صفحه 6 از 50 نخست ... 345678916 ... آخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 492

موضوع: کارگاه تحلیل تکنیکال

عضو عادی
    تشکر شده 118 بار در 23 ارسال

پاسخ : کارگاه تحلیل تکنیکال

بنده تحلیلم با ریزش امروز بی اعتبار شد کف قبلی از دست رفت یعنی هنوز در موج پیچیده 4 هستیم که موج بسیار فریبنده و درهم و پر از تردید هست.فعلا 165 تا 160 هزار رو مد نظر داشته باشید.تحلیل بزرگانی چون کاظم نادر علی و .... هم بی اعتبار شد.علت؟کسی عرضه اولیه سهم سنگین در روند اصلاحی ضعیف رو پیشبینی نکرده بود که یهو انجام شد و تمام نقدینگی کمی که در بازار بود رو بلعید و از خارج بازار برای خرید آن پولی وارد نشد. و جو ر وانی که ایجاد کرد امروز رو رقم زد و امروز فرداهای بدتری رو رقم خواهد زد.اینجاست که می گن علم تکنیکال پیشگویی نمی کنه و باید طبق شرایط ازش استفاده کنید.شرایط الان اینه.

2. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید shahram99 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    ..........................
    ..........................

خلاصه نظر من اینه که بازار میره روی تک سهمها فعلا...!

.........................
    .........................

بسمه تعالی

امروز در صفحه قبلی تحلیلی گذاشته بودم از وضعیت کلی بازار و شاخص کل و در بخشی از این تحلیل جمله فوق را نوشته بودم...

جهت خالی نبودن عریضه و ذکر مثال از این تک سهمها نمودار سهمی گذاشته میشه که فکر میکنم رشد خوبی در کوتاه مدت خواهد کرد و بلکه این رشد از همین فردا شروع میشه...!

این سهم چند روزی است روند منفی داره و امروز صف فروش شد و جالبه که صف فروشش کامل جمع نشد و امکان خرید فراهم بود و به گمانم فردا هم فرصت خرید داشته باشه...!

گمان بنده اینه که این سهم وارد موج 3 از 3 از 5 بزرگ خودش شده (یا عنقریب میشه انشاالله) که بخشی از این موج شماری در شکل منعکس شده...

طول موج 3 از 3 از 5 این سهم نسبت به قیمت فعلی این سهم بازدهی حدودا 80 درصدی رو نصیب سهامدارش میکنه...

این رشد 80 درصدی تا حداکثر 18 ژانویه 2019 رخ خواهد داد....یعنی این رشد در یک بازه زمانی حدودا دو ماهه رخ خواهد داد...

این سهم در یک کانال مشکی بسیار معتبر در حال حرکت است که موج 3 اشاره شده تا سقف این کانال حداقل خواهد بود...

و ....

بدلیل ذکر تارگت قیمتی و زمانی برای سهم از ذکر نام سهم بنا بر اصولی که دارم خودداری میشه...

نمودار سهم و یکی از تحلیلهایی که روی این سهم انجام شده را در شکل زیر میبینیم...

همین!

27 آبان 97

مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

4. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,189 بار در 399 ارسال

بسمه تعالی

امروز در صفحه قبلی تحلیلی گذاشته بودم از وضعیت کلی بازار و شاخص کل و در بخشی از این تحلیل جمله فوق را نوشته بودم...

جهت خالی نبودن عریضه و ذکر مثال از این تک سهمها نمودار سهمی گذاشته میشه که فکر میکنم رشد خوبی در کوتاه مدت خواهد کرد و بلکه این رشد از همین فردا شروع میشه...!

این سهم چند روزی است روند منفی داره و امروز صف فروش شد و جالبه که صف فروشش کامل جمع نشد و امکان خرید فراهم بود و به گمانم فردا هم فرصت خرید داشته باشه...!

گمان بنده اینه که این سهم وارد موج 3 از 3 از 5 بزرگ خودش شده (یا عنقریب میشه انشاالله) که بخشی از این موج شماری در شکل منعکس شده...

طول موج 3 از 3 از 5 این سهم نسبت به قیمت فعلی این سهم بازدهی حدودا 80 درصدی رو نصیب سهامدارش میکنه...

این رشد 80 درصدی تا حداکثر 18 ژانویه 2019 رخ خواهد داد....یعنی این رشد در یک بازه زمانی حدودا دو ماهه رخ خواهد داد...

این سهم در یک کانال مشکی بسیار معتبر در حال حرکت است که موج 3 اشاره شده تا سقف این کانال حداقل خواهد بود...

و ....

بدلیل ذکر تارگت قیمتی و زمانی برای سهم از ذکر نام سهم بنا بر اصولی که دارم خودداری میشه...

نمودار سهم و یکی از تحلیلهایی که روی این سهم انجام شده را در شکل زیر میبینیم...

همین!

27 آبان 97

با سلام و تشکر..درک ندادن نام سهم برام سخت بود...تمام جذابیت تحلیل با مشخص شدن خود سهمه....دقیقا مثل تحلیلی که از شاخص کل صفحه قبل دادین...مطمئنا هر کس خودش مسئول خرید و فروشه خودشه....

6. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید رستا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

بروز رسانی تحلیل شاخص کل و بازار

موضوع تحلیل : منفی شاخص کل و بازار تا چه سطحی ادامه دارد و کی تمام می شود؟

مقدمه

زمانیکه بازار شدیدا مثبت بود نسبت به اصلاح شاخص پیش بینی هایی به کرات عرض شده بود تا سهامداران جزیی که سرمایه های اندک دارند نسبت به سرمایه خود هشیار باشند...

حالا که بازار منفی شده یک عده دچار ترس شده اند، لذا همانطور که در بازار مثبت با پیش بینی های فوق سعی داشتم کسانی را که با خوش بینی دچار هیجان بودند را کمک کنم الان هم قصد دارم کسانی را که احتمالا بدلیل منفی این چند روزه ترسیده اند را هم کمک کنم...

طبعا نوع این کمک برای من تکنیکالیست اینه که بگم این موج منفی تا کجا ادامه داره...

اول از همه بگم تحلیلی که پیش رویتان است ممکن هست اشتباه باشه چرا که هیچ قطعیتی وجود نداره ضمن اینکه یک تکنیکالیست هم ممکنه اشتباه بکنه....به این نکته هم توجه بفرمایید که این تحلیل پس از یک روز شدیدا منفی بازار نوشته می شود...پس با لحاظ این نکات، مطلب پیش رو را بخوانید...

خوب با این مقدمه بریم سراغ اصل مطلب...

بروز رسانی تحلیل شاخص کل

دیروز شاخص کل 3151 واحد و امروز 5261 واحد منفی شد که برای یک روز افت بالایی است. در واقع امروز بازار نزدیک 3 درصد منفی شد....این موضوع باعث میشه که برای برخی کم تجربه ها حس نگرانی ایجاد بشه...حتی این حس ممکنه برای با تجربه ها هم کما بیش وجود داشته باشه....

بهترین راه حل غلبه بر این ترس داشتن آگاهی نسبت به روند بازاره... دانستن اینکه بازار تا کی منفیه...؟

شاخص امروز تا 173326 هم پایین رفت اما در انتهای بازار بالاتر آمد و در عدد 173558 قرار گرفت....

خوب باید دید حمایتها نزدیک به این عدد کجا هستند؟

بنده فعلا دو حمایت ذکر میکنم و البته روی کاغذ شاخص کل میتواند این دو حمایت را نیز بشکند (و در واقع این دو حمایت عمل نکند....) اما از اینجایی که به نظر حقیر فعلا و در این مقطع، این پتانسیل صرفا روی کاغذ مطرح است، تا این دو سطح شکسته نشده اند از آن موضوع صحبت نمی کنیم...

خوب با این اوصاف خوبه که بدانیم این دو سطح حمایتی شاخص کل کجاست؟

سطح حمایتی اول:

سطح اول همین حوالی 173000 فعلی شاخص است که دقیق تر آن ناحیه حمایتی 172809 الی 172950 هستش.... اگر سطح 172950 را ملاک بگیریم نقطه کنونی شاخص کل حدود 600 واحد با این سطح فاصله داره و از اون بالاتره.... البته ممکنه عمل کردن این سطح با توجه به منفی شدید امروز و نزدیکی این سطح به عدد فعلی کمی دور از ذهن باشه ولی بهر حال تحلیل حقیر همین رو میگه

سطح حمایتی دوم:

اگر شاخص کل با همین شیب منفی چند روز اخیرش بخواد جلو بره و سطح حمایتی اول فوق الذکر، جلوی افت بیشتر رو نگیره سطح بعدی حوالی 170000 واحده...

تحلیل پایانی:

خوب تحلیل حقیر میگه که احتمال عمل کردن سطح حمایتی اول زیاده و لذا شاخص کل در این مقطع حداکثر تا حوالی 172950 میتونه افت کنه ....

با این وصف میشه پیش بینی کرد که فردا دوشنبه 28 ام آبان ماه، بازار از منفی شروع کنه و سپس مثبت بشه و منفی اول وقت بخاطر اینه که برخی سهمها تو منفی معامله میشن و یا صف فروششون جمع میشه که خود این میتونه دلیل دیگری باشه بر عمل کردن سطح 172950 پیش بینی شده....

در کل، شاخص به گمانم فردا مثبت میشه ویکسری از سهمها مثبت می شوند و حتی تک سهمهایی ممکنه یک موج صعودی خوب رو از همین فردا شروع کنن....

توجه بشه این تحلیل به هیچ وجه به معنای پایان اصلاح اعلام شده قبلی نیست....ولی فعلا بازار متعادل رو به مثبت میشه... برای بعدش هم فکر میکنم فعلا یک رفتار خزنده داره....که بعدا در این مورد در صورت هویدا شدن شواهد بیشتر، خواهم نوشت انشاالله.

وسلام
    سلام به همه

امیدوارم در این صبح زیبا خوب و خوش باشید

تحلیل دیروز هم خدا رو شکر به وقوع پیوست و البته بازار بدون اینکه منفی بشه از ابتدا مثبت شد... در واقع سطح حمایت اول فوق الذکر یعنی همان 173000 کار خودش رو کرد....و جمله آبی رنگ پیش بینی شده فوق به گمانم به واقعیت پیوست (یا بهتر است بگوییم در حال وقوع است)

شاخص کل در این لحظه 1757 واحد مثبته و در عدد 175317 قرار داره...

تا درودی دیگر بار
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس

8. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 118 بار در 23 ارسال

به نظر من هم بازار تا حداکثر طرفای 180 هزار میره بالا و دوباره سقوط می کنه. موج 4 تمام نشده.الان فرصت خروج شرافت مندانه هست.درسهمهای شاخص ساز.سهمهای کوچیک مستقل از بازار می تونن روند صعودی خودشون رو حفظ کنن.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید shahram99 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط رستا نمایش پست ها
    با سلام و تشکر..درک ندادن نام سهم برام سخت بود...تمام جذابیت تحلیل با مشخص شدن خود سهمه....دقیقا مثل تحلیلی که از شاخص کل صفحه قبل دادین...مطمئنا هر کس خودش مسئول خرید و فروشه خودشه....
    با سلام متقابل

ممنون از اظهار نظر حضرتعالی

در پاسخ به مطلبی که فرموده اید دو نکته را عرض میکنم...

اول اینکه طبق دلایلی که بحثش مفصله معتقد به دادن تارگت در فضای عمومی نیستم و چون گاهی اوقات یک تحلیل بدون دادن تارگت ناقصه مجبور می شوم از ذکر نام آن پرهیز کنم...

دوم اینکه در مورد این سهم خاص این سهم در حال ورود به موج 3 از 3 از 5 هست اما چون هنوز بطور کامل از اتمام ریز موج 2 و وروذ به موج 3، مطمئن نشدم، دلیل مضاعفی داشتم برای پرهیز از اعلام نام سهم تا مبادا کسی را به اشتباه نیاندازم...

بنده خیلی سختگیرم و تا چیزی را مطمئن نشوم نمیگویم....البته همین الان شواهد خوبی بر روی نمودار وجود دارد ولی خوب تا اون درجه اطمینانم تامین نشه بهتره کسی را به اشتباه نیاندازم...

موفق باشید

آدرس

12. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

بروز رسانی تحلیل شاخص کل و بازار

موضوع تحلیل : منفی شاخص کل و بازار تا چه سطحی ادامه دارد و کی تمام می شود؟

مقدمه

زمانیکه بازار شدیدا مثبت بود نسبت به اصلاح شاخص پیش بینی هایی به کرات عرض شده بود تا سهامداران جزیی که سرمایه های اندک دارند نسبت به سرمایه خود هشیار باشند...

حالا که بازار منفی شده یک عده دچار ترس شده اند، لذا همانطور که در بازار مثبت با پیش بینی های فوق سعی داشتم کسانی را که با خوش بینی دچار هیجان بودند را کمک کنم الان هم قصد دارم کسانی را که احتمالا بدلیل منفی این چند روزه ترسیده اند را هم کمک کنم...

طبعا نوع این کمک برای من تکنیکالیست اینه که بگم این موج منفی تا کجا ادامه داره...

اول از همه بگم تحلیلی که پیش رویتان است ممکن هست اشتباه باشه چرا که هیچ قطعیتی وجود نداره ضمن اینکه یک تکنیکالیست هم ممکنه اشتباه بکنه....به این نکته هم توجه بفرمایید که این تحلیل پس از یک روز شدیدا منفی بازار نوشته می شود...پس با لحاظ این نکات، مطلب پیش رو را بخوانید...

خوب با این مقدمه بریم سراغ اصل مطلب...

بروز رسانی تحلیل شاخص کل

دیروز شاخص کل 3151 واحد و امروز 5261 واحد منفی شد که برای یک روز افت بالایی است. در واقع امروز بازار نزدیک 3 درصد منفی شد....این موضوع باعث میشه که برای برخی کم تجربه ها حس نگرانی ایجاد بشه...حتی این حس ممکنه برای با تجربه ها هم کما بیش وجود داشته باشه....

بهترین راه حل غلبه بر این ترس داشتن آگاهی نسبت به روند بازاره... دانستن اینکه بازار تا کی منفیه...؟

شاخص امروز تا 173326 هم پایین رفت اما در انتهای بازار بالاتر آمد و در عدد 173558 قرار گرفت....

خوب باید دید حمایتها نزدیک به این عدد کجا هستند؟

بنده فعلا دو حمایت ذکر میکنم و البته روی کاغذ شاخص کل میتواند این دو حمایت را نیز بشکند (و در واقع این دو حمایت عمل نکند....) اما از اینجایی که به نظر حقیر فعلا و در این مقطع، این پتانسیل صرفا روی کاغذ مطرح است، تا این دو سطح شکسته نشده اند از آن موضوع صحبت نمی کنیم...

خوب با این اوصاف خوبه که بدانیم این دو سطح حمایتی شاخص کل کجاست؟

سطح حمایتی اول:

سطح اول همین حوالی 173000 فعلی شاخص است که دقیق تر آن ناحیه حمایتی 172809 الی 172950 هستش.... اگر سطح 172950 را ملاک بگیریم نقطه کنونی شاخص کل حدود 600 واحد با این سطح فاصله داره و از اون بالاتره.... البته ممکنه عمل کردن این سطح با توجه به منفی شدید امروز و نزدیکی این سطح به عدد فعلی کمی دور از ذهن باشه ولی بهر حال تحلیل حقیر همین رو میگه

سطح حمایتی دوم:

اگر شاخص کل با همین شیب منفی چند روز اخیرش بخواد جلو بره و سطح حمایتی اول فوق الذکر، جلوی افت بیشتر رو نگیره سطح بعدی حوالی 170000 واحده...

تحلیل پایانی:

خوب تحلیل حقیر میگه که احتمال عمل کردن سطح حمایتی اول زیاده و لذا شاخص کل در این مقطع حداکثر تا حوالی 172950 میتونه افت کنه ....

با این وصف میشه پیش بینی کرد که فردا دوشنبه 28 ام آبان ماه، بازار از منفی شروع کنه و سپس مثبت بشه و منفی اول وقت بخاطر اینه که برخی سهمها تو منفی معامله میشن و یا صف فروششون جمع میشه که خود این میتونه دلیل دیگری باشه بر عمل کردن سطح 172950 پیش بینی شده....

در کل، شاخص به گمانم فردا مثبت میشه ویکسری از سهمها مثبت می شوند و حتی تک سهمهایی ممکنه یک موج صعودی خوب رو از همین فردا شروع کنن....

توجه بشه این تحلیل به هیچ وجه به معنای پایان اصلاح اعلام شده قبلی نیست....ولی فعلا بازار متعادل رو به مثبت میشه... برای بعدش هم فکر میکنم فعلا یک رفتار خزنده داره....که بعدا در این مورد در صورت هویدا شدن شواهد بیشتر، خواهم نوشت انشاالله.

وسلام

در تحلیل و پیش بینی فوق که به وقوع پیوست یه جمله ای در انتها نوشته بودم که الان به رنگ آبی در اومده...

در واقع پیش بینی کرده بودم پس از مثبت شدن بازار (که مثبت شد) شاهد یک رفتار خزنده باشیم.... که این چیزی که گفته بودم نیز در حال وقوع است چرا که دیروز شاخص حدود 800 واحد مثبت بود و امروز تا الان 347 واحد مثبته... در واقع حرکت لاک پشتی و خزنده بازار را شاهد هستیم ...

در این مورد اگر بخواهم بیشتر بنویسم باید بگم که این روند میتونه حداقل تا 5 یا 6 روز کاری آینده نیز ادامه داشته باشه....به انتهای این ریز موج که رسیدیم درباره ریز موج بعدی و ویژگیهاش انشاالله خواهم نوشت...

آدرس

14. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

با سلام به همه

میلاد پیامبر گرامی اسلام را به همه مسلمانان تبریک عرض میکنم.
    .................................................. ...............................................

امروز سوم آذر ماه 97، بازار منفی بود و شاخص به عدد 171253 هم رسید...

در پست های قبلی در مورد شاخص کل نوشته بودیم که هنوز اصلاح تمام نشده است اما در عین حال نوشته بودم که بازار احتمالا تا 5 روز رفتار لاک پشتی داره که این موضوع فقط 2 روز به طول انجامید و کندل منفی امروز کمی با توقع و انتظار قبلیم فاصله داشت...لذا کمی باید در رفتار کوتاه مدت شاخص بررسی بیشتری داشته باشم که نتیجه اش را انشاالله مینویسم.

اما به نظر میرسه که منفی امروز بیشتر تحت تاثیر افت قیمت جهانی نفت در روزهای اخیر بوده است.... شاهد این موضوع صف فروش پترو پالایشی ها در بازار امروز بود...

همواره داشتن پیش بینی نسبت به قیمت جهانی نفت یا حداقل داشتن تحلیلی نسبت به روند آن مهم و کلیدی و راه گشاست، اما در این مقطع به نظر میرسه که این موضوع اهمیت دو چندان داره ....هم از جهت تاثیرش بر بازار بورس و هم از جهت تاثیر کلی آن بر فضای اقتصادی...

طبق بررسی های قبلی که داشتم نتیجه تحلیل تکنیکال بر روی بسیاری از نمادها حاکی از اونه که حداقل در دو الی سه ماه آینده بازار بورس پیچیدگیهای خاص خودش رو داره و فضای حاکم بر نفت و کامودیتی ها نیز در بازارهای جهانی این فضا را پیچیده تر میکنه...

لذا کسانیکه در این شرایط هم در بازار بورس تهران و هم نسبت به نفت و بازار کامودیتی ها، دارای تحلیلهای تکنیکال استراتژیک هستند میتوانند از پس این پیچیدگیها بر بیایند چرا که اولا دارای تحلیل هستند و ثانیا حتی در صورت انحراف از تحلیلها( بدلیل ولتایل بودن بازارها)، خود را سریعا با شرایط جدید تطبیق می دهند...

البته این بدین معنا نیست که مستقل از بازارهای جهانی ، وضعیت نمادهای بورسی منجمله پترو پالایشی ها مشخص نیست ( داخل پرانتز : برخی از این نمادهای بورسی، نوساناتشان تا چند ماه آینده و بلکه بیشتر روشن است فی المثل کلیت روند شاراک و نوسانات آن حداقل تا برج 9 سال 2019 میلادی روشن است !)....منتها تحلیل نمودارهای جهانی نفت و فلزات میتواند تحلیلها را دقیق تر و خطاها را کمتر کند....

علی الخصوص داشتن تحلیل تکنیکال در مورد نفت و از آن مهمتر داشتن فورکست تکنیکال در این خصوص در مقاطع یک تا سه ماه آینده و بلکه تا 6 ماه آینده بسیار مهمه...!

همین!

آدرس

16. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو جدید
    تشکر شده 107 بار در 17 ارسال

سلام وعرض ادب چناب توسکای عزیز

ممنون بابت همه زحماتتون

همچنان مشتاق تحلیلهای خوبتون هستم

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید دوستدارشما از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

سلام به همه

امیدوارم خوب و سلامت باشید...

امروز بازار مثبته ولی به نظرم شل و بی رمقه...شما هم همین حس رو دارید؟

داشتم نگاه میکردم که مستقل از دلایل تکنیکال چی باعث این موضوع میشه...

یه نگاه به ارزش معاملات امروز کردم و چند تا حساب سر انگشتی کردم...

تا الان ارزش معاملات امروز بورس 162 میلیارد بوده که حدود 43 میلیاردش گردش سهمهای عرضه اولیه است...حدود 30 میلیاردش فکر کنم رفته سمت سهمهایی که نباید می رفت که اسم سهمها بماند!... حدود 60 میلیاردی هم خرج حمایت از سهمهای بنیادی شاخص ساز شده....معاملات بلوکی هم اگر بوده حساب نکردم...! حالا خودتون حساب کنید برای بقیه بازار چقدر باقی میمونه....! علت بی رمقیه بازار با همین حساب سر انگشتی معلوم میشه...!

همین!

آدرس

20. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 6 از 50 نخست ... 345678916 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)