صفحه 2 از 35 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 341

موضوع: بررسی و ارائه جداول مقایسه ای سهام با بابک 52

ستاره‌دار (27) بابک 52 آواتار ها
    تشکر شده 63,384 بار در 15,430 ارسال

پاسخ : بررسی و معرفی سهام و ارائه جداول مقایسه ای و خبرهای رانتی و پیگیری سهام با با

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    جناب بابک 52 عزیز

با سلام و عرض ادب

با تشکر از شما، اگر امکان داره تصویر با وضوح بالاتری بگذارید، چرا که وقتی تصویر را زوم میکنیم، جدول واضح نیست.
    یک سوال هم داشتم ملاکتون برای این سهمها ، سهمهایی است که گزارشات 6 ماهه شان آمده، یا ....؟ اگر امکان دارد بیشتر توضیح دهید که این سهمها بر اساس چه ملاکی در لیست قرار گرفته...

اگرچه نتونستم هنوز جدول رو واضح ببینم ولی نفس کار ارزشمنده....درود
    با سلام و احترام

ارادت فراوان جناب آقای توسکا بزرگوار

به ضرس قاطع عرض می کنم تنها هدف من از این همه زمانی که صرف تهیه این جدول کردم فقط و فقط سود آوری همه عزیزان می باشد وگرنه بنده به راحتی میتوانستم اصلا چنین جداولی را در معرض رویت همگان قرار ندهم

امیدوارم که همه اعضاء و مهمانها و مدیران محترم بتوانند بهترین سود آوری را در بورس داشته باشند

حقیقت امر بنده بالای 95 درصد از گزارشهای دیروز کدال را بررسی کردم و اون سهمهایی که سود سهم در شش ماهه اول سال 1397 رشد بسیار مناسبی را داشت انتخاب کردم و در جدول فوق قرار دادم

منتها دیروز کدال به دلیل ارسال بالای گزارشها هی قطع و وصل می شد و شاید چندین سهم از قلم افتاده باشد

در هر صورت ده سهم اول بالاترین بازدهی را به دید این حقیر تا زمان مجمع خواهند داشت

چشم الان بررسی میکنم احتمالا مشکل از وبسایتی هست که آپلود کردم وگرنه تصویر در کامپیوتر بنده بسیار واضح است

الان از یک وبسایت دیگر تلاش میکنم که آپلود کنم و اگر هم نشد از مدیران جهت ارائه تصویر بهتر کمک خواهم گرفت

بهترینها را برای شما و همه عزیزان خواستارم

در پناه حق باشید
    The greater the risk ، The greater the reward

هر چقدر ریسک بزرگتری کنی ، پاداش بزرگتری بدست میاری

2. 24 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

پاسخ : بررسی و معرفی سهام و ارائه جداول مقایسه ای و خبرهای رانتی و پیگیری سهام با با

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام و احترام

ارادت فراوان جناب آقای توسکا بزرگوار

به ضرس قاطع عرض می کنم تنها هدف من از این همه زمانی که صرف تهیه این جدول کردم فقط و فقط سود آوری همه عزیزان می باشد وگرنه بنده به راحتی میتوانستم اصلا چنین جداولی را در معرض رویت همگان قرار ندهم

امیدوارم که همه اعضاء و مهمانها و مدیران محترم بتوانند بهترین سود آوری را در بورس داشته باشند

حقیقت امر بنده بالای 90 درصد از گزارشهای دیروز کدال را بررسی کردم و اون سهمهایی که سود سهم در شش ماهه سال 1397 رشد بسیار مناسبی را داشت انتخاب کردم و در جدول فوق قرار دادم

منتها دیروز کدال به دلیل ارسال بالای گزارشها هی قطع و وصل می شد و شاید چندین سهم از قلم افتاده باشد

در هر صورت ده سهم اول بالاترین بازدهی را به دید این حقیر تا زمان مجمع خواهند داشت

چشم الان بررسی میکنم احتمالا مشکل از وبسایتی هست که آپلود کردم وگرنه تصویر در کامپیوتر بنده بسیار واضح است

الان از یک وبسایت دیگر تلاش میکنم که آپلود کنم و اگر هم نشد از مدیران جهت ارائه تصویر بهتر کمک خواهم گرفت

بهترینها را برای شما و همه عزیزان خواستارم

در پناه حق باشید
    زنده باشی عزیز

تشکر از زحماتی که میکشید. (البته برای تصویر خودتان را به زحمت نیاندازید. اگر نشد مهم نیست از روی همین تصویر هم میشه تشخیص داد فقط کمی واضح نیست)

در پناه خداوند موفق باشید.
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

4. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

امیدوارم این دفعه خواناتر باشد

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,126 بار در 2,850 ارسال

درود بر آقا بابک سخت کوش

کاری محققانه و در واقع عالمانه ای است که واقعا میدانم چه وقتی را از شما گرفته است
    بنده هم به نوبه خود تشکر میکنم و امیدوارم همچنان شاهد ارائه چنین آماری از سوی شما باشیم.

چند سئوال دارم
    یکی اینکه خیلی از سهم ها در این لیست نیستند همچنان که توضیح دادید
    دوم با p/e منطقی نتوانستم کنار بیایم. البته میفهمم که بنا به تجربه بعضی را کم کرده اید ولی مثلا چرا پدرخش با آن گزارش عالی (14 برابر شدن سود!!!!) نباید 50 را مجددا تکرار کند و کاوه باید 13 را مجددا تجربه کند؟
    نکته سوم مربوط است به نمادهایی که از ضرر خارج شده و سود شناسایی کرده اند در گزارش اخیر - دوتا که میشناسم فاذر هست و پاسا
    به نظرم نمادهایی اینچنینی حتی از نمادهای برتر بازار هم امیدبخش تر هستند زیرا در ابتدای ایجاد یک روند صعودی قوی هستند
    چرا چنین نمادهایی در لیست شما جایشان خالی است؟

توفیقتان مستدام

7. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

تصویر واضح شد.
    مجددا تشکر ....موفق باشید
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

9. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    درود بر آقا بابک سخت کوش

کاری محققانه و در واقع عالمانه ای است که واقعا میدانم چه وقتی را از شما گرفته است
    بنده هم به نوبه خود تشکر میکنم و امیدوارم همچنان شاهد ارائه چنین آماری از سوی شما باشیم.

چند سئوال دارم
    یکی اینکه خیلی از سهم ها در این لیست نیستند همچنان که توضیح دادید
    دوم با p/e منطقی نتوانستم کنار بیایم. البته میفهمم که بنا به تجربه بعضی را کم کرده اید ولی مثلا چرا پدرخش با آن گزارش عالی (14 برابر شدن سود!!!!) نباید 50 را مجددا تکرار کند و کاوه باید 13 را مجددا تجربه کند؟
    نکته سوم مربوط است به نمادهایی که از ضرر خارج شده و سود شناسایی کرده اند در گزارش اخیر - دوتا که میشناسم فاذر هست و پاسا
    به نظرم نمادهایی اینچنینی حتی از نمادهای برتر بازار هم امیدبخش تر هستند زیرا در ابتدای ایجاد یک روند صعودی قوی هستند
    چرا چنین نمادهایی در لیست شما جایشان خالی است؟

توفیقتان مستدام
    درود فراوان

1) همانطور که عرض کردم تمامی تلاش بنده برای آوردن همه سهمها بود ولی متاسفانه مقدرو نشد ولی باور بفرمایید بالای 95 درصد گزارشهای دیروز را بررسی کردم.

2) در جدول فوق بسیاری از سهمها را همان p/e قبلی گرفتم که مشاتهده می فرمایید ولی خب پدرخش و کاوه را با دیدن همگروهی هایشان که p/e کمتری دارند لحاظ کردم . در هر صورت این جدول همانطور که شما می فرمایید کلیات را می رساند و به قول شما اصلا شاید همان p/e را بگیرند . اعداد همگی از گزارشها هستند و فقط همان p/e منطقی آن هم فقط و فقط جهت چند سهم را مطابق نظر خودم تغییر دادم . اگر p/e پدرخش را بالا قرار می دادم اصلا یک عدد بسیار زیاد می شد . کما اینکه همین الان هم رتبه 15 جدول را دارد و عالی هست

3) در خصوص نمادهایی که از ضرر خارج شده اند بله حرف شما مورد قبول هست و متاسفانه در جدول اکسل و ریاضی نمی توان محاسباتی در این خصوص انجام داد . ضمن آنکه به نظر این حقیر سهمی که زیان انباشته دارد و حال به سود دهی برسد باید بررسی شود چون شاید سالهای سال طول بکشد تا زیان انباشته اش صفر شود و یا اصلا سودی که می سازد نسبت به قیمت فعلی منطقی باشد . بنده در کل سالهای بورسی بیشتر p/e و سودی که سهم می سازد مد نظرم بوده و فرضاً اصلا موافق خرید فاذر نیستم و نخواهم بود . برای چی سهمی که زیان داشته و به سود دهی کمی رسیده باید چنین قیمتهایی بالایی داشته باشد؟ حقیقت امر پاسا را هم لحاظ کرده بودم ولی در جدول محاسبات ریاضی تقسیم عدد مثبت به منفی نامربوط هست و از جدول حذف کردم . وگرنه بنده با پاسا به شدت موافقم ولی با فاذر خیر ! کلا با سهمهای فاذر و فاراک بنده مشکل دارم . چون همیشه قیمت سهمشان بسیار نجومی تر از سودی که می سازند هستند و p/e منطقی ندارند . البته بنده همیشه با این موافق بودم که مهم سود آوری هست حالا چه خکاوه با زیان انباشته باشه و چه سهمی مثل هرمز که رتبه چهارم جدول هست و توی این بازار صف خرید میلیونی دارد . بنده نمی گم فاراک یا فاذر نخرید . خودم از این دو تا سهم نمی دونم چرا وحشت دارم . خخخخخ
    ویرایش توسط بابک 52 : 2018/10/23 در ساعت 12:20

پتروشیمی نوری ( برزویه ) ( نوری)

خب طبق گفته مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، قرار هست قطعا این عرضه در آبان ماه صورت بگیره

پول بسیار زیادی می خواد این عرضه اولیه و تصور کنم بیشترین پولی را می خواهد که در کل عرضه های اولیه لازم هست

تعداد سهامش 3،000،000،000 سهم هست و قراره 5 درصدش رو عرضه اولیه بکنند در مرحله اول که میشه 150،000،000 سهم

حالا یه بررسی بکنیم ببینیم احتمالا به چغ قیمتی عرضه میشه و چقدر پول میخواد

پارس رو که میخواستند عرضه کنند در بیستم تیرماه 1397 به قیمت 24،000 ریال عرضه کردند

اون موقع سود اعلامی پارس برای سال 1396 ، eps اعلامی 5،083 ریال بود

24،000 ریال رو تقسیم بر 5،083 بکنیم میشه ضریب 4.72

حالا پتروشیمی نوری گفته توی شش ماه اول سال 1397 مبلغ 5،230 ریال ساخته

در شش ماهه اول سال 1396 مبلغ 1،234 ریال و در 12 ماهه سال 1396 نیز مبلغ 5،113 ریال ساخته بوده

5،113 را تقسیم بر 1،234 بکنیم میشه 4.14

4.14 را ضربدر 5،230 ریال شش ماهه اول سال 97 بکنیم میشه 21،652 ریال

پس برای سال 1397 پتروشیمی نوری میتواند 21،652 ریال سود بسازه

حال همان ضریب 4.72 برای عرضه اولیه پارس رو بهش بدیم که بعید بدونم کمتر از این قیمت بخواهند عرضه نمایند میشه 102،198 ریال

یعنی حداقل قیمت 100،000 ریال هست

150،000،000 سهم را در قیمت 100،000 رسال ضرب کنیم میشه 15،000،000،000،000 ریال یعنی پانزده هزار میلیارد ریال تمام !!!!!!

حالا شما در نظر بگیرید با توجه به رشد بسیار عالی که پارس داشته و همه سهامداران هم می خواهند این سهم رو بخرند و از این بابت می خواهند یه سری سهمهاشون رو بفروشند چه فشار فروشی توی بازار ایجاد میشه ؟!!

حالا ببینیم با این همه کد معاملاتی جدید از این 150،000،000 سهم چه تعدادی به هر کد میرسه و هر نفر چه مبلغی باید برای این عرضه اولیه تهیه کنه؟

در آخرین عرضه اولیه که سهم ملي كشت و صنعت و دامپروري پارس (زپارس) بود تعداد 32،534،000 سهم عرضه شده که تعداد 154 سهم به هر کد رسید یعنی 211،259 کد داریم تقریبا

پس 150،000،000 سهم را تقسیم بر 211،259 سهم بکنیم میشه 710 سهم

یعنی به هر کد 710 سهم میرسه و هر سهم 100،000 رسال پس 71،000،000 ریال هر نفر باید برای عرضه اولیه پتروشیمی نوری تهیه کند

با تقدیم احترام - بابک 52

12. 21 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال arad700 آواتار ها
    تشکر شده 16,137 بار در 2,952 ارسال

با این اوصاف عرضه پتروشیمی نوری بازار را بدجوری منفی خواهد کرد.شاید سه تا چهار روز بازار نتونه از منفی بیرون بیاد چون علاوه بر نقدینگی عرضه اولیه از فردای عرضه سهم ملت همه وارد صف خرید میشن صف خرید که نقدینگی به همراه داره اجازه نمیده پول وارد مابقی سهام بشه.
    اگر در روزهای اوج بازار عرضه می کردن بازار به مشکل بر نمی خورد ولی الان فقط خدا به خیر کنه.
    Honesty is the best policy

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید arad700 از ایشان تشکر کرده اند:

طبق اطلاعات دقیق واصله ، مدیر عامل شرکت سرمايه گذاري نور كوثر ايرانيان (وسكاب) ، استعفا داده اند که با استعفای ایشان نیز در هیئت مدیره شرکت موافقت شده و به جای دکتر مهدی قلی پور خانقاه ، جناب آقای دکتر حسن محمدتبار کاسگری ( معاون قبلی پشتیبانی بورس ) جایگزین ایشان شده اند .

به نظر می رسد این خبر، خبر بسیار خوبی برای وسکاب باشد

ویرایش توسط بابک 52 : 2018/10/23 در ساعت 16:43

16. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک 52 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,002 بار در 718 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک 52 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه مهمانها و بازدید کنندگان محترم و اعضا و مدیران محترم وبسایت بورسی

از امروز این تاپیک را ایجاد کردم که مطالبی که امکان داره برای دوستان مفید باشه را در این تاپیک قرار دهم که شامل :

1) جدوال مقایسه ای اکسل گزارشهای سهام

2)بررسی و معرفی سهام خوب

3) خبرهای پیگیری شده از سهام های مختلف از امور مالی و سهام شرکتها

4) خبرهای رانتی

5) ارائه نظرات شخصی اینجانب در خصوص روند و جو بازار

امیدوارم که این تاپیک برای همه اعضاء مفید و سود آور باشد .

بنده حدودا 17 سال هست که در بورس فعالیت دارم و البته همه بنده رو بیشتر بابت روابط عمومی خوب جهت ارتباط با امور مالی و سهام شرکتها و پیگیری های مربوطه می شناسند .

امیدوارم دوستان تکنیکالست و همه عزیزان بنده را در این تاپیک کمک و راهنمایی بفرمایند تا تاپیک خوبی جهت استفاده همه عزیزان بشود .

چنانچه هر ایرادی در مطالب و یا جدولهایی که ارائه خواهد شد می بینید خوشحال می شوم که مشکلات توسط عزیزان گفته شود

برای همه عزیزان سلامتی و تندرستی و سودآوری می نمایم

در پناه حق باشید

بابک 52 سی ام مهر ماه 1397
    ممنون بابت زحمتی که میکشید

18. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 35 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)