صفحه 75 از 105 نخست ... 25657273747576777885 ... آخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

برای اندیشه
    (نمی‌گویم دارای دو جهت مختلف کاهشی/افزایشی یا نمی‌گویم دارای دو گونه موج جنبشی و کاهشی یا نمی‌گویم دو درجه آزادی محصور شده یا رها (محصور یعنی تحت تاثیر سیاست یا بازارگردان)... نه... کلا به همه‌ی اینها دارم اشاره می‌کنم.)
    کسی که فقط با یک راهبرد خشک وارد بازار می‌شود ممکن است راهبردش به گونه‌ای باشد که در یک بازار سود بکند ولی همان سود را در حالت دیگری از بازار از دست بدهد!
    این چرخه‌ها ممکن است هر چند سال یک بار اتفاق بیافتد! و با همان یک بار اتفاق افتادن باعث شود یک سری از گردونه‌ی رقابت خارج شوند. یک عده که از قضا بسیار هم در کار خودشان ماهر شده‌اند!!! و خاک بازار را هم خورده‌اند! البته نه زیاد!
    مثلا در همین بازار خودمان... در سال ۱۳۹۲ اتفاقی افتاد که تا مدت‌ها پیش از آن سابقه نداشت و تا کنون هم تکرار نشده! اگر دوباره آن موج ایجاد شود (که بعید هم نمی‌دانم) امکان دارد یک عده دوباره از چرخه‌ی حیات بازرگانی و از دور رقابت‌ها حذف شوند! کما اینکه در سال ۹۲ یک عده حذف شدند! چون ذهنشان عادت کرده بوده به روند چند ساله و خبر نداشتند از اینکه کلا روش بازار قرار است عوض شود!
    کسی که اهل خرید در کف بوده باشد ممکن است در همچنین جاهایی که یک رشد دست جمعی بازار رخ می‌دهد آچ‌مز شود و از بازی بیرون برود!

در بازار مسکن همیشه سود بود... اگر خاطرتان باشد... در دوره‌ی رفسنجانی و خاتمی و احمدی‌نژاد سود خوبی تو بسازبفروشی بود... ولی (طبق گزارش‌های آقای ادیب) در دوره‌ی جدید بسیاری زیان‌های وحشتناک کردند در این بازاری که همیشه پر سود بود... (من جمله بانکی‌ها و مشتریانشان)
    رکب خوردند!
    روند هر ساله دستشان آمده بود ولی خبر نداشتند که یک روند بلند مدت‌تر دارد سر می‌رسد...
    بازی دارد عوض می‌شود و مکانیزمش دارد تغییر می‌کند...

مثال دیگری که می‌توانم عرض کنم (این را هم از جناب ادیب عزیز یاد گرفتیم) چرخه‌های بحران اقتصادی‌ای است که ابرقدرت‌ها ایجاد می‌کنند... و این بار ترامپ مسئولش شده... این هم هر ده سال یک بار اتفاق می‌افتد و یک سری از بازیگران که خوشحال به روند رو به رشد آن ده سال عادت کرده‌اند را نابود می‌کند! حتی بازیگرانی به بزرگی یک کشور! کشورهایی مانند یونان و اسپانیا و ایتالیا...

یا مغازه‌داری در ایران... در ایران سال‌ها مغازه‌داری یک شغل کم‌خطر و پر درآمد بود... به گونه‌ای که چندین برابر کارمندان پول داشت... شما کوفت‌فروشی هم می‌زدی از زمین برایت پول فواره می‌کرد! حتی اگر پول مغازه هم نداشتی و اجاره می‌کردی یا از این بدتر! حتی اگر پول جنس نداشتی و با یک ضامنی، چکی، وامی، اعتباری، چیزی جنس بهت عاریه می‌دادند می‌توانستی خیلی راحت از سود فروش همان اجناس کاسبی بسیار عالی‌ای داشته باشی که هم اجاره مغازه را بدهی و هم پول جنس را و هم اینکه این قدر سود کنی که پس از چند وقت همان مغازه که گران هم بود را بخری!!! وضع این‌گونه بود! ولی اکنون چطور؟ بازی عوض شد!

یا دوره‌های خشکسالی و پرآبی که معروف‌ترینش در مصر باستان (زمان حضرت یوسف(ع)) اتفاق افتاد و یک عده که با روند چندین ساله پیشین اخت شده بودند و سود می‌بردند را به زیر کشید...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

می‌خواستم دوباره سبجنو بخرم...
    دیدم نمودارش از این مزخرف‌هاست... یادم افتاد پیش‌تر هم در این نماد (در همین قیمت) خرید و فروش داشتیم و چه قدر به خاطر همین مزخرف بودن نمودار اذیت شدیم و مدت زیادی پایش نشستیم و خبری نشد... در دوره‌ی آزمایشی همین سامانه‌مان...
    منصرف شدم... حتی اگر بخواهد مانند ثاصفا و خفنر رشد کند عطایش را به لقایش بخشیدیم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آپ صف فروش شد.
    و من خریدم.

و همچنان دارم می‌خرم.

یا علی
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/07/25 در ساعت 09:48
    «محمد حسین» هستم.

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خساپا هم صف فروش است و بد هم نیست... من هم خرید کرده‌ام... ولی فقط یک کوچولو... برای اینکه پیش چشمم و در فهرست دارایی‌ام باشد و ببینمش. فردا یک مقاومت دارد. ببینیم با آن چه می‌کند. همین‌جور رفتار حقوقی را هم در قبال صف فروش می‌توانیم ببینیم.
    «محمد حسین» هستم.

8. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : نبض بازار...

خکاوه هم بالاخره خرید شد. (افزوده شد. چون پیشتر هم خرید داشتم. دو برابرش کردم.) از ساعت ۹:۳۰ که بیدار شدم تا اکنون در صف بودم.
    تو این دو روز چه خساپا برود بالا چه برود پایین چه خنثی بماند برای خکاوه (به نگر من) خوب است.

هنوز فروش‌هایم گند است!
    فسلیر و سکرد را اشتباهی دادم رفت... با عجله هم تصمیم گرفتم. (البته کم داشتم از فسلیر و در سکرد هم یک نوسانه ۷ درصدی یک روزه گرفتم... در فسلیر هم همین‌جور... ولی... فسلیر دو تا ۱۰ درصد دیگر هم داد... سکرد هم دو روز است صف خرید است و مقاومت شکاند...)
    «محمد حسین» هستم.

10. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

رمپنا و تاپیکو هم افت بسیار خوبی کرده‌اند! امروز اگر افتشان را ادامه دهند احتمالا بیایند در تور ما.
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : نبض بازار...

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    خکاوه هم بالاخره خرید شد. (افزوده شد. چون پیشتر هم خرید داشتم. دو برابرش کردم.) از ساعت ۹:۳۰ که بیدار شدم تا اکنون در صف بودم.
    تو این دو روز چه خساپا برود بالا چه برود پایین چه خنثی بماند برای خکاوه (به نگر من) خوب است.

هنوز فروش‌هایم گند است!
    فسلیر و سکرد را اشتباهی دادم رفت... با عجله هم تصمیم گرفتم. (البته کم داشتم از فسلیر و در سکرد هم یک نوسانه ۷ درصدی یک روزه گرفتم... در فسلیر هم همین‌جور... ولی... فسلیر دو تا ۱۰ درصد دیگر هم داد... سکرد هم دو روز است صف خرید است و مقاومت شکاند...)
    برخی تصمیم‌ها هست که آدم اصلا زمانی که آنها را می‌گیرد لبخند به لب دارد و از کارش خوشحال است...
    امروز من آپ که داشتم می‌خریدم همین‌گونه بودم... حالا کاری نداریم که فردا آپ ۵ درصد منفی می‌خورد یا مثبت... کلا منظور این است که برخی تصمیمها را که آدم می‌گیرد همان لحظه مشخص است که تصمیم را درست گرفته...
    ولی برخی مواقع هست آدم خودش هم می‌داند دارد اشتباه می‌کند! ولی می‌کند! مانند همان فروش‌های بالا که با عجله انجام داده شد و نقش احساسات درش مشهود بود... حتی همان زمان که داشتم عمل را انجام می‌دادم.
    «محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

شرنگی از مثبت کامل دارد منفی کامل می‌شود. این را هم یک نگاه بکنیم.
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی poma آواتار ها
    تشکر شده 63 بار در 18 ارسال

با سلام
    نظرتان در مورد واتی چیست؟ قیمتش به کف نرسیده است؟ ویا کلا مورد تایید نیست؟ ممنون

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید poma از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط poma نمایش پست ها
    با سلام
    نظرتان در مورد واتی چیست؟ قیمتش به کف نرسیده است؟ ویا کلا مورد تایید نیست؟ ممنون
    سلام.
    واتی تصمیم نگرفته. ما هم تصمیم نگیریم بهتر است.
    خرید دارد و خریدنی است... خیلی خوب افت کرده... ولی باید صبر کرد دید با این کف دوقولویی که ساخته چه می‌کند.
    اگر شکست (پایانی زیر ۱۵۸۰ ریال) می‌توان راحت ۱۰ درصد پایین‌تر خرید.
    اگر برگشت و بالا رفت و این بار سقف کوتاه مدتش را شکست، یعین پایانی‌اش رفت بالای ۱۶۸۰-۱۶۹۰ و حرکت پرقدرت (شیب تند و حجم خوب) داشت، حتی اگر این حرکت یک روزه بود، برای خرید خوب است.
    اگر هم مانند کپشیر خواست خنثی باشد و همین‌جا بازی در آورد... بهترین کار این است که آدم فقط از دور رصدش کند. در کنار نمادهای بسیار زیاد دیگر که هر روز رصد می‌کند...

شیب زیاد یعنی پایانی بیاید بالای ۳/۵ درصد مثبت. حجم بالا هم یعنی بالای ۱/۵ میلیون حجم.

حالت بهتر این است که کفش را بشکند و یک افت زیاد بکند سپس آدم آنجا یک خرید مطمئن بکند.

ویرایش: اکنون نگاه کردم دیدم کپشیر پس از آن بی ارادگی و بی‌تصمیمی یک افت کرده و انگار باز هم افت می‌خواهد بکند... ببینید چه خوب شد ما این را رها کردیم... این جور مواقع می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟ معمولا این حالات که به وجود می‌آید (در کپشیر و واتی و چندین نمونه‌ی دیگر... اگر اشتباه نکنم مانند غگل و ددام...) در این جور حالات فروشنده ته می‌کشد و نماد خشک خشک می‌شود و شرایط بازگشت عالی فراهم می‌شود... ولی از آن سو خریدار نمی‌آید که از این موقعیت استفاده کند... برای همین نماد و نمودارش می‌مانند در سردرگمی.
    «محمد حسین» هستم.

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)