صفحه 9 از 9 اولیناولین ... 6789
نتایج از شماره 81 تا 86 از مجموع 86

موضوع: یادآوری!

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    11,269
    تشکر شده 35,015 بار در 10,437 ارسال

پاسخ : یادآوری!

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش ارسال ها
    مصداق این ضرب‌المثل نشویم:
    کلاغ می‌خواست راه رفتن کبک را یاد بگیرد، راه رفتن خودش را هم فراموش کرد

جناب محمد حسین ادیب در ویدیویی که ضبط کرده بودند (در میان کلامشان) یک حرف بسیار خوبی می‌زدند... می‌گفتند بیشتر از اینکه ببینید چه باید بکنید باید ببینید چه نکنید!
    می‌گفت بقیه هم اخبار گوش می‌کنند من هم گوش می‌کنم... ولی بعدا یک نفر که چند برابر من اخبار گوش کرده می‌آید به من می‌گوید شما این همه اطلاعات را از کجا دارید و چگونه ذهنتان را این‌قدر منظم کرده‌اید؟
    پاسخی که جناب ادیب می‌دادند این بود که من از قبل آمادگی دارم. می‌دانم که چه چیزهایی را نمی‌خواهم گوش بدهم. هر خبری را بررسی نمی‌کنم.
    این مقدمه‌ای بود برای اینکه این موضوع را مطرح کنند که ده رشته زیان آور در آینده چه می‌باشد...

واقعا... چه خوب است که آدم هر کاری نکند. هر طرف باد آمد به آن سو نرود. بداند می‌خواهد چه کند و کدام سو برود. بداند که از نقطه الف می‌خواهد به نقطه ب برسد و ملزوماتش فلان و فلان و فلان است. دیگر وقتی یک چیز بسیار فریبنده‌ای به نام بهمان اگر آمد پیش چشمش عنان از کف ندهد...
    مثلا... در کارهای خودمان... من اگر بنیادی می‌خواهم کار کنم... تا زمانی که ایمان دارم بنیادی خوب است و اولویت دارد و یادگیری‌اش بهترین کار است دنبال یادگیری هیچ چیز دیگر نروم... حالا صدی هم موضوعات مختلف آمد جلویش، آنها را رها کند و موضوع اصلی را بچسبد. اگر یک نفر آمد گفت وای... نمی‌دانی آموزش بررسی نموداری دارم باقلوا! نبینی از دستت رفته! بیات می‌شود! در این حالت شخص نرود یک ماه دنبال آن و از آن باقلوا مصرف کند و بخواهد دوباره برگردد سر خانه‌ی نخستش!

این مصداق خوبی برای همان ضرب‌المثل نقل قول شده‌ است. که کلاغ آمد راه رفتن کبک را یاد بگیرد...

البته... این موضوع باید کامل تحت سیطره‌ی عقل باشد. یعنی نه اینکه آدم به یک چیزی (بررسی نموداری-بنیادی-روانشناسی...) همین‌جوری بچسبد و متعصبانه تا آخر عمر همان را دنبال کند! نه! نه این‌جور و نه اینکه آدم با هر بادی به یک سو برود و دو روز دنبال بررسی نموداری باشد و دو روز بنیادی... نه این و نه آن. بلکه به یک چیز بچسبد و تا زمانی که عقل می‌گوید دنبال کردن همین به صرفه است همین را دنبال کند و چشم از چیزهای دیگر ببندد. و فقط چیزهای دیگر را یک کوچولو (با چشم عقل) نگاه کند که آیا دنبال کردن آنها و نیمه رها کردن راه آمده درست است؟ یا نه؟ و اگر درست نبود باز مسیر خودش را متعصبانه پی بگیرد.

ببخشید متن طولانی شد... در این‌جا قصد بر این است که تا جای ممکن حرف‌ها قصار و کوتاه باشد... ولی دیگر جا داشت دیگر... به جایش بخش خلاصه‌اش را پررنگ کردم.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.
    چون صوفیان به حالت و رقصند مقتدا. ما نیز هم به شعبده دستی برآوریم.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    ارسال
    4,390
    تشکر شده 12,220 بار در 3,896 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش ارسال ها
    با سلام ، نگاه بسیار بالای استقرایی زیان بخش است و در میان مدت جلو پیشرفت را می کیرد ...........
    سلام جناب آباد بسیار عزیز.
    یک مقدار بیشتر توضیح می‌دهید.
    این نگاه نوعی داشتن آستانه زیان است. به نوعی به آدم می‌گوید در هیچ کجا نباید خشک و متعصبانه نگاه کند. همواره باید آماده خروج بود. اگر شرایط خراب شود.
    از سوی دیگر این متن یک دو دو تا چهارتا است و در متن نوشته گمان نکنم به هیچ وجه مشکلی وجود داشته باشد. یعنی (با در نگر گرفتن نقدشوندگی) اگر می‌دانی امروز بفروشی، فردا می‌توانی پایین‌تر بخری، باید حتما این کار را بکنی و اگر نکنی اشتباه کرده‌ای. به خودی خود (فی حد نفسه) مشکلی ندارد. مگر اینکه مانع یک چیز خارج از این موضوع باشد... مثل اینکه آدم حوصله نکند... یا اینکه برای برخی کوتاه مدت کار کردن استرس‌زا باشد... یا اینکه توان مدیریت کوتاه مدت کلا سخت باشد... یا اینکه ممکن است آدم نتواند درست تخمین بزند که فردا افت وجود دارد یا نه... یا ممکن است هزینه‌ی ورود و خروج در آینده بیش از ۱ درصد بشود... یا همان نقدشوندگی... و امثالهم.
    سلام و درود

به برخی اشکالات اشاره درستی کرده اید زیاد استقرایی فکر کردن دید انسان را کوتاه مدت می کند. و ....
    جناب ادیب هم اشاره داشت به اینکه قسمتی از دارایی باید با دید بلند مدت باشد ......
    ................
    Abad ( آباد ) تصمیم ساز است ، تصمیم گیری با شماست. دقت کنید هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(18) Mehdi1400 آواتار ها
    ارسال
    1,613
    تشکر شده 8,119 بار در 1,558 ارسال

جناب محمد حسین ادیب در ویدیویی که ضبط کرده بودند (در میان کلامشان) یک حرف بسیار خوبی می‌زدند... می‌گفتند بیشتر از اینکه ببینید چه باید بکنید باید ببینید چه نکنید!
    می‌گفت بقیه هم اخبار گوش می‌کنند من هم گوش می‌کنم... ولی بعدا یک نفر که چند برابر من اخبار گوش کرده می‌آید به من می‌گوید شما این همه اطلاعات را از کجا دارید و چگونه ذهنتان را این‌قدر منظم کرده‌اید؟
    پاسخی که جناب ادیب می‌دادند این بود که من از قبل آمادگی دارم. می‌دانم که چه چیزهایی را نمی‌خواهم گوش بدهم. هر خبری را بررسی نمی‌کنم.
    این مقدمه‌ای بود برای اینکه این موضوع را مطرح کنند که ده رشته زیان آور در آینده چه می‌باشد...

واقعا... چه خوب است که آدم هر کاری نکند. هر طرف باد آمد به آن سو نرود. بداند می‌خواهد چه کند و کدام سو برود. بداند که از نقطه الف می‌خواهد به نقطه ب برسد و ملزوماتش فلان و فلان و فلان است. دیگر وقتی یک چیز بسیار فریبنده‌ای به نام بهمان اگر آمد پیش چشمش عنان از کف ندهد...
    مثلا... در کارهای خودمان... من اگر بنیادی می‌خواهم کار کنم... تا زمانی که ایمان دارم بنیادی خوب است و اولویت دارد و یادگیری‌اش بهترین کار است دنبال یادگیری هیچ چیز دیگر نروم... حالا صدی هم موضوعات مختلف آمد جلویش، آنها را رها کند و موضوع اصلی را بچسبد. اگر یک نفر آمد گفت وای... نمی‌دانی آموزش بررسی نموداری دارم باقلوا! نبینی از دستت رفته! بیات می‌شود! در این حالت شخص نرود یک ماه دنبال آن و از آن باقلوا مصرف کند و بخواهد دوباره برگردد سر خانه‌ی نخستش!

این مصداق خوبی برای همان ضرب‌المثل نقل قول شده‌ است. که کلاغ آمد راه رفتن کبک را یاد بگیرد...

البته... این موضوع باید کامل تحت سیطره‌ی عقل باشد. یعنی نه اینکه آدم به یک چیزی (بررسی نموداری-بنیادی-روانشناسی...) همین‌جوری بچسبد و متعصبانه تا آخر عمر همان را دنبال کند! نه! نه این‌جور و نه اینکه آدم با هر بادی به یک سو برود و دو روز دنبال بررسی نموداری باشد و دو روز بنیادی... نه این و نه آن. بلکه به یک چیز بچسبد و تا زمانی که عقل می‌گوید دنبال کردن همین به صرفه است همین را دنبال کند و چشم از چیزهای دیگر ببندد. و فقط چیزهای دیگر را یک کوچولو (با چشم عقل) نگاه کند که آیا دنبال کردن آنها و نیمه رها کردن راه آمده درست است؟ یا نه؟ و اگر درست نبود باز مسیر خودش را متعصبانه پی بگیرد.

ببخشید متن طولانی شد... در این‌جا قصد بر این است که تا جای ممکن حرف‌ها قصار و کوتاه باشد... ولی دیگر جا داشت دیگر... به جایش بخش خلاصه‌اش را پررنگ کردم.
    درود

در این رابطه کتاب Deep Work اثر کال نیو\ورت به نظرم مفید هست برای خواندن و البته عمل کردن

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    11,269

باید جرات داشت.
    (ولی حمل بر حماقت نشود. سر به زیر انداختن و پیش رفتن کار الاغ است... نه... جرات توام با عقل باید داشت.)
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده است:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    11,269

عیار مرد (بازرگان) در روزهای منفی مشخص می‌شود.
    با عنان از کف ندادن (احساساتی نشدن) و از پیش برنامه داشتن و طبق راهبرد عمل کردن و حواس جمع بودن.

پی‌نوشت: عیار نماد هم در روزهای منفی مشخص می‌شود!
    آخرین ویرایش توسط mhjboursy ، ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ در ۲۲:۲۶.
    «محمد حسین» هستم.

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر mhjboursy آواتار ها
    ارسال
    11,269

بورس وظیفه ندارد خودش را با راهبرد ما (و بدتر از آن با خواسته‌های ما) تطبیق دهد.
    ما وظیفه داریم راهبردهای خودمان را با شرایط اقتصاد (هر چند اگر بسیار تغییر کند) تطبیق دهیم.

چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟
    «محمد حسین» هستم.

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 9 اولیناولین ... 6789

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •