صفحه 292 از 1002 نخست ... 192242282289290291292293294295302342392792 ... آخرین
نمایش نتایج: از 2,911 به 2,920 از 10019

موضوع: تمام نا تمام من و بازار

عضو فعال
    تشکر شده 68,764 بار در 12,917 ارسال

پاسخ : تمام نا تمام من و بازار

دلار افزار پاره کرده
    دلار سبزه ⛳️ فردایی ⏳ 32,350 فروش?
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

امروز دلار تا 32400 هم معامله شد
    و به نظرم اوایل هفته بعدی روی 33000 معامله بشه
    با این قیمت دلار ظلم بزرگی داره به سهام دلاری میشه
    اگر کاوه یا فخوز یکسال با این قیمتهای دلار، شمش بفروشن پی به ای این بیچاره ها میاد زیر 4.
    یا سود پالایشی ها با این قیمت دلار رشد عجیبی میکنه
    گروه پتروشیمی هم سود های قابل توجه میسازن
    داره در حق این گروه ها ظلم میشه
    واقعا دیگه حرفی باقی نمیمونه
    حز اینکه احتمال برگشت گروههای دلاری از روز یکشنبه خیلی بالاست
    پس اگر از این سهام دارید در فروش خودتون کمی تامل و تفکر هم اضافه کنید
    خدا خواست و ما توانستیم
    تمام مطالب نوشته شده توسط بنده نظرات شخصی است که میتواند اشتباه باشد پس به استناد مطالب من به هیچ عنوان سهمی را نخرید. فقط با بررسی خودتان معامله کنید

4. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 190 بار در 50 ارسال

با سلام
    یک چیزی ذهن مرا بخود مشغول کرده آنهم اینکه سهام دلاری وقتی تولیداتشون صادر میشه ودلار دریافتی با تحریمها ثانویه قابل برگشت نیست ومثل طلب نفتی مسدود میشه آیا بهترنیست سمت سهام تولیدوفروش داخل بریم که هیچ دغدغه ای نداشته باشیم ؟

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید afsaneh25287 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط afsaneh25287 نمایش پست ها
    با سلام
    یک چیزی ذهن مرا بخود مشغول کرده آنهم اینکه سهام دلاری وقتی تولیداتشون صادر میشه ودلار دریافتی با تحریمها ثانویه قابل برگشت نیست ومثل طلب نفتی مسدود میشه آیا بهترنیست سمت سهام تولیدوفروش داخل بریم که هیچ دغدغه ای نداشته باشیم ؟
    در پترویی هایی که صادر میکنن و نمیتونن خرده فروشی کنن و یا صادرات اونها به شرایط خاصی نیاز داره (مثل محصولات شخارگ) حرف شما میتونه درست باشه
    ولی اونهایی که میتونن صادرات به صورت خرده فروشی داشته باشن و یا محصولاتشون دلاری محاسبه میشه ولی در داخل فروش دارن مثل پالایشی ها و فولادي هایی که در داخل میفروشن داستان فرق میکنه
    الان نرخ کرک اسپرد پالایشی ها برمبنای دلار است و قیمت نفت خام جهانی ولی فروش تقریبا اکثرش داخلی. (کلا پالایشی ها محصولاتشون میدن به ملی پخش و پالایش و پولش میگیرن کاری به بقیه چیزا ندارن)
    و یا فولاد مبارکه و حتی بقیه فولادی ها که این روزها برای تمام محصولاتشون در داخل مشتری میاد تو بورس کالا
    اما کار برای پترویی هایی که محصولاتشون هم شرایط خاصی میخواد برای صادرات و هم نمیتونن خرده فروشی کنن تا پولش کم کم وارد کنن کار خیلی سخت میشه
    ویرایش توسط تمام : 2020/10/15 در ساعت 23:14
    خدا خواست و ما توانستیم

عضو فعال

فقط یه مطلبی در مورد فولادی ها هست که به این گروه فشار میاره اونم
    بحث اجبار گروه فولادی به فروش دستوری در بورس کالاست
    فولادی ها قبلا 5 درصد تولید در بورس با دلار نیمایی میفروختن و بعد بقیه اش به نرخ دلار آزاد تو بازار میفروختن
    هر چند که الان دلار نیمایی ای هم شده 24 هزار تومان و با همین نرخ فروش هم این گروه سودهای عالی میسازن ولی تاثیر کوتاه مدتی داره اما در بلند مدت بازم فولادی ها با نرخ 24 هزار تومان پی به ای بین 6تا8 پیدا میکنن که در بازار عالیست
    خدا خواست و ما توانستیم

9. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

در خصوص پالایشی ها هم تغییرات بنیادی شکل گرفته که باید با دقت بیشتری مورد توجه قرار بگیره
    اول از همه بحث کرک اسپرد است که الان حدود 5 دلار شده و اگر قیمت نفت بیاد روی 50 دلار به محدود 7 دلار هم میرسه
    با تخفیف مناسبی که از محل خوراک گرفتن میتونن سود خوبی بسازن
    به عنوان مثال
    شپنا در گزارش 5 ماهه که ارسال کرده نشان داد با نرخ دلار نیمایی آن زمان که حدود 19 هزار تومان بوده و نفت جهانی حدود 40 دلاری و کرک اسپرد 4 دلاری آن زمان ماهی 126 ریال سود ساخته(با سرمایه 5هزار میلیاردی) ماهی 126 ریال به ازای هر سهم در هر ماه سود میسازه
    ..
    حالا با سرمایه جدید 7600 میلیاردی و مفروضات بالا این شرکت هر ماه 83 ریال سود میسازه
    ولی
    حالا ما با کرک اسپرد 5 دلاری و دلار نیمایی 24 هزار تومانی و همان تخفیفی که دولت داده و سرمایه جدید باید سود این شرکت را حساب کنیم
    میبینیم این شرکت میتونه هر ماه 132 ریال سود سازی کنه
    و یعنی یکسال فروش شرکت با این مفروضات 1584 ریال سود با سرمایه جدید و 2400 ریال سود با سرمایه قدیم خواهد ساخت
    ----
    الان دلار شده 32 هزار تومان اگر خیلی خوشبینانه نگاه کنیم و بگیم دلار نیمایی بشه 30 هزار تومان و کرد اسپرد هم بشه 6 دلار
    اون وقت شپنا با سرمایه جدید میتونه 2376 ریال سود بسازه
    ....
    متغیرها در پالایشی ها زیاده پس شاید بهتره باشه هر سه ماه منتظر گزارشات خود شرکت بمونیم
    اما میشه گفت با نرخهای فعلی این شرکتها از حالت یک شرکت حباب گرفته به شرکتهایی متعادل و سود ساز تبدیل شدن
    به ظور کلی الان اکثر شرکتهای بنیادی کشور در وضعیت مشابهی قرار گرفته اند ولی تنها چیزی که این گروهها را آزار میده بحث های سیاسی و مبهم بودن آینده کشور است اما شرایط خود شرکتها کاملا شفاف و مشخص شده است
    خدا خواست و ما توانستیم

ستاره‌دار (۱۰) کریس گاردنر آواتار ها
    تشکر شده 19,463 بار در 2,880 ارسال

هفته پیش رو هفته ای سخت برای شاخص خواهد بود...
    بازگشایی شستا که میتواند در منفی شدن شاخص تاثیر گذار باشد...
    عرضه آبشاری شپنا توسط حقوقی در دو روز معاملاتی احتمال منفی شدن و تاثیر بر بازار...
    خودرو هم با این صف فروش قفل شده....
    جناب تمام نظرتان در مورد روند شاخص هفته پیش رو چیست؟..
    از آدم ها بُت نسازید، این خیانت است!هم به خودتان، هم به خودشان.خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند!
    وَ شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خدایِ خود ساخته...!

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید کریس گاردنر از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط کریس گاردنر نمایش پست ها
    هفته پیش رو هفته ای سخت برای شاخص خواهد بود...
    بازگشایی شستا که میتواند در منفی شدن شاخص تاثیر گذار باشد...
    عرضه آبشاری شپنا توسط حقوقی در دو روز معاملاتی احتمال منفی شدن و تاثیر بر بازار...
    خودرو هم با این صف فروش قفل شده....
    جناب تمام نظرتان در مورد روند شاخص هفته پیش رو چیست؟..
    به نظر من هفته بعدی میتونه سبز باشه
    دقیقا به خاطر همون دو سهمی که شما اشاره کردید
    اول شستا که با قول حمایت سنگین از سهم مواجه شده و اگر بازار ساز این سهم کمی عقل داشته باشه سهمو بین 20-30 درصد منفی باز میکنه و بعدش با خیال راحت میتونه صف خریدش کنه نکنه هم بازار صف خریدش میکنه اگر خیلی هم رگ گردنش بالا بزنه روی منفی 5 فروشنده ها را پیاده میکنه و بعدش شستا برای هفته ها متعادل معامله میشه نه مثبت سنگین نه منفی سنگین.
    در مورد شپنا و گروه پالایشی کمی داستان فرق میکنه
    حالا که قراره اول ابان صندوق پالایش عرضه بشه پس مجبورا ازش حمایت کنند و لازم نیست تمام گروهش حمایت کنن فقط شپنا را صف خرید میکنن بقیه گروه پشت سرش میاد بالا
    این کار فقط باید 4 روز انجام بدن پس زیاد هزینه نداره براشون من دلیل عرضه های حقوقی را فقط سهام عدالت نمیدونم این فروش با برنامه است و ممکنه همین منابع مجدد برای حمایت همین سهم هزینه بشه در واقع الان که حقیقی های خودشون دارن میخرن(سرانه خرید خوب حقیقی) اون بالا باید همین سهام به خودشون(حقوقی) بفروشن
    کلا من از فروش حقوقی ها در کف نمیترسم اتفاقا فروش در کف توسط حقوقی سیگنال خرید خوبی است و یعنی کدهای خودشون میخوان بدون جلب توجه پر کنن ولی فروش حقوقی در سقف خطرناک است خصوصا وقتی قبلش خروج حقیقی ها سنگین باشه که نشون میده حقیقی هایی خودشون که پایین از خودشون خریدن حالا دارن به خودشون پس میدن بعد هم بازار با استناد خرید حقوقی میخره و حقوقی هم سهام روی سر ملت خالی میکنه و در نهایت سقوط سنگین
    با این قیمت دلار که در همین تعطیلی داره در محدود 33 تومان معامله میشه
    یکشنه تاثیر مثبت روی بازار خواهد داشت
    به نظر من دلار خیلی زود به 35 میرسه
    در کل نظر روی هفته بعدی مثبت است و احساس میکنم هفته سبزی در پیش خواهیم داشت
    خدا خواست و ما توانستیم

14. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال ملا ابرام آواتار ها
    تشکر شده 2,758 بار در 1,171 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط تمام نمایش پست ها
    به نظر من هفته بعدی میتونه سبز باشه
    دقیقا به خاطر همون دو سهمی که شما اشاره کردید
    اول شستا که با قول حمایت سنگین از سهم مواجه شده و اگر بازار ساز این سهم کمی عقل داشته باشه سهمو بین 20-30 درصد منفی باز میکنه و بعدش با خیال راحت میتونه صف خریدش کنه نکنه هم بازار صف خریدش میکنه اگر خیلی هم رگ گردنش بالا بزنه روی منفی 5 فروشنده ها را پیاده میکنه و بعدش شستا برای هفته ها متعادل معامله میشه نه مثبت سنگین نه منفی سنگین.
    در مورد شپنا و گروه پالایشی کمی داستان فرق میکنه
    حالا که قراره اول ابان صندوق پالایش عرضه بشه پس مجبورا ازش حمایت کنند و لازم نیست تمام گروهش حمایت کنن فقط شپنا را صف خرید میکنن بقیه گروه پشت سرش میاد بالا
    این کار فقط باید 4 روز انجام بدن پس زیاد هزینه نداره براشون من دلیل عرضه های حقوقی را فقط سهام عدالت نمیدونم این فروش با برنامه است و ممکنه همین منابع مجدد برای حمایت همین سهم هزینه بشه در واقع الان که حقیقی های خودشون دارن میخرن(سرانه خرید خوب حقیقی) اون بالا باید همین سهام به خودشون(حقوقی) بفروشن
    کلا من از فروش حقوقی ها در کف نمیترسم اتفاقا فروش در کف توسط حقوقی سیگنال خرید خوبی است و یعنی کدهای خودشون میخوان بدون جلب توجه پر کنن ولی فروش حقوقی در سقف خطرناک است خصوصا وقتی قبلش خروج حقیقی ها سنگین باشه که نشون میده حقیقی هایی خودشون که پایین از خودشون خریدن حالا دارن به خودشون پس میدن بعد هم بازار با استناد خرید حقوقی میخره و حقوقی هم سهام روی سر ملت خالی میکنه و در نهایت سقوط سنگین
    با این قیمت دلار که در همین تعطیلی داره در محدود 33 تومان معامله میشه
    یکشنه تاثیر مثبت روی بازار خواهد داشت
    به نظر من دلار خیلی زود به 35 میرسه
    در کل نظر روی هفته بعدی مثبت است و احساس میکنم هفته سبزی در پیش خواهیم داشت
    چاکر استاد تمام
    دمت گرم گفتم اومدم عرض ادب کنم

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید ملا ابرام از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط ملا حسن نمایش پست ها
    چاکر استاد تمام
    دمت گرم گفتم اومدم عرض ادب کنم
    خدا خواست و ما توانستیم

18. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید تمام از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)