صفحه 3 از 22 نخست 12345613 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 217

موضوع: یادآوری?

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

پاسخ : یادآوری!

پی‌نوشت: در بورس همیشه لاک‌پشت‌ها موفق‌تر از خرگوش‌ها هستند! گمان کنم در زندگی هم همین‌گونه باشد.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته فکر کنم
    این مطلب در مورد خرگوش های با هوش صادق نباشد. و اصل مهم در هوشمندی ، یادگیری است
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

تعهد به استراتژی

وقتی بعد از کلی تحلیل و بررسی به این نتیجه رسیدی که یک یا چند سهم را انتخاب کنی،
    اگر شاخص بیش از 4000 واحد رشد کرده و 3.39 درصد مثبت شد،
    نباید تنها به این دلیل که چند صنعت مورد توجه بازار قرار گرفته استراتژی را فدا کرد.

البته همان استراتژی به شما باید بگوید که همواره حدود 30 درصد نقد باش تا در چنین مواقعی بهره کافی ببری
    تا حس نا مطلوب جا ماندن سراغت نیاید.
    ویرایش توسط Mehdi1400 : 2018/08/05 در ساعت 09:31

4. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,845 بار در 342 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    پی‌نوشت: در بورس همیشه لاک‌پشت‌ها موفق‌تر از خرگوش‌ها هستند! گمان کنم در زندگی هم همین‌گونه باشد.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته فکر کنم
    این مطلب در مورد خرگوش های با هوش صادق نباشد. و اصل مهم در هوشمندی ، یادگیری است

بورس و موفق بودن در ان بیشتر استراتژی است و دنبال کردن ان و پایبند بودن به ان. بله من هم معتقدم لاکپشتها موفقترند بحصوص با استراتژی نسبتا خوب (لزومی نداره عالی باشه --بینهایت استراتژی وجود دارد)

تو بورس خودمان اگر از همین زیرخاکیها را نگهدارید در بلند مدت همیشه موفقید (۳-۴-۵ ساله)

6. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,845 بار در 342 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    به قضایا به دید سوم شخص نگاه کن.

وقتی می‌خواهی در مورد یک خرید یا فروش بررسی کنی احساساتی ناشی از مالکیت یا دوری می‌تواند روی تصمیمت تاثیر گذار باشد. اگر تازه سهام خریده باشی دلبستگی و اگر تازه فروخته باشی دلزدگی.
    برای کنار گذاشتن اینها به دید سوم شخص به سهام و تصمیمت در باره‌ی سهام نگاه کن. گویا اصلا این نماد را نداشته‌ای و قصد خریدش را نداری. جوری نماد را بررسی کن که گویا دیگری (یک شخص سومی) از تو درخواست بررسی آن نماد را کرده و تو هیچ حسی نسبت به آن نداری. از خودت بپرس اگر یک نفر سهامدار بود و از من کمک خواسته بود آیا اینجا جای خوبی بود که بفروشد؟ اگر یک نفر می‌خواست اینجا از این نماد، سهام خریداری کند من به او پیشنهاد می‌کردم بخرد برایش خوب می‌شد یا پیشنهاد می‌کردم نخرد؟
    کتابی را اقای Bill Williams راجع به Chaos Trading نوشته که شاید بد نباشه خلاصهای از ان را قسمت قسمت (هرکس یک قسمت ) برای بقیه ارایه دهند. انچه که در قسمت تصمیمگیری برای معامله اورده بسیار جالب و مهمه. اول اینکه ایشان میگه : دو عامل مهم را باید خوب بشناسی تا موفق بشی ۱- خودت را و روحیه ا ت را ۲- بارار را بدون توجه به خودت
    در قسمت اول از نیمکره چپ و راست و مرکزی صحبت میکنه
    اول اینکه نیمکره چپ بسیار حساب شده و غیر احساسی است ولی در عمل هنگام تصمیم به معامله قسمت مرکزی مغز شروع به عمل میکنه و حیلی سریع تصمیم میگیره که خود معامله گر میمونه که چطور این خرید و فروشها را انجام داده.
    اون شناختی که مطرح کرده همیپه که بدونی Core مغز تصمیم میگیره. و چطور باید مهار بشه
    البته خود بازار را هم باید خوب بشناسی وبدانی که مثلا کدام صنعت الان پیشرو است وکدام سهام الان حشک شده و اماده پیشرفته و فاندامنتال یا تکنیکال چیست
    مطالب بسیار جالبی را مطرح میکنه که نمیشه همه را یکجا گغت شاید به فارسی کتاب باشه و بتوان در اختیار بقیه قرار داد

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید abed از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abed نمایش پست ها
    بورس و موفق بودن در ان بیشتر استراتژی است و دنبال کردن ان و پایبند بودن به ان. بله من هم معتقدم لاکپشتها موفقترند بحصوص با استراتژی نسبتا خوب (لزومی نداره عالی باشه --بینهایت استراتژی وجود دارد)

تو بورس خودمان اگر از همین زیرخاکیها را نگهدارید در بلند مدت همیشه موفقید (۳-۴-۵ ساله)
    لاک پشت نماد و نشانه صبور بودن به همراه تلاش آهسته و پیوسته است.
    و خرگوش نماد و نشانه سریع و چابک بودن است
    هر دوی اینها می توانند در شرایطی ارزش آفرین باشند و در شرایطی ناکارآمد و گاهی باید تلفیق شوند.

استفاده مبتنی بر شرایط ایجاد سینرژی می کند.
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

10. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط abed نمایش پست ها
    کتابی را اقای Bill Williams راجع به Chaos Trading نوشته که شاید بد نباشه خلاصهای از ان را قسمت قسمت (هرکس یک قسمت ) برای بقیه ارایه دهند. انچه که در قسمت تصمیمگیری برای معامله اورده بسیار جالب و مهمه. اول اینکه ایشان میگه : دو عامل مهم را باید خوب بشناسی تا موفق بشی ۱- خودت را و روحیه ا ت را ۲- بارار را بدون توجه به خودت
    در قسمت اول از نیمکره چپ و راست و مرکزی صحبت میکنه
    اول اینکه نیمکره چپ بسیار حساب شده و غیر احساسی است ولی در عمل هنگام تصمیم به معامله قسمت مرکزی مغز شروع به عمل میکنه و حیلی سریع تصمیم میگیره که خود معامله گر میمونه که چطور این خرید و فروشها را انجام داده.
    اون شناختی که مطرح کرده همیپه که بدونی Core مغز تصمیم میگیره. و چطور باید مهار بشه
    البته خود بازار را هم باید خوب بشناسی وبدانی که مثلا کدام صنعت الان پیشرو است وکدام سهام الان حشک شده و اماده پیشرفته و فاندامنتال یا تکنیکال چیست
    مطالب بسیار جالبی را مطرح میکنه که نمیشه همه را یکجا گغت شاید به فارسی کتاب باشه و بتوان در اختیار بقیه قرار داد
    بسیار عالی. بسیار بسیار عالی.
    کاش همین‌جور در همین جستار یا در جستار استراتژی یا در جستارهای آموزشی یواش یواش مطالب برگزیده‌ی این کتاب را بیاورید... من این کتاب را اگر اشتباه نکنم از اینترنت بارگیری کرده‌ام و با این خلاصه‌ای که شما ازش نوشتید تشویق شدم بروم حتما یک نگاهی در آینده به آن بیاندازم...
    راستی... پیرو بحث لاک‌پشت.... منظور من از لاک‌پشت و خرگوش دقیقا در مورد مدت نگهداری سهام نبودها... البته این هم می‌تواند باشد... ولی بیشتر اشاره‌ی من به روحیات شخص بود... ای بسا یک نفر روحیات لاک‌پشتی داشته باشد ولی بسیار هم تند عمل کند! یا یک نرم‌افزار بنویسد که با همان روحیات و راهبر (Strategy) لاک‌پشتی و محافظه‌کارانه و آهسته‌اش روزی ده بار برایش خرید و فروش انجام دهد... و ای بسا یک نفر خرگوشی باشد ولی مدت زیادی سهامش را نگه دارد... (و هر روز پای رایانه رصدش کند و به فکر تغییر دادن یا ندادنش باشد و اخبارش را دنبال کند و هر روز درباره‌اش تصمیم گیری کند و و و)
    من در زندگی‌ام هم لاک‌پشت بوده‌ام و هم خرگوش! و اکنون شاید هم‌زمان هر دو باشم!
    ولی به تجربه (دست کم برای من) ثابت شده که لاک‌پشت‌ (زمانی که بر من غالب است) بسیار موفق‌تر از خرگوش است...
    خرگوش بودن یعنی این در و آن در زدن... یعنی هیجان داشتن... یعنی بی قرار بودن... یعنی مدام چاره‌جویی کردن... از این شاخه به آن شاخه پریدن... این جواب نمی‌دهد... برای من جواب نمی‌دهد... تلاش می‌کنم این خصوصیت را درونم بکشم... چون همیشه خراب می‌کند... شاید تنها برای من این‌گونه باشد...
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها

البته فکر کنم
    پیرو مطلب شما به وبصادر میشه اشاره کرد که بی دردسر طی چند ماه گذشته 80 درصد سود داده

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

چیزی نخر که تویش بمانی!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چیزی نخر که تویش بمانی!
    مهمترین موضوع در داد و ستد، (حتی مهمتر از نسبت پاداش به خطر) مطمئن بودن است.
    یعنی چند درصد احتمال می‌دهی؟ چند درصد احتمال می‌دهی این سود ۵ درصدی یا ۵۰ درصدی نسیبت شود و چند درصد احتمال می‌دهی در این داد و ستد زیان نسیبت شود؟
    و در بورس یک سود پنج درصدی با احتمال وقوع ۹۵ درصد به مراتب بهتر از یک سود صد درصدی با احتمال وقوع ۵۵ درصد است.

پی‌نوشت: دوستان اینجا مطالب ممکن است شبیه هم و تکراری باشد و این اشکالی ندارد. نه... بگذار این‌گونه بگویم. اصل و اساس این جستار بر تکرار است! تکرار و یادآوری چیزهایی که تقریبا می‌دانیم. و نیاز به یادآوری و تمرین و مرور دارد تا ملکه‌ی ذهنمان شود.
    یا علی
    پیش از اینکه دکمه‌ی خرید و فروش را بزنی یک بار از خودت بپرس:
    واقعا مطمئنی؟

توضیح اینکه آدم گاهی همین‌جوری یک کارهایی می‌کند. بدون اینکه قشنگ در مورد کاری که می‌خواهد بکند اندیشیده باشد و مسئولیت کاری که می‌خواهد بپذیرد را به عهده گرفته باشد. گاهی اسیر هیجان و احساس می‌شود. اگر آدم از خودش بپرسد مطمئنی؟ یک لحظه تمام استدلال‌هایی که دارد را با خودش مرور می‌کند و می‌سنجد آیا تصمیمش خردمندانه است یا نه؟ احتمال موفقیت و شکست را با دید صاف‌تر و بدور از احساسات می‌سنجد.

آدم پیش از خرید یک بار با خودش مرور کند:
    - آیا من از این کارم مطمئن هستم؟
    - آیا احتمال بسیار زیادی وجود دارد که من در این نماد سود بکنم و با سود این داد و ستد را ببندم؟
    - آیا احتمال بسیار کمی وجود دارد که من زیان کنم؟
    - آیا این را که خریدم اصلا می‌توانم بفروشمش؟ (برخی نمادها اصلا حجم روزانه مناسبی ندارند! و شما اگر هم به قیمت بسیار مناسبی به میزان خوبی بخرید نمی‌توانید آن را به آسانی بفروشید! خریدار نیست! یا از این نمادهایی است که هر آن ممکن است شاپور دانا ببندد و برود قاطی باقالی‌ها! یا احتمال انحلال دارد... یا یک فروشنده‌ی قوی در کمین نشسته که هر آن سهم را روزها در منفی پنج قفل کند... نمونه‌هایش هم زیاد است در یادم...)
    «محمد حسین» هستم.

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

چیزی نخر که تویش بمانی!

وَلَا تُلْقُوا بِأَيْدِيكُمْ إِلَى التَّهْلُكَةِ
    و خود را با دست خود به هلاكت ميفكنيد،

آدم گاهی پیش از خرید هم حتی می‌داند کاری که دارد می‌کند حماقت یا خطر کردن یا قمار کردن است! حتی گاهی قماری می‌کند که احتمال خطرش هم بیشتر از احتمال پاداشش است! ولی می‌کند! یا گاهی انسان در داد و ستدی می‌ماند (سهامی را نگهداری می‌کند) که خودش هم می‌داند نگهداری آن حماقت است! ولی می‌کند!

«محمد حسین» هستم.

20. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 22 نخست 12345613 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)