صفحه 9 از 50 نخست ... 678910111219 ... آخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 492

موضوع: کارگاه تحلیل تکنیکال

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

پاسخ : کارگاه تحلیل تکنیکال

نقل قول نوشته اصلی توسط Abad نمایش پست ها
    جناب توسکا من با تحلیل وتجارت شما موافقم ....

اما یکسوال مطرح هست احتمال نمی دید که اصلاح زیر ریز موج 5 ( زرد ) موج 2 میان مدتی بوده و الان ما وارد موج 3 میان مدتی شده باشیم ؟

اگه این سوال حتی با احتمال کم درست در بیاد اوضاع بکلی متفاوت میشه !!!
    هر چند من این احتمال را ضعیف می دانم ..
    درود
    با سلام

جواب خلاصه به سوال شما اینه که نه من احتمال نمیدهم.

اما جدای از سوال شما مطالب زیر نیز عرض میشود :

اگر بنا به احتمالات باشد و بخواهیم به احتمالات مبتنی بر واقعیات (آنچه واقع شده است) استناد کنیم 99 درصد بلکه بیشتر احتمال این وجود دارد که تحلیل من غلط باشد و فقط یک درصد و بلکه کمتر احتمال دارد که تحلیل من درست باشد و اما چرا؟

اینجوری ببینیم که این سهم دیروز 415 میلیون سهم و امروز 712 میلیون سهم معامله شده یعنی دیروز ارزش معاملاتش 58 میلیارد تومن بوده و امروز ارزش معاملاتش 104 میلیارد تومن بوده و این حجم در نوع خودش بی نظیره....امروز هم آخر بازار صف خریدش کردند...اینا همش خیلی راحت و سر انگشتی میتونه نشونه اشتباه بودن تحلیل حقیر باشه....ولی خوب من سر تحلیل و حرفم هستم...و با وجود این واقعیات تحلیلم رو نوشتم...

یا اینجوری نگاه کنیم که اینهایی که میخرن بینشون تحلیلگرهای بنیادی و تکنیکال و مدیر پرتفوهای بنام بازار هست(بنا به اطلاع حرف نمیزنم بلکه حدسی یه که خیلی نزدیک به ذهنه) یعنی نمیشه که تو دو روز 160 میلیارد تومن بیاد سمت یک سهم بعد همه رو حساب جو گیر شدن خریده باشند...پس یه عده رو تحلیل خریدن که بینشون تحلیلگرهای خوب هم حتما هست.... اگه این موضوع روهم بخواهیم ملاک بگیریم باز احتمال اینکه تحلیل بنده اشتباه باشه زیاده!!!

اصلا مزه و شیرینی یه به وقوع پیوستن این تحلیل به اینه که در چنین شرایطی که این جو مثبت سنگین رو سهم هست درست از آب در بیاد....حالا شما میگید با تحلیل من موافقید ولی یه احتمال ضعیف برای وقوع یه سناریو دیگه رو هم میدید که من این احتمال رو هم نمیدم.

خیلی سفت و سخت رو تحلیلم هستم. این از این.

یکه نکته رو در تحلیل باز نکرده بودم و آنهم در مورد نفوذ احتمالی بالای ناحیه مقاومتی اشاره شده است....این نفوذ رو من رد نکردم (به متن تحلیل رجوع شود) دلیلش هم میزان هیجان روی این سهم و وضعیت اندیکاتوری اش هست...اگر اتفاق بیفته یعنی اگر بیاد بالای سقف ناحیه مقاومتی(حوالی 154) اونوقت نکات ظریف و مهمی هست که اگر این اتفاق روی داد در موردشون توضیح میدهم و تحلیل را بروز میکنم...

نکات دیگه ای هم در مورد سهم وجود داره منجمله نواحی مقاومتی دیگر این سهم که فعلا بماند...!

کسانیکه متن تحلیل را نخوندند، متن تحلیل در صفحه قبل وجود داره..

مخاطب عزیز توجه کند که هر تحلیلی ممکنه اشتباه باشه که تحلیل بنده نیز از این قاعده مستثنی نیست.

همین!
    ویرایش توسط توسکا : 2018/12/24 در ساعت 19:08
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

2. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 2,001 بار در 717 ارسال

سلام جناب توسکا
    من مدتیه که تحلیلهاتون رو راجع به سهامهای مختلف دنبال میکنم
    خیلی ممنون از وقتی که میزارید
    یه سوال داشتم
    ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد ثنوسا بفرمایید تکنیکی
    احتمالش هست که صعود خوبی داشته باشه با توجه به افزایش سرمایه پیش رو از تجدید
    ویرایش توسط احسان147 : 2018/12/24 در ساعت 20:39

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان147 نمایش پست ها
    سلام جناب توسکا
    من مدتیه که تحلیلهاتون رو راجع به سهامهای مختلف دنبال میکنم
    خیلی ممنون از وقتی که میزارید
    یه سوال داشتم
    ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد ثنوسا بفرمایید تکنیکی
    احتمالش هست که صعود خوبی داشته باشه با توجه به افزایش سرمایه پیش رو از تجدید

سلام متقابل

در مورد ثنوسا بررسی نکرده ام لذا هر چیزی بخوام بگم دقیق نیست... من هم غیر دقیق چیزی نمیگم...

فقط یه چیزی بگم شاید کمکی بهتون بکنه دنبال سهمهایی بگردید که بتونید روند تکنیکالش رو با قطعیت بالایی تشخیص بدهید... با این وصف سهمهای دیگه ای ممکنه باشند (نه الان) که بتونید تشخیص مطمئنی نسبت به اونها داشته باشید...

بنده یه اصل کوچولو ولی مهم دارم :

1 درصد سود مطمئن بهتر است از دهها درصد سود نامطمئن .

و این یعنی سیستم معاملاتی و تحلیل شما باید بتونه شما را به پوزیشنی برسونه که با کمترین شک ممکن و با رعایت اصول تکنیکی اون رو اخذ کنید....لذا هر وقت دیدید در مورد نمودار و یا سهمی دچار تردید هستید صبر کنید و رصد کنید تا وضعیت روشن بشه و یا سراغ سهم دیگری بروید.

اینها را بصورت کلی عرض کردم و لزوما به سهم ثنوسا ربطی ندارد...و حرفهای بالا به منزله صعود یا نزول ثنوسا نیست...

موفق باشید.
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    سلام متقابل

در مورد ثنوسا بررسی نکرده ام لذا هر چیزی بخوام بگم دقیق نیست... من هم غیر دقیق چیزی نمیگم...

فقط یه چیزی بگم شاید کمکی بهتون بکنه دنبال سهمهایی بگردید که بتونید روند تکنیکالش رو با قطعیت بالایی تشخیص بدهید... با این وصف سهمهای دیگه ای ممکنه باشند (نه الان) که بتونید تشخیص مطمئنی نسبت به اونها داشته باشید...

بنده یه اصل کوچولو ولی مهم دارم :

1 درصد سود مطمئن بهتر است از دهها درصد سود نامطمئن .

و این یعنی سیستم معاملاتی و تحلیل شما باید بتونه شما را به پوزیشنی برسونه که با کمترین شک ممکن و با رعایت اصول تکنیکی اون رو اخذ کنید....لذا هر وقت دیدید در مورد نمودار و یا سهمی دچار تردید هستید صبر کنید و رصد کنید تا وضعیت روشن بشه و یا سراغ سهم دیگری بروید.

اینها را بصورت کلی عرض کردم و لزوما به سهم ثنوسا ربطی ندارد...و حرفهای بالا به منزله صعود یا نزول ثنوسا نیست...

موفق باشید.
    اگه ممکنه یه بررسی بفرمایید

8. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال توسکا آواتار ها

اگه ممکنه یه بررسی بفرمایید
    با سلام

عرض کردم خدمتتون فعلا نظر دقیقی روی این سهم ندارم

موفق باشید

آدرس

10. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

فکر کنم تجارت مقاومت رو رد کرد

12. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال توسکا آواتار ها

فکر کنم تجارت مقاومت رو رد کرد
    با سلام

نه نکرد...!

چطور همچین فکری کردید؟

اولا

چطور ممکنه سهمی که امروز آخرین قیمتش 147 بوده و روی -4 درصد معامله شده و تا نزدیکی صف فروش اومده مقاومت مد نظر رو رد کرده باشه...!؟

ثانیا،

اون ناحیه مقاومتی در متن تحلیل، با تخفیف! سقفش حوالی 154 معرفی شده بود ( به متن تحلیل مراجعه کنید) خوب دیروز و امروز که سهم رو پیک جند روز اخیرش بوده قیمت کلوزش چند بوده؟

دیروز 1537 ریال و امروز هم کلوز 1508 بوده ...خوب واضحه که هنوز در ناحیه مقاومتی هستیم و شکستی رخ نداده است بر فرض که کلوز بالای 154 هم اومده بود به معنای شکست تثبیت شده نیست...

اتفاقا عکس العمل امروز سهم و افت تا منفی 4 درصد دقیقا واکنش تکنیکال سهم به ورود به این ناحیه مقاومتی بود که در متن تحلیل و پیش بینی گفته شده بود و کسی دیروز فکرش رو هم نمیکرد و امروز خیلیها متعجب بودند چرا داره روی منفی 4 معامله میشه در حالیکه هم گروه هاش در نزدیکی سقف مثبت بودند...

وقوع این پیش بینی میلیمتری اونهم برای سهمی با اون جو سنگین که داشت برای اهلش حتما قابل توجه هست...

یک نکته دیگر هم بگم در مورد نفوذ بالای سطح 154 که آنهم عینا طبق پیش بینی و تحلیل رخ داد....امروز طبق جمله نوشته زیر بدلیل هیجان روی سهم برای دقایقی سهم بالای 154 معامله شد ولی به سرعت اومد زیر 154 و تا آخر وقت دیگه بالا نیامد...اگر به نمودار تایم فریم 5 دقیقه ای امروز سهم مراجعه کنید می بینید فقط دو کندل بالای 154 بوده است....یعنی فقط 10 دقیقه اول بازار...!!! و این همون نفوذی است که در متن نوشته زیر اشاره کرده بودیم که نوع وقوع آن عینا مطابق پیش بینی بود(هیجانی و کوتاه)....البته قرار بود اگر اومد بالای این سطح نکاتی رو بگم که فعلا بی خیال...!

همین!

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    با سلام

جواب خلاصه به سوال شما اینه که نه من احتمال نمیدهم.

اما جدای از سوال شما مطالب زیر نیز عرض میشود :

اگر بنا به احتمالات باشد و بخواهیم به احتمالات مبتنی بر واقعیات (آنچه واقع شده است) استناد کنیم 99 درصد بلکه بیشتر احتمال این وجود دارد که تحلیل من غلط باشد و فقط یک درصد و بلکه کمتر احتمال دارد که تحلیل من درست باشد و اما چرا؟

اینجوری ببینیم که این سهم دیروز 415 میلیون سهم و امروز 712 میلیون سهم معامله شده یعنی دیروز ارزش معاملاتش 58 میلیارد تومن بوده و امروز ارزش معاملاتش 104 میلیارد تومن بوده و این حجم در نوع خودش بی نظیره....امروز هم آخر بازار صف خریدش کردند...اینا همش خیلی راحت و سر انگشتی میتونه نشونه اشتباه بودن تحلیل حقیر باشه....ولی خوب من سر تحلیل و حرفم هستم...و با وجود این واقعیات تحلیلم رو نوشتم...

یا اینجوری نگاه کنیم که اینهایی که میخرن بینشون تحلیلگرهای بنیادی و تکنیکال و مدیر پرتفوهای بنام بازار هست(بنا به اطلاع حرف نمیزنم بلکه حدسی یه که خیلی نزدیک به ذهنه) یعنی نمیشه که تو دو روز 160 میلیارد تومن بیاد سمت یک سهم بعد همه رو حساب جو گیر شدن خریده باشند...پس یه عده رو تحلیل خریدن که بینشون تحلیلگرهای خوب هم حتما هست.... اگه این موضوع روهم بخواهیم ملاک بگیریم باز احتمال اینکه تحلیل بنده اشتباه باشه زیاده!!!

اصلا مزه و شیرینی یه به وقوع پیوستن این تحلیل به اینه که در چنین شرایطی که این جو مثبت سنگین رو سهم هست درست از آب در بیاد....حالا شما میگید با تحلیل من موافقید ولی یه احتمال ضعیف برای وقوع یه سناریو دیگه رو هم میدید که من این احتمال رو هم نمیدم.

خیلی سفت و سخت رو تحلیلم هستم. این از این.

یکه نکته رو در تحلیل باز نکرده بودم و آنهم در مورد نفوذ احتمالی بالای ناحیه مقاومتی اشاره شده است....این نفوذ رو من رد نکردم (به متن تحلیل رجوع شود) دلیلش هم میزان هیجان روی این سهم و وضعیت اندیکاتوری اش هست...اگر اتفاق بیفته یعنی اگر بیاد بالای سقف ناحیه مقاومتی(حوالی 154) اونوقت نکات ظریف و مهمی هست که اگر این اتفاق روی داد در موردشون توضیح میدهم و تحلیل را بروز میکنم...

نکات دیگه ای هم در مورد سهم وجود داره منجمله نواحی مقاومتی دیگر این سهم که فعلا بماند...!

کسانیکه متن تحلیل را نخوندند، متن تحلیل در صفحه قبل وجود داره..

مخاطب عزیز توجه کند که هر تحلیلی ممکنه اشتباه باشه که تحلیل بنده نیز از این قاعده مستثنی نیست.

همین!

آدرس

14. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

درسته -- حق با شماست

16. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید احسان147 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

با سلام به همه

عزیزانی که این تاپیک (و یا مطالبی را که بنده در این فروم و در تاپیکهای دیگر نوشته ام) دنبال کرده اند حتما مشاهده کرده اند که تحلیلها و پیش بینیهای تکنیکال زیادی ثبت شده است که شاید به جرات بتوان گفت بیشتر آنها بصورت پیش بینی های دقیق و میلیمتری بوده اند و با عنایت خداوند متعال بلکه بیش از 90 درصد آنها با درصد خطای کمی به وقوع پیوسته اند...علی الخصوص پیش بینیهایی که در خلاف جو های سنگین بازار بوقوع پیوسته اند...

این مقدمه را در خصوص فعالیتهای انجام شده عرض کردم تا از برنامه های آتی این تاپیک بگویم...

در ادامه فعالیتها بنا دارم دو اقدام را انجام دهم :

اقدام اول :

تاکنون عمدتا پیش بینی های تکنیکال ثبت شده مربوط به بورس تهران بوده است... بنا دارم این حوزه را گسترش دهم و پیش بینی هایی از بازارهای مالی جهان با تمرکز به شاخصهای مطرح بازارهای مالی نظیر داوجونز، نزدک، ووو.... را ثبت کنم...

بنابراین منتظر پیش بینی های تکنیکال ناب و میلیمتری از بازارهای مالی دنیا که با هدفی خاص ثبت خواهند شد، باشید...بزودی...انشاالله...

اقدام دوم :

در خصوص انجام اقدام دوم کمی مردد هستم ولی موضوع را مطرح میکنم و دلیل تردیدم را هم میگویم....تا خدا چه بخواهد...

بنده تاکنون به غیر از نزدیکان برای کسی سبد گردانی نکرده ام و ارائه مشاوره هم محدود بوده است به نزدیکان و دوستان و اطرافیانم... لذا با اینکه شرایط و توانش بوده است اما برای اشخاص حقوقی خدمتی ارائه نکرده ام و به زبان ساده تر با شرکتهای حقوقی در زمینه پورتفو گردانی یا ارائه مشاوره همکاری نداشته ام. برای این کارم دلایلی بوده است که بخشی از آن شخصی است و البته بخشی از آن که به تردید فوق الذکر مربوط می شود را عرض میکنم.

علت این بوده که گاها مشاهده کرده ام کسانیکه با شرکتهای حقوقی اعم از کارگزاریها، شرکتهای سرمایه گذاری، صندوقها، و امثالهم همکاری کرده اند تحلیلهایشان جهت دار شده است (البته این به معنای تعمیم این موضوع به همه نیست و صرفا برخی ممکن است دچار این موضوع شده باشند) و لذا همواره جهت پرهیز از وقوع چنین شرایطی از چنین همکاریهایی پرهیز کرده ام . و یا گاها با این حس مواجه بوده ام که اگر روزی به خرید سهمی معتقد بودم و بنا بود بر اساس اعتقادم، تحلیل این موضوع را در اختیار همکار حقوقی طرف قرار دادم قرار دهم آیا توان تحمل کنایه هایی را که در چنین وقتهایی متوجه تحلیل و تحلیلگر می شود (مبنی بر جهت دار بودن تحلیل در جهت منافع فلان حقوقی) را دارم و یا اینکه نه و نمیتوانم چنین حرفهایی را تحمل کنم؟ (ولو اینکه بر اساس وجدان خود صرفا اگر بر مطلبی اعتقاد داشته ام آنرا در تحلیلم آورده باشم.)

با این توضیح مردد هستم برای این اقدام دوم. با این حال اگر شخص حقوقی اعم از کارگزاریها، شرکتهای سرمایه گذاری، صندوقها، هلدینگها که تمایل به دریافت مشاوره تکنیکال و یا دریافت پیش بینی های دقیق تکنیکال دارند و یا احیانا قصد برون سپاری پرتفو گردانی را دارند، در پیام خصوصی به بنده اعلام کنند... تا قسمت چی باشه...

همین!

آدرس

18. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

معاملات تجارت :-

صفحه 9 از 50 نخست ... 678910111219 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)