صفحه 50 از 105 نخست ... 404748495051525360100 ... آخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

نقل قول نوشته اصلی توسط davoo نمایش پست ها
    سلام مثل اینکه فنوال و غدیس منتظر بودن ما اسمشونو بیاریم که بپرن حالا نظر شما رو دررابطه با شفارس حریل میخوام باتشکرررررررر
    سلام.
    حریل:
    از قیمت عرضه اولیه برگشته. (البته یک کم پایین‌تر)
    در کوتاه مدت حجمش افزایش پیدا کرده ولی در میان مدت حجمش معمولی است و تغییری ندارد.
    آرایش موج سه را می‌خواهد پیدا کند به شرط اینکه بتواند قله‌ی موج یکم را بشکند.
    روند کاهشی کوتاه مدت را شکسته ولی خط بلند مدت را مانده حالا حالاها که بشکند... (در ۱۳۵۰ ریال باید بشکند.)
    یکی دو شمع اخیر می‌گوید که بین خریدار و فروشنده درگیری به وجود آمده و بازار توانسته روند ایجاد کند و قدرت را از فروشنده بگیرد. اگر وضع کل بازار خوب نشده بود می‌گفتم این موضوع فوق‌العاده است و نوید روزهای خوبی را می‌دهد... ولی اکنون که کل بازار عالی شده و همه جا مثبت پنج می‌بینیم... معلوم نیست این بازگشت کار عمومیت بازار است یا اینکه کار همین نماد... معلوم نیست تاثیر از سمت چند بازیگر خاص است یا اینکه تاثیر از جانب کلیت بازار است روی این نماد.
    می‌شود گفت اگر ۱۲۴۵ ریال را بشکند و حجم هم داشته باشد، نمودارش روند گرفته.
    اما هرچقدر دارم به این می‌اندیشم که اگر من باشم می‌خرم یا نه... نمی‌توانم به جمع‌بندی خاصی برسم. در میان مدت وضعش خوب است و ان‌شاءالله تا ۱۵۰۰ می‌رود... ولی اینکه با سرعت می‌رود یا با جان گرفتن و یا اینکه احیانا حتی افت می‌کند و بعد برمی‌گردد... مشخص نیست.
    شاید اگر وضع بنیادی‌اش را می‌دانستم و دوست داشتم بخرمش می‌آمدم همین‌جا می‌خریدم و با توجه به جو بازار نگهداری می‌کردم... هروقت دیدم بازار جان ندارد و نمی‌تواند قیمت را دیگر بالا ببرد می‌فروختم.
    https://vgy.me/kaHzrL.jpg

ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/14 در ساعت 01:35
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(6)
    تشکر شده 659 بار در 206 ارسال

پیشاپسش عید سعید فطر را به عزیزان تبریک عرض مینمایم

4. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید davoo از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط davoo نمایش پست ها
    سلام مثل اینکه فنوال و غدیس منتظر بودن ما اسمشونو بیاریم که بپرن حالا نظر شما رو دررابطه با شفارس حریل میخوام باتشکرررررررر
    ابتدا این را در مورد شفارس بگویم که شیمیایی‌ها امروز خوب بودند. خیلی خیلی خوب بودند. در نوشته‌های بعدی از اینها خواهم گفت. ولی اگر بخواهند شیمیایی‌ها بالا بروند احتمالا همه با هم بالا می‌روند... و شفارس از بابت رشد گروه، تاثیر مثبت خواهد گرفت.
    این یک نکته. و اما نکته های بعد:
    روند کوتاه مدت به خوبی شکسته و روند کاهشی بلند مدت در ۱۸۰۰ ریال خواهد شکست.
    حجم خوب بود ولی باید همین روند افزایش حجم هم ادامه پیدا کند.
    یک موج abc خوب هم در شکل می‌توان دید و با این فرض می توان امیدوار به یک رشد عالی (موج سومی) بود. البته در بلند مدت.
    چند روز اخیر کاملا به یک موج یکم افزایشی می‌خورند فقط معلوم نیست چرا این شمع آخر این‌گونه شده؟ (آدم باید در جریان روز آخر بوده باشد. باید در طی روز نگاه می‌کردیم ببینیم سفارش‌ها چگونه است. حقیقی حقوقی چگونه است. اخبار پیرامون نماد چگونه است و ... خوب بگذارید اکنون خودم یک نگاه بکنم.)
    در آمار سهامداران درصدی مشاهده می‌شود که یک سهامدار حقیقی ِ ۱.۵ درصدی گویا قصد خروج دارد و از 9.5 میلیون دارایی‌اش را رسانده به 8.2 میلیون سهم. و البته از آن سو هم سهامدار درصدی دیگر سهامش را برعکس از 8.4 میلیون سهم رسانده به 9.2 میلیون سهم. پس در مجموع ۵۰۰ هزار سهم از درصدی‌ها آمده تو بازار (دست سهامداران خرد).
    سفارش‌های خرید و فروش را هم در زمان بازار که نگاه می‌کنیم می‌بینیم طرف خریدار وجود دارد و تمایل به بالا بردن قیمت دارد ولی همین وجود ِ فروشنده‌ی قوی باعث می‌شود که تمام نقشه‌هایش نقش بر آب شود و نتواند قیمت را ببرد بالا. به عنوان مثال می‌بینیم که در ۱۶۵۰ ریال طرف خریدار یک سفارش بزرگ ۴۵۰ هزارتایی گذاشته برای حمایت از قیمت. از آن طرف هم چندتا ۵۰ هزارتایی گذاشته زیرش... و انصافا در طرف فروشنده هم کسی از این کارها نکرده. ولی فروشنده همین جور می‌آید و می‌فروشد... انگار گیر کرده و هرجور شده باید در برود.
    پس احتمالا زمانی که بازار بخواهد بیاید روی این نماد فروشنده‌ وجود خواهد داشت و البته اگر این ۹ میلیون سهامش را بتواند بفروشد دیگر فروشنده‌ای وجود نخواهد داشت.
    حالا دو حالت پیش می‌آید: یا این خریدار قوی امروز به همراه بازار خوب که روی شیمیایی‌ها هم نشان داده که خوب است می‌آید روی نماد و این ۱۵ میلیارد ریال دارایی فروشنده‌ی درصدی را ازش می‌خرد و قیمت را بالا می‌برد. یا اینکه همین‌جور فروشنده قوی اجازه نمی‌دهد قیمت رشد کند و همه بالا می‌روند و این می‌ماند آن پایین. (یا اینکه کلا فروشنده‌ی قوی منصرف می‌شود.)
    در کل بعید می‌دانم که فروشنده‌ی قوی بتواند/بخواهد قیمت را خیلی پایین بکشاند. (مثلا زیر ۱۴۵۰ ریال) و احتمالا اگر بازار بخواهد قیمت را بالا ببرد یک مقدار همکاری هم بکند.
    و همان گونه که عرض کردم وجود بازیگر در سمت خریدارها هم کاملا مشهود است. یعنی کسی هست که دوست دارد و می‌خواهد پول خرج کند و قیمت را بالا ببرد.

در کل نتیجه اینکه اگر هم در کوتاه مدت فروشنده مانع رشد قیمتی سهام شود در میان مدت وضع خوب است و می‌توان خرید کرد.

https://vgy.me/8OT7hg.jpg
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

بنده هم به نوبه خودم عید سعید فطر را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم. (پیشاپیش)

«محمد حسین» هستم.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جو بازار
    ـــــــــــــ
    خریداران قوی
    ـــــــــــــــــــــــ
    ورود پول بسیار بسیار قوی و عجیب به بازار
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــ
    ـــــــ
    اما نکته ای که می‌خواستم خدمتتان در باره‌اش صحبت کنم...
    ابتدا خریداران قوی روز کاری گذشته را با هم نگاه کنیم:
    https://vgy.me/Wtwcug.jpg

کگل و کروی و کنور و ومعادن هم آن زیر هستند و در تصویر جا نشدند.

می‌بینیم که در تمامی نمادهای بازار قدرت فوق‌العاده عالی‌ای وارد شده. این جور موارد اگر نگویم نظیر ندارند باید بگویم سالی یک بار از این جور موارد اتفاق می‌افتد.
    ارقامی که وارد شده کم رقمی نیستند... چندین میلیارد چندین میلیارد وارد نمادها شده است!

پس احتمالا یک رشد دست جمعی را در بورس شاهد خواهیم بود.

این وسط یک عده دیر می‌فهمند و دیر اقدام می‌کنند و یک عده با انتخاب‌های اشتباه نمی‌توانند از این فرصت عالی استفاده کنند و یک عده دقیقا در بدترین نقطه که رشدها تمام شده وارد می‌شوند و به جای اینکه نوسان بگیرند نوسان می‌دهند و ...

حواسمان باشد از این دسته نباشیم.

اما نکته‌ی دیگر... بگذارید به خاطر اهمیت موضوع در نوشته‌ی بعدی خدمتتان عرض کنم.
    «محمد حسین» هستم.

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ادامه‌ی بررسی رشد عجیب دیروز بازار
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ

اما دیروز که من این را دیدم یک مقدار وقت گذاشتم و رفتم اکثر این نمادها را یک نگاه انداختم...
    با کمال تعجب دیدم که بسیاری از این نمادها رشدهای بسیار زیادی در گذشته کرده‌اند و با روحیه‌ی من برای خرید جور در نمی‌آیند...
    از آن سمت بیشتر نگاه کردم دیدم اصلا خیلی از اینها موج پنجی هستند و هر آن احتمال دارد که بریزند! البته همان‌گونه که بارها در باره‌ی موج پنجم توضیح داده‌ایم می‌دانید که صرف وجود موج پنجم (برای ما) به معنای ریزش آنی سهام نیست. موج پنجم برای ما به این معنا است که رشدهای اصلی تمام شده و یا حتی بازیگران اصلی هم از نماد خارج شده اند و تنها بازار دارد اشتباهی رشد اضافه می‌کند که این رشد امکان دارد تنها ۵ درصد باشد و بلافاصله بریزد... و یا امکان دارد که اصلا بالای صد در صد هم باشد... امکان دارد موج پنجی ببینیم که از موج یکم و سوم هم بزرگتر باشد... ولی ما هیچ‌گاه دوست نداریم در موج پنجم خرید کنیم. چون نسبت پاداش به زیانش یا بهتر است بگویم نسبت احتمال رشد به احتمال افتش بسیار بد و ضعیف است. از قمار هم بدتر است. ۵۰-۵۰ هم نیست! بلکه احتمال افت بیشتر است! بازی‌ای وجود دارد که اسمش «احمق نهایی» است. (مانند آن بازی که هر کسی توپ دستش بماند سوخته... یا مانند صندلی بازی که اگر آهنگ تمام شود و تو آن وسط مانده باشی باخته‌ای!)
    آری... بیشتر این نمادها رشدهای بسیار زیادی در گذشته داشته اند و احتمال ریزش و افتشان بسیار بالا است و احتمال اینکه آدم در اینها زیان کند هست.
    البته نمادهایی مانند فولاد هستند که انصافا کسی در آن‌ها گیر نمی‌کند... بالاخره صف فروشش جمع می‌شود و هر آن اراده کنی می‌توانی با ۵ درصد زیان بفروشی برود... ولی در کل همین هم بد و خطرناک است.

باقی بررسی بماند برای بعد.
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

اما دیروز که من این را دیدم یک مقدار وقت گذاشتم و رفتم اکثر این نمادها را یک نگاه انداختم...
    با کمال تعجب دیدم که بسیاری از این نمادها رشدهای بسیار زیادی در گذشته کرده‌اند و با روحیه‌ی من برای خرید جور در نمی‌آیند...
    از آن سمت بیشتر نگاه کردم دیدم اصلا خیلی از اینها موج پنجی هستند و هر آن احتمال دارد که بریزند! البته همان‌گونه که بارها در باره‌ی موج پنجم توضیح داده‌ایم می‌دانید که صرف وجود موج پنجم (برای ما) به معنای ریزش آنی سهام نیست. موج پنجم برای ما به این معنا است که رشدهای اصلی تمام شده و یا حتی بازیگران اصلی هم از نماد خارج شده اند و تنها بازار دارد اشتباهی رشد اضافه می‌کند که این رشد امکان دارد تنها ۵ درصد باشد و بلافاصله بریزد... و یا امکان دارد که اصلا بالای صد در صد هم باشد... امکان دارد موج پنجی ببینیم که از موج یکم و سوم هم بزرگتر باشد... ولی ما هیچ‌گاه دوست نداریم در موج پنجم خرید کنیم. چون نسبت پاداش به زیانش یا بهتر است بگویم نسبت احتمال رشد به احتمال افتش بسیار بد و ضعیف است. از قمار هم بدتر است. ۵۰-۵۰ هم نیست! بلکه احتمال افت بیشتر است! بازی‌ای وجود دارد که اسمش «احمق نهایی» است. (مانند آن بازی که هر کسی توپ دستش بماند سوخته... یا مانند صندلی بازی که اگر آهنگ تمام شود و تو آن وسط مانده باشی باخته‌ای!)
    آری... بیشتر این نمادها رشدهای بسیار زیادی در گذشته داشته اند و احتمال ریزش و افتشان بسیار بالا است و احتمال اینکه آدم در اینها زیان کند هست.
    البته نمادهایی مانند فولاد هستند که انصافا کسی در آن‌ها گیر نمی‌کند... بالاخره صف فروشش جمع می‌شود و هر آن اراده کنی می‌توانی با ۵ درصد زیان بفروشی برود... ولی در کل همین هم بد و خطرناک است.

با سلام
    به نظر میرسه عمده رشد شاخص در روز چهارشنبه به واسطه مهندسی شاخص سازی بازاربوده است ونمی توان به پایداری ان امیدوار بود، اگر چه بازار سرمایه مستحقق رشد بالایی است و به نسبت بقیه بازار ها و همچنین رشد نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی پتانسیل رشد بالایی پیدا کرده ولی متاسفانه شرایط اقتصادی به نحوی پیش میرود که پول هوشمند ریسک حضور در این بازار را بالا براورد میکند
    به شخصه معتقدم هر زمانی نماد فارس مثبت میشود یعنی بازیگردان بازار دارد شاخص سازی میکند که چهارشنبه این نماد شاخص ساز صف خرید بود و به تنهایی شاخص را 231 واحد بالا برد// هر موقع نماد فارس را مثبت میکنند من با دقت بیشتری به بازار نگاه میکنم و یه حسی بهم میگه کلاهم را محکم بگیرم چون این نمادیکی ازابزار های مهم منهدسی شاخص سازی است / این نماد اگرچه به صف خرید رسید ولی قیمت پایانی 3.5%مثبت بود واگرنه در مثبت کامل به تنهایی شاخص را بیش از400واحد مثبت میکند
    در هر صورت این بازار نیاز به اظمینان سازی دارد که متاسفانه متولیان این بخش در این خصوص بسیار نا توان بوده اند و این امر باعث شده نقدینگی جامعه به این بخش وارد نشود و بازار های موازی را دچار بحران کند .
    یک نظر دیگری هم دارم که ممکنه خیلی از دوستان ان را نپذیرند و ان اینکه برای یک فعال بازار سرمایه رشد شاخص و نزدیک شدن قیمت ها به ارزش های ذاتی اهمیت چندانی ندارد و با نگرش تکنو فاندامنتالی در هر شرایطی میتوان از بازار استفاده کرد و شاید بازار های خیلی منفی برای این افراد بهترین بازار باشد چون در این مواقع RSI بازار شدیدا افت میکند و اوج فروش های هیجانی است .
    ویرایش توسط Ali : 2018/06/15 در ساعت 01:06

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها

.
    .
    .

خوب... داشتیم می‌گفتیم...
    ابتدا اینکه بیایید با هم سناریوها را بررسی کنیم. دو سه حالت دارد:
    یا اینکه از فردا انگار نه انگار. دوباره همان آش و همان کاسه. نه خانی آمده و نه خانی رفته.
    یا اینکه یک رشد چندین روزه را شاهد هستیم.
    یا اینکه یک رشد بلند مدت درست و حسابی از آنهایی که هر یک سال یا چند سال می‌آیند (ان فی ایام دهرکم نفحات!) خواهیم داشت.

اولی احتمالش کم است. معمولا یک گروه که این گونه می‌شود دست کم دست کم ۱۵ درصد (سه چهار روز) درست و حسابی آن گروه بالا می‌رود بعد بادش می‌خوابد. در سطح تمام بازار هم بعید است چنین چیزهایی... فقط یک حالت را می‌توانم متصور شوم و آن هم اینکه یک خبر خاصی در بازار آمده باشد و همه مشتاقانه خریده باشند و بعد خبر تکذیب شود. یا اینکه یک فعالیت همگانی یا بهتر است بگویم یک سفته‌بازی از سمت بسیاری از کله‌گنده‌ها و کارگزاری‌ها باشد و بعد ببینند دولت دارد حالشان را می‌گیرد و عرضه بسیار بسیار زیاد بوده و پا پس بکشند. که اینها همان‌گونه که گفتم احتمالش خیلی کم است و بسیار بعید است.
    و البته بنده این چند روزه یا بهتر است بگویم چندین روز است که اخبار را دنبال نمی‌کنم و نمی‌دانم چه شده که این‌جور شده. شاید خبری آمده باشد... (یک نگاه بکنم ببینم خبری بوده یا نه؟)
    اما گزینه‌ی دوم یعنی رشد چندین روزه چگونه است و چقدر محتمل؟ یعنی اینکه پنج شش روز بیایند با این پول‌هایشان در بورس یک دوری بزنند و برگردند. نخست اینکه این گزینه هم احتمالش کم است (در برابر یک رشد بزرگ دست کم یکی دو ماهه). دیگر اینکه این هم در همان حالاتی ممکن است که گزینه‌ی پیشین ممکن بود. یعنی اینکه این خریداران قوی به فروشنده‌های فوق‌العاده قوی برخورد کنند و زورشان نرسد و یکی دو روز منفی هم ببینیم و بترسند و فرار کنند. یا اینکه خبری که در گذشته آمده بود و باعث شده بود اینها بیایند در بازار دوباره تکذیب شود.
    چرا... در بسیاری از نمادها فروشنده‌های قوی وجود دارند... در سیمانی‌ها سفارس و دیگران در به در منتظر هستند که خریدار بیاید تا در قیمت‌های کمی بالاتر عرضه‌های زیادی داشته باشند و بدهی‌هایشان را بدهند در گروه‌های دیگر هم همین‌جور... اصلا دولت خودش یکی از بدترین و بزرگترین فروشنده‌هاست که منتظر است بازار جان بگیرد... یا بدتر از آن! بدتر از آن بانک‌ها هستند که دولت مجبورشان کرده دست از بنگاه‌داری بردارند و نمونه‌اش را می‌توانید در جهرم و فسا و داراب ببینید که یک شبه چگونه زدند قیمت سهام را نیم کردند!
    ولی ما از این بابت نگرانی خاصی نداریم. چرا که بیشتر فروشنده‌ها در مثبت فروشنده هستند و از آنهایی نیستند که بزنند پدر سهام را در آورند و اجازه ندهند حتی تو سهامت را بتوانی در صف فروش بفروشی... نه این گونه‌ای نیستند.
    پس ما با بررسی‌های خودمان بیشترین احتمال را به گزینه‌ی سوم می‌دهیم. یعنی یک رشد بسیار عالی و بلند مدت. (مگر اینکه اخبار را نگاه کنیم ببینیم جریان چه بوده و بعد بفهمیم آن جریان از بین رفته)
    گزینه‌ی سوم چگونه است؟ گزینه‌ی سوم یا مربوط به توافق هسته‌ای است و جنسش اخبار سیاسی است. (که البته اکنون دارم می‌اندیشم می‌بینم خبر دیگری هم نمی‌تواند بازار را با این قدرت تکان دهد. فقط این‌گونه ممکن است بازار با این شدت جان بگیرد که یا اروپا یا آمریکا چراغ سبز نشان داده باشند. و صاحبان سرمایه سرمایه‌هایشان را به این امید آورده باشند در بورس) یا اگر از این جنس نباشد از جنس تورم است! همان‌گونه که می‌دانید همه چیز رفته بالا. دلار و طلا و مسکن و خودرو و لبنیات! و ... و همان‌گونه که می‌دانید بازار بورس با یک فاز تاخیر از دلار تبعیت می‌کند به این معنی که هر وقت به وسیله‌ی تورم ریال تضعیف شد، سهام هم مانند سایر کالاها با گران کردن خود اثر تضعیف ریال را در خود منعکس می‌کند. البته این موضوعی نیست که یک شبه باشد... یعنی این گونه نیست که تا دیروز بازار نیمه جان بود حالا امروز بیاید جانی بگیرد که بیا و ببین... نه... بازار یواش یواش رشد می‌کند... ولی این حرکت دسته جمعی‌ای که ما چهارشنبه در بازار دیدیم یک‌باره بود. یک‌باره زدند زیر همه چیز و همه جا را صف خرید کردند و حقیقی ها آن قدر پول وارد بازار کردند که بیا و ببین... اصلا گویا با هم هماهنگ کرده بودند... ارزش داد و ستدها در بورس 4000 و در فرابورس 2000 میلیارد ریال ثبت شد. در حالی که در روزهای گذشته از این خبرها نبود! من گمان می‌کنم روزهای گذشته نصف این میزان خرید و فروش داشتیم. (نمودار حجم شاخص کل را که نگاه می‌کنم که دست کم این را به من می‌گوید)
    این داستان ادامه دارد...
    «محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط navasan نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر میرسه عمده رشد شاخص در روز چهارشنبه به واسطه مهندسی شاخص سازی بازاربوده است ونمی توان به پایداری ان امیدوار بود، اگر چه بازار سرمایه مستحقق رشد بالایی است و به نسبت بقیه بازار ها و همچنین رشد نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی پتانسیل رشد بالایی پیدا کرده ولی متاسفانه شرایط اقتصادی به نحوی پیش میرود که پول هوشمند ریسک حضور در این بازار را بالا براورد میکند
    به شخصه معتقدم هر زمانی نماد فارس مثبت میشود یعنی بازیگردان بازار دارد شاخص سازی میکند که چهارشنبه این نماد شاخص ساز صف خرید بود و به تنهایی شاخص را 231 واحد بالا برد// هر موقع نماد فارس را مثبت میکنند من با دقت بیشتری به بازار نگاه میکنم و یه حسی بهم میگه کلاهم را محکم بگیرم چون این نمادیکی ازابزار های مهم منهدسی شاخص سازی است / این نماد اگرچه به صف خرید رسید ولی قیمت پایانی 3.5%مثبت بود واگرنه در مثبت کامل به تنهایی شاخص را بیش از400واحد مثبت میکند
    در هر صورت این بازار نیاز به اظمینان سازی دارد که متاسفانه متولیان این بخش در این خصوص بسیار نا توان بوده اند و این امر باعث شده نقدینگی جامعه به این بخش وارد نشود و بازار های موازی را دچار بحران کند .
    یک نظر دیگری هم دارم که ممکنه خیلی از دوستان ان را نپذیرند و ان اینکه برای یک فعال بازار سرمایه رشد شاخص و نزدیک شدن قیمت ها به ارزش های ذاتی اهمیت چندانی ندارد و با نگرش تکنو فاندامنتالی در هر شرایطی میتوان از بازار استفاده کرد و شاید بازار های خیلی منفی برای این افراد بهترین بازار باشد چون در این مواقع RSI بازار شدیدا افت میکند و اوج فروش های هیجانی است .
    سلام بر جناب navasan بسیار عزیز،
    بسیار متشکرم از اشتراک اطلاعاتتان.
    این حرفی که شما می‌زنید از یک زاویه‌ای بسیار درست است.
    به غیر از مطلبی که شما گفتید یکی دو دلیل دیگر هم هست:
    - علاوه بر فارس بسیاری از نمادهای دیگر هم هستند که به ندرت صف می‌شوند و اسیر جو بازار می‌شوند و همیشه آرام و متین حرکت می‌کنند... مانند پارسان و تاپیکو... ولی روز چهارشنبه خیلی عجیب بود برای من که می‌دیدم اینها (تاپیکو و پارسان) هم صف خرید شده‌اند! این دلیلی است برای من که باعث می‌شود درصد احتمال سناریویی که شما دادید برایم بیشتر شود.
    - از طرف دیگر وقتی فیلتر مربوطه را به سایت بورس می‌دهم می‌بینم نمادهای زیادی هستند که چهارشنبه در آنها حقوقی بیش از ده میلیارد ریال خرید داشته... پس این هم یک دلیل دیگر...

اما در مجموع کلا نگاه که می‌کنم گمان نکنم این گونه باشد. (یعنی بعید می‌دانم شاخص بازی باشد) چرا که:
    ۱- نمادهای چهارشنبه را که نگاه می‌کنیم می‌بینیم بیشتر نمادها با پول حقیقی رفتند بالا نه با پول حقوقی! رقم‌های عجیب و غریب در نمادهای مختلف از سمت حقیقی‌ها وارد شده. فیلتر سایت بورس را که اعمال می‌کنم می‌بینم بالای بیست سی نماد هستند که در آنها میانگین خرید هر حقیقی بالای ۱۰۰-۲۰۰ میلیون ریال است. و از قضا بیشترشان هم همین نمادهایی هستند که خاص هستند و در بالا آورده شدند.
    ۲- اگر فقط شاخص سازی بود بسیار غیر ملموس باید این کار را می‌کردند. در حالی که می‌بینیم چیزی فراتر از پرش در شاخص کل اتفاق افتاد. بسیار دیدیم که ۳۰۰ - ۴۰۰ واحد شاخص بازی می‌کردند ولی این بار هم رشدی ۲۷۰۰ واحدی در شاخص داشتیم. مگر به این قایل باشیم که شاپور محمدی دیگر رسما دیوانه و مجنون شده. (البته در حالت عادی‌اش هم زیاد آدم درست و روبه‌راهی نیست.)
    ۳- فقط شاخص رشد نداشت بلکه بازار رشد داشت. در گذشته بارها و بارها دیده‌ایم که اینها شاخص بازی‌شان را می‌کنند و بازار هم حتی به اندازه‌ی سر سوزنی به اینها توجه ندارد و خیلی از زمان‌هایی که رشدهای ۳۰۰-۴۰۰ یا حتی ۱۰۰۰ واحدی داشتیم بازار منفی بود یا یک کوچولو مثبت بود... حتی زمان‌هایی را یادم می‌آید که (همین چند ماه پیش) که گروه‌های مرتبط با کالاهای جهانی رشد می‌کردند و به سبب آنها شاخص هم رشد می‌کرد و باقی بازار ساکت بود.
    ۴- فروشنده‌ی حقوقی داشتیم. نه یک کوچولو بلکه یک عالم! به خصوص در همان نمادهای خاص که در بالا ذکر شد (در گروه پالایش و معدن (سنگ آهن) و فلز و پتروشیمی) فروش حقوقی بسیار بالایی را شاهد بودیم. یعنی فروش‌های حقوقی بسیار بیشتر از خریدهای حقوقی بود.
    ۵- این رشد عجیب و ورود نقدینگی بالا در یکی دو نماد یا یکی دو گروه نبود. تقریبا در تمام بازار بود. اگر می‌خواستند شاخص‌بازی‌شان را بکنند باید این را در یکی دو نماد یا در یکی دو گروه می‌کردند (آن هم نه این‌قدر تابلو) در حالی که می‌بینیم نمادهای بسیار زیادی از گروه‌های مختلف درگیر شدند. ورود پول به یکی دو نماد نبود (به خصوص پول حقیقی).

با این تفاسیر احتمال اینکه شاخص بازی باشد برای من کم است.

if( (ct).Buy_N_Volume * (pc) < 1e10 ) (cfield1) =""; // خرید زیاد حقوقی
    if( (ct).Sell_N_Volume * (pc) < 1e10 ) (cfield1) =""; // فروش زیاد حقوقی
    if( (pc)*(ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI< 10e7 || (ct).Buy_CountI<20) (cfield1) =""; // میانگین خرید زیاد حقیقی
    «محمد حسین» هستم.

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

پیروزی تیم فوتبال کشورمان را در مقابل مراکش در جام جهانی 2018 به همه‌ی عزیزان تبریک عرض می‌کنم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 7 مهمان ها)