صفحه 13 از 22 نخست ... 310111213141516 ... آخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 217

موضوع: یادآوری?

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : یادآوری?

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    منم دوس دارم اینجا به خودم یادآوری کنم. ولی واقعا هنوز نمی دونم یادآوری هام هم درست هستند یا نه.

مثلا می تونم به خودم یه یادآوری بکنم در مورد تریدهای اخیرم:

یادآوری 1: وقتی در بازار خرسی یه مدت طولانی سهامداری کردی، یهو تو دقیقه ی نود ناامید نشو و با کمترین قیمت نفروش. (خب سوال ذهن من: من از کجا بدونم که اون روزی که فروختم دقیقه ی نود بوده، اخه فرداش که بازار مثبت میشه من متوجه میشم که دیروز توی بدترین حالت ممکن فروختم.) شاید پاسخ سوالم و بدونم: علم بورسیت رو بالا ببر. قدرت تحلیل و بالا ببر. و پاسخم به این: این نیاز به زمان داره. یه شبه که نمی تونم تمام علم رو تزریق کنم. من دارم یاد می گیرم یواش یواش

یادآوری 2: اگه توی بدترین حالت هم فروختی و از فرداش سهمی که فروختی هر روز صف خرید بود ناراحت نباش شاید با همون پول وارد یه سهم دیگه شدی که توی اون سهم سود فوق العاده بهتری از موندن توی قبلی کردی. (فروش نیرو، وارس، خودرو، خرید دتوزیع، خرید فسپا. ببینم این اتفاق می یوفته که من از یادآوری دو خوشحال بشم.؟؟؟ اگه بشه چی میشه؟؟؟؟!!!!)
    می‌خواهم در مورد اینها نکاتی را از دید خودم خدمتتان عرض کنم. (اگر دیدید نیازی به اظهار نگر من یا دیگران نیست بفرمایید حتما. حتما. ناراحت نمی‌شوم و خوشحال می‌شوم.)

در مورد یادآوری شماره‌ی یک:
    اصلا صورت مسئله مشکل دارد!!!!!!!!!!
    توجه کنیم!
    در بازار خرسی نباید سهامداری کرد.

پرسش: ما که نمی‌توانیم با قدرت خوبی آینده را پیش‌بینی کنیم. آمدیم و همین فردا بازار خرسی تبدیل شد به بازار گاوی درجه یک.
    پاسخ: بالاخره با یک درصدی از توانایی که می‌توانی پیشبینی کنی؟ با همان نگاه کن ببین بازار در آینده چگونه است:
    اصلا نمی‌توانی پیشبینی کنی؟ اصلا مهم نیست!!! ببین اکنون بازار چگونه است!!! همین.

نکته‌ی دیگر.... در نوشته‌ی بعدی...

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

حال بازار (یا نماد) چند قسم است. ساده نگاه کنیم:
    یا خرسی یا گاوی یا ناآشکار.
    تمام موضوع کجاست؟ سر این بخش سوم!!!
    زمانی که ناآشکار است و تا اکنون هم بازار خرسی بوده نباید سهامداری کنی به امید اینکه بازار ممکن است برگردد!!!
    این اشتباهی است که همه‌ی بورسی‌ها می‌کنند و کرده‌اند و خواهند کرد...
    این یکی از ریشه‌ای‌ترین مشکل‌های ماست که اگر بتوانیم برطرفش کنیم قطعا یک گام بزرگ از گام‌های مورد نیازمان را برداشته‌ایم.

در بازار ناآشکار باید چه کرد؟ باید نقد کرد و نقد ماند.
    همین.

بازار ناآشکار بازاری است که زمانی که با انصاف خودت (به دور از احساسات) می‌نشینی یک دو دو تا چهارتای ساده می‌کنی می‌بینی نمی‌توانی با اطمینان قضاوت کنی که بازار اکنون رو به بالاست یا رو به پایین. با خودت می‌گویی ۶۰ درصد گاوی است. یا ۶۰ درصد خرسی است. یا اصلا نمی‌دانم. نمی‌توانی با قدرت بگویی به احتمال بسیار زیاد بازار اکنون گاوی است یا خرسی است. (درصدها را همین‌جوری گفتم. هر کسی خودش بهتر می‌داند کجا جنس بازار را دارد لمس می‌کند و می‌فهمد بازار کدام‌وری است و کجا نمی‌فهمد و گیج شده.) در این بازارها باید از بازار دور بود. هر چند اگر ده - بیست یا حتی بیشتر زیان کرده باشی.

این را ریشه‌ای در خودمان حل کنیم.

باز هم نکته هست... ولی گمان کنم اکنون کافی باشد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    حال بازار (یا نماد) چند قسم است. ساده نگاه کنیم:
    یا خرسی یا گاوی یا ناآشکار.
    تمام موضوع کجاست؟ سر این بخش سوم!!!
    زمانی که ناآشکار است و تا اکنون هم بازار خرسی بوده نباید سهامداری کنی به امید اینکه بازار ممکن است برگردد!!!
    این اشتباهی است که همه‌ی بورسی‌ها می‌کنند و کرده‌اند و خواهند کرد...
    این یکی از ریشه‌ای‌ترین مشکل‌های ماست که اگر بتوانیم برطرفش کنیم قطعا یک گام بزرگ از گام‌های مورد نیازمان را برداشته‌ایم.

در بازار ناآشکار باید چه کرد؟ باید نقد کرد و نقد ماند.
    همین.

بازار ناآشکار بازاری است که زمانی که با انصاف خودت (به دور از احساسات) می‌نشینی یک دو دو تا چهارتای ساده می‌کنی می‌بینی نمی‌توانی با اطمینان قضاوت کنی که بازار اکنون رو به بالاست یا رو به پایین. با خودت می‌گویی ۶۰ درصد گاوی است. یا ۶۰ درصد خرسی است. یا اصلا نمی‌دانم. نمی‌توانی با قدرت بگویی به احتمال بسیار زیاد بازار اکنون گاوی است یا خرسی است. (درصدها را همین‌جوری گفتم. هر کسی خودش بهتر می‌داند کجا جنس بازار را دارد لمس می‌کند و می‌فهمد بازار کدام‌وری است و کجا نمی‌فهمد و گیج شده.) در این بازارها باید از بازار دور بود. هر چند اگر ده - بیست یا حتی بیشتر زیان کرده باشی.

این را ریشه‌ای در خودمان حل کنیم.

باز هم نکته هست... ولی گمان کنم اکنون کافی باشد.
    پی‌نوشت: (!) اگر از دوستان کسی احساس می‌کند در این کار مشکل دارد و نمی‌تواند ببیند کجا بازار از دید خودش آشکار و کجا ناآشکار است (این یک ایراد ذهنی/فلسفی است و بیشتر برای ذهن‌های زیاد فکر کرده و دانشگاه رفته پیش می‌آید. گونه‌ای از وسواس فکری است.) در این جور موارد من یک راهکار ساده دارم!!! هر کسی این مشکل را دارد بیاید اینجا پیش من و برای من دلایل اینکه بازار فردا مثبت است یا منفی است را بنویسد. من به او می‌گویم جمع‌بندی دلیل‌هایش چیست: گاوی یا خرسی. البته اصلا نیازی به گفتن من هم نیست... خود به خود طرف زمانی که می‌نویسد می‌فهمد که دیدگاهش بیشتر به این است که بازار گاوی است یا بیشتر به این است که بازار خرسی است.
    باید این را تمرین کرد. یعنی چند بار یکی دو دقیقه زمان گذاشت و دلایل مثبت بودن یا منفی بودن بازار را نوشت. بعد که ملکه‌ی ذهن شد بارهای دیگر کافی است آدم فقط یک آن چشم‌هایش را ببندد و در ذهنش مرور کند و در یک آن نتیجه‌گیری کند. همین.

بار دیگر مرور می‌کنیم:
    پرسشی که باید برای آن دلیل بیاوریم این است:
    به نگر من اکنون بازار خرسی است یا گاوی؟
    (البته با دلیل‌ها! نه با احساس‌ها و عواطف)
    همین.
    «محمد حسین» هستم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری:
    زمانی که می‌دانی تنظیم بودن خواب و خوراک و ورزش و در کل زندگی روزمره‌ات این‌قدر مهم است چرا آن را تنظیم نمی‌کنی؟
    «محمد حسین» هستم.

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,148 بار در 5,487 ارسال

می‌خواهم در مورد اینها نکاتی را از دید خودم خدمتتان عرض کنم. (اگر دیدید نیازی به اظهار نگر من یا دیگران نیست بفرمایید حتما. حتما. ناراحت نمی‌شوم و خوشحال می‌شوم.)

در مورد یادآوری شماره‌ی یک:
    اصلا صورت مسئله مشکل دارد!!!!!!!!!!
    توجه کنیم!
    در بازار خرسی نباید سهامداری کرد.

پرسش: ما که نمی‌توانیم با قدرت خوبی آینده را پیش‌بینی کنیم. آمدیم و همین فردا بازار خرسی تبدیل شد به بازار گاوی درجه یک.
    پاسخ: بالاخره با یک درصدی از توانایی که می‌توانی پیشبینی کنی؟ با همان نگاه کن ببین بازار در آینده چگونه است:
    اصلا نمی‌توانی پیشبینی کنی؟ اصلا مهم نیست!!! ببین اکنون بازار چگونه است!!! همین.

نکته‌ی دیگر.... در نوشته‌ی بعدی...

نه اتفاقا خوشحال میشم اظهار نظر بکنید. چون گفتم که اصلا نمی دونم یادآوری هام درست هستن یا نه.
    در مورد بازار خرسی یا گاوی یا ناآشکار ....
    من کلا از عمر بورسیم یه سال هم نیست که میگذره. نیم سال هست کلا...
    و اصلا نمی دونستم چیزی به اسم بازار خرسی و گاوی و اکنون از پست های شما ناآشکار وجود داره.
    وقتی بازار شروع کرد به منفی شدن هر روز منتظر موندیم گفتیم فردا دیگه مثبت میشه.
    پس فردا مثبت میشه
    پس اون فردا
    .....
    (چون بالاخره با همین تجربه کم تجربه بازار قرمز و حتی منفی شدن سبدم و داشتم و بعدش پشت اون منفی ها و سهامداری کردن نتیجه ی فوق العاده ای رو شاهد بودم پس از تجربه نیم سال بورسیم استفاده کردم و سهامداری کردم.)

ای وای نشد که.
    ای وای همه سودام داره میره که
    بعد کم کم فکر فروش اومد توی ذهنم...
    و بعدش این افکار...
    حالا دیگه؟؟؟ nice more
    اون موقع که باید میفروختی نفروختی
    حالا اگه بفروشی فردا بازار برگرده چی????
    و همین طور تکرار شد....
    تا اینکه تمام سودها رفت و وارد منفی هم شدیم
    و الان دیگه بفروشم که چی بشه؟؟
    که ضرر کنم؟؟؟
    بازم موندم و موندم و موندم...
    دیدم مثلا تو سهمی مثه نیرو سرمایه داره به سمت صفر میل می کنه
    فروختم.... البته نصفش ووووو
    واقعا موندم اینجا چجوری من یه ذره اصولی عمل کردم حداقل نصفش و فروختم.. همه رو نفروختم.. افرین به من. این باعث میشه وقتی مثبت میشه خوشحال باشم به خاطر نصفه ی باقیمونده
    و دقیقا همون کابوس این مدت عملی شد... اگه همون روزی که من فروختم از فرداش بازار برگرده چی... و برگشت دقیقا...

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

یادآوری:
    زمانی که می‌دانی تنظیم بودن خواب و خوراک و ورزش و در کل زندگی روزمره‌ات این‌قدر مهم است چرا آن را تنظیم نمی‌کنی؟
    چون میخواییم از شنبه تنظیمش کنیم.
    من یه ساله باشگاه و کنار گذاشتم... و الان دو هفته است که تصمیم گرفتم مجددا ورزش کنم اما حوصله باشگاه و وقت هدر رفتنای تو مسیر باشگاه و ندارم. و با توجه به اینکه خونمون عوض شده و باشگاه نزدیک خونمون فقط صبح ها واسه خانماست که من پای بورس هستم میخوام تو خونه با برنامه های که از نت می گیرم انجام بدم.
    اما دقیقا هر روز صبح میگم از فردا دیگه حتما شروع می کنم.
    ویرایش توسط roya123 : 2019/11/04 در ساعت 00:44

12. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    نه اتفاقا خوشحال میشم اظهار نظر بکنید. چون گفتم که اصلا نمی دونم یادآوری هام درست هستن یا نه.
    در مورد بازار خرسی یا گاوی یا ناآشکار ....
    من کلا از عمر بورسیم یه سال هم نیست که میگذره. نیم سال هست کلا...
    و اصلا نمی دونستم چیزی به اسم بازار خرسی و گاوی و اکنون از پست های شما ناآشکار وجود داره.
    وقتی بازار شروع کرد به منفی شدن هر روز منتظر موندیم گفتیم فردا دیگه مثبت میشه.
    پس فردا مثبت میشه
    پس اون فردا
    .....
    (چون بالاخره با همین تجربه کم تجربه بازار قرمز و حتی منفی شدن سبدم و داشتم و بعدش پشت اون منفی ها و سهامداری کردن نتیجه ی فوق العاده ای رو شاهد بودم پس از تجربه نیم سال بورسیم استفاده کردم و سهامداری کردم.)

ای وای نشد که.
    ای وای همه سودام داره میره که
    بعد کم کم فکر فروش اومد توی ذهنم...
    و بعدش این افکار...
    حالا دیگه؟؟؟ nice more
    اون موقع که باید میفروختی نفروختی
    حالا اگه بفروشی فردا بازار برگرده چی????
    و همین طور تکرار شد....
    تا اینکه تمام سودها رفت و وارد منفی هم شدیم
    و الان دیگه بفروشم که چی بشه؟؟
    که ضرر کنم؟؟؟
    بازم موندم و موندم و موندم...
    دیدم مثلا تو سهمی مثه نیرو سرمایه داره به سمت صفر میل می کنه
    فروختم.... البته نصفش ووووو
    واقعا موندم اینجا چجوری من یه ذره اصولی عمل کردم حداقل نصفش و فروختم.. همه رو نفروختم.. افرین به من. این باعث میشه وقتی مثبت میشه خوشحال باشم به خاطر نصفه ی باقیمونده
    و دقیقا همون کابوس این مدت عملی شد... اگه همون روزی که من فروختم از فرداش بازار برگرده چی... و برگشت دقیقا...

باید تکرار کرد.
    زمانی که فروختیم دیگر نباید به نماد نگاه کنیم.
    (مگر برای گرفتن تجربه.)

زمانی که می‌خواهیم بفروشیم نباید نگاه کنیم در سود هستیم یا در زیان و چند درصد... تنها باید به این نگاه کرد که آیا درست اکنون فروش است یا نه؟

========================================
    پی‌نوشت: می‌دانید چیست؟ مشکل اینجاست که خدا نکند یکی دو بار آدم اشتباه کند ولی نتیجه رضایت‌بخش باشد. هر کسی باید راهبرد (Strategy) داد و ستدی خودش را بنویسد و نصب‌العین خودش کند و حتی ذره‌ای از آن تخطی نکند... ولی خدا نکند که یک بار از این قوانین تخطی شود و نتیجه‌اش هم از قضا دلچسب شود... مثلا ده یا صد درصد سود آدم بکند...
    معلوم نیست این سود شیرین است؟ یا سرآب؟
    مانند چیست؟ مانند این است که یک بچه‌ای در کودکی ول بوده تو خیابان‌ها و آن موقع لحظه‌ای لذت برده... ولی اکنون که بزرگ شده به مادرش می‌گوید چرا آن موقع گوش مرا نپیچاندی بیاوری خانه؟
    این سودها هم این‌گونه هستند...
    آدم گاهی با خودش می‌گوید کاش اصلا هر بار که از راهبرد خودم عدول می‌کردم (هر بار) زیان می‌کردم تا دیگر این کار را نکنم.
    پی‌نوشت: اینها درس‌هایی است که متاسفانه هیچ کس یاد نمی‌گیرد... مگر اینکه در بازار استخوان‌خرد کرده باشد... و استخوان‌خرد کرده یعنی... استخوانش صد بار خرد شده باشد و جوش خرده باشد! متاسفانه گویا تنها راه کسب این‌جور دانش‌ها و تجربه‌ها خرد شدن استخوان‌هاست... حالا البته... گفتنش که اشکالی ندارد...ولی این‌جوری انگار به دل نمی‌نشیند... (نامرد بازار.)
    «محمد حسین» هستم.

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

باید تکرار کرد.
    زمانی که فروختیم دیگر نباید به نماد نگاه کنیم.
    (مگر برای گرفتن تجربه.)

زمانی که می‌خواهیم بفروشیم نباید نگاه کنیم در سود هستیم یا در زیان و چند درصد... تنها باید به این نگاه کرد که آیا درست اکنون فروش است یا نه؟

========================================
    پی‌نوشت: می‌دانید چیست؟ مشکل اینجاست که خدا نکند یکی دو بار آدم اشتباه کند ولی نتیجه رضایت‌بخش باشد. هر کسی باید راهبرد (Strategy) داد و ستدی خودش را بنویسد و نصب‌العین خودش کند و حتی ذره‌ای از آن تخطی نکند... ولی خدا نکند که یک بار از این قوانین تخطی شود و نتیجه‌اش هم از قضا دلچسب شود... مثلا ده یا صد درصد سود آدم بکند...
    معلوم نیست این سود شیرین است؟ یا سرآب؟
    مانند چیست؟ مانند این است که یک بچه‌ای در کودکی ول بوده تو خیابان‌ها و آن موقع لحظه‌ای لذت برده... ولی اکنون که بزرگ شده به مادرش می‌گوید چرا آن موقع گوش مرا نپیچاندی بیاوری خانه؟
    این سودها هم این‌گونه هستند...
    آدم گاهی با خودش می‌گوید کاش اصلا هر بار که از راهبرد خودم عدول می‌کردم (هر بار) زیان می‌کردم تا دیگر این کار را نکنم.
    پی‌نوشت: اینها درس‌هایی است که متاسفانه هیچ کس یاد نمی‌گیرد... مگر اینکه در بازار استخوان‌خرد کرده باشد... و استخوان‌خرد کرده یعنی... استخوانش صد بار خرد شده باشد و جوش خرده باشد! متاسفانه گویا تنها راه کسب این‌جور دانش‌ها و تجربه‌ها خرد شدن استخوان‌هاست... حالا البته... گفتنش که اشکالی ندارد...ولی این‌جوری انگار به دل نمی‌نشیند... (نامرد بازار.)
    نه. من حداقل سعی می کنم با این گفته ها و نوشته های شما استخوانم را خورد نکنم. هم نوشته ها و گفته های شما و هم دیگر اساتید ...
    کمی تفکر ... و کمی دست به قلم شدن و نوشتن و ..... این چیزیه که حس می کنم این روزها خیلی خیلی واجبه که انجامش بدم...
    و بعد تعیین استراتژی با توجه به تجربه های بورسی ام طی همین نیم سال... شاید زمانی استراتژی عوض بشه...
    اما تا این جا باید از این پریشانی نجات پیدا کنم...
    بشینم فکر کنم ببینم با خودم چند چندم...

خب من برم بخوابم. که خوابم بدجوری از تنظیم در رفته. باید 12 میخوابیدم دیگه.

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

پرسش:
    کار درست (و منطقی) در این لحظه چیست؟

این را از خودمان بپرسیم.
    «محمد حسین» هستم.

18. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آیا به شهود و آنچه که به ناگاه بدون هیچ گونه سبک سنگین کردن و تحلیل به ذهنم میرسه عمل کنم؟؟؟
    امروز عمل کردم. الان نمیگم چیکار کردم. بعدا اگه نتیجه داد میگم.
    واقعا عجب پرسش منطقی ای بود.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 13 از 22 نخست ... 310111213141516 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)