صفحه 54 از 105 نخست ... 4445152535455565764104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست و برادر عزیز و تلاشگرم

خدا قوت پهلوان

از وقتی که مسابقات برگزار نمیشه هم کمتر به بازار سر میزنم هم به سایت
    یهو امروز تقریبا بعد 1 هفته یا بیشتر سر زدم از تعجب شاخ در آوردم که شاخص شده بود 104 هزار تا واقعا چه اتفاقی افتاده من این 1 هفته 10 روز نبودم برام یه توضیح مختصر میدی بی زحمت

سلام علیکم و رحمةالله . خوبید؟
    دلمان برایتان تنگ شده بود.

عرضم خدمت شما که اصلا معلوم نیست چه شد که این گونه شد.
    سه شنبه یک مقدار بازار مثبت شد و یک مقدار کم سر و کله‌ی یک سری خریدار در نمادهای بزرگ (گروه‌های فلز و معدن و پالایش و پترو) پیدا شد. و بعد دو تا سخنرانی معمولی از وزیر اقتصاد (کرباسیان) و یکی دیگر (نوبخت اگر اشتباه نکنم) انجام شد که محتوای خاصی هم نداشت و فقط در آنها خیلی کوچک گفتند که ما از بازار سرمایه حمایت می‌کنیم و می‌بینید که دو سه روز است وضع خوب شده! و همین انگار مانند یک اسم رمز بود که یک باره خریداران حقیقی گردن کلفت (انگار به صورت هماهنگ شده) از در و دیوار ریختند و سه چهار روز بازار را مثبت کردند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در دزهراوی حقوقی و حقیقی دارند ته مانده را جمع می‌کنند ولی صف فروش را کامل بر نمی‌دارند. چرا؟ زورشان نمی‌رسد؟ یا می‌خواهند بیشتر جمع کنند؟
    در دزهراوی و ددام داریم به انتهای راه می‌رسیم. همین روزها باید وضعشان درست شود.
    در ددام خبری از تلاش برای فروش در منفی پنج نیست. متعادل شده و روی صفر درصد دارد حرکت می‌کند.
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــ
    توسعه و شصفها و شسم هم به علت نبود نقدینگی برای خرید از فهرست دیده‌بان دارند خارج می‌شوند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد شصفها...
    کسی که قیمت را تا اینجا بالا آورده زور زیادی داشته و وقتی تا همین ۵۰۰۰ - ۶۰۰۰ ریال خرید داشته احتمالا قصدش نگهداری یا خروج در قیمتی بالاتر است.
    این از این.
    ولی در کوتاه مدت ممکن است قیمت کاهش هم داشته باشد. ای بسا تا ۴۰۰۰ ریال
    من روی ۶۰۰۰ تا ۷۵۰۰ سفارش فروش می‌گذارم.
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

کارنامه
    ـــــــــــ
    چون فروشی وجود نداشته آن بخش نخست کارنامه را نمی‌گذارم دیگر...
    امروز فقط یک کوچولو غگل خریدم. همین.

کارنامه۲
    ـــــــــــــــــ
    https://vgy.me/r2yQ8N.jpg

کارنامه۳
    ــــــــــــــ
    https://vgy.me/bMIKvm.jpg

«محمد حسین» هستم.

8. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

در مورد وکوثر دیدید منظورم چه بود؟ و برای چه این همه اصرار به میانگین کم کردن داشتم؟
    بگذریم...
    دیگر در مورد وکوثر نگران نیستم.

وگردش چرا امروز قیافه‌اش این جور شده بود؟ حقوقی یک میلیون فروخت! انگار می‌خواهد قیمت را همین‌جا نگه دارد تا زمان افزایش سرمایه... مرد مومن کار داریم! برای چه اینجا قیمت را نگه می‌داری؟؟؟؟ ولش کن ما هم برویم دنبال کار و زندگی خودمان!

در وکار هم تحولاتی شبیه تحولاتی که چند وقت پیش (پیش از رشد) در وکوثر دیده می‌شد مشهود است. امروز هم یک نوسان ده درصدی (یک رشد ۵ درصدی) داشته انگار. ولی از آنجا که من خواب بودم ندیدمش! نوش جان کسانی که دیروز خریدند و یک روزه ۵ درصد سود گرفتند. (البته پنج منهای ۱.۴۳ درصد!) احتمال اینکه در روزهای آینده این هم یک وکوثری بشود برای خودش هست به اذن خدا.

ونوین هم که مرگ گرفته. دیگران می‌افتند. برمی‌خیزند. جست و خیز می‌کنند... ولی این سر جایش نشسته و خفقان مرگ گرفته.
    به هر حال نگرانی اصلی ما وکوثر بود که برطرف شد.
    «محمد حسین» هستم.

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    کارنامه
    ـــــــــــ
    چون فروشی وجود نداشته آن بخش نخست کارنامه را نمی‌گذارم دیگر...
    امروز فقط یک کوچولو غگل خریدم. همین.

کارنامه۲
    ـــــــــــــــــ
    https://vgy.me/r2yQ8N.jpg

کارنامه۳
    ــــــــــــــ
    https://vgy.me/bMIKvm.jpg

در کمنگنز اگر خدا بخواهد فردا دیگر از زیان خارج می‌شویم و آن اشتباهی که کرده بودیم و عجله‌ای که کرده بودیم برطرف می‌شود.
    در کمنگنز و کار و وکوثر و سصفها باید میانگین کم می‌کردم. که متاسفانه نکردم. در آن ابتدایی ها به خاطر این بود که تازه‌کار بودم (در حال آزمایش) و چند پله را با هم خریدم و دیگر نتوانستم پله‌ی دومی برای میانگین کم کردن داشته باشم. در کمنگنز هم به خاطر اینکه هم خیلی تند صف فروش را برداشتند و هم اینکه نقدینگی نداشتم! چرا نقدینگی نداشتم؟ مدیریت درست نقدینگی نداشته‌ام؟ گمان کنم بیشتر به خاطر اینکه اکثر سرمایه من قفل است (در وقوام و فاذر و البته یک کوچولو هم در دی و کچینی خدابیامرز) نتوانستم نقدینگی داشته باشم برای میانگین کم کردن.

اما نقدینگی باید چقدر باشد؟
    نقدینگی باید برای هر کسی و هر راهبردی یک جور تعریف شود.
    من همواره در راهبرد کنونی باید بخرم و بفروشم. پس بخش زیادی یا بهتر است بگویم تمام پولی که برای خرید سهام در هر روز باید داشته باشم را باید از محل فروش سهام تامین کنم. هر روز باید بخرم و بفروشم. پس فقط باید نقدینگی‌ام در این حد باشد که اگر یک مقدار فروش‌ها با تاخیر روبرو شد و نتوانستم چیزی را برای فروش جور کنم مقداری نقدینگی داشته باشم که کارم را راه بیاندازد.
    از سوی دیگر هم زمانی که مدتی در سامانه سهام خوب زیادی معرفی می‌شود باید همین‌جور نقدینگی داشته باشم که بخرم. یا در مواقعی که باید در نمادی میانگین کم کنم.
    آخر مثلا چقدر؟ مثلا شاید به اندازه‌ی خرید ۴ پله خوب باشد.
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

جهرم و داراب و فسا. اینها اگر پایین بیایند امکان دارد دوباره از اینها خرید کنم. دیروز شک داشتم بفروشم یا نفروشم. امروز دیدم منفی شده. خوشحال شدم (از اینکه درست فروختم).
    ـــــــــــــــ
    نکته‌ی دیگر اینکه در کارنامه وزن تمام خریدها یکسان نیست. برخی ۵-۶ پله اندازه‌شان (بزرگی‌شان و حجم خریدشان) است و برخی هم اندازه‌شان یک دهم یا یک پنجاهم! شاید باشد... متاسفانه زیاد متقارن کار نکردم... خوب چون اصلا یک سری از نمادها اجازه‌ی ورود نمی‌دادند... ولی اگر با احتساب وزن هم حساب کنیم (که این کار را کرده‌ام) نتایج (یعنی میانگین سود روزشمار) (با توجه به اینکه وکوثر دارد متعادل می‌شود) باز نزدیک همین در می‌آید که اکنون هست. یعنی 0.3 درصد سود در روز.
    ـــــــــــــــ
    در وکار فروشنده هنوز بسیار قوی است! یک میلیون حقوقی فروخته. (سه تا تک دانه هم حقوقی خریده که نمی‌دانم چرا این جوری کرده؟) در وگردش هم که گفتم حقوقی یک میلیون فروخته.
    ــــــــــــــ
    در سصفها هم بدجور فروش انجام دادند و پایانی را منفی کردند. نگران شدم. باید درباره‌اش فکر کنم که نگهش دارم یا بفروشمش. سیلام و سصفها و سبجنو و اگر اشتباه نکنم یکی دو تای دیگر در سیمانی‌ها خوب هستند. یادش به خیر... یک زمانی می‌گفتیم سبزوا و سصوفی... که سصوفی را خریدیم و تنها با ده درصد سود دادیمش رفت و سبزوا هم رفت آن بالا مالاها.
    سصفها می‌دانید حکم چه را دارد؟ در این بازی‌های رایانه‌ای ماشین سواری که بازی می‌کردیم خودرو یکهو جهتش اشتباه می‌شد و به جای اینکه مستقیم حرکت کند در خلاف جهت می‌رفت! اکنون سصفها حکم آنها را دارد... داداچ، عوضی بهت آدرس دادند! راه آن سمت است!
    امروز سیمانی‌ها بد بودند! منفی منفی. اگر چند روز بتوانند همین‌جور خودشان را بد نگه دارند خوب می‌شوند. بازار متوجه آنها می‌شود.
    ــــــــــــــ
    خودرویی‌ها هم اگر بتوانند چندین روز منفی بخورند می‌آیند در سامانه... خیلی بد شد که دفعه‌ی پیش رشد کردند. داشتند یک اصلاح خوب را به آخرش می‌رساندند و تنها یکی دو روز مانده بود که برسند به یک حمایت بسیار معتبر... ولی با رشد بد موقعی که انجام دادند عملا آن موقعیت ناب را از دست دادند. حالا وسط آسمان و زمین هستند. ببینیم چه می‌شوند.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

خرید حقیقی قوی
    ــــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/03BlrP.jpg

پترول را دیدید؟! ان شاء الله کسی نوشته‌ی من را دیده باشد و با آن خرید کرده باشد و یک دعایی هم در حق ما کرده باشد.
    شکلر حتما بررسی شود.
    آه... اکنون خودم دیدم... کف نیست... پس اصلا راست کار من نیست... ولش.
    باقی به درد نمی‌خورند. شاید یک مقدار وغدیر و چکاپا و کنور برای بررسی آنهایی که دوست دارند میانه‌ی راه (به روش بالا بخر) سوار شوند بد نباشد. راست کار من نیست.

فروش سنگین حقیقی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ

https://vgy.me/p4oywI.jpg

وجود چندین نماد در این فهرست جالب نیست به خصوص اینکه در میان این نمادها چند شرکت معدنی و فولادی و پترو پالایشی حضور دارند.
    در مورد روند هم در نوشته‌ی بعد عرض خواهم کرد.
    «محمد حسین» هستم.

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آیا روند افزایشی پایان یافت؟
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ

همان‌گونه که گفتیم آخر هم معلوم نشد چگونه یک باره این همه خریدار حقیقی گردن کلفت پیدایشان شد و خیلی هماهنگ و در یک روز قیمت‌ها را بالا بردند...
    روی این حساب نتوانستیم تخمین بزنیم انتهای روند کجاست.
    و قرار شد هر روز یک نگاه بیاندازیم و ببینیم چه به چه است...

دیروز قدرت خرید خریداران حقیقی کاهش یافت و فروشنده های حقیقی ای هم در نمادهای مختلف پیدایشان شد.
    امروز نیز.
    اما هنوز جای نگرانی نیست.
    هنوز هم من گمان می‌کنم روند افزایشی می‌تواند ادامه داشته باشد. و برای اعلام پایان روند اکنون زود است.
    به خصوص اینکه حجم نه تنها امروز و دیروز کاهش نداشته بلکه افزایش هم داشته!!!

اگر خاطرتان باشد چندین بار در کارگاه به عامل حجم در شاخص کل اشاره کردم. و شاخص قدرت نسبی.

امروز ارزش داد و ستدها در بورس 7100 و در فرابورس 3200 میلیارد ریال بود. که از دیروز هم بیشتر است. پس هنوز جای نگرانی نیست.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

رشد از کف
    ــــــــــــــــــ

https://vgy.me/cjMKuR.jpg

پترول و بکاب را یادتان می‌آید دیروز معرفی کردیم؟ امروز هم می‌گوییم غیوان انگار بد نیست. بررسی شود حتما. البته خیلی کوچک است...
    این یک فیلتر دیده‌بان سایت بورس است که نسبت به برنامه‌ی اصلی‌مان ضعیف‌تر است و نمادهای در کف را نشان نمی‌دهد! بلکه نمادهایی که یک مقدار از کف رشد کرده‌اند را نشان می‌دهد. ولی بد نیست.

«محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)