صفحه 7 از 1002 نخست ... 456789101757107507 ... آخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 10019

موضوع: تمام نا تمام من و بازار

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

پاسخ : تمام نا تمام من و بازار

به نظر من بانکی ها خصوصا وتجارت که سقف اصلی را تا این لحظه با صف خرید سنگین رد کرده لیدر بازار شاید تا آخر ماه باشند
    سامان به خاطر پتانسیلهایی که داره و سرمایه کمتر در گروه میتونه چالاک ترین سهم گروه بانکی باشه
    و احتمالا تا آخر این ماه بیشترین بازدهی را خواهد داشت

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    به نظر من بانکی ها خصوصا وتجارت که سقف اصلی را تا این لحظه با صف خرید سنگین رد کرده لیدر بازار شاید تا آخر ماه باشند
    سامان به خاطر پتانسیلهایی که داره و سرمایه کمتر در گروه میتونه چالاک ترین سهم گروه بانکی باشه
    و احتمالا تا آخر این ماه بیشترین بازدهی را خواهد داشت
    سقف اصلی
    رد کردنش دل شیر میخواد و حجم فوق سنگین
    اگر امروز وتجارت بتونه با حجم بالا این سقف رد کنه ترجیح میدم تمام سبدم در گروه بانکی قرار بدم

4. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال

با انتشار اخبار بسته شدن آسمان هوایی کشورهای مختلف و عدم سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی و عدم اجازه پهلو گرفتن کشتی های ایرانی در بنادر مختلف
    سود شرکت های صادراتی ها که بخش اصلی بازار را تشکیل میدهند در ابهام قرار گرفته است
    این مطلب داره روی تمام بازار تاثیر میزاره
    و باید تمام تحلیلها آبدیت بشه
    و به سمت صنایعی حرکت کنیم که کمتر در معرض خطر قرار گرفتن

6. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

با انتشار اخبار بسته شدن آسمان هوایی کشورهای مختلف و عدم سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی و عدم اجازه پهلو گرفتن کشتی های ایرانی در بنادر مختلف
    سود شرکت های صادراتی ها که بخش اصلی بازار را تشکیل میدهند در ابهام قرار گرفته است
    اگر محدودیت های تحریمی باعث کاهش صادرات شود و ورودی ارز به کشور کاهش یابد قطعا یک رشد نرخ ارزی را در پیش رو خواهیم داشت که اثرات مخربی بر کل اقتصاد کشور خواهد داشت
    منظور اینکه اثرات محدودیت های صادراتی محدود به شرکت های صادرات محور نخواهد بود بلکه این مشکلات بر تمامی گروه ها تاثیر گذار خواهد بود.

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

سلام.
    البته دوستان درست می‌گویند که اگر پول نفت نرسد دیگر صنایع هم مانند پتروپالایشی‌ها آسیب خواهند دید... واقعیت است که اقتصاد در ایران عملا (مقدار زیادی‌اش) همان پول نفت است که می‌آید بین مردم تقسیم می‌شود...
    وقتی بزرگان بررسی‌های اقتصاد کلان همواره قیمت خانه‌ها را با نمودار نفت می‌سنجند... شما مطمئن باشید که صنایع سیمان و کاشی و انبوه سازی و... هم وضعشان زیاد جالب نخواهد شد... (در مجامعشان هم به وضوح این عامل را بیان می‌کنند و گزارش هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی مدام این عامل میزان فروش نفت ذکر شده...)
    شاید تنها صنعتی که آسیب جدی نبیند (اگر تحریم‌ها واقعا تاثیر گذار باشند) صنعت غذا و دارو و زراعت باشد... که البته آن هم تاثیر خودش را می‌گذارد... خوردنی‌های لوکس‌تر (مانند شکلات و بستنی) ممکن است کاهش چشمگیری داشته باشند... یا خوراک دام‌ها ممکن است سخت و گران وارد شود... و مواد اولیه دارو...
    به هر روی... من تخمین نزده‌ام چقدر این دور جدید تحریم‌ها می‌تواند موثر باشد و امیدوارم که موثر نباشد... ولی اگر با شدت زیاد اعمال شود ممکن است بهترین کار تنها خرید ارز و زر باشد.
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط mhjboursy نمایش پست ها
    سلام.
    البته دوستان درست می‌گویند که اگر پول نفت نرسد دیگر صنایع هم مانند پتروپالایشی‌ها آسیب خواهند دید... واقعیت است که اقتصاد در ایران عملا (مقدار زیادی‌اش) همان پول نفت است که می‌آید بین مردم تقسیم می‌شود...
    وقتی بزرگان بررسی‌های اقتصاد کلان همواره قیمت خانه‌ها را با نمودار نفت می‌سنجند... شما مطمئن باشید که صنایع سیمان و کاشی و انبوه سازی و... هم وضعشان زیاد جالب نخواهد شد... (در مجامعشان هم به وضوح این عامل را بیان می‌کنند و گزارش هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی مدام این عامل میزان فروش نفت ذکر شده...)
    شاید تنها صنعتی که آسیب جدی نبیند (اگر تحریم‌ها واقعا تاثیر گذار باشند) صنعت غذا و دارو و زراعت باشد... که البته آن هم تاثیر خودش را می‌گذارد... خوردنی‌های لوکس‌تر (مانند شکلات و بستنی) ممکن است کاهش چشمگیری داشته باشند... یا خوراک دام‌ها ممکن است سخت و گران وارد شود... و مواد اولیه دارو...
    به هر روی... من تخمین نزده‌ام چقدر این دور جدید تحریم‌ها می‌تواند موثر باشد و امیدوارم که موثر نباشد... ولی اگر با شدت زیاد اعمال شود ممکن است بهترین کار تنها خرید ارز و زر باشد.
    در بخش تولید کنندگان کالاهای اساسی همانند لبنیات و زراعت و روغن خوراکی و .... اگرچه وابستگی کمتری به تحریم ها دارند ولی صنایع این گروه هم در معرض کنترل شدید قیمت محصولات قراردارند و دولت بر نرخ فروش محصولات نظارت های سختی دارد و شرکت های گروه نمیتوانند محصولات را با نرخ های مورد نظر خودشان به فروش برسانند و در صورت موثر بودن تحریم ها و افزایش نرخ ارز این نظارت ها هم تشدید خواهد شد.
    خلاصه اینکه اعمال تحریم های سختگیرانه بر کل اقتصاد کشور اثرات مخرب دارد.

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

این نگرانی ها داره خودش نشون میده

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

این نگرانی ها داره خودش نشون میده
    شرکت هایی که درامدشان ارزی است ولی فعالیتشان داخل کشور هست از محدودیت های تحریمی اسیب پذیری کمتری نسبت به صادراتی ها دارند
    ویرایش توسط Ali : 2018/11/11 در ساعت 16:16

16. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط navasan نمایش پست ها
    شرکت هایی که درامدشان ارزی است ولی فعالیتشان داخل کشور هست از نظر محدودیت های تحریمی اسیب پذیری کمتری نسبت به صادراتی ها دارند
    بله درسته ولی وقتی خریدار در حوزه های نفتی و فولادی و سنگی و کلا صادراتی کم بشه قطعا درآمدهای این شرکتها هم کاهش پیدا میکنه
    مثل حسینا و حتاید و حفاری و حاریا و حکشتی و...

18. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

بله درسته ولی وقتی خریدار در حوزه های نفتی و فولادی و سنگی و کلا صادراتی کم بشه قطعا درآمدهای این شرکتها هم کاهش پیدا میکنه
    مثل حسینا و حتاید و حفاری و حاریا و حکشتی و...

به این نکته هم باید توجه داشته باشیم که با تشدید تحریم ها شرکت های خارحی رقیب که در ایران فعال بودند به فعالیت خود خاتمه داده و به نحوی سهم بازار خود را به اینگونه شرکت ها واگذار میکنند.
    وهمچنین افزایش نرخ ارز کاهش حجم عملیاتی این شرکت ها را پوشش خواهد داد

20. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 1002 نخست ... 456789101757107507 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)