صفحه 70 از 1002 نخست ... 20606768697071727380120170570 ... آخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 10019

موضوع: تمام نا تمام من و بازار

عضو فعال MOSTAFAVI آواتار ها
    تشکر شده 21,428 بار در 4,805 ارسال

پاسخ : تمام نا تمام من و بازار

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    دلار 11700 بود این مطلب نوشتم
    امشب دلار به کانال 14 هزار تومان وارد شد
    انشالله از 15 تومان بالاتر نره
    انشالله از 15 تومان برگرده
    انشالله اوضاع خراب نشه
    مجید شاکری، کارشناس مسائل ارزی درباره دلایل افزایش نرخ ارز نوشت: برای افزایش رخ داده در بازار ارز از نظرگاه‌های مختلف می توان تبیین های متفاوتی را قائل شد. اما مجموعا در رویکرد تعیین نرخ ارز بر اساس تغییرات هزینه مبادله سه دلیل اصلی برای افزایش نرخ قابل ارائه است:

1- وقایع فصلی به معنای ورود به ماه دسامبر و تحت فشار رفتن سمت تقاضا بدلیل بستن حساب‌های دلاری و یورویی در انتهای سال میلادی.

2- ناآرامی‌های عراق با این توضیح که بخش مهمی از دسترسی به دوبی از طریق سلیمانیه حاصل می‌شود. مرحله تبدیل ریال به دینار بدون مشکل جدی انجام می‌شود ولی در تبدیل دینار به درهم به‌دلیل به هم خوردن انتظارات طرف عراقی از باب ناآرامی‌های رخ داده در بغداد عملا عرضه درهم کاهش یافته است که اثر واسط بسیار جدی بر فرایند تبدیل ریال به درهم دارد. تاکید می‌کنم که جهت پایان ناآرامی‌ها به‌نفع یا ضرر منافع ملی ایران اهمیت چندانی در این مسئله ندارد و صرفا خود پایان یافتن ناآرامی‌ها، مشکل انتقالات را حل می‌کند.

بانک مرکزی برای هر دوی این وقایع هم آمادگی و هم راه داشت. چنان که در دور قبلی ناآرامی‌های عراق مداخله جدا موفقی را در روز شنبه قبل از تصمیم بنزینی انجام داد.

3- مسئله بنزین: اجرای طرح بنزینی و تبعات آن فارغ از درست و غلط بودن اصل طرح، اثرات فوری روی انتظارات داخلی و مهمتر از آن خارجی داشته است. در داخل بعد از یک دوره پیوسته کاهش شدید تورم نقطه به نقطه ( به عنوان نزدیک‌ترین سنجه‌ای که به تورم انتظاری در اختیار داریم) شاهد افزایش جدی در انتظارات تورمی بعد از مسئله بنزین بودیم. همچنین کیفیت اجرای طرح اساسا انتظارات عمومی نسبت به اقتصاد را بعد از ثبات نسبی و طولانی از بهار امسال دستخوش تغییرات کرد. بخش مهمتر مسئله اما به تغییر روند انتظارات خارجی نسبت به ایران و تنگ‌تر شدن بعضی کانال‌ها با تصور ضعیف شدن ایران بر می‌گردد که جنس متفاوتی از واکنش بانک مرکزی را طلب می‌کند.

در واقع علیرغم وجود دو ریسک اول در صورت عدم اجرای طرح بنزینی احتمالا هرگز شاهد اعداد امروز نبودیم و آرامش آغاز شده در بهار برغم تحولات فصلی و عراق ادامه می‌یافت.

این حقایق البته حکم نمی‌کند که روند افزایشی نرخ لزوما پایدار باشد. دو نیروی مهم رو به پایین در این میانه قابل توجه است. اول روند فصل و خروج از مشکلات تقویمی با گذر زمان ( بخصوص که مکانیسم تسویه یوان برای سال چینی در سال جاری حتی نسبت به سال قبل هم قویتر به نظر می‌آید) و دوم و مهمتر نتایج سفر رئیس کل به عمان که به مراتب از پیش بینی های قبل از سفر مفیدتر و عمل‌گرایانه‌تر بوده است و پاسخ مستقیمی به مشکل تنگ‌تر شدن کانال‌های خارجی است. به نحوی که حتی احتمال گشایش یکباره کانال‌های غیر مترقبه مالی ( شبیه به زمستان 95 اما با منشا متفاوت) در عمان هم ابدا کم نیست.

2. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید MOSTAFAVI از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

سهامدار عمده بیمه البرز فلش خودش سبز کرد
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بیمه البرز صف خرید شد
    بیمه دی صف خرید شد
    بیمه البرز اذیت میکنه چون فروشنده ناجور داره
    ولی بیمه دی خیلی بهتر معامله میکنه
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

6. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

شاید بیمه دی رشد شارپ تر به نسبت البرز داشته باشه
    خدا خواست و ما توانستیم

8. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

همتی رفت رو مد تهدید و خط و نشان کشیدن برای نوسانگیران دلار
    حالا کار خودش سخت تر شد
    از یه طرف خودشون دلار یک روزه 1200 تومان کاهش دادن و باعث ایجاد اشتیاق خرید شدن
    از اون طرف اگر فردا بازار گارد صعود بگیره دیگه بانک مرکزی هم نمیتونه جلوی رشد بگیره
    کاش همتی کمتر حرف بزنه اینجوری لااقل جایگاه بانک مرکزی بیشتر حفظ میشه
    همتی کمتر حرف بزن بیشتر عمل کن
    خدا خواست و ما توانستیم

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

بازار ارز از همین الان گارد صعودی گرفت
    از 13000 برگشت به 13300
    خدا خواست و ما توانستیم

12. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

شفارا به صف خرید نشست
    چندین روزه که دارن سهمو بازی میدن و جمع میکنن اگر این صف خرید نشانه اتمام خریدهای آنها و تکمیل شدن آن باشد باید فعلا باهاش سهامداری کرد
    به نظر میرسه سهم به سمت 350 تومان حرکت خواهد کرد
    fatemehjavanmardgorji@gmail.com
    خدا خواست و ما توانستیم

14. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

برای شنبه سهام زیر بررسی کنید تا با هم جمع بندی کنیم
    شفارا
    فاهواز
    کقزوی
    ودی
    خدا خواست و ما توانستیم

16. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (34)
    تشکر شده 6,019 بار در 850 ارسال

برای شنبه سهام زیر بررسی کنید تا با هم جمع بندی کنیم
    شفارا
    فاهواز
    کقزوی
    ودی
    به شحصه با هیچ کدوم موافق نیستم..از لحاظ البته روانشناسی..قیمتهاشون حیلی رشد کرده.. مخصوصا تو این روزها که ترمز میزنن روی سهمها.. ترجیح میدم سهم مطمین تر بگیرم گرچه یکم صبر بخواد..مثل رنیک که نظر شما هم هست

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید ali_nostro از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_nostro نمایش پست ها
    به شحصه با هیچ کدوم موافق نیستم..از لحاظ البته روانشناسی..قیمتهاشون حیلی رشد کرده.. مخصوصا تو این روزها که ترمز میزنن روی سهمها.. ترجیح میدم سهم مطمین تر بگیرم گرچه یکم صبر بخواد..مثل رنیک که نظر شما هم هست
    رنیک سهم خوبی است
    اما در خصوص رشد کردن سهام فوق باید عرض شود که تقریبا اکثر اونها در رشد دوسال گذشته بازار رشدی متناسب رشدهای 10 برابری بازار نکردن
    مثلا فاهواز به نظر میرسه جز جامانده ای بزرگ بازار باشه
    یا حتی ودی با قرار داد سنگین که داره
    و یا کقزوی ولی باید موشکافانه تر بررسی بشن
    خدا خواست و ما توانستیم

20. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)