صفحه 8 از 22 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 217

موضوع: یادآوری?

عضو جدید
    تشکر شده 49 بار در 5 ارسال

پاسخ : یادآوری!

سلام جناب چامسکی. از سالهای دور همیشه با اشتیاق مطالب شما را خوانده و لذت برده ام. ممنون که تجاربتون را به اشتراک می گذارید.
    در مورد این موضوعی که دکتر ادیب در سمینارشون فرمودن مطلبی دارم.
    وقتی که این فایل را گوش کردم رفتم یک ترازنامه ای از وضعیت مالی ام در سال 90 به دلار درآوردم (سالی که نیاز های اساسی زندگی ام را تامین کرده بودم خانه، خودرو، ازدواج و مبلغی نقدینگی ودلار داشتم) بعد همین کار را برای زمان حال انجام دادم. بصورت حیرت انگیزی دیدم که دو سوم دارایی سال 90 ام باضافه نتیجه 7 سال کار سنگین در مناطق عملیاتی نفتی جنوب خاکستر شده (بقول یک از همکاران دزدیده شده است) دوهفته افسرده بودم.
    بعد رفتم کمی واکاوی کردم که چرا اینطور شده است؟
    صرفنظر از بحث افزایش های لجام گسیخته قیمت ارز به دلایل سیاست های حکومتی یکسری اشتباهاتی خود ماها داریم. به نظرم بزرگترینش اختصاص وزن نامعقول از سرمایه به مسکن و املاک است. اکثر ایرانیها رسوب دارایی در این بخش دارند و بدون این که متوجه شوند دارایی شان از بین میرود. از سال 80 تا کنون قیمت متوسط ریالی مسکن در تهران 16 برابر شده ولی به دلار ثابت و اندکی کاهشی بوده است. جالب اینکه سود مرکب 18 درصدی هم در این مدت 16 برابر شده است.
    یک جوان ایرانی بر اساس تفکرات و باورهای خود و اطرافیان در آغاز زندگی خود با گرفتن انواع و اقسام وام ها یک ملکی برای خود تهیه می کند و تا چندین سال حاصل زحمات خود را در آن دفن می کند. جالب اینجاست که بعد از اتمام قسط هاش دوباره به فکر بزرگتر کردن آن میافتد و تکرار اشتباه.
    سرمایه گذاری در ملک فقط در یک سری موقعیت های مکانی و زمانی خاص سود آور است و گرنه کار عبثی است.
    بعضا آدم های متولی را می دیدم که از خودشان منزل شخصی ندارند و اجاره نشینند الان می فهمم که آنها چه تفکراتی دارند.
    خلاصه کلام این مملکت بهشت کارهای دلالی و استفاده از رانتهای عجیب و غریب (مخصوصا در بخش انرژی که در مقاطعی نصیب بعضی شرکتها می شود و ما بورسی ها هم می توانستیم با کمی هوش و درایت از آنها بهره جوییم) است و با کار و نوآوری و...واقعا نمیشه به جایی رسید. همه جوره اش را دیده ام پیمانکارش، مغز متفکر صاحب اختراعات ناب، مهندس مشاورش و... همه اش عقب گرد است.

نقل قول نوشته اصلی توسط نوام چامسکی نمایش پست ها
    ار وقتی داراییم رو به دلار حساب گردم

احساس میکنم حاصل 10سالم بر باد رفته

اگر به فرانک سویسس حساب کنم

نصف عمرم به فنا رفته

دکتر ادیب

رنجی ار دونست این موضوع بردم که نپرس

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید r a d i n از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

مصداق این ضرب‌المثل نشویم:
    کلاغ می‌خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد، راه رفتن خودش را هم فراموش کرد

«محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Inspired آواتار ها
    تشکر شده 926 بار در 323 ارسال

سلام به همگی

چند وقتی است می بینم که فایلهای ادیب دست به دست میشه، کنجکاو شدم و برخیشونو پیدا کردم، دانلود کردم و دیدم و شنیدم. قبلا آشناییم با هاش در حد چند مصاحبه و مناظره تلویزیونی و جسته گریخته اخباری بود که تو رسانه ها ازش درج میشد بعنوان تئورسین اقتصادی تیم احمدی نژاد و خب، همین همراستایی باعث شد از همون موقع نادیده بگیرمش، مخصوصا که بسیاری از پیش بینی هاش اشتباه در آمد و نتیجه راهبردهای اقتصادیشو هم دیدیم که چه گندهایی بالا اومد و ....

اما غرضم از این مقدمه اینه که اینبار این فرد برای پس گرفتن اعتبار نداشته اش داره آسمون ریسمون می کنه و داره عین زرگرها، همه چیزو به هم می پیچونه تا بگه من اشتباه نمی گفتم و دیدید بالاخره ملک ارزون شد (در حالیکه از اولین باری که وعده سقوط ملک را داد نزدیک 6 سال میگذره و تو این مدت ملک نزدیک 8 برابر شده)، اما با احتساب تبدیل اون به دلار (یعنی پیدا کردن راهی برای اثبات درستی مدعاش) و درست همین جاست که این شائبه پیش میاد، که این آدم داره تدریس می کنه، یا تقلب؟ داره علم میاموزه، یا شارلاتانیسم رو عمل می کنه؟ داره دردهای اقتصاد رو بازگو می کنه، یا دردهای خودشو تسکین میده؟

همینقدر بگم که مصداق حرفهای این آدم، شعر معروف سعدی است که گفته:

علم چندان که بیشتر خوانی، چون عمل در تو نیست نادانی!

و بایست دید در زندگی واقعیش، چقدر این تئوری ها رو به کار بسته و چقدر پرفورمنس عملیش، بازدهی داشته.

چیزی که حداقل تو شش ماه گذشته با بررسی فایلهاش دستگیرم شد، ضد نقیض گویی های فاحش که حتی ظرف 2-3 ماه، نه تنها حرفهاش کاملا برعکس محقق شد، بلکه حالا خودش هم حرفهای چند وقت پیش خودشو هم قبول نداره و داره باز عین جنگ زرگری، آسمون ریسمون می بافه به هم که بگه، اگه حرفاش درست در نیامده، چون فاکتورهای دیگه ای هم بوده که لحاظ نکرده، در حالیکه داعیه مدیریت یک تیم تقریبا 10 نفره رو داره که حتی برخی اختصاصی دارند روی فدرال رزرو آمریکا کار می کنند و اقدامات اونو رصد می کنند و حتی 2 نفر اختصاصی اخبار سیاسی رو تحلیل می کنند، اما باز خروجیش جایی دیده نشد از فرضا خروج آمریکا از برجام با قاطعیت صحبت بشه، نقطه عطفی که آغاز گر تمامی این دردسر هاست و قسعلیهذا...

فعلا این فتح بابی بود برای بررسی بیشتر این موضوع با محوریت راهکارهای مدیریتی ریسک ادیب که سر فرصت مناسب، مورد به مورد اون ها رو اگر قسمت شد با دوستان واکاوی می کنیم.

وقت خوش
    در بیان این سه کم جنبان لبت ... از ذهاب و از ذهب وز مذهبت
    نا برده رنج، گنج میسر نمی‌شود! مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Inspired از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال نوام چامسکی آواتار ها
    تشکر شده 33,365 بار در 3,463 ارسال

http://forums.boursy.com/showthread.php?t=2936

10. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید نوام چامسکی از ایشان تشکر کرده اند:

نمادها و نمودارها و صورت‌ها را به چشم یک خریدار یا به چشم یک سهامدار نگاه نکنید.
    به این توجه نکنید که اکنون از آن سهام دارید یا می‌خواهید از آن سهام بخرید.
    بی‌طرفانه به نمادها نگاه کنید. گویا تا کنون آن را نداشته‌اید و هرگز هم در آینده آن را نخواهید خرید.
    فرض کنید دوستتان در مورد آن نماد از شما راهنمایی خواسته است.
    «محمد حسین» هستم.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

هزینه‌ی خروج ۱ درصد است.
    اگر احساس می‌کنید فردا قرار است بیشتر از این میزان افت داشته باشیم عاقلانه این است که امروز آدم بفروشد و فردا بخرد.

پانویس: موضوع نقدشوندگی پیش‌تر باید لحاظ شده باشد.
    «محمد حسین» هستم.

14. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

تنها اگر مطمئنی راهبرد سودآوری داری (که پیشتر مدت‌ها آزمایشش کرده‌ای) می‌توانی وام (اعتبار) بگیری.
    «محمد حسین» هستم.

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    هزینه‌ی خروج ۱ درصد است.
    اگر احساس می‌کنید فردا قرار است بیشتر از این میزان افت داشته باشیم عاقلانه این است که امروز آدم بفروشد و فردا بخرد.

پانویس: موضوع نقدشوندگی پیش‌تر باید لحاظ شده باشد.
    با سلام ، نگاه بسیار بالای استقرایی زیان بخش است و در میان مدت جلو پیشرفت را می کیرد ...........
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    با سلام ، نگاه بسیار بالای استقرایی زیان بخش است و در میان مدت جلو پیشرفت را می کیرد ...........
    سلام جناب آباد بسیار عزیز.
    یک مقدار بیشتر توضیح می‌دهید.
    این نگاه نوعی داشتن آستانه زیان است. به نوعی به آدم می‌گوید در هیچ کجا نباید خشک و متعصبانه نگاه کند. همواره باید آماده خروج بود. اگر شرایط خراب شود.
    از سوی دیگر این متن یک دو دو تا چهارتا است و در متن نوشته گمان نکنم به هیچ وجه مشکلی وجود داشته باشد. یعنی (با در نگر گرفتن نقدشوندگی) اگر می‌دانی امروز بفروشی، فردا می‌توانی پایین‌تر بخری، باید حتما این کار را بکنی و اگر نکنی اشتباه کرده‌ای. به خودی خود (فی حد نفسه) مشکلی ندارد. مگر اینکه مانع یک چیز خارج از این موضوع باشد... مثل اینکه آدم حوصله نکند... یا اینکه برای برخی کوتاه مدت کار کردن استرس‌زا باشد... یا اینکه توان مدیریت کوتاه مدت کلا سخت باشد... یا اینکه ممکن است آدم نتواند درست تخمین بزند که فردا افت وجود دارد یا نه... یا ممکن است هزینه‌ی ورود و خروج در آینده بیش از ۱ درصد بشود... یا همان نقدشوندگی... و امثالهم.
    «محمد حسین» هستم.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 22 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)