صفحه 4 از 4 نخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 34 از 34

موضوع: اوراق بهادار غیر سهام (بدهی و قرضه-مشارکت-مرابحه-سودثابت-رهن و اجاره-منفعت-خزانه-سلف)

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : اوراق بهادار غیر سهام (بدهی و قرضه-مشارکت-مرابحه-سودثابت-رهن و اجاره-منفعت-خزا

نقل قول بسیار مفید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mnm1990 نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز
    بقیه دوستان در صفحات قبل اشاره کردن
    برای کسانی که از طریق کارگزاری خریدن باید احراز هویت سجام تکمیل بشه تا در پرتفو بشینه
    چون دوستانی ک قبل از این برنامه اجباری شدن سجام کد داشتن اکثرا تا مرحله الزام که همون دریافت کد ده رقمی بوده پیش رفتن و مرحله نهایی که احراز هویت باشه رو انجام ندادن بخاطر همین در پرتفو هاشون نیست احتمالا (برنامه سیگنال براحتی میتونیداحراز هویت کنید )
    تغییر کارگزار ناظر هم بنظرم برای کسانی که از طریق بانک ها و اپلیکیشن های مثل آپ و.... خرید کردن و الان کد بورسی گرفتن باید تغییر ناظر بزنن (مورد دوم رو کاملا مطمعن نیستم اما اینطور شنیدم )
    برای معامله هم باید به قیمت nav ابطال که هر دو دقیقه یکبار باید بروز بشه دقت کنید و سعی کنید نزدیک اون قیمت با تلرانس چند درصد کم معامله کنید.
    دوستان موقع معامله هنگام وارو کردن قیمت دقت کنند چون صندوق ها دامنه ۱۰۰ درصد دارند.
    از نظر عرضه و تقاضا باقی صندوق ها etf معمولا بازار گردان دارن و از ایجاد صف فروش و خرید جلوگیری میکنند اما اگر فشار عرضه مثلا زیاد باشد کسانی ک مصمم ب فروش هستند باید قیمت فروش رو پایین تر از nav ابطال بزنن . معقولانه اینه ک معامله نزدیک به قیمت nav ابطال انجام بشه.
    پس متعادل رو ب بالا بهترین زمان فروش هست
    Nav ابطال هم از ارزش روز پرتفوی هر صندوق بدست میاد.

امیدوارم تونسته باشم برای دوستانی ک شاید تابحال etf نداشتن
    کمکی کنم باقی دوستان که همه از اساتید ما هستند .
    سهوا اشتباهی هم بود ب بزرگی خود ببخشید .
    ارادتمند
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mnm1990 نمایش پست ها
    با عرض ادب و احترام

بدون تعارف شما خودتون تحلیلگر قابلی هستید و توضیح برای شما سخته ، اما من در حد توانایی خودم سوالاتتون رو جواب میدم

در مورد سوال اول چون این صندوق از نوع صندوق سهامی هست ، ناو کاملا بستگی به قیمت روز پرتفوی صندوق داره که برای دارا یکم میشه سه تا بانک تجارت و صادرات و ملت و بیمه اتکایی و بیمه البرز میشه و در صورتی که این سهام رشد کنن ناو هم بسته به حجم هر کدوم از این سهام در هر واحد این صندوق به همون نسبت میره بالا و بالعکس.
    معمولا بله قیمت معامله صندوق ها تا جایی ک بنده دیدم همان حدود ناو با اختلاف چند درصدی میباشد، مگر اینکه هیجان معامله گر ها بخواد قیمت معامله رو از قیمت ناو خیلی جدا کنه که بازار گردان معمولا سعی میکنه نزدیک به ناو نگه داره و دخالت میکنه.
    اما زمانی که ارزش پرتفو صندوق منفی بشه قاعدتا ناو هم پایین میاد ینی میتونم خلاصه بگم تو صندوق هایی ک بازار گردان دارن که اکثرا هم باید داشته باشن وظیفه بازار گردان نزدیک نگه داشتن قیمت به ناوه.

سوال دوم منظورم این بود ک گاهی وقتها بخاطر هیجان یا عدم اطلاع معامله گر ها از نحوه معاملات صندوق هیجان های منفی یا مثبت شدیدی شکل میگیره و من و شمایی که تصمیممون رو گرفتیم ک یونیت های صندوق رو بفروشیم میایم با این هیجان منفی در فروش همراه میشیم و شاید خیلی پایین تر از قیمت ناو میفروشیم و بعد بازار گردان دخالت مبکنه و قیمت تابلو به قیمت ناو برمیگرده و ما ضرر میکنیم. منظورم این بود که به قیمت ناو همواره دقت کنید و با هیجان همراه نشید.
    ببینید چون صندوق ها بازه قیمتی شون ۱۰۰ درصد در روزه بعضی اوقات افرادی سیگنال دریافت میکنن که مثلا صندوق x را بخرن و چون سیگنال دهنده تاکید کرده بخر این خریدار کم اطلاع میاد قیمت سقف رو میزنه بدون دقت ب اینکه سقف etf مانند سهام نیست که ۵ درصد باشه و ۱۰۰ درصده ،خرید انجام میشه و بازار گردان دخالت مبکنه و قیمت تابلو رو به قیمت ناو نزدیک میکنه و این خریدار باید مدت ها صبر کنه تا از ضرر خارج بشه .

بنده خودم دیدم بارها ک در صندوق درآمد ثابت که سودی حدود سالانه ۳۰ درصد شاید داشته و صرفا بهتر ازسپرده بانکیست فقط طرف آمده و خیلی بالا تر لز قیمت ناو خرید زده و باید سالها صبر کنه که به اصل پول خودش برسه اگر بخواد در همین جا ضررش جبران بشه.

صندوق دیگری هست به نماد آسام که از نوع مختلط هست ( ریسک متوسط ) ینی چیزی بین صندوق سهامی و درآمد ثابت ،بنده حدود ۸۰۰چ تومن واردش شدم و بررسی کردمش در نزول های بازار خوب مقاومت گرده و در صعود ها معمولا پا ب پای بازار بالا رفته
    بررسی سابقه معاملات این صندوق هم شاید براتون جالب باشه .

اگر نتونستم مطلب رو منقل کنم عذر خواهی و اگر در متن نکته مبهمی بود بگید تا اصلاح بشه ، سعی کردم در حد اطلاع و تجربه خودم جواب بدم که قطعا خالی از اشکال نیست .
    ارادتمند
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

پاسخ : اوراق بهادار غیر سهام (بدهی و قرضه-مشارکت-مرابحه-سودثابت-رهن و اجاره-منفعت-خزا

با بررسی‌ای که در این نوشته: http://forums.boursy.com/showthread....l=1#post819153
    و نوشته‌های پس از آن کردم دیدم چندین صندوق هستند که نزدیک به بازدهی شاخص بازدهی دارند و حرکت می‌کنند...
    کسی که تمایل دارد بازدهی شاخص داشته باشد بد نیست به اینها رجوع کند. هم چند صندوق هستند و هم چند هلدینگ بزرگ. (کاردان و آساس و فیروزه و وصندوق و غیره...)
    ---------------------------
    با بررسی نوشته‌ی نقل قول شده‌ی پیشین این ایده به ذهنم رسید که اگر یک وقتی یک صندوقی مانند همین دارا یکم بود که سبدش -مانند همین وتجارت و وبصادر- همه صف خرید بودند و صف خریدهای ارزشمندی هم بودند و دوست داشتی بخری و نمی‌شد می‌توانی از این بخری یکی دو درصد بالاتر از ناو آن روز! خیلی هم آسان! قانون عاقلانه‌ی محدودیت دامنه نوسان هم شاملش نمی‌شود!
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Omid_Khan آواتار ها
    تشکر شده 1,244 بار در 533 ارسال

پاسخ : اوراق بهادار غیر سهام (بدهی و قرضه-مشارکت-مرابحه-سودثابت-رهن و اجاره-منفعت-خزانه-سلف)

اینطور که من دارم تو این تالار، الان میگن دولت مقدار زیادی اوراق چاپ کرده و فروخته یا هنوز داره میفروشه، میخوام بدونم الان اشخاص حقیقی و عادی میتونن این اوراق را بخرن؟
    از کجا؟ و سودشون چقدره؟
    آیا این اوراق از صندوقهای درآمد ثابت، گزینه بهتری برای سرمایه گذاری هستن یا نه؟

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

پاسخ : اوراق بهادار غیر سهام (بدهی و قرضه-مشارکت-مرابحه-سودثابت-رهن و اجاره-منفعت-خزانه-سلف)

نامه بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در خصوص اوراق گواهي خريد سكه طلاي تمام بهار آزادي طرح امام (ره) مطرح گرديد و شوراي عالي بورس با انتشار اوراق مزبور در صورت تصويب كميته تخصصي فقهي سازمان، با شرايط ذيل موافقت نمود:
    الف) گواهي خريد سكه بانك مركزي: اوراق بهادار قابل معامله‌اي است كه به پشتوانه سكه طلاي تمام بهار آزادي طرح امام (ره) توسط بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران منتشر مي‌گردد و متضمن تعهد بانك مركزي به تحويل سكه طلاي تمام بهار آزادي طرح امام (ره) به دارندگان اوراق در موعد سررسيد مي‌باشد. اين اوراق مي‌تواند منضم به اختيار خريد بوده كه خريداران بر اساس شرط ضمن عقد به بانك مركزي اختيار مي‌دهند در موعد سررسيد نسبت به بازخريد اوراق مذكور به قيمت روز سكه طلاي تمام بهار آزادي طرح امام (ره) اقدام نمايد.
    ب‌) شورا براساس بند (24) ماده (1) و بند (4) ماده (4) قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه 1384"گواهي خريد سكه بانك مركزي" را به عنوان ابزار مالي قانون بازار اوراق بهادار شناسايي و تصويب نمود.
    ت‌) اوراق مزبور معاف از ثبت نزد سازمان مي‌باشد.
    ث‌) معاملات اين اوراق در بورس كالاي ايران صورت مي‌پذيرد.
    ج‌) مقررات لازم جهت انجام معاملات اين اوراق پس از تدوين، به تصويب هيئت مديره سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد رسيد.

7. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده است:

صفحه 4 از 4 نخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع