صفحه 58 از 105 نخست ... 8485556575859606168 ... آخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

بازار امروز
    ـــــــــــــــــ

7000 بورس
    2700 فرابورس
    خیلی عالی بود.
    مانند چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته گل کاشت.
    ولی هنوز خریداران قوی حقوقی نسبت به فروشنده‌ها زیاد نشده‌اند:

خرید حقیقی
    ـــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/DtGMEf.jpg

خدیزل را یادتان هست اشاره کردم؟؟؟ اگر اشتباه نکنم آن روز گفتم مهم است زیرش خط بکشید شاید در امتحان بیاید. اکنون نمودارش را نگاه کردم. برای کسانی که هم طرفدار بالا بخر هستند و هم طرفدار اندکی احتیاط امروز برای خرید خوب بوده. ولی فردا را نمی‌توانم بگویم. شاید فردا هم خوب باشد. ولی در کل هم امروز صف خرید بوده و هم فردا (یعنی روزی کاری بعد) هم احتمالا صف خرید خواهد بود.
    در پالایشگاهی‌ها حرفی نمی‌توانم بزنم. چون خریداران قوی داشته‌اند ولی ورود پولشان منفی بوده به این معنی که حقوقی‌ها در آنها فروشنده بوده‌اند! و اگر نمودارهایشان را نگاه کردید و دیدید این‌ها حجمشان خیلی زیاد بوده باید نگران باشید.

فروش حقوقی
    ــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/1uvs3i.jpg

کگل و پترول و فولاد حواستان باشد که خالی کردند. اگر یکی دو روز این وضعیت ادامه داشت و کار به منفی کشید این وضعیت هشدار دهنده می‌شود. (اکنون نه)

در مجموع می‌توان گفت بازار همچنان خوب است و جنسش جنس جنبشی-افزایشی است.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    در شصفها حقوقی فروشنده انگار درصدی نیست. و خرید حقیقی امروز هم وجود داشت. با اینکه ۱۵ درصد افت قیمت داشت امروز.
    در وبملت هم صندوق یکم بانک کشاورزی فروش عجیب و وحشتناک داشته. اصلا این صندوق در تمام سهام انگار انتحاری دست به فروش وحشیانه زده! در وساپا ۱۰۰ میلیون سهم فروخته نامرد! یعنی نصف دارایی‌اش را! نکند به خاطر حرف جهانگیری این‌گونه وحشیانه دارد می‌فروشد؟ آخر بی انصاف امروز بیش از ۱۰ درصد در وگردش رنج زدی! انصافت کجاست؟؟؟
    حواستان باشد اگر این نمادها را داشتید بدانید باز هم ممکن است
    صندوق بانک کشاورزی از این دیوانه‌بازی‌ها در بیاورد:
    وبملت و وگردش و وساپا و آپ و فخوز (بسته) و فاذر (بسته) و گندم۲ (فروخته) و ثاژن و منفعت دولت و سلامت۶ (فروخته) و اشاد۵ و اشاد۶ و اشاد۷ و خراسان و شرانل (خرید داشته!!! البته نه زیاد) و غبهشر.
    در خصوص شصفها حکم بدوی صادر شده بود و حکم نهایی احتمالا تا قبل از مجمع 20 تیرماه صادر میشه
    و شاید هم هفته آتی حکم نهایی بشه
    اخباری هم در خصوص کاهش زیان سال 96 از 272 تومان به 130تومان به گوش میرسه

.
    جعفری دولت آبادی افزود: پرونده‌های شرکت آلومینیوم المهدی در مرحله تحقیقات است.

وی بیان داشت: حکم پرونده گروه ریخته‌گران به زودی صادر می‌شود و در پرونده گروه امیرمنصور آریا ٦٥٠ میلیارد تومان جزای نقدی وصول شده و 2 هزار و سیصد میلیارد تومان به بانک‌ها رد مال شده و بخش کوچکی از پرونده باقی مانده است که در حال رسیدگی است.

دادستان تهران در رابطه با پرونده بابک زنجانی اعلام کرد: 2 هزار و سیصد میلیارد تومان اموال بابک زنجانی به وزارت نفت واگذار شده است.

https://www.farsnews.com/news/139703...یری-علت

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال

در شصفها حقوقی فروشنده انگار درصدی نیست. و خرید حقیقی امروز هم وجود داشت. با اینکه ۱۵ درصد افت قیمت داشت امروز.
    در وبملت هم صندوق یکم بانک کشاورزی فروش عجیب و وحشتناک داشته. اصلا این صندوق در تمام سهام انگار انتحاری دست به فروش وحشیانه زده! در وساپا ۱۰۰ میلیون سهم فروخته نامرد! یعنی نصف دارایی‌اش را! نکند به خاطر حرف جهانگیری این‌گونه وحشیانه دارد می‌فروشد؟ آخر بی انصاف امروز بیش از ۱۰ درصد در وگردش رنج زدی! انصافت کجاست؟؟؟
    حواستان باشد اگر این نمادها را داشتید بدانید باز هم ممکن است
    صندوق بانک کشاورزی از این دیوانه‌بازی‌ها در بیاورد:
    وبملت و وگردش و وساپا و آپ و فخوز (بسته) و فاذر (بسته) و گندم۲ (فروخته) و ثاژن و منفعت دولت و سلامت۶ (فروخته) و اشاد۵ و اشاد۶ و اشاد۷ و خراسان و شرانل (خرید داشته!!! البته نه زیاد) و غبهشر.
    به نظرم حقوقی بی دلیل نمی فروشه.شاید از پشت پرده خبرهایی داره که من و شما نداریم

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    به نظرم حقوقی بی دلیل نمی فروشه.شاید از پشت پرده خبرهایی داره که من و شما نداریم
    سلام. همیشه این‌گونه نیست.
    بگذارید چیزهایی که اکنون در ذهن دارم را طبقه‌بندی کنم:

آموزشی
    ـــــــــــــــ

دلایل فروش حقوقی
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ

گاهی حقوقی می‌فروشد به حقیقی که کثافت کاری کند. معمولا در قیمت‌هایی که پایین است. (بچه‌ها در این حالت می‌گویند حقوقی زده به کد حقیقی‌اش)
    گاهی می‌خواهد بترساند که از آن سو جمع کند. (دلیران پارس زیاد از این کارها می‌کند)
    گاهی دستوری می‌فروشند! از بالا به ایشان می‌گویند بفروش می‌فروشد. (برای همین به جهانگیری مشکوک شدیم.)
    گاهی حقوقی پول لازم است و مجبور است و می‌فروشد. چون از جای دیگری نتوانسته تامین مالی‌اش را انجام دهد.
    گاهی حقوقی می‌خواهد بازارگردانی کند. یعنی الگوریتم بازارگردانی‌اش این‌ گونه است که تا صف شد یا قیمت در یک ماه بیش از فلان مقدار یا کمتر از فلان مقدار شد بفروشد. (برخی حقوقی‌ها را مانند مدبران اقتصاد می‌شناسم که با نرم افزار این بازرگانی الگوریتمی (Algorithm Trading) را انجام می‌دهند.)
    گاهی حقوقی می‌فروشد چون می‌خواهد قیمت را یک جای خاصی نگهداری کند. مثلا برای فروش بلوکی‌ای که قرار است بعدا انجام دهد.
    گاهی حقوقی اشتباه می‌کند و جهت بازار را درست تشخیص نمی‌دهد و می‌فروشد. خوب بالاخره آن کسی که به عنوان تصمیم گیرنده‌ی خرید و فروش حقوقی آنجا نشسته خودش یک حقیقی است. ممکن است اشتباه کند. و چیزی که من شنیده‌ام این است که بسیاری از این دوستان سطح سواد و اطلاعاتشان از من و شما که سهل است، از متوسط فعالین بازار هم کمتر است. (البته شنیده‌ام)
    و گاهی هم حقوقی به درستی می‌فروشد. (به خصوص در انتهای روندهای افزایشی شدید مانند این که اکنون در آن هستیم حقوقی‌ها در نمادهای زیاد رشد کرده بدجور می‌فروشند. که یکی از نشانه‌های انتهای بازار گاوی همین است!)

چیزی که من در اثر تجربه فهمیده‌ام این است که
    زیاد نباید به رفتار حقوقی به عنوان عامل موثر در تعیین قیمت اطمینان کرد. و رفتار حقیقی‌ها به مراتب مهمتر از رفتار حقوقی‌هاست. رفتار حقوقی‌ها ابتدا باید واکاوی و علت سنجی شود. باید دید برای چه حقوقی دارد می‌فروشد. و سپس نتیجه گیری کرد که آیا این فروش بد است یا خوب. ولی در مورد حقیقی‌ها در اکثر موارد می‌توان خرید آنها را خوب و فروش آنها را بد ارزیابی کرد!

در خیلی از مواقع فروش بدجور حقوقی! آن هم به قصد خروج! آن هم با شتاب و رنج‌های منفی! نه تنها باعث افت قیمت سهام در کوتاه مدت شده بلکه خریداران جدیدی را ایجاد کرده که آمده اند قیمت را بالا هم برده‌اند!!! در خاطرم فایرا را دارم که به محض اینکه تصمیم خروج سهامدار اصلی آمد غوغا شد در آن نماد! باز هم یک چیزهای مبهمی از چندین جای دیگر در ذهنم هست... گمان کنم وبیمه این گونه بود... یا شلیا...

در مورد صندوق کشاورزی دقیقا مشخص نیست چه به چه است. البته کاملا معلوم است که پول لازم است. ولی برای چه‌اش مشخص نیست. یا برای خرید سهام جدید دارد نقدینگی جمع می‌کند یا چکش دارد برگشت می‌خورد یا... ابعاد فروشش هم مشخص نیست. امکان دارد همین یکی دو روز فروشش تمام شده باشد امکان دارد بخواهد کلا صفر کند در همه جا. چون همان‌جور که عرض کردم تنها در وگردش هم نمی‌فروشد بلکه در وساپا و وبملت و جاهای دیگر هم فروشنده است. حتی در اوراق. خدا کند قصدش فقط افزودن به شرانل‌هایش بوده باشد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(1)
    تشکر شده 1,372 بار در 454 ارسال

سلام استاد من هر وقت در سایت سر می کشم یاد شما می افتم به پاس اون روز ها تشکر ممنون

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید rasam از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط rasam نمایش پست ها
    سلام استاد من هر وقت در سایت سر می کشم یاد شما می افتم به پاس اون روز ها تشکر ممنون

سلام بر برادر عزیز و گرانقدرم. من هم باور بفرمایید هر وقت اصلا آیدی شما را جایی می‌بینم احساس خوبی پیدا می‌کنم. انرژی مثبتتان از پشت رایانه هم به آدم می‌رسد. همیشه سلامت و سرزنده باشید ان‌شاءالله.
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    در خصوص شصفها حکم بدوی صادر شده بود و حکم نهایی احتمالا تا قبل از مجمع 20 تیرماه صادر میشه
    و شاید هم هفته آتی حکم نهایی بشه
    اخباری هم در خصوص کاهش زیان سال 96 از 272 تومان به 130تومان به گوش میرسه

.
    جعفری دولت آبادی افزود: پرونده‌های شرکت آلومینیوم المهدی در مرحله تحقیقات است.

وی بیان داشت: حکم پرونده گروه ریخته‌گران به زودی صادر می‌شود و در پرونده گروه امیرمنصور آریا ٦٥٠ میلیارد تومان جزای نقدی وصول شده و 2 هزار و سیصد میلیارد تومان به بانک‌ها رد مال شده و بخش کوچکی از پرونده باقی مانده است که در حال رسیدگی است.

دادستان تهران در رابطه با پرونده بابک زنجانی اعلام کرد: 2 هزار و سیصد میلیارد تومان اموال بابک زنجانی به وزارت نفت واگذار شده است.

https://www.farsnews.com/news/139703...یری-علت
    شصفها
    ـــــــــــــــ

جناب تمام، چندتا پرسش دارم که اگر می‌دانید لطفا پاسخ دهید:
    * شصفها پیش از مشکلاتش چند ریال درآمد داشته. (به ازای هر سهم را گفتید ۶۸۰۰ ریال اگر اشتباه نکنم. این نه. در کل و به ازای تمام سهامش چند میلیارد درآمد داشته؟)
    * از قبال این جریان ریخته‌گران چقدر سود به هر سهم می‌رسد؟ (اگر اشتباه نکنم گفته بودید دو تا ۸ هزار میلیارد ریال که اگر تقسیم بر ۳۰۰ میلیون سهم کنیم می‌شود دانه‌ای 26 هزار ریال) که البته باید دید کجا می‌رود این پول. چون بدهی و زیان انباشته هم گویا دارد این نماد.
    * بدهی و زیان انباشته چقدر است؟
    * مطالبات هم دارد؟
    * آن حقیقی‌ای که می‌فروخت و قیمت را پایین آورده بود که بود و جریانش چه بود؟ وابسته به ریخته‌گران بود؟
    * اکنون چه کسی دارد می‌خرد؟
    * اکنون که ریخته‌گران رفت (رفت؟) چه کسی جایگزین می‌خواهد بشود؟
    * شما چند می‌خواهید بفروشید؟

شصفها ۲۰ ام تیرماه مجمع دارد. متاسفانه انداخته‌اند اصفهان و نمی‌توان رفت. هم سالیانه است و هم مهم‌تر از آن اینکه انتخاب اعضای هیات مدیره هم هست.

(البته ما نموداری کار می‌کنیم... به این مسایل زیاد کار نداریم... ولی جالب است آدم بداند و در جریان باشد. به خصوص در هنگام فروش بهتر می‌تواند تصمیم گیری کند.)

جالب است که اکنون که دارم نمودار سهامداران درصدی را نگاه می‌کنم می‌بینم فقط یک نفر بوده که خرید کرده و آن هم حقیقی اول است. که از ۲۴ میلیون سهامش را رسانده به ۱۶ میلیون. ولی خریداری نیست. (فقط یک عدد سبد بیمه است که یک کوچولو در حد سیصد هزارتا خرید داشته چندین روز گذشته) پس خریدار که بود که این همه با قدرت می‌خرید و جمع می‌کرد و بالا می‌برد؟؟؟ اگر اشتباه نکنم در همین فهرست درصدی‌ها اصلا یک نفر بود که سهامش افزایش پیدا کرده بود... چرا اکنون نیست؟ نمی‌دانم.
    «محمد حسین» هستم.

14. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

شصفها
    ـــــــــــــــ

جناب تمام، چندتا پرسش دارم که اگر می‌دانید لطفا پاسخ دهید:
    * شصفها پیش از مشکلاتش چند ریال درآمد داشته. (به ازای هر سهم را گفتید ۶۸۰۰ ریال اگر اشتباه نکنم. این نه. در کل و به ازای تمام سهامش چند میلیارد درآمد داشته؟)
    * از قبال این جریان ریخته‌گران چقدر سود به هر سهم می‌رسد؟ (اگر اشتباه نکنم گفته بودید دو تا ۸ هزار میلیارد ریال که اگر تقسیم بر ۳۰۰ میلیون سهم کنیم می‌شود دانه‌ای 26 هزار ریال) که البته باید دید کجا می‌رود این پول. چون بدهی و زیان انباشته هم گویا دارد این نماد.
    * بدهی و زیان انباشته چقدر است؟
    * مطالبات هم دارد؟
    * آن حقیقی‌ای که می‌فروخت و قیمت را پایین آورده بود که بود و جریانش چه بود؟ وابسته به ریخته‌گران بود؟
    * اکنون چه کسی دارد می‌خرد؟
    * اکنون که ریخته‌گران رفت (رفت؟) چه کسی جایگزین می‌خواهد بشود؟
    * شما چند می‌خواهید بفروشید؟

شصفها ۲۰ ام تیرماه مجمع دارد. متاسفانه انداخته‌اند اصفهان و نمی‌توان رفت. هم سالیانه است و هم مهم‌تر از آن اینکه انتخاب اعضای هیات مدیره هم هست.

(البته ما نموداری کار می‌کنیم... به این مسایل زیاد کار نداریم... ولی جالب است آدم بداند و در جریان باشد. به خصوص در هنگام فروش بهتر می‌تواند تصمیم گیری کند.)

جالب است که اکنون که دارم نمودار سهامداران درصدی را نگاه می‌کنم می‌بینم فقط یک نفر بوده که خرید کرده و آن هم حقیقی اول است. که از ۲۴ میلیون سهامش را رسانده به ۱۶ میلیون. ولی خریداری نیست. (فقط یک عدد سبد بیمه است که یک کوچولو در حد سیصد هزارتا خرید داشته چندین روز گذشته) پس خریدار که بود که این همه با قدرت می‌خرید و جمع می‌کرد و بالا می‌برد؟؟؟ اگر اشتباه نکنم در همین فهرست درصدی‌ها اصلا یک نفر بود که سهامش افزایش پیدا کرده بود... چرا اکنون نیست؟ نمی‌دانم.
    بیشترین سودی که شصفها ساخت و عملیاتی هم بود مبلغ 205 میلیارد تومان بود با همین سرمایه ای که الان داره که مربوط به سال 91 است
    2تا 800 میلیارد بود که 800 میلیارد قبلش از ریخته گران گرفته شد و فکر کنم بیشترش به بیستون رسید و مقداری هم به بدهی های شرکت.
    124 میلیارد تومان زیان انباشته داره و زیان سال 96 را 272 تومان اعلام کرده (در کل میشه 81 میلیارد تومان) ولی شنیدم که در گزارش حسابرسی شده 272 را به 130 تبدیل میکنه که اینجوری میشه 39 میلیارد تومان در اینصورت کل زیان انباشته شرکت میشه 85 میلیارد تومان
    عمده بدهی شرکت به شپنا است و حدود 250 میلیارد تومان
    فروشنده در قیمتهای زیر 300 تومان بانک بود که سهام وثیقه را فروخت و پول خودش برداشت
    خریدار بالا لیست عمده نیامد که این میتونه نشانه ای از تمایل بیشتر برای جمع کردن سهم باشه
    ریخته گران هنوز نرفته همه منتظر هستن حکم قطعی ریخته گران صادر بشه
    و این مجمع پیش رو که یکی از دستور کارهاش انتخاب هیت مدیره است گمانه زنی ها را برای خروج ریخته گران قوت بخشیده
    من اهداف تکنیکال سهم را بیان کردم و بهتر هر کس بنا بر نظر خودش بخره با بفروشه
    اهرم سود سازی شرکت فوق العاده بالاست و این مهم را در سالهای 90-92 به خوبی نشون داده
    میگن گزارش کاهش زیان از 272 تومان به 130 تومان هفته آتی در کدال منتشر خواهد شد اما من از منبع اصلی اون بیخبر هستم

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    من شنیدم حقوقی فروشنده 550هزار داشته و 500تاش فروخته الان میگن 50تا داره
    پس اینجور ی باشه فروشش اصلا مهم نیست

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    من شنیدم حقوقی فروشنده 550هزار داشته و 500تاش فروخته الان میگن 50تا داره
    پس اینجور ی باشه فروشش اصلا مهم نیست
    خیلی متشکر بابت اطلاعات خوبتان. البته گمان کنم اشاره‌ی جناب مصطفوی بیشتر به فروش‌های کلی حقوقی یا فروش‌های حقوقی در وگردش بود.
    «محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 58 از 105 نخست ... 8485556575859606168 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)