صفحه 8 از 50 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 492

موضوع: کارگاه تحلیل تکنیکال

عضو فعال توسکا آواتار ها
    تشکر شده 5,677 بار در 503 ارسال

پاسخ : کارگاه تحلیل تکنیکال

با سلام

امروز دهم آذر ماهه و بازار منفی و شاخص کل حدود 4000 واحد منفی هست... پیرو مطالب قبلی که در این خصوص نوشته بودم همچنان عرض می شود که روند اصلاحی شاخص کل تمام نشده است ولی در کوتاه مدت ممکن است ریز موج مثبتی داشته باشیم

بنده امیدوارم مجموعه کسانی که در بازار سرمایه مسئولیتهای کلیدی دارند با تصمیمات مهم خود زمینه حمایت از بازار را فراهم کنند.

چیزی که بازار سرمایه احتیاج داره حمایت و ورود به رونقه

مدیریت بازار سرمایه، بهمراه فعالان کلیدی بازار، میتوانند با تدبیر و استفاده از نظرات خبرگان و کارشناسان امر (که علی القاعده هم، طبعا از چنین کارشناسان و تحلیلگران خبره بهره می برند) به گونه ای عمل کنند که سطوح کلیدی بازار حفظ شود.

حفظ بازار سرمایه و ایجاد رونق در آن کلیدی ترین تصمیمی هست که مدیران اقتصادی باید در شرایط تحریم اتخاذ کنند تا بتوان با استفاده از آن نه تنها نقدینگی را به شکل صحیح مدیریت کرد بلکه با بکارگیری آن در جهت گردش صحیح سرمایه (در فعالیتهای مهم و راهبردی اقتصادی کشور) زمینه رونق و طراوت اقتصادی را ایجاد کرد که بی شک طراوت بازار سرمایه در این خصوص، رکن اصلی است.
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس
    کانال تحلیل تکنیکال توسکا در پیام رسان ایتا :
    https://eitaa.com/joinchat/1941439082C81d8779d33

2. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط توسکا نمایش پست ها
    با سلام

امروز دهم آذر ماهه و بازار منفی و شاخص کل حدود 4000 واحد منفی هست... پیرو مطالب قبلی که در این خصوص نوشته بودم همچنان عرض می شود که روند اصلاحی شاخص کل تمام نشده است ولی در کوتاه مدت ممکن است ریز موج مثبتی داشته باشیم

بنده امیدوارم مجموعه کسانی که در بازار سرمایه مسئولیتهای کلیدی دارند با تصمیمات مهم خود زمینه حمایت از بازار را فراهم کنند.

مدیریت بازار سرمایه، بهمراه فعالان کلیدی بازار، میتوانند با تدبیر و استفاده از نظرات خبرگان و کارشناسان امر (که علی القاعده هم، طبعا از چنین کارشناسان و تحلیلگران خبره بهره می برند) به گونه ای عمل کنند که سطوح کلیدی بازار حفظ شود.

حفظ بازار سرمایه و ایجاد رونق در آن کلیدی ترین تصمیمی هست که مدیران اقتصادی باید در شرایط تحریم اتخاذ کنند تا بتوان با استفاده از آن نه تنها نقدینگی را به شکل صحیح مدیریت کرد بلکه با بکارگیری آن در جهت گردش صحیح سرمایه (در فعالیتهای مهم و راهبردی اقتصادی کشور) زمینه رونق و طراوت اقتصادی را ایجاد کرد که بی شک طراوت بازار سرمایه در این خصوص، رکن اصلی است.
    سلام

امروز بازار مثبته و خوبیش اینه که اون جو منفی شدید دیروز ادامه پیدا نکرد و البته نظرم در خصوص جهت روند شاخص کل همان نظر قبلی است...

دیروز 4000 واحد منفی و امروز تا الان 3000 واحد مثبت...!!!

فقط من یه سوال دارم.... از دیروز تا امروز فضا و جو اقتصادی محیط بر بازار چه تفاوتی کرده که دیروز آن جو شدیدا منفی را شاهد بودیم و امروز این جو مثبت را!!؟ یعنی یا باید بازار دسته جمعی منفی و صف فروش باشه و یا دسته جمعی مثبت واین وسط یه عده متضرر بشوند!!!؟ ممکنه یکی بگه نوسان جزو بازاره .... باشه قبول اما اینجوری و تا این حد!!!!!!!؟ قبلا هم گفتم تا زمانیکه این وضعیت(نزول و صعود دسته جمعی) ادامه داره کسانیکه میخواهند دائمی در بازار باشند متضرر میشوند ولو اینکه سود کنند!!

ممکنه کسی بگه امروز مثبته چون به سطوح حمایتی نزدیکیم... باشه قبول بیراه هم نیست....اما یه سوال یعنی دیروز نزدیک این سطوح نبودیم!!!؟ سطح 160000 الی 161000 که دیروز اندکی پایین آن رفتیم و امروز بالای آن هستیم نزدیکترین سطح حمایتی شاخص بوده و بر این اساس رفتار تکنیکی امروز بازار تا حدودی قابل توجیه هست اما دیروز چی؟ یعنی دیروز که اون صفهای فروش وجود داشت این حمایت وجود نداشت !!!

معتقدم منفی دیروز کاملا رفتاری افراطی بود... که باید دید منشا این رفتار افراطی کجاست؟ دقت شود پرسیدم منشا کجاست و گرنه باقی که دنباله رو هستنذ...البته منشا طبعا یک چیز نیست ولی معتقدم جو سازی مثبت و منفی کاذب کانالهای تلگرامی و امثالهم میتونه یکی از منشا های مورد نظر باشه...البته بنده از تلگرام و امثالهم استفاده نمیکنم و بر اساس شنیده ها این حرف رو گفتم....اگر این حرف درست باشه و واقعا این کانالها با تعداد فالوور بالا چنین کاری میکنند آیا نباید در این خصوص فکری بشه؟

همین!
    ویرایش توسط توسکا : 2018/12/02 در ساعت 11:20
    مطالب اینجانب نظرات شخصی است و عاری از خطا نمیباشد لطفا آنرا ملاک تصمیم گیری خود نفرمایید.

آدرس

4. 13 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

با سلام به همه

یه پیشنهاد داشتم :

جهت ارتباط نزدیکتر و آنلاین دو طرفه جهت همفکری و تحلیل و سوال و جواب و گفتگو بد نیست از سرویس گوگل هنگ اوتس (Google hangouts) استفاده کنیم.
    انتخاب این سرویس از این جهته که اکثرا اکانت گوگل دارند و از طریق کروم اکستنشن و یا از طریق گوگل اپس براحتی میشه از سرویس استفاده کرد. محدودیتی هم از نظر استفاده از روی گوشی و یا لپتاپ نداره...

لذا فضای پرسش و پاسخ و گفتگو رو میشه برد تو این سرویس.
    اگر هم کسی سوالی داشته باشه اگه بتونم کمک می کنم... با تاکید بر بررسی وضعیت تکنیکال سهمهای بورسی
    سعی میکنم ضمن بازار هم انلاین باشم که اگر کسی در مورد جو بازار و سهمش سوالی داشت انلاین جواب بدم، البته در حد توان و حتی المقدور

آیدی من جهت ارتباط از این طریق touskabrs@gmail.com هست هر کدام از عزیزان که تمایل داره از این طریق در ارتباط باشه به این ایدی تو گوگل هنگ اوتس درخواست بده
    شاید یه ساعتهای مشخصی از شب هم مثلا ساعت 10 تا 11 شب رو هم گذاشتیم برای یه دور همی بورسی و بعضی شبا گپ بورسی زدیم...

نمیدونم این جمع شکل میگیره یا نه، بهر حال به امتحانش می ارزه.... کسانی که مایلند به همون آیدی درخواست بدن پیشنهادی هم دارن بگن امشب و همچنین فردا ضمن بازار سعی میکنم آنلاین باشم.
    هدف اصلیم از اینکار بیشتر دور هم بودنه ...اگر کمکی هم از دستم بربیاد دریغ نمیکنم.

پیشنهادی هم دارید اینجا بنویسیدش :

https://hangouts.google.com/group/SiaKICwHPRlnKQHr2

یا علی.

آدرس

6. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

با سلام

بسمه تعالی

ریز موج مثبت وعده داده شده زا طی دو روز گذشته طی کردیم و امروز دوباره بازار و شاخص منفی است....

با توجه به اینکه پیک امروز شاخص در 166851 ثبت شد و با توجه به اینکه در این نزدیکی یک ناحیه مقاومتی حد فاصل 167658 الی 168576 وجود دارد و پیرو ان نیز سطح مقاومتی ماژور 170000 وجود دارد، احتمال اینکه در عدد 166851 امروز شاخص کل پیک کوتاه مدت خود را زده باشد زیاد است و لذا دوباره در امتداد موج منفی خواهیم رفت...

تذکر: سهمهایی که در دو روز گذشته در یک ریز موج مثبت اصلاحی صف میلیونی خرید آنچنانی داشتند(یا بهتر است بگویم برایشان صف چیده بودند) بیشتر مستحق اصلاح هستند، تا باشد که برخی با جو سازی و صف خرید چیدنهای کاذب آنچنانی از اعتماد سهامدار جز که کارمند و کارگر و کاسب کوچه و بازار هستند در جهت مطامع خود و کوچک کردن سرمایه های خرد مردم عادی استفاده نکنند.

بازار چه مثبت و چه منفی آن باید متناسب و طبیعی مثبت یا منفی باشد و خارج کردن بازار از هارمونی آن یعنی ایجاد اختلال در بازار...

من بعد در این تاپیک اگر در روش و منش خود اصلاح ایجاد نکنند یعنی از جو سازی و بوق زدن و شایعه پراکنی پرهیز نکنند نام سهمشان صراحتا اعلام و تارگتهای نزولی آن با ذکر تاریخ دقیق رسیدن به آن تارگت اعلام خواهد شد. بازار سرمایه باید از رانت، شایعه پردازی، قیمت سازی و دستکاری قیمت با تزریق پول و هجوم هماهنگ شده و گله ای و سو استفاده از اعتماد مردم و ضربه زدن به بازار سرمایه و کشور پاکسازی شود. عده ای معدودی هستند که اینکار را میکنند ولی همین عده معدود چون سرمایه های درشت دارند میتوانند جوسازی کنند (البته افرادی هم هستند که سرمایه های درشت دارند اما غیرت و شرفشون اجازه نمیده که غیر شرافتمندانه معامله کنند و تعداد اینها خوشبختانه کم نیست) و اینقدر این عده معدود وقیح شده اند که حتی در روندهای نزولی هم دست بردار نیستند و سعی میکنند با چیدن صفهای میلیونی خرید دیگران را تهییج به خرید کنند...

یک تذکر صریح به نوبه خودم میدهم اینجا بازار سرمایه جمهوری اسلامی ایران است نه فلان جا و فلان جا....عموم مردم حق دارند از یک بازار سرمایه آرام و رو به رشد و بدور از جو سازی بهره مند باشند و کسانیکه در چند وقت اخیر در بازار ارز و سکه فضای جامعه را ملتهب کردند بدانند در اینجا اجازه چنین کاری ندارند... و بنده به سهم خود با استفاده از علم تکنیکال به اینها هشدار میدهم....من بعد سهمی را بخواهید با جو سازیهای کاذب بالا ببرید پیش بینیهای میلیمتری خواهم داد با ذکر تارگت دقیق زمانی و قیمتی.... این تذکر اول و آخر بود اینجا نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بنده به سهم خود اجازه نخواهم داد که با آبروی این نظام مقدس بازی بشه.

وسلام

آدرس

8. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

سلام و درود بر شما

در زمانیکه بسیاری از تشکیل مثلث و پنانت و فلگ در این سهم میگفتند میدانستم که همگی آن تحلیلها فیلد میشود...

در همین حد و اینکه سطح 280 احتمالا شکسته خواهد شد تحلیل داشتم.... الان دو روزه که زیر 280 اومده شاید هنوز بتوان گفت که این صرفا یک نفوذ است و شکست رخ نداده است....شاید!

تا اینجا رو داشته باشید...

اما نظر کنونی من....

1. روند کلی سهم حداقل در میان مدت، نزولی (یا نزولی و بعد رنج) است...
    2. تارگتها مشخص است ولی خوب من اصولا تارگت نمیدهم...
    3. روند کوتاه مدت سهم میتونه( فقط ممکنه و نه لزوما) شامل یک ریز موج مثبت باشه که در بندهای بعدی مشخصات این ریز موج را بخوانید...
    4. ریز موج صعودی بند 3 میتواند از همین سطح فعلی حد فاصل 268 تا حوالی 260 شروع بشود و تا.... ادامه یابد (حداقل تا 280)
    5. در یک سناریوی دیگر ریز موج صعودی موج بند 3 میتواند از سطح 249 تومن شروع شود که در مورد تارگتش فعلا نظر دقیقی ندارم...

6. در صورت وقوع بند 4 اگر ظرف یک روز به بالای 280 بیاید شاید بتوان گفت که زیر 280 آمدن صرفا نفوذ بوده و سطح 280 نشکسته است که در اینصورت تحلیل باید بروز شود...در غیر اینصورت صرف پولبک به سطح شکسته شده 280 را داریم...
    7. در صورت وقوع بند 5 احتمالا باید هر برگشت رو به بالا را پولبک به سطح 280 حساب کنیم...اگر احیانا از 280 بالاتر رفت تحلیل باید بروز شود...
    8. نزدیک بودن rsi به سطح 30 این ریسک رو داره که زیر 30 بره....در کل محدوده 280 تا 249 (در صورت تغییر شیب سیگنال این سطوح ممکنه اندکی تغییر کند) و رصد این ناحیه و نوساناتش میتونه درجه قطعیت تحلیلها را بالا ببره و طبعا بدون دیدن این نوسانات درجه قطعیت تحلیلها پایینه...

من معمولا نظر شرطی نمیدهم اما چون محدوده 249 تا 260 از یکطرف و محدوده 260 تا 280 از طرف دیگر از نظر من محدوده ای محسوب میشه که روند سهم چندین سناریو براش متصوره لذا بهترین کار رصد کندلهاست تا بتوان دقیق تر نظر داد...اگر هم سهم برای سه روز بالای 280 بیاد تحلیل بیاید بررسی مجدد بشه کلا!

اما برای خالی نبودن عریضه یک پکیج پیش بینی با حذف تارگتها میگذارم... به نطرم از حوالی 249 یه برگشت میزنه و یک ریز موج مثبت دو کندله(روزانه) میسازه که قیمت را تا حوالی 262 بالا میاره سپس مجدد وارد نزول میشه و سطح 249 در نزول بعدی رو به پایین شکسته میشه...

بخاطر سهامداری فعلی امیدوارم بخشهای نزولی تحلیل فوق از بیخ اشتباه باشه....

و یک تذکر :

من برای یک سهم معمولا ساعتها و بلکه روزها وقت میگذارم و نمودار را از جهات مختلف و در تایم فریمهای مختلف بررسی میکنم....که اینکارو برای تحلیل فوق نکردم.... تحلیل فوق خروجی تحلیلهای نیم نگاهانه قبلی بغلاوه 40 دقیقه وقتی است که پس از دیدن پیام عزیزمون، برای تحلیل و تایپ این متن صرف شد.... لذا مخاطب گرامی ریسک نقص و خطا و یا اشتباه بودن تحلیل را در نظر داشته باشد...

موفق باشید.
    با سلام

در مورد حفاری متن فوق را نوشته بودیم :

طبق بند 3 ریز موج مثبت پیش بینی شده رخ داد و مشخصات آن چیزی بین بند 4 و 5 بود.... در پیش بینی آبی رنگ فوق هم گفتیم که انتظارم این است که از 249 برگردد که از 254 برگشت همچنین انتظار موج مثبت دو روزه داشتم تا 262 که با احتساب کندل امروز این موج 6 روز طول کشید و البته قیمت هم تا 2849 ریال فعلی بالا آمده است...

اگرچه امروز صف خرید چند میلیونی برای این سهم وجود داشت و در لحظه نوشتن این متن هم بیش از یک میلیون صف خریدوجود دارد اما پیش بینی فعلی من این است که همین قیمت امروز پیک کوتاه مدت سهم است و ریز موج مثبت فوق به پایان رسید...

این صرفا یک نظر تکنیکال است که طبعا مصون از خطا نیست!

آدرس

10. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

وتجارت :

این روزها جو بسیار مثبتی روی این سهم بوده است و در چند روز گذشته ارزش معاملات میلیاردی داشته است مثلا دیروز ارزش معاملات یک روزش به 100 میلیارد تومن هم رسید و در روز 19 آبان تا 144 میلیارد تومن هم ارزش معاملات یک روزش بوده است...

با این اوصاف پیش بینی حقیر به شرح زیر است :

قیمت امروز (یعنی 23 آبان) وتجارت پیک قیمتی وتجارت تا مدت قابل توجهی خواهد بود.... بر این اساس ماکزیمم قیمت امروز که تاکنون 1409ریال بوده است پیک قیمتی این سهم است...

دلیل تکنیکال :

شکل زیر را ببینید....وتجارت مستعد به اتمام رسیدن یک سیکل 5 موجه است که در صورت وقوع، همراه با واگرایی قیمت و RSI هم خواهد بود..... و از آن مهمتر خطوط روند صورتی رنگ مهمی هستند که بالای سر سیگنال قرار دارند....خط اول حوالی 1418، خط دوم حوالی 1461 و خط سوم حوالی 1536 می باشد که پیش بینی حقیر بر این است که انرژی لازم برای عبور از این ناحیه مقاومتی صورتی رنگ را ندارد و هر لحظه امکان ترانکیت شدن موج 5 وجود دارد که پیش بینی ام این است که همین امروز ماکزیمم قیمتی ثبت می شود( یا شده است)....

مخاطب محترم توجه کند که تحلیل حقیر ممکن است نادرست باشد و قطعیتی وجود ندارد اما نظر حقیر همین است...

وسلام

با سلام

متن فوق مربوط به 23 آبان هست که یک پیش بینی مبتنی بر تحلیل تکنیکال بر روی سهم وتجارت بود...

اونروزها جو مثبت سنگینی بر روی سهم وجود داشت و در آن جو سنگین تحلیل فوق نوشته شد... کمتر کسی باورش می شد که وتجارت با آن صفهای صد میلیونی و ارزش معاملات چند ده میلیاردی روزانه دچار افت قیمت بشه، ولی شد و پیش بینی به وقوع پیوست و اتفاقا هم پیک قیمتی معرفی شده عینا رخ داد و از ناحیه مقاومتی صورتی رنگ طبق پیش بینی نتوانست بگذره....

کسانیکه اونروزها خریدن اولا با افت قیمتی نزدیک به بیست درصد مواجه شدند چرا که قیمت از 144 تا 113 تومن پایین اومد ثانیا یک ماهه سرمایه شون اگر نفروخته باشن تو ضرره و معطل موندند....این چیز کمیه!!!؟

و اما .... عده ای که نمیدانم چه کسانی هستند و نمیخواهم هم بدانم که جه کسانی هستند دانسته یا ندانسته در روند نزولی اخیر هر از چند گاهی سهم را صف خرید میکنند و از خلق الله نوسان میگیرند... عزیز من اگر آگاه نیستی که روند نزولی تموم نشده که هیچ اما اگر اگاهی و این کار رو میکنی بدون این نون ها خوردن نداره و باعث عاقبت به خیری هم نیست!

در مورد وتجارت که در پیک قیمتی نسبت به جو سازی و جو بازی اون هشدار داده بودم و از اون روز روند نزولی نزدیک به یک ماهه رو شاهدیم، تحلیل تکنیکالش را عتقریب بروز میکنم

همین!
    ویرایش توسط توسکا : 2018/12/09 در ساعت 12:58

آدرس

12. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

ریز موج مثبت وعده داده شده زا طی دو روز گذشته طی کردیم و امروز دوباره بازار و شاخص منفی است....

با توجه به اینکه پیک امروز شاخص در 166851 ثبت شد و با توجه به اینکه در این نزدیکی یک ناحیه مقاومتی حد فاصل 167658 الی 168576 وجود دارد و پیرو ان نیز سطح مقاومتی ماژور 170000 وجود دارد، احتمال اینکه در عدد 166851 امروز شاخص کل پیک کوتاه مدت خود را زده باشد زیاد است و لذا دوباره در امتداد موج منفی خواهیم رفت...

تذکر: سهمهایی که در دو روز گذشته در یک ریز موج مثبت اصلاحی صف میلیونی خرید آنچنانی داشتند(یا بهتر است بگویم برایشان صف چیده بودند) بیشتر مستحق اصلاح هستند، تا باشد که برخی با جو سازی و صف خرید چیدنهای کاذب آنچنانی از اعتماد سهامدار جز که کارمند و کارگر و کاسب کوچه و بازار هستند در جهت مطامع خود و کوچک کردن سرمایه های خرد مردم عادی استفاده نکنند.

بازار چه مثبت و چه منفی آن باید متناسب و طبیعی مثبت یا منفی باشد و خارج کردن بازار از هارمونی آن یعنی ایجاد اختلال در بازار...

من بعد در این تاپیک اگر در روش و منش خود اصلاح ایجاد نکنند یعنی از جو سازی و بوق زدن و شایعه پراکنی پرهیز نکنند نام سهمشان صراحتا اعلام و تارگتهای نزولی آن با ذکر تاریخ دقیق رسیدن به آن تارگت اعلام خواهد شد. بازار سرمایه باید از رانت، شایعه پردازی، قیمت سازی و دستکاری قیمت با تزریق پول و هجوم هماهنگ شده و گله ای و سو استفاده از اعتماد مردم و ضربه زدن به بازار سرمایه و کشور پاکسازی شود. عده ای معدودی هستند که اینکار را میکنند ولی همین عده معدود چون سرمایه های درشت دارند میتوانند جوسازی کنند (البته افرادی هم هستند که سرمایه های درشت دارند اما غیرت و شرفشون اجازه نمیده که غیر شرافتمندانه معامله کنند و تعداد اینها خوشبختانه کم نیست) و اینقدر این عده معدود وقیح شده اند که حتی در روندهای نزولی هم دست بردار نیستند و سعی میکنند با چیدن صفهای میلیونی خرید دیگران را تهییج به خرید کنند...

یک تذکر صریح به نوبه خودم میدهم اینجا بازار سرمایه جمهوری اسلامی ایران است نه فلان جا و فلان جا....عموم مردم حق دارند از یک بازار سرمایه آرام و رو به رشد و بدور از جو سازی بهره مند باشند و کسانیکه در چند وقت اخیر در بازار ارز و سکه فضای جامعه را ملتهب کردند بدانند در اینجا اجازه چنین کاری ندارند... و بنده به سهم خود با استفاده از علم تکنیکال به اینها هشدار میدهم....من بعد سهمی را بخواهید با جو سازیهای کاذب بالا ببرید پیش بینیهای میلیمتری خواهم داد با ذکر تارگت دقیق زمانی و قیمتی.... این تذکر اول و آخر بود اینجا نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بنده به سهم خود اجازه نخواهم داد که با آبروی این نظام مقدس بازی بشه.

وسلام
    با سلام

متن فوق مربوط به چند روز پیش است....به جمله قرمز رنگ توجه بفرمایید...

چند روزی است که کندلهایی چسبیده به ناحیه مقاومتی فوق الذکر که گفته شده بود تشکیل می شود و عدد 167544 واحدی بالاترین و نزدیکترین سطح تاچ شده شاخص کل نزدیک به ناحیه فوق است(دو روز پیش)....امروز هم که حوالی همین 167000 واحد هستیم....با احتساب امروز پس از وقوع ریز موج مثبت اخیر 6 روز است که شاخص نزدیک این محدوده است و بادی کندلهای روزانه کوتاهی دارد... اینها نوید انرژی کم بازار برای عبور از این ناحیه مقاومتی را میدهد و لذا نشانه های بیشتری برای همان پیش بینی قبلی مبنی بر شروع یک موج منفی هویداست... و لذا پیش بینی میشود یک موج منفی در روزهای آتی آغاز میشود.

در این موج منفی پیش رو، سهمایی که در این ریز موج مثبت ارزش معاملات بیشتری داشتند و علی الخصوص امروز در سقف مثبت یا نزدیک به آن معامله می شوند در معرض اصلاح بیشتر و تند تری قرار دارند چرا که همین هایی که در جو مثبت در صف های خرید قرار گرفتند در روند معکوس هم به همان نسبت از سر و کول هم برای فروش بالا میروند...!

سهمهایی که امروز مصداق جمله فوق هستند عبارتند از :

وتجارت 139 تومانی، ذوب 208 تومانی، خساپای 133 تومانی مصداق جمله فوق هستند...

همین!

آدرس

14. 12 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

با سلام

متن فوق مربوط به چند روز پیش است....به جمله قرمز رنگ توجه بفرمایید...

چند روزی است که کندلهایی چسبیده به ناحیه مقاومتی فوق الذکر که گفته شده بود تشکیل می شود و عدد 167544 واحدی بالاترین و نزدیکترین سطح تاچ شده شاخص کل نزدیک به ناحیه فوق است(دو روز پیش)....امروز هم که حوالی همین 167000 واحد هستیم....با احتساب امروز پس از وقوع ریز موج مثبت اخیر 6 روز است که شاخص نزدیک این محدوده است و بادی کندلهای روزانه کوتاهی دارد... اینها نوید انرژی کم بازار برای عبور از این ناحیه مقاومتی را میدهد و لذا نشانه های بیشتری برای همان پیش بینی قبلی مبنی بر شروع یک موج منفی هویداست... و لذا پیش بینی میشود یک موج منفی در روزهای آتی آغاز میشود.

در این موج منفی پیش رو، سهمایی که در این ریز موج مثبت ارزش معاملات بیشتری داشتند و علی الخصوص امروز در سقف مثبت یا نزدیک به آن معامله می شوند در معرض اصلاح بیشتر و تند تری قرار دارند چرا که همین هایی که در جو مثبت در صف های خرید قرار گرفتند در روند معکوس هم به همان نسبت از سر و کول هم برای فروش بالا میروند...!

سهمهایی که امروز مصداق جمله فوق هستند عبارتند از :

وتجارت 139 تومانی، ذوب 208 تومانی، خساپای 133 تومانی مصداق جمله فوق هستند...

همین!

باسلام

چند روزی است که نمی نویسم به دو دلیل :

1. دلیل اولش همیشگی است و آن اینکه اعتقادی به نوشتن های تند و تند و متعدد ندارم.
    2. دلیل دومش هم این است که حرفهایم را قبلا گفته ام و نمونه اش هم همین نقل قول بالاست که پیش بینی این موج نزولی اخیر است که این پیش بینی هم به وقوع پیوست .

امروز شاخص با ثبت افت 3000 واحدی به عدد 156083 رسید که حدود 3000 واجد زیر کف قبلی در 159248 واحد است...

البته گفتن جمله فوق امروز ساده است، این در حالی است که پیش بینی ورود به موج منفی اخیر را در زمانی که شاخص کل در ریز موج مثبت اخیرش در اوج بود(حوالی 167000) کرده بودیم....در آنروزها بسیاری نوید پایان اصلاح شاخص را می دادند و از تارگتهای صعودی شاخص صحبت میکردند.... اما چه شد؟ روند منفی از همان روز بعد ثبت جمله فوق به وقوع پیوست و امروز نشانهای بیشتری از آن با آمدن شاخص کل زیر کف قبلی خود هویدا شد....

قبل از اینکه جیره نوشتنم که خود! برای جلوگیری از حرافی برای خود! تعیین کرده ام تمام شود دو نکته را برای خودم! بنویسم:

1. همچنان معتقدم از سهمهایی که جو زیادی روی آنها هست باید پرهیز کرد
    2. بجای معاملات مکرر و هر روز خرید و فروش کردن بهتر نیست که با آرامش پوزیشنهای بدور از هیاهو و مطمئن و لو با تعداد کم گرفت؟

جیره نوشتنم تمام شد!
    ویرایش توسط توسکا : 2018/12/19 در ساعت 13:19

آدرس

16. 17 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال توسکا آواتار ها

بسمه تعالی

وتجارت :

امروز سوم دیماه هست و وتجارت در قیمت 1491 صف خرید 108 میلیونی هم تشکیل داد....

شکل زیر را نمیدونم یادتونه یا نه؟ حوالی 23 آبان وقتی وتجارت وارد ناحیه مقاومتی صورتی رنگ و حوالی 144 تومن بود گفته بودم نمیتونه این ناحیه رو رد کنه اون موقع هم مثل الان صفهای صد میلیونی و معاملات میلیاردی داشت....اون موقع هم کسی حاضر نبود قبول کنه که این سهم افت میکنه ولی افت کرد تا حوالی 113 تومن...

امروز هم قیمت در 1491 قرار داره و صف خرید صد میلونی هم تشکیل شد براش... در این شرایط دوباره میگم که این سهم نمیتونه از این منطقه در حال حاضر عبور کنه و مجددا دچار افتی طولانی مدت میشه...!

الان قیمت در همان محدوده مقاومتی قبلی قرار داره که این بار در نمودار با مستطیل آبی رنگ نمایش داده شده...!

به عبارتی دیگر محدوده 149 تومانی کنونی تا حوالی 154 پیک سهم تا مدت قابل توجهی خواهد بود. و این یعنی هر حضوری بالای این ناحیه اولا منتفی است ثانیا در صورت وقوع قیمت بالاتر از این ناحیه( با احتمال بسیار کم) صرفا یک نفوذ بالای این ناحیه است و نه شکست ناحیه...!

به قدری جو مثبت سنگین روی این سهم هست که الان هم مثل دفعه قبل کسی قبول نمیکنه این حرفها رو و ....! به موقع اش این پیامو میارم بالا....انشاالله

و صد البته هیچ تحلیلی مصون از خطا نیست و تحلیل اینجانب نیز همینطور.

همین!

آدرس

18. 14 کاربر به خاطر ارسال مفید توسکا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال Abad آواتار ها
    تشکر شده 42,137 بار در 6,946 ارسال

جناب توسکا من با تحلیل وتجارت شما موافقم ....

اما یک سوال مطرح هست احتمال نمی دید که اصلاح زیر ریز موج 5 ( زرد ) موج 2 میان مدتی بوده و الان ما وارد موج 3 میان مدتی شده باشیم ؟

اگه این سوال حتی با احتمال کم درست در بیاد اوضاع بکلی متفاوت میشه !!!
    هر چند من این احتمال را ضعیف می دانم ..
    درود
    ویرایش توسط Abad : 2018/12/24 در ساعت 12:29
    Abad (گروه سرمایه گذاری آباد )
    تصمیم ساز است ، تصمیم گیری و مسئولیت آن با شماست. هر تصمیمی برای آینده امکان خطا دارد

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید Abad از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 50 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)