صفحه 53 از 105 نخست ... 3435051525354555663103 ... آخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    یادآوری
    ـــــــــــــ

به دوستان یادآوری می‌کنم به خصوص عزیزانی که تازه‌کار هستند و گرگ باران دیده نیستند که این بازارها بازارهای خاص است. عمرشان زیاد نیست و سودی که می‌دهند زیاد است.
    عمر این بازارها بین دو سه روز تا دو سه ماه است و در آن بسیاری از نمادها می‌توانند راحت تا ۱۰۰ درصد سود بدهند!
    ولی پس از اینکه تمام شدند خیلی راحت می‌توانند تمام سودی که به شما داده‌اند را از شما بگیرند!
    و بدتر اینکه اگر دیر وارد شوید و دیر خارج شوید خیلی خیلی خیلی بیشتر از سودی که کرده‌اید را باید زیان بدهید‍!
    نمونه‌اش هم کم نبوده... (در سال ۱۳۹۴ که چند ماه بازار مثبت بود. یک سری که دیر متوجه شدند و دیر آمدند زیان‌های سنگینی دادند! جوری که پول‌هایشان نصف شد! یا حتی کمتر!)
    باز هم به دوستان یادآوری می‌کنم...
    اصلا این موضوع خیلی مهم است...
    بارها درباره‌اش در کارگاه صحبت کرده‌ایم و اگر باز هم بارها در باره‌اش صحبت کنیم کم است...
    ببینید... در بازار روزهایی وجود دارد که از نگر زمانی شاید یک دهم زمان‌های بازار هم نباشد ولی از نگر اندازه (ریالی) اندازه‌ی کل روزهای بازار است.
    ما این روزها را اگر خاطرتان باشد با حدیث ان فی ایام دهرکم نفحات تشبیه کردیم...

اگر شخصی کل سال از بازار جدا باشد و تنها همین روزها بیاید به بازار و توانایی کار در این روزها را داشته باشد می‌تواند خیلی بیشتر از کسانی که هر روز در بازار دارند حرفه‌ای! کار می‌کنند سود به دست بیاورد!

آغاز این روند را چهارشنبه به وضوح دیدیم (و البته سه‌شنبه‌ی آخر ماه رمضان هم یک چشمه‌هایی داشت ولی قوی نبود)

پس هرچقدر در مورد این روزها صحبت کنیم کم گفته‌ایم و یک سهام‌دار باید پیش از این کامل به این روزها فکر کرده باشد و بداند دقیقا قرار است در این روزها با چه راهبردی داد و ستد کند. باید دقیقا بداند چه به چه است و خودش چه‌کاره‌است.

همان‌گونه که گفتم عمر این بازارها کوتاه است و اندازه‌شان زیاد. (کلا در بازار ایران -احتمالا به خاطر یک طرفه بودن داد و ستدها- عرض زمان رشد کم و قدرت رشد زیاد است)
    گاهی چهار روزه (یک هفته‌ای) تمام می‌شوند و گاهی چهارماهه...
    مشخصه‌ی اصلی این بازارها ورود سنگین عجیب نقدینگی از ابتدا تا انتهای آنها است.
    جوری که آدم حیرت می‌کند. (دقیقا مانند همین روزها)
    و دیگر اینکه هر روز خریدارها هستند و باز هم حاضرند سهام را در قیمت‌های بالاتر خرید کنند!
    تا آنجا که اصلا همه می‌فهمند که این قیمت‌ها به این سهام نمی‌نشیند! و حباب را تقریبا هر کسی تشخیص می‌دهد ولی باز می‌خرند.

در این بازارها نمادهای بزرگ هم برخلاف همیشه تکان (تکان‌های اساسی) می‌خورند و قوی حرکت می‌کنند. در حالی که در روزهای عادی افت و خیز نمادهای بزرگ کم است.

در ابتدای این بازار سفته‌بازان رانت‌دار بزرگ وارد می‌شوند و هماهنگ خرید می‌کنند. و در میانه‌ی بازار همه را با خود همراه می‌کنند و به بازار می‌قبولانند که رشد درست و منطقی است و ادامه دار. و در انتهای این گونه بازارها هم متاسفانه غافلان وارد می‌شوند! آن‌هایی که از اصل روند جامانده‌اند حالا بعد از ۲۰ تا ۲۰۰ درصد رشد تازه وارد می‌شوند و زمانی خرید می‌کنند که دیگر بازار دارد موج پنجمش را می‌زند... و آن فاجعه‌ای که همه‌مان می‌دانیم به وقوع می‌پیوندد.

در تمام طول این بازارها (این گونه از بازارها) حقوقی‌ها یعنی حقوقی‌های اصلی و درصدی (احتمالا به منظور کنترل قیمت و بازارسازی/بازارگردانی) فروشنده هستند. ولی زور حقیقی‌ها و حقوقی‌های جدید این قدر زیاد است که آسان این مقاومت‌ها را در هم می‌شکند و باز هم قیمت را بالا می‌برد.
    گاهی حتی سهام دست به دست هم می‌شود. به این معنی که نوسان‌گیران و سهامداران فعلی (که پایین تر ورود کرده بودند) خارج می‌شوند و نوسان‌گیران/سهامداران جدید سهامشان را می‌خرند و وارد می‌شوند و باز رشد ادامه دارد...
    تا آنجا که در اواخر راه دیگر عرضه ها بسیار بسیار زیاد می‌شود و حجم‌هایی عجیب در نمادها مشاهده و اینجا دیگر پایان راه است. (همان جایی که غافلان یعنی بقال سر کوچه و زن خانه‌دار دارند تازه شروع می‌کنند به خرید سهام)

ما حالا جزء کدام دسته‌ایم؟
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    باز هم به دوستان یادآوری می‌کنم...
    اصلا این موضوع خیلی مهم است...
    بارها درباره‌اش در کارگاه صحبت کرده‌ایم و اگر باز هم بارها در باره‌اش صحبت کنیم کم است...
    ببینید... در بازار روزهایی وجود دارد که از نگر زمانی شاید یک دهم زمان‌های بازار هم نباشد ولی از نگر اندازه (ریالی) اندازه‌ی کل روزهای بازار است.
    ما این روزها را اگر خاطرتان باشد با حدیث ان فی ایام دهرکم نفحات تشبیه کردیم...

اگر شخصی کل سال از بازار جدا باشد و تنها همین روزها بیاید به بازار و توانایی کار در این روزها را داشته باشد می‌تواند خیلی بیشتر از کسانی که هر روز در بازار دارند حرفه‌ای! کار می‌کنند سود به دست بیاورد!

آغاز این روند را چهارشنبه به وضوح دیدیم (و البته سه‌شنبه‌ی آخر ماه رمضان هم یک چشمه‌هایی داشت ولی قوی نبود)

پس هرچقدر در مورد این روزها صحبت کنیم کم گفته‌ایم و یک سهام‌دار باید پیش از این کامل به این روزها فکر کرده باشد و بداند دقیقا قرار است در این روزها با چه راهبردی داد و ستد کند. باید دقیقا بداند چه به چه است و خودش چه‌کاره‌است.

همان‌گونه که گفتم عمر این بازارها کوتاه است و اندازه‌شان زیاد. (کلا در بازار ایران -احتمالا به خاطر یک طرفه بودن داد و ستدها- عرض زمان رشد کم و قدرت رشد زیاد است)
    گاهی چهار روزه (یک هفته‌ای) تمام می‌شوند و گاهی چهارماهه...
    مشخصه‌ی اصلی این بازارها ورود سنگین عجیب نقدینگی از ابتدا تا انتهای آنها است.
    جوری که آدم حیرت می‌کند. (دقیقا مانند همین روزها)
    و دیگر اینکه هر روز خریدارها هستند و باز هم حاضرند سهام را در قیمت‌های بالاتر خرید کنند!
    تا آنجا که اصلا همه می‌فهمند که این قیمت‌ها به این سهام نمی‌نشیند! و حباب را تقریبا هر کسی تشخیص می‌دهد ولی باز می‌خرند.

در این بازارها نمادهای بزرگ هم برخلاف همیشه تکان (تکان‌های اساسی) می‌خورند و قوی حرکت می‌کنند. در حالی که در روزهای عادی افت و خیز نمادهای بزرگ کم است.

در ابتدای این بازار سفته‌بازان رانت‌دار بزرگ وارد می‌شوند و هماهنگ خرید می‌کنند. و در میانه‌ی بازار همه را با خود همراه می‌کنند و به بازار می‌قبولانند که رشد درست و منطقی است و ادامه دار. و در انتهای این گونه بازارها هم متاسفانه غافلان وارد می‌شوند! آن‌هایی که از اصل روند جامانده‌اند حالا بعد از ۲۰ تا ۲۰۰ درصد رشد تازه وارد می‌شوند و زمانی خرید می‌کنند که دیگر بازار دارد موج پنجمش را می‌زند... و آن فاجعه‌ای که همه‌مان می‌دانیم به وقوع می‌پیوندد.

در تمام طول این بازارها (این گونه از بازارها) حقوقی‌ها یعنی حقوقی‌های اصلی و درصدی (احتمالا به منظور کنترل قیمت و بازارسازی/بازارگردانی) فروشنده هستند. ولی زور حقیقی‌ها و حقوقی‌های جدید این قدر زیاد است که آسان این مقاومت‌ها را در هم می‌شکند و باز هم قیمت را بالا می‌برد.
    گاهی حتی سهام دست به دست هم می‌شود. به این معنی که نوسان‌گیران و سهامداران فعلی (که پایین تر ورود کرده بودند) خارج می‌شوند و نوسان‌گیران/سهامداران جدید سهامشان را می‌خرند و وارد می‌شوند و باز رشد ادامه دارد...
    تا آنجا که در اواخر راه دیگر عرضه ها بسیار بسیار زیاد می‌شود و حجم‌هایی عجیب در نمادها مشاهده و اینجا دیگر پایان راه است. (همان جایی که غافلان یعنی بقال سر کوچه و زن خانه‌دار دارند تازه شروع می‌کنند به خرید سهام)

ما حالا جزء کدام دسته‌ایم؟
    اکنون ما کجای این بازاریم؟ آیا این بازار امروز تمام می‌شود؟ آیا ادامه دارد؟
    نمی‌دانم!
    نمی‌دانم. معلوم نیست. چون اصلا معلوم نبود این نقدینگی از کجا و چگونه آمد!
    ولی این را می‌دانم که اگر شما هم مانند من روزبازرگان (Day_Trader) هستید به راحتی با بررسی هرروزه‌ی بازار می‌توانید خودتان را حفظ کنید.
    همان گونه که گفتم تا زمانی که ۱- حجم بالاست و ۲- خریدار در مثبت حاضر است خوب بخرد و ۳- قدرت خریداران بالاست یعنی ما روند داریم. نیازی نیست سهاممان را بفروشیم.
    حالا اگر فردا این شرایط از بین رفت همان فردا می‌نشینیم در این باره می‌اندیشیم. ولی تا زمانی که این شرایط هست جای نگرانی نیست و می‌توان در بازار با تمام دارایی سهامدار بود. (به قول دوستان فول سهم)
    و امروز هم وضع خوب بود.
    و حجم هم هرچند زیادی بالا رفت ولی جای نگرانی ندارد چون در پایین این حجم‌ها ثبت شده نه در بالا! که در کارگاه مفصل توضیح داده‌ایم. (۵۵۰۰ در بورس و ۳۲۰۰ میلیارد ریال در فرابورس ارزش داد و ستدها بوده امروز)

باز هم می‌گویم. به محض اینکه بازار خراب شد یا حتی بوی این که بازار دیگر آن بازار سابق نیست به مشامتان خورد تدابیر امنیتی را فعال کنید!
    به خصوص اینکه سهام زیادی رشد کرده را تا فهمیدید که اوضاع خیط است نقد کنید.

ولی زمانی که بازار خوب است نیازی هم نیست با سهامی که روند ندارند یا روند کاهشی دارند آدم بماند! در این بازارها (تا زمانی که این بازارها ادامه دارند) آدم با سهامی می‌ماند که موتورش روشن شده و دارد حرکت می‌کند... نیازی نیست که آدم اینها را الکی نقد کند وقتی دارد هر روز پیش می‌رود و نیازی هم نیست آدم چیزی بخرد که هنوز موتورش روشن نشده یا اصلا بدتر دارد دنده عقب راه می‌رود!
    «محمد حسین» هستم.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

فهرست نمادهایی با خریداران حقیقی قوی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/hPt3cc.jpg

فهرست نمادهایی با فروشندگان حقیقی قوی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/bF2YqW.jpg

«محمد حسین» هستم.

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

(در مورد فهرست بالا توضیح بدهم که چون اکنون در بازار افزایشی قوی هستیم فهرست بدهای بالا زیاد مهم نیست و به معنی نگرانی و بررسی برای فروش نیست.)

فهرست نمادهایی که پس از چندین روز منفی مثبت دارند می‌خورند (شبیه کار سامانه)
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ

https://vgy.me/Kh7bjt.jpg

نمادهایی با حجم‌های فوق‌العاده بالا
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

https://vgy.me/Fj7mK8.jpg

«محمد حسین» هستم.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام.
    حالا که بازار یک مقدار آرام شده صف خرید وبصادر و وکوثر جالب است!
    وبصادری که یک زمان صف‌های میلیاردی را تجربه می‌کرد اکنون با ۱۶ میلیون حجم به طاق چسبیده!
    این هم از عجایب زمان ما.

یک مقدار غگل خریدم. طبق بررسی پیشین. البته یک پله نشد. صبر می کنم اگر در خروجی سامانه (به عنوان پیشنهاد خرید) آمد پله را کامل می‌کنم.

صف کمنگنز هم مبارک جناب رضا. کمنگنز ان‌شاءالله شصفهایی دیگر است.

«محمد حسین» هستم.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری
    ــــــــــــــ
    اگر چشمهایتان همواره همه چیز را پیشنهاد خرید یا برعکس همه چیز را پیشنهاد فروش می‌بیند بدانید و آگاه باشید که چشمهایتان مشکل دارد.
    در بازار باید چشمهای آدم دو الی ده نماد را پیشنهاد خرید یا فروش بداند.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد ۱۰۳۰
    ـــــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/8aBUQN.jpg

«محمد حسین» هستم.

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر(ستاره دار 11) iligal آواتار ها
    تشکر شده 27,906 بار در 3,915 ارسال

سلام خدمت دوست و برادر عزیز و تلاشگرم

خدا قوت پهلوان

از وقتی که مسابقات برگزار نمیشه هم کمتر به بازار سر میزنم هم به سایت
    یهو امروز تقریبا بعد 1 هفته یا بیشتر سر زدم از تعجب شاخ در آوردم که شاخص شده بود 104 هزار تا واقعا چه اتفاقی افتاده من این 1 هفته 10 روز نبودم برام یه توضیح مختصر میدی بی زحمت
    بخشنده باش و افتاده و با داشته های خودت فخر نفروش!

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید iligal از ایشان تشکر کرده اند:

من این بازار را (که یکی‌اش مثبت است و یکی‌اش منفی) بیشتر دوست دارم انصافا. در آن بازار تمام گاوی عیار بررسی‌ها مشخص نمی‌شود چون هر کسی بگوید فلان نماد خوب است فردایش بالا می‌رود.

اما بازار... یک نگاهی بکنیم...

مفاخر را نگاه کنید در این بازار.

پترول را نگاه کنید! از دید ارزش در صدر رفته. (پیشنهاد من این است که همواره دیده‌بان سایت بورس را بر اساس «ارزش» مرتب کنید.)

خساپا را نگاه کنیم که با اینکه باقی گرخیده‌اند همچنان مثبت است!

فولاد و فخوز و هرمز فروشنده حقیقی سنگین دارند ولی فرآور و فاسمین خریدار سنگین. (هر بار من این دو تا را نگاه می‌کنم ناراحت می‌شوم. حالا باز فرآور را با سود فروختم... ولی این فاسمین نامرد را در بهترین جا خریدم و با ۸ درصد زیان فروختم! اصلا هر بار که می‌اندیشم خودم هم تعجب می‌کنم چگونه ممکن است این‌قدر زیان کرده باشم.)
    «محمد حسین» هستم.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)