرید ضعیف داشته و خوب بوده و پیشنهادهای فروشش هم خوب بوده.
    در وکوثر هم سامانه دو تا پیشنهاد خرید ضعیف داشته که یکی با تاخیر کار کرده (البته نه خوب) و دیگری هم بدون تاخیر عالی عمل کرده. و از آن سو هم تمام پیشنهادهای فروش ضعیف و قوی اش عالی بوده.
    در ونوین معلوم نیست سامانه خوب کار کرده یا بد. شاید بتوانم بگویم 50-50 کار کرده.
    در وکار سامانه چهار بار گند اساسی زده. (شاید مثلا از مجموع 20 بار) که سه تایش برای پیش از سال 86 است که مهم نیست... اما یکی که برای اخیر است خیلی آزار دهنده است.

حالا با این اوصاف آیا ماندن (یا احیانا خرید مجدد) در بانکی ها درست است؟ یا نه؟
    در ونوین که گویا حقوقی 1100 ریال را بسته است. پس دست کم تا زمانی که سفارش های 500 هزارتایی حقوقی آنجا است می توان با ونوین همراه بود.
    در وگردش هم که یک مقدار خیالم راحت است. با توجه به قیمت خرید عالی مان و نیز بازی هایی که روی نماد می بینیم و همین جور اطلاعیه ای که آمد...
    اما وکوثر... که کلا 5-6 سال است در بورس است. کمترین قیمتش برای همان اوایل ورودش می باشد که همین قیمت هم به عنوان بهترین حمایت برای آن می توان در نگر گرفت. یعنی 660 ریال. مسئله ی دیگر هم این است که مدیر عامل عوض شده و مدیر عامل آنجا همه کاره هم بود. (تمام اعضای بانک را گویا از کس و کار خودش انتخاب کرده بود و خودش هم سهامدار بوده گویا و دخالت زیادی هم در جای جای بانک می کرده و اصلا معلوم نیست برای چه استعفا کرد و برای چه استعفایش را قبول کردند.) و در پی این اتفاق ها حقوقی حمایتش را از سهام برداشت و روز آخر کاری 2.5 درصد افت به وجود آمد و دیگر خبری از خریدهای بزرگ هر روزه ی حقوقی نبود. بلکه یک حمایت کوچک که در میانه ی روز هم انگار قطع شد.
    وکار چه؟... در وکار وضع بدتر است. هر چند گفتیم هر دو از دید بنیادی انگار خوب هستند ولی... وکار تا 1030 ریال هیچ حمایتی ندارد. از سوی دیگر افت اصلی اش در برج 10 سال 96 اتفاق افتاده که همان جا هم پیشنهاد خرید اصلی آمده. در 1500 ریال. و از آنجا تا اینجا 400 ریال افت کرده و بعید هم نیست اگر 100 ریال دیگر افت کند. و از همه بدتر اینکه روی تابلو هم کسی نیست که حمایت کند. و این روزها در بانکی ها، نبود سفارش حقوقی مساوی است با افت.

حالا با این اوصاف... نمی دانم... ماندن در بانکی ها صلاح است؟ یا نه؟

در حکمت، وبصادر، وبملت، وتجارت وپارس و وپست و وخاور و ونوین (و حتی شاید بتوان گفت در وگردش و وکوثر) حقوقی ها قیمت سهام بانکی را در یک جای خاصی ثابت نگه داشته اند.
    آیا می توان روی این عملکرد عمومی بانکی ها تکیه کرد؟ یا اینکه می خواهند یک مدت این را نگه دارند و دوباره رهایش کنند یا با هم هماهنگ نیستند و هر بانکی سیاست خاص خودش را دارد و همین جوری چند تا با هم هماهنگ به نگر می رسند.

نمی دانم... و باز هم نمی توانم جمع بندی کنم.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

همین جوری
    از یک طرف با یکی از همسایه ها بگو مگو داشته ام. طرف سیگاری و اهل دود و دم است و کثافاتی که تولید می کند 24 ساعته در خانه ما است... تذکر هم می دهم می گوید شماها پنجره تان را باید ببندید! بیشتر با او صحبت می کنم و محکم در برابرش صحبت می کنم، می آید با من دست به یخه می شود (که البته یک پس کتک هم مجبور شدم به او بزنم.)، باز درست نشده و هنوز دارد سلامتی من و خانواده ام را تهدید می کند. آخر... نمی دانم... تو که یک چیز را برای خودت و خانواده ات نمی پسندی برای چه آن را برای دیگران می پسندی؟
    از سوی دیگر یک ابلاغیه از دادگاه آمده که گفتند به اتهام توهین در فضای مجازی باید بیایی دادسرا... (یک نفر به نام محسن بهاریان شکایت کرده) گمان کنم مربوط به همین بورس باشد. به هر حال یک مقدار هم این در فکرم است...
    از سوی دیگر هم روزه هستم و اصلا قدرت تمرکز اندیشه را ندارم. نه صبح و نه شب.
    بخش اصلی فکرم هم باید روی بورس و خرید و فروش سهام و تکمیل قسمت کوچکی برنامه نویسی است در باره ی گرفتن داده های TSE
    در سصفها و فرآور و بانکی هایی که دارم هم یک مقدار مانده ام... نمی دانم باید چه کنم.
    خلاصه اینکه حسابی در هم و کلافه ام...
    و از خداوند بزرگم مانند همیشه در روزهای سخت خواهش می کنم نجات دهنده ام باشد که غیر از او کسی را ندارم.
    و البته به دعاهای شما عزیزان هم دل بسته ام.
    «محمد حسین» هستم.

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)