صفحه 55 از 105 نخست ... 5455253545556575865 ... آخرین
نمایش نتایج: از 541 به 550 از 1042

موضوع: دستاورد ???

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,456 بار در 4,822 ارسال

پاسخ : دستاورد ???

سلام نظر شما در مورد دقاضی در بازار پایه چیست؟

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    سلام نظر شما در مورد دقاضی در بازار پایه چیست؟
    سلام.
    به هیچ وجه پیشنهاد خرید نمی‌دهم.
    این نماد از نمودارش پیداست که خطر بالایی دارد.

https://vgy.me/zJt9d0.jpg

بعد اینکه زمان خرید خوب در این نماد در انتهای سال ۹۶ بود که سامانه در شکل نشان داده. اکنون که بیش از ده درصد از آنجا رشد داشته‌ایم همین میزان هم میزان سود ما (اگر بخواهیم بخریم) کاهش پیدا کرده و همین میزان هم خطر ما افزایش پیدا می‌کند.

در مورد شکل نمودار... ببینید این نمودار داد می‌زند که یک چیز مخوف و مرموزی است که سهامداران عادی به آن ورود و خروج نمی‌کنند. در طی روز شاید یک عدد داد و ستد صورت بگیرد و برخی روزها همین یک عدد داد و ستد را هم شاید اصلا نداشته باشد!

کسی که در این نماد رانت داشته باشد برد کرده و کسی که رانت نداشته باشد ممکن است زیان وحشتناک بکند. (قمار می‌کند.)
    پس کلا پیشنهاد نمی‌شود. (حتی آنجا که سامانه پیشنهاد خرید ضعیف هم داده بود اگر بودیم احتمالا نمی‌خریدیم. حتی اگر پیشنهاد قوی می‌داد...)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد انتهای روز
    ــــــــــــــــــــــــــــــ

https://vgy.me/fPpTA5.jpg

(ابتدا تصریحا تصحیح می‌کنم که در بالا رشد حدود ۲۰ درصد بوده نه ده درصد و اکنون هم نسبت به کف ۱۵ درصد بالاتر هستیم که کار را خراب‌تر می‌کند.)
    اگر پول داشته باشم ددام و غگل می‌خرم. البته غگل یک مقدار کم خریدم.
    جالب است که کمنگنز با اینکه رشد کرده و کف نیست نشانگرها می‌خواهند رویش پیشنهاد خرید بدهند! بعید نیست با این جوی که روی کمنگنز آمده تا ۷۰۰۰ ریال یا حتی ۸۰۰۰ ریال بالا نبرندش! (نبرندنش؟)
    وپخش هنوز زمان خریدش نیست. اگر هم برگردد کاری‌اش نداریم. یکی دوبار از نمودارهایی شبیه این آزمایشی خریدیم برای هفت پشتمان بس است. (آخری‌اش هم سصفها بود که یادم می‌آید با یک نفر در سایت همسایه در باره‌اش گفتگو می‌کردیم...)
    البته متاسفانه نمودارهایی مانند این متاسفانه در بورس ما زیاد است! خیلی است. خیلی خیلی زیاد است! و اگر آدم بخواهد از اینها چشم پوشی کند باید نیمی از بازار را ببوسد بگذارد کنار!
    در کل می‌توانم برای یک نموداری مانند وپخش این پیشنهاد را داشته باشم که اگر: ۱- حجمش رفت بالا و ۲- وضع سایه‌ی زیرین شمع‌ها بهبود پیدا کرد و ۳- یکی دو روز دیگر این افت زیبایی که امروز داشته را دوباره تجربه کرد و ۴- در سامانه امتیازش خیلی خوب بود (۴۵ مثلا) می‌توان به خریدش اندیشید.
    شاید بتوان گفت اکنون ددام یک جورهایی حالت بهبود پیدا کرده‌ی همان وپخش است. و کمابیش این چیزهایی که در مورد نمودار وپخش گفتیم اکنون در مورد ددام انجام شده. غگل هم همین‌جور.
    سبجنو هم همین‌جور.
    ما پیش‌تر یکی دو بار (دیروز و امروز) گفتیم سبجنو پیشنهاد خرید است دیگر... (اگر درست خاطرم باشد) دیگر تکرار نمی‌کنم. البته دقیقا مانند نماد سصوفی و سصفها و وتعاون و دتماد و دلقما و دیگر نمادهایی که این مشکلات را دارند وضع نمودارش درست نیست و از این بابت خطرهای خاص خودش را دارد.
    اینها نمادهایی هستند که ورود و خروج سهامداران در آنها کم است. مسئله و مشکل دارند. یا شناوری‌شان پایین است یا کسی حاضر نیست بخرد یا...
    گفتم دلقما! یک نگاه انداختم به دلقما دیدم اکنون وضعش دوباره دارد خوب می‌شود... دوستانی که اهل بالا بخر هستند بد نیست یک نگاه به دلقما بیاندازند. موج یکمش را ما گرفتیم. موج سومش را اگر کسی دوست دارد شکار کند.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    اینها برای بررسی بیشتر بد نیستند انگار:
    خفنر ۲۸۶۱
    شسینا ۶۴۰۰
    بالاس ۴۰۰۰
    سیلام ۲۱۲۰
    ددام ۲۷۵۰
    وتوس ۱۳۸۰
    دتولید
    شلرد
    پترول ۱۲۰۰
    شیران ۲۸۰۰
    لپارس
    زمگسا ۲۲۲۲
    فاراک ۸۸۵
    فلامی ۵۴۰۰
    غگلستا ۶۵۵۵
    غاذر ۳۵۵۵
    غبشهر (که البته گیر نمی‌آید)
    غشهد ۱۷۰۰ (البته شاید در مثبت کامل هم خرید داشته باشد)
    پکویر
    سهگمت
    سکرد
    زنجان
    وآتوس
    وسنا
    توسعه
    کمنگنز
    بترانس (اگر صفش از بین رفت)

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ

اینها هیچ کدام به سامانه ربطی ندارند و همین‌جوری نوشتم برای بررسی بیشتر. شاید هم اصلا خودم هم از هیچ کدام خرید نکردم.
    دیده‌بان
    ــــــــــــــــ
    توجه بفرمایید که این فرهست‌ها مهم هستند. به خصوص آن آخری.

نمادهایی که در دیده‌بان بودند و رشد کردند:
    (اینها را حذف می‌کنیم از دیده بان. البته همچنان کسانی که تمایل به خرید در بالا دارند می‌توانند به اینها هم بیاندیشند.)
    شلیا
    تاپیکو
    شسم
    لبوتان
    دتولید (یادتان هست؟ چندین بار هم از این صحبت کردیم... اگر درست خاطرم باشد البته!)
    شلرد
    پترول (این را هم چند بار گفتم.)
    شيران (این را هم در جستار گفتیم و اگر خاطرم باشد از پالایه(فیلتر) هم آمارش را درآوردیم.)
    فارس (این را هم از پالایه (فیلتر) در آوردیم. و با یکی از دوستان هم یادم است درباره‌اش گفتگو کردیم)
    دسانكو (خداحافظ ای داغ بر دل نشسته... تو تنها نمی‌مانی ای مانده بی من... تو را می‌سپارم به دهان گرگان خسته... ) (امیدوارم دوستان ازش استفاده کنند. به خصوص دوست عزیزم جناب علی که با هم در خصوصش گفتگو داشتیم.)
    سهگمت
    كابگن

این نمادها هم هرچند که رشد کرده‌اند ولی چون رشدشان زیاد نبوده همچنان در دیده‌بان می‌مانند:
    (این نمادها برای کسانی که اندکی اهل بالا بخر هستند و اندکی اهل کف خریدن، خیلی عالی است. برای بررسی)
    داراب (که در سبد هم داشتیمش)
    دسینا (که در بهترین جا پیشنهاد خریدش را دادیم و خودمان هم به خاطر نبود نقدینگی نخریدیم و هنوز هم جا دارد. ولی بعید می‌دانم بتوان در قیمت مناسب خرید. فردا را می‌گویم.)
    بالاس (که موج یکش را گرفتیم)
    مفاخر (با جناب آباد درباره‌اش صحبت می‌کردیم)
    توسعه (هنوز جا دارد)
    شلعاب (برای موج پنج از یک)
    خديزل (تازگی‌ها خریدار پیدا کرده)
    شراز
    زمگسا (البته افت نکند این را هم از دیده‌بان می‌اندازیم بیرون)
    حخزر
    فاراك (درباره این هم در جستار چند بار اشاره داشتیم. اگر افت کند خوب است.)
    غاذر
    غگلستا (این را هم دوست ندارم و احتمالا از دیده‌بان می‌اندازم بیرون)
    غشهد (با این که نمودارش خاک‌برسری است ولی حتما توسط دوستان بررسی شود)
    حفاري (این هم بد نیست برای بررسی)
    زنجان (زیاد معلوم نیست. احتیاج به نگاه دقیق دارد.)
    كسرا
    بكاب (این را هم چندین بار یادم است که گفتم. دیگر نمی‌گویم اگر اشتباه نکنم. چون مطمئنم. حتی یادم است از فیلتر آمده بود و در تصویری که گذاشته بودم هم تک بود.) (این هم مهم است. زیرش خط بکشید در امتحان می‌آید. یعنی امروز اگر می‌خریدید خوب بود. فردا هم اگر بخرید شاید بد نباشد.)
    وسنا
    وآتوس
    وليز (بررسی شود. برای تشخیص انتهای موج دوم.)

این نمادها هم در دیده‌بان هستند و هنوز رشد نکرده‌اند:
    (برای کسانی که اهل خرید در کف هستند خیلی عالی است. برای بررسی)

خفنر (پیشنهاد خرید)
    بترانس (اگر پایین و پرحجم باز شد پیشنهاد خرید)
    سیلام (نمودارش از این خاک‌برسری‌هاست و حجمش کم است و شاید رشدش هم زمان‌بر باشد. ولی در کل خوب است.)
    وآذر (فقط کافی است یکی دو روز دیگر افت کند)
    ددام (پیشنهاد خرید)
    وتوس
    شفارا
    دزهراوي (پیشنهاد خرید هنگام احساس برگشت روند روی تابلو)
    دفارا (فقط کافی است یکی دو روز دیگر افت کند)
    سبجنو (پیشنهاد خرید)
    آينده
    فلامي (زیاد مهم نیست. نمودارش هم از این خاک‌برسری‌هاست. همین‌جوری اینجا نگهش داشته‌ام بعدا که رشد کرد یک دیدی‌گفتم از تویش در بیاورم! )
    سمازن (این هم از آن خاک بر سری ها است که فقط گذاشته‌ام‌اش اینجا برای دیدی گفتم در آوردن. خودم هم عمرا خرید بکنم ازش! مگر اینکه باز هم افت زیاد بکند. خاک بر سر امروز که حجم زیاد داشته ارزشش شده ۳۵ میلیون!)
    ثاصفا (پیشنهاد خرید)
    غيوان (پیشنهاد خرید)

یک چیزی را هم صادقانه خدمتتان بگویم. تا وقتی نمادهای خیلی خوبی در کف هستند و من مهارت زیادی در شناسایی نمادهای در کف دارم خیلی خیلی بعید است بروم سراغ نمادهایی که یک مقدار از کف فاصله گرفته‌اند! یک مقدار بعید است.
    «محمد حسین» هستم.

8. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,456 بار در 4,822 ارسال

علت خرید غیوان که فکر می کنم زیان ده هم هست چیست؟(جهت اطلاع خودم می پرسم)

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

سلام و صبح به خیر.
    کمنگنز یک نوسان ده درصدی داد.
    «محمد حسین» هستم.

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmostafavi72 نمایش پست ها
    علت خرید غیوان که فکر می کنم زیان ده هم هست چیست؟(جهت اطلاع خودم می پرسم)
    سلام.
    ببینید... هر زیان‌دهی بد نیست و هر سوددهی بد نیست.
    البته من خودم بررسی نداشته‌ام و این را از پیشنهادهای رایانه به دست آورده‌ام. و از شرایط شرکت خبر ندارم خودم.
    ولی هر چیزی یک اندازه‌ای دارد.
    مبنای اصلی قیمت است.
    اگر یک شرکتی تعدیل منفی داد و سودش را از -1000 ریال رساند به -1100 ریال ولی قیمتش از 1000 ریال رسید به 500 ریال. این شرکت با اینکه هم زیان‌ده است و هم اینکه تعدیل منفی داده ارزنده است!
    ولی از سوی دیگر اگر یک شرکت تعدیل مثبت داد و سودش را از 1000 ریال رساند به 1100 ریال ولی قیمتش از 5000ریال رسید به 10000ریال ، سهام این شرکت را باید فروخت. به نگر من.

در مورد غیوان هم اطلاع کافی ندارم. و پیشنهادهای خرید بالا هم پیشنهاد اولیه است برای بررسی. اگر توانستم امشب یک مقدار درباره‌اش بررسی می‌کنم.
    «محمد حسین» هستم.

14. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    ببینید... هر زیان‌دهی بد نیست و هر سوددهی بد نیست.
    البته من خودم بررسی نداشته‌ام و این را از پیشنهادهای رایانه به دست آورده‌ام. و از شرایط شرکت خبر ندارم خودم.
    ولی هر چیزی یک اندازه‌ای دارد.
    مبنای اصلی قیمت است.
    اگر یک شرکتی تعدیل منفی داد و سودش را از -1000 ریال رساند به -1100 ریال ولی قیمتش از 1000 ریال رسید به 500 ریال. این شرکت با اینکه هم زیان‌ده است و هم اینکه تعدیل منفی داده ارزنده است!
    ولی از سوی دیگر اگر یک شرکت تعدیل مثبت داد و سودش را از 1000 ریال رساند به 1100 ریال ولی قیمتش از 5000ریال رسید به 10000ریال ، سهام این شرکت را باید فروخت. به نگر من.

در مورد غیوان هم اطلاع کافی ندارم. و پیشنهادهای خرید بالا هم پیشنهاد اولیه است برای بررسی. اگر توانستم امشب یک مقدار درباره‌اش بررسی می‌کنم.
    یک بار دیگر عرض کنم که نگرش این جستار (در حال حاضر) بر این اساس است که:
    شمار زیاد نماد در سبد
    خرید و فروش در بازه کوتاه مدت
    تلاش برای کسب سود مداوم و نرم و در عین حال مناسب از بازار (بدون تحت تاثیر تلاطم‌های بازار قرار گرفتن)

به این منظور:
    ما تا حد زیادی بررسی‌های دستی را حذف کرده‌ایم و بررسی‌های ماشینی را جایگزین کرده‌ایم.
    و از آنجا که بررسی‌های ماشینی مانند بررسی‌های دستی دقیق و همه‌جانبه نیست با زیاد کردن شمار نمادهای درون سبد تلاش کرده‌ایم خطرها و پاداش‌های اینها را با هم خنثی کنیم...

مثلا در سبد ما وکوثر زیان بدجوری داد که از آن سمت با سود خوب شصفها جبران شد و تهش هم یک چیزی برایمان ماند. یا زیان سنگینی که فاسمین به ما زد با سود شیرین فولای جبران شد...
    (بماند که همان فاسمین و وکوثر هم خوب بودند و هستند و در کل به نگر من سامانه کم خطر است!)

کلا روش کار ما یک حالت به خصوص و جدید است و ما متفاوت داریم کار می‌کنیم. شاید در ایران چند نمونه بیشتر این‌گونه نباشد و شاید تا کنون همچین چیزی را ندیده باشید. در خارج زیاد دارد رونق می‌گیرد و روش کار هم شبیه روش کار بازارگردانها و بازرگانان الگوریتمی است.
    و اگر دوستان خواستند به صورت دستی روی نمادهایی که معرفی می‌کنیم خرید کنند و تنها چند نماد در سبدشان می‌خواهند داشته باشند، حتما یک بررسی بسیار ژرف دستی روی پیشنهادهای خرید ما خودشان داشته باشند.
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/19 در ساعت 10:51
    «محمد حسین» هستم.

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

دستاورد ۱۱۲۲
    ـــــــــــــــــــــــــ ـ

https://vgy.me/KNWc6X.jpg

«محمد حسین» هستم.

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

امروز از آن روزهای خاص بود برای کمنگنز. نوسان شدید داد و انصافا درست هم بود این نوسان و من خودم از آن کسانی هستم که در این روز هم دوست دارم بخرم و هم دوست دارم بفروشم!
    در سقف قیمتی (مثبت پنج درصد) جای فروش دارد برای اینکه می‌رود مجمع و با این وضعی که ما در بورس داریم معلوم نیست بعدش چه می‌شود. (ممکن است شاپور ببندتش. ممکن است خبر بدی در مجمع منتشر شود. ممکن است فروشنده‌ها هماهنگ کرده باشند بعد از مجمع اقدامی کنند. ممکن است سود زیادی توزیع کند و آن را هشت ماه یا بیشتر نزد خودشان نگه دارند! که عملا می‌شود افتضاح. و و و)
    و در کف قیمتی (منفی پنج درصد) هم جای خرید دارد چون قیمتش مناسب است و خریدار عالی تازگی‌ها پیدا کرده...

به شخصه: در منفی زیاد می‌خواستم بخرم ولی هم نقدینگی‌ام کم است و هم اینکه خیلی تند از کف برگشت. باز در سقف می‌خواستم بفروشم که باز تا من آمدم اقدام کنم برگشت... کلا تندتر از من است!

این را هم بیافزایم که کمنگنز نسبت به هم‌گروهی‌هایش در گروه نمادهای استخراج کانه‌های فلزی، عقب مانده!
    ویرایش توسط mhjboursy : 2018/06/19 در ساعت 10:55
    «محمد حسین» هستم.

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 55 از 105 نخست ... 5455253545556575865 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)