صفحه 61 از 105 نخست ... 11515859606162636471 ... آخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 1042

موضوع: دستاورد ???

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

دور افتاد روی خودرویی‌ها.
    دوستان می‌دانند که خودرویی‌ها اخیرا (شاید از زمان روحانی) نماد بازار شده‌اند. رهبر بازار شده‌اند. با مثبت شدنشان بازار را هم بالا می‌برند.
    خدا را شکر قیمت‌هایشان هم پایین است و جا برای رشد بسیار دارند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    سلام و صبح به خیر خدمت برادر فعال و تلاشگر

امیدوارم چنین بلای عظمایی هم گریبان فاذر را بگیرد و سهم 1 سال بسته مانده هر دویمان باز شود با قیمت و تقاضای عالی!!!!

به نظرم یه صحبتی با بابک 52 کنیم در خصوص سهام فاذر پیگیری کنه بد نیستا ، خوشم میاد از پیگیریهاش تا حصول نتیجه نهایی دست از کار نمیکشه، نظرت چیه یه چیزی دستی بدیم بهش بیاد زحمت فاذر رو هم برامون بکشه
    بابک جان اگه اینجا رو میبینی و سر میزنی یه زحمتی بکش باعث و بانی خیر بشو سهام فاذر رو باز کنن
    سلام.
    من بیشترین مشکلم روی وقوام است. از فاذر کمتر از ده درصد در سبد دارم. (بین ۵ تا ده درصد.) ولی بیش از نیمی از سبدم وقوام است.
    آن هم مدیرعامل یک گندی زده که نمی‌خواهد صورت‌های مالی را رو کند و معلوم شود چه به چه بوده... و برای همین سازمان هم بسته...
    دوست دارم خوش بین باشم... ان‌شاء الله در همین روزها بازشان می‌کنند و مانند فاراک و وکوثر یک رشد خوب می‌کنند. ان‌شاءالله.
    من هم یک دوستی دارم که اهل پی‌گیری است... اکنون که شما گفتید با خودم می‌گویم بروم به او بسپرم پی‌گیری کند کارمان بیافتد روی غلطک.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,784 بار در 12,927 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    دور افتاد روی خودرویی‌ها.
    دوستان می‌دانند که خودرویی‌ها اخیرا (شاید از زمان روحانی) نماد بازار شده‌اند. رهبر بازار شده‌اند. با مثبت شدنشان بازار را هم بالا می‌برند.
    خدا را شکر قیمت‌هایشان هم پایین است و جا برای رشد بسیار دارند.
    موافقم
    خشرق یه پله خریدیم تا صف خرید نشده

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    موافقم
    خشرق یه پله خریدیم تا صف خرید نشده

سلام.
    البته این خرید (اگر انجام دهیم) اصلا با راهبرد اصلی ما (که خرید در کف باشد) هماهنگ نیست.
    و اگر هم می‌خریم فقط به قصد و اندازه‌ی آزمایش است.
    و نمادهایی هم که در نگر گرفته‌ایم: وساپا و خساپا و خدیزل و خپارس (و احیانا اگر خکاوه در بازار پایه باز شد) هستند.
    احتمال اینکه صف خساپا را بدهند هست.

تکمبا و پرداخت را هم از گذشته داریم برای همین دیگر به خرید بیشترشان نمی‌اندیشیم. ولی اگر کسی می‌خواهد در بالا بخرد بد نیست یک نگاهی هم به اینها بیاندازد.

وگردش و وکوثر را هم با اینکه بسیار بسیار ارزشمند هستند می‌خواهم این‌قدر بفروشم تا به حد استاندارد یک پله‌ی آزمایشی‌ام برسند. تا طبق نقشه پیش بروم و از راهبرد تخطی نکنم و هم اینکه سرمایه جور شود برای آزمایش‌های بعدی.
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

بررسی سرانگشتی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ

امروز ثاصفا ۱۰ درصد رشد داشت. (پیشنهاد خریدی بود که خودم نخریده بودم.) (هنوز هم اگر روی ۹۴۰ بدهند خرید دارد. به نگرم.)
    برای خفنر دیگر صف خرید نمی گذارند. چرا؟
    دزهراوی امروز یک بار صفش جمع شد و دوباره صف شد. هنوز خریدار کامل جمع نکرده که بخواهد ببرد بالا! موقعش شد حتما سوار می‌شویم.
    ددام هم که از زمان پیشنهاد سامانه روند کاهشی‌اش کاملا پایان یافته امروز یک بالایی داشت که نشان داد فروشنده واقعا نیست.
    سبجنو را هم که پیشنهاد خرید بود (و ما خریدیم) امروز افتش تمام شد.
    غیوان هم که تابلویش مانند نمودارش مزخرف است و ارزش صحبت کردن ندارد.

.
    .
    .
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط iligal نمایش پست ها
    سلام و صبح به خیر خدمت برادر فعال و تلاشگر

امیدوارم چنین بلای عظمایی هم گریبان فاذر را بگیرد و سهم 1 سال بسته مانده هر دویمان باز شود با قیمت و تقاضای عالی!!!!

به نظرم یه صحبتی با بابک 52 کنیم در خصوص سهام فاذر پیگیری کنه بد نیستا ، خوشم میاد از پیگیریهاش تا حصول نتیجه نهایی دست از کار نمیکشه، نظرت چیه یه چیزی دستی بدیم بهش بیاد زحمت فاذر رو هم برامون بکشه
    بابک جان اگه اینجا رو میبینی و سر میزنی یه زحمتی بکش باعث و بانی خیر بشو سهام فاذر رو باز کنن
    سلام مجدد.
    (بنده هم با آن دوستم در مورد بازگشایی وقوام و فاذر صحبت کردم و درخواست کردم پی‌گیری کند.)
    این فاذر بعید نیست بازگشایی شودها!
    در تاریخ دوم همین ماه -یعنی همین دیروز- صورت‌های مالی اش را داده!
    احتمال اینکه صندوق کشاورزی هم برای بازگشایی فاذر داشته پول جمع می‌کرده کم نیست!
    «محمد حسین» هستم.

12. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و وقت به خیر.
    دفارا هم آمده در پیشنهادهای خرید در کف و برای خرید می‌تواند بررسی شود. (از دارویی‌ها دزهراوی و ددام هم هنوز در کف خوبی هستند.)
    خودرویی ها هم هستند برای آزمایش.

«محمد حسین» هستم.

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آموزشی!
    ــــــــــــــــــ
    روشی برای کنترل احساسات
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــ
    یک کوچولو یک کاری بکن
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــ

برخی مواقع هست آدم در یک حالتی گیر می‌کند. یعنی مقدار زیادی از یک نماد خریده و آن نماد خیلی بالا رفته یا پایین رفته و حالا نوسانی شده و یا کلا سهام در یک حالت خاصی افتاده.
    آدم نمی‌داند بخرد؟ بفروشد؟ یعنی محاسباتش به نتیجه نمی‌رسد. نمی‌داند باید چه کند.
    و بدتر اینکه احساساتش مانع به نتیجه رسیدن همین یک مقدار محاسبات هم می‌شود. مثلا می‌ترسد اگر بفروشد برود بالا یا اگر بخرد بیایید پایین. و یا نمی‌خواهد با زیان (یا سود کم) کارنامه‌اش را ببندد.
    در این جور مواقع برای کنترل این احساسات و باز شدن ذهن آدم هنگام محاسبات پیشنهاد می‌شود آدم یک کوچولو یک کاری بکند! مثلا ۱۰ میلیون ریال از یک چیزی داری و در یک نمادی رفتی در زیان و احتمال افتش و رشدش هر دو هست و نمی‌دانی چه کنی... پیشنهاد می‌شود ۱ میلیون ریالش را بفروشی.
    خیلی تاثیر گذار است.
    این‌جوری دو تا احساس در مقابل هم قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند آدم بهتر بتواند بیاندیشد.
    احساس گناه برای نگهداری سهامی که احتمال زیانشان هست و احساس انجام دادن کار درست به خاطر فروش آن یک میلیون ریال. (یا برعکس)
    خلاصه اینکه به میزان زیادی توازن احساسات به وجود می‌آید و کلی ذهن آدم باز می‌شود.

یا برعکس: در هنگام خرید.
    یک چیزی را که واقعا دوست داری بخری ولی ترس از افتش را هم داری. یک کوچولو بخر.
    «محمد حسین» هستم.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام مهدی جان. نبودید چند روز؟ امیدوارم به خیر و خوبی بوده باشد.

کار سختی است؟
    نیست؟

دقیق نمی‌دانم... ولی حالا که موضوع را فلسفی‌اش کردید و من هم عشقم فلسفه است بگذارید یک مقدار بررسی‌اش کنم...

همین جوری
    ــــــــــــــــــــ
    اندیشیدن در انسان
    ـــــــــــــــــــــــــــــــ

اندیشیدن آسان‌ترین و سخت‌ترین کار دنیاست.
    و البته شاید بتوان گفت تنها فعلی که از انسان سر می‌زند همین اندیشیدن است
    و غیر از این هیچ انسانی هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهد.
    کار دستی (یدی/بدنی) کار نفس انسان نیست بلکه ۱- حاصل همین اندیشه است و ۲- دستوری است که انسان به اعضای این بدنی (یا حیوانی) که به آن تسلط دارد می‌دهد.
    و اگر خوب نگاه کنیم شاید بتوان گفت که همین کار دستی هم یک اندیشه‌ای است که در ذهن صورت می‌پذیرد.
    همه کار انسان و تنها کار انسان اندیشه است.
    منتها مراتب دارد.
    مراتبش هم شاید در خود اندیشه نباشد بلکه به چیزهایی برگردد که اندیشه به آنها تعلق می‌گیرد. (لیس فی النفس التفکر بل هو بما تفکر علیه) یک شخصی شاید تمام اندیشه‌اش را معطوف به چگونگی برآورده کردن یکی از حاجات آن بدن (حیوانش) کند و دیگری شاید صبح تا شب در غم حالتی خاص گیر کرده باشد و در یک دور تسلسل توانایی عبور از این اندیشه را نداشته باشد و دیگری شاید به خودش بیاندیشد و اینکه از کجا آمده است (دارد می‌آید) و دیگری دنبال حالاتی نیمه دنیوی مانند ریاست و خشم و دیگری به چیز دیگر و...
    (اینها مراتب اندیشه است و از آنجایی که گفتیم شاید اندیشه تنها کار انسان باشد مراتب انسان هم می‌تواند باشد.)

و مسیله‌ای که اینجا مطرح می‌شود این است که برخی اوقات یک سری از اندیشه‌ها جلو یک سری از اندیشه‌های دیگر را می‌گیرد. مثلا در همان اشاراتی که در بالا داشتیم... آن دور تسلسل و حالت غم... در خیلی‌ها که وجود دارد اجازه و توان اندیشیدن به مسایل دیگر را از ایشان می‌گیرد...
    (کودکان اوتیسم را دیده‌اید؟ انسان گاهی مانند آنها است. گاهی که... تقریبا همیشه... و افراط در اندیشه در یک امر/اموری خاص مانع از اندیشیدنش در مواردی دیگر می‌شود.)
    یا در برخی حب شهوت و ریاست کورشان می‌کند یا در برخی توجه زیاد به خدا باعث می‌شود دیگر نتوانند به خوبی دنیا را (دست کم مثل ما) ببینند. یا در برخی تلاش زیاد (ذهنی) برای تامین (مایحتاج) دنیا باعث می‌شود نتوانند به چیز دیگری بیاندیشند...

(جالب است... خیلی دنیاها متفاوت است)
    پس برای اینکه آدم بتواند به یک موضوع کامل بیاندیشد به نگر من باید:
    ۱- ذهنش را (ولو موقتا) از دیگر موضوعات خالی کند. و
    ۲- به انگیزه‌هایش و منافعش در اندیشیدن به آن موضوع بیاندیشد!
    اولی یعنی اینکه آدم با یک دست نمی‌تواند ده‌تا هندوانه بلند کند. قضیه، ضرب‌المثل فیلش یاد هندوستان کرده است. شاعر این را با تمایل یک شتر به طویله پیش کرّه‌اش و تمایل مجنون به حضور در بارگاه لیلی تمثیل می‌کند. (
    همچو مجنون در تنازع با شتر // گه شتر چربید و گه مجنون حر***ناقه برگشتی و واپس آمدی // گفت ای ناقه چو هر دو عاشقیم )
    دومی هم از خوی منفعت طلبی انسان نشات می‌گیرد که به عقیده‌ی من درست هم هست... شما یک بچه را نگاه کن... هزاری به او بگویی این کار را بکن. آن کار را نکن. گوش که نمی‌کند هیچ گاهی لج‌بازی هم می‌کند! ولی همچین که یک مقدار منافعش را تحریک می‌کنی چنان مانند موم در دستت می‌شود که بیا و ببین... کافی است یک جقجقه‌ی رنگی را برای یک نوزاد تکان دهی یا یک کودک پنج ساله را با یک میوه‌ی شیرین پاداش دهی یا یک بچه‌ی ده‌ساله را در کاری که مطلوب توست تشویق لفظی کنی یا یک چهارده ساله در امری و شرایطی خاص احساس استقلال دهی... خلاصه اینکه با تحریک منافع هر انسانی تحریک می‌شود و این طبیعی و منطقی و درست هم هست.
    و البته این مورد دوم هم مهمتر و قوی‌تر از مورد نخست است و حتی ‌می‌تواند باعث آن هم شود.

و در انسان بزرگسال این یک مقدار متفاوت است! چرا که اینجا انسان خودش دو قسمت می‌شود و باید خودش، خودش را تحریک کند.

مثلا در همین موردی که ما گفتیم یعنی ژرف اندیشی در یک نمودار... کافی است که انسان به خودش منافعی که در این اندیشیدن را دارد گوش‌زد کند... (پول!) (و البته حالا شاید برای برخی مهارت و استادی و احیانا پُز دادن به دیگران و فخر فروشی و رسیدن به مراتب بالاتر دنیوی و منسب‌هایی که در آینده ممکن است از این راه به دستش برسد و... هم باشد.) همچین که آدم این منافعرا به خودش یادآوری کند چنان ذهنش از دیگر موضوعات پاک می‌شود و آماده و مهیا می‌شود برای اندیشه که بیا و ببین... مانند یک یوزپلنگ که روی شکار و هدفش تمرکز می‌کند و ازش چشم برنمی‌دارد تا به آن برسد...
    حتی اگر کسی هیچ‌چیز هم در این وادی نداند و کاملا صفر کیلومتر هم باشد و حتی شیوه‌ی اندیشیدن را هم نداند، همین انگیزه و نیروی فوق‌العاده زیادی که با این گوش‌زد کردن در خود ذخیره کرده باعث می‌شود بالاخره، با شتاب حتی ابزار را هم بیابد! (با این اندیشه که: حالا چگونه باید بیاندیشم؟ از کجا آغاز کنم؟ این نمودار قرار است دقیقا چگونه مرا به مرادم (پول) برساند؟ به چه چیز باید اینجا روی نمودار بیاندیشم؟ اگر اینجا چه چیزی پیدا کنم به آن گنج موعودم می‌رسم؟ کجاها دنبال ابزار بگردم؟ و ...)
    و عاقبت جوینده یابنده بود که کُلاًّ نُّمِدُّ هؤُلآءِ وَ هؤُلآءِ

سلام و عرض ارادت خدمت آقا محمد حسین عزیز

چند روزی دهکده بغلی بودم
    ولی سر میزدم

بالاخره بنده متوجه نشدم که فرایند فکر کردن چگونه است!

بنده قادرم آن دو مرحله را که فرمودید انجام دهم
    یعنی ذهنم را برای لحظاتی کاملا از هر چیز دیگری خالی کنم
    و فقط به منافع بورس که "پول" است توجه کنم و البته که دست یافتن به ثروت را با ارزش و مقدس میپندارم

ولی بعدش چه؟؟
    فرایندی که منجر به فکر میشود که باعث خروجی مطلوب است چیست؟
    چه اتفاقی رخ باید بدهد که بگوییم فکر کردن اتفاق افتاده است؟
    محصول انجام فرایند فکر چه باشد که به موثر بودنش مطمئن شوم؟

18. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

کپشیر را هم به فهرست دیده‌بان بیافزاییم.
    بترانس را هم که این همه ازش گفتیم امروز دارد بازگشایی می‌شود. این هم از آن مواردی بود که تا روز آخر هم نتوانستیم ازش بخریم... البته یک روز یا دو سه روز دیگر هم باز می‌توانست منفی بخورد... ولی بست... انصافا آش دهان سوزی هم نشد... اگر این رشد ده درصدی‌اش را در دو روز انجام می‌داد خیلی خوب بود ولی این رشد را در یک روز کاری انجام داد با این تفاوت که این یک روز کاری ده روز عادی زمان برد! عملا یک چیز معمولی شد. اینجا هم دیگر خرید برای من ندارد. البته خوب خریدند و احتمال اینکه ببرند بالا خیلی هست. ولی دیگر ما با بترانس کاری نداریم و از دیده‌بان اخراج می‌شود.
    «محمد حسین» هستم.

20. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)