صفحه 1 از 16 123411 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 151

موضوع: سنگ آهن گهر زمین (کگهر)

ستاره‌دار(57) Ali آواتار ها
    تشکر شده 12,001 بار در 1,903 ارسال

سنگ آهن گهر زمین (کگهر)

2. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

پاسخ : سنگ آهن گهر زمین (کگهر)

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (87) وحید 20 آواتار ها
    تشکر شده 116,522 بار در 26,655 ارسال

سنگ آهن گهر زمین(کگهر)

درخت هرچه پربارتر افتاده تر

توصیه ای به خرید/فروش/نگهداری ندارم.

6. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید وحید 20 از ایشان تشکر کرده اند:

8. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۱۳) mhjboursy آواتار ها
    تشکر شده 84,811 بار در 17,704 ارسال

نقل قول از جناب سای‌بابا عزیز :

با سلام
    در مورد عرضه اولیه گهر زمین لازم هست که نکاتی را خدمت دوستان عرض کنم که البته خود دوستان این نکات را بهتر از من میدونند.
    ولی گفتم که شاید عده ای از دوستان این اطلاعات را نداشته باشن و برای همین هم نمیدونند که وضعیت کهر زمین چگونه هست و چه قیمتی برای عرضه اولیه اون مناسب هست.
    بطور خلاصه باید عرض کنم که شرکت در برنامه خودش تولید 10 میلیون تن کنسانتره را داره که بصورت 5 خط 2 میلیون تنی پیش بینی شده و پروزه بعدی شرکت هم تولید 10 میلیون تن گندله هست که این پروژه هم بصورت 2 خط 5 میلیون تنی پیش بینی شده.
    در حال حاضر تنها 2 خط از پروژه کنسانتره شرکت فعال هست و همانطور که عرض کردم، هر خط برابر با 2 میلیون تن هست که جمع این 2 خط میشه 4 میلیون تن.
    ولی هنوز هیچکدام از 2 خط تولید گندله شرکت راه اندازی نشده.
    توی جلسه معارفه گهر زمین برای عرضه اولیه،اون دوستانی که حضور داشتن توسط مدیرعامل شرکت جناب پوریانی گفته شد که در نیمه اول سال 98 قرار هست که خط سوم پروژه کنسانتره راه اندازی بشه و یک خط از 2 خط پروژه گندله سازی هم(که همانطور که عرض کردم،هر خط شامل 5 میلیون تن هست) نیز وارد چرخه تولید بشه.
    توی جلسه معارفه گهر زمین گفته شد که با راه اندازی خط اول پروژه گندله سازی(که عرض کردم 5 میلیون تن هست) و اگه اشتباه نشنیده باشم،روزانه 5 میلیارد تومان درآمد برای این شرکت به همراه خواهد داشت(البته اگه با ظرفیت کامل تولید کنه).
    شرکت قرار هست که با همین گزارش 6 ماهه که منتشر کرده و 337 ریال سود محقق کرده،عرضه اولیه را انجام بده(البته گویا گزارش تفسیری مدیران شرکت هم باید همراه با گزارش 6 ماهه شرکت منتشر بشه).
    ولی به نظر من بهتر هست برای اینکه سهامداران با اطلاعات بیشتری در عرضه اولیه شرکت کنند،گزارش 9 ماهه خودش را هم منتشر میکرد،زیرا پایان سال مالی شرکت در انتهای آذرماه هست و الان تقریباً 2 ماه هم هست که از عملکرد 9 ماهه شرکت گذشته و شرکت میتونه گزارش 9 ماهه خودش را منتشر کنه و وضعیت سودآوری را برای کسانی که میخوان توی عرضه اولیه شرکت کنند،شفاف تر بکنه و بعد این عرضه اولیه را انجام بده.
    البته شاید اگه قرار باشه بر اساس سود امسال شرکت که حدود 90 تومان هست و قیمتی که قرار هست این عرضه اولیه انجام بشه(که در محدوده 700 تومان حالا کمی پایینتر یا بالاتر) از نظر برخی از دوستان قیمت عضه اولیه شرکت بالا باشه.
    ولی دوستان باید توجه کنند که همانطور که عرض کردم،یک خط 2 میلیون تنی دیگه از 5 خط تولید کنسانتره در نیمه اول سال دیگه و یک خط 5 میلیون تنی هم از گندله نیز در نیمه اول سال دیگه راه اندازی میشه و با راه اندازی این 2 خط،سودآوری شرکت با جهش بزرگی همراه خواهد شد.
    دوستان دقت داشته باشن که همانطور که عرض کردم در حال حاضر این شرکت تنها داره با 2 خط 2 ملیون تنی(که جمعاً میشه 4 میلیون تن) فعالیت میکنه و به سود 337 ریالی در نیمه اول سال رسیده.
    حالا خود دوستان حساب کنند که با راه اندازه یک خط دیگه از کنسانتره(که معادل 50% از 2 خط فعلی شرکت هست) و همچنین پروژه سودآور گندله با ظرفیت 5 مییلیون تن که عرض کردم روزی 5 میلیارد تومان میتونه برای شرکت درآمد داشته باشه(و احتمالاً حاشیه سود اون هم بالاتر از کنسانتره هست) سود شرکت با چه رشدی مواجه میشه.
    لذا اگه قرار هست که قیمت سهم در محدوده 700 تومان عرضه اولیه بشه و برخی از دوستان بر اساس سودآوری امسال شرکت میگن که این قیمت برای سهم بالا هست،باید بدونند که بخاطر وضعیت بسیار مناسب سودآوری شرکت در سال مالی بعدی که از حدود 2 ماهه دیگه شروع میشه،باید قیمت عرضه اولیه را ارزیابی کرد.
    ضمن اینکه طبق لینکی که در ادامه توضیحات خودم براتون میزارم،روی همین قیمت نزدیک به 700 تومان هم برخی از سهامداران عمده شرکت اعتراض داشتن و معتقد بودن که قیمت سهم در عرضه اولیه باید 1000 تومان باشه(شرکت غدیر منظورم هست).زیرا همانطور که عرض کردم سود این شرکت با راه اندازی یک خط دیگه از کنسانتره به ظرفیت 2 میلیون تن و یک خط از گندله با ظرفیت 5 میلیون تن،میتونه با رشد مناسبی همراه بشه.
    از طرفی طبق لینکهایی که در پایین صحفه براتون خواهم گذاشت(که البته باید این لینکها را با دقت بخونید) قرار هست که در مجمع این شرکت هم که برای امسال برگزار میشه(یعنی همین سالی که الان در اون هستیم و شرکت در 6 ماهه اون 337 تومان ساخته و احتمالاً به سود 90 تومانی هم خواهد رسید) حدود 80% از سود شرکت هم تقسیم بشه که این تقسیم سود هم در قیمت گذاری عرضه اولیه شرکت در نظر گرفته میشه.
    در کل اونطوری که گفته شده،قرار هست که در روز عرضه اولیه 5% سهام عرض بشه(البته تعهد عرضه اولیه 10% هست) و در یک مرحله یا چند مرحله این 5% را به همان تعهدی که قرار هست انجام بشه که 10% هست برسانند(اینکه 5% قرار هست که عرضه اولیه بشه را هم توی همین لینکهایی که براتون گذاشتم میتونید مشاهده کنید).
    در نهایت 2 لینک از آخرین وضعیت شرکت و بحث زمان عرضه اولیه و قیمت این عرضه اولیه را براتون در زیر میزارم:
    ----------------------------------
    https://bourse24.ir/news/173123/
    https://bourse24.ir/news/173125/
    ----------------------------------
    مخلص عزیزان
    یاعلی خدانگهدار
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

10. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

آن پنج میلیارد احتمالا اشتباه است یا پنج میلیارد تومان ماهانه بوده یا پنج میلیارد تومان هفتگی یا پنج میلیارد ریال روزانه... چون روزانه خیلی می‌شود... نه؟
    «محمد حسین» هستم.
    امیرالمومنین(ع):برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی خواهی کرد و برای آخرتت چنان که گویا فردا خواهی مرد.

12. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

به نقل از ولید هلالات:

شرکت سنگ آهن گهر زمین، به عنوان یک شرکت پذيرفته شده در بورس تهران، 26 آبان ماه نسبت به عرضه اولیه سهام اقدام خواهد کرد. این شرکت سرمایه اسمی 12.3 هزار میلیارد ريالی دارد و 5 درصد سهام آن عرضه خواهد شد.

ترکیب سهامداران به شرح زیر است:

30 درصد گل گهر
    27.5 درصد سرمایه گذاری امید
    22.5 درصد سرمایه گذاری غدیر
    20 درصد سرمایه گذاری معادن و فلزات

قیمت تعیین شده برای عرضه اولیه سهام شرکت 6500 الی 6800 ريال و سهمیه هر کد 6000 برگ سهم است. لذا بالغ بر 400 میلیارد تومان نقدینگی جهت خرید این سهم لازم است همچنین انتظار می رود با حضور 200 هزار کد معاملاتی خریدار، هر کد معاملاتی بین 3000 الی 4000 برگ سهم بتواند خریداری کند بنابراین 2 - 2.5 میلیون تومان هر شخص برای خرید سهمیه خود نیاز خواهد داشت.

سال مالی این شرکت معدنی منتهی به آذرماه است. نگاهی به صورت مالی شرکت خواهیم داشت:

1394 : سرمایه اسمی 5000 میلیارد ريال - سود انباشته 0 - دارایی جاری 1942 میلیارد ريال - بدهی جاری - 9614 میلیارد ريال - بدهی بانکی 2458 میلیارد ريال - پرداختنی بلند مدت 2555 میلیارد ريال - مبلغ فروش سالانه "عدم فعالیت"

این شرکت عملا از سال مالی 1395 وارد مدار تولید می شود و طرح های توسعه به نتیجه می رسد.

1395 : سرمایه اسمی 8300 میلیارد ريال - سود انباشته 603 میلیارد ريال - دارایی جاری 3318 میلیارد ريال - بدهی جاری 11264 میلیارد ريال - بدهی بانکی 4525 میلیارد ريال - پرداختنی بلند مدت 0 - مبلغ فروش سالانه 6321 میلیارد ريال - سود عملیاتی 1969 میلیارد ريال - هزینه مالی 981 میلیارد ريال - سود خالص 1034 میلیارد ريال

1396 : سرمایه اسمی 12.300 میلیارد ريال - سود انباشته 5727 میلیارد ريال - دارایی جاری 8888 میلیارد ريال - بدهی جاری 11784 میلیارد ريال - بدهی بانکی 1095 میلیارد ريال - پرداختنی بلند مدت 0 - مبلغ فروش سالانه 15.175 میلیارد ريال - سود عملیاتی 5941 میلیارد ريال - هزینه مالی 568 میلیارد ريال - سود خالص 5483 میلیارد ريال

6 ماه نخست سال مالی 1397 منتهی به خرداد : سرمایه اسمی 12300 میلیارد ريال - سود انباشته 4709 میلیارد ريال - دارایی جاری 7799 میلیارد ريال - بدهی جاری 13.887 میلیارد ريال - بدهی بانکی 1344 میلیارد ريال - پرداختنی بلند مدت 0 - مبلغ فروش سالانه 11449 میلیارد ريال - سود عملیاتی 4284 میلیارد ريال - هزینه مالی 140 میلیارد ريال - سود خالص 4150 میلیارد ريال = 337 ريال به ازای هر سهم

این شرکت در آنومالی شماره 3 منطقه گل گهر واقع شده و برآورد ذخیر 240 میلیون تن صورت گرفته است. جواز ساخت 5 خط 2 میلیون تنی کنسانتره و 2 خط 5 میلیون تنی گندله را نیز در اختیار دارد.

دی ماه سال 1394 اولین فعالیتی تولیدی با فروش کلوخه آغاز شده و خط 1 و 2 کنسانتره وارد مدار شده است. این شرکت در دی ماه 95 هم توانست با ایمیدرو قراردادی منعقد سازد به شکلی که طی 25 سال ذخیره 240 میلیون تنی توسط شرکت برداشت شود و 22 درصد حق مالکانه از برداشت معدن به ایمیدرو ( دولت ) اعطا گردد.

همکنون 2 خط 2 میلیون تنی کنسانتره در مدار تولید است و در آینده نزدیک یک خط 2 میلیون تنی دیگر به بهره برداری می رسد. این شرکت همکنون برای وارد کردن تجهیزات خط گندله و خط 3 کنسانتره، هر محصولی صادر می کند، به خریدار اعلام می نماید که وجه حاصل از صادرات را به حساب تامین کننده تجهیزات واریز کنند و ازین طریق تحریم ها را دور می زند.

در فاز اول شرکت 6 میلیون تن کنسانتره و 5 میلیون تن گندله تولید خواهد کرد. تولید گندله طبق انتظار شرکت خرداد 1398 آغاز می شود همچنین تولید فاز سوم کنسانتره نیز 2 سال دیگر خواهد بود.

بنابراین همکنون حدود 4.2 میلیون تن کنسانتره تولید می کند، عملا هم تولید گندله اثر سودآوری خود را در سال مالی دی 98 الی آذر 99 نشان خواهد داد.

شرکت پیشبینی کرده در سال جاری 10315 میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی، بسازد و در 6 ماه نخست که منتهی به خرداد بوده 4863 میلیارد ريال سود ناخالص ساخته است.

علی رغم اینکه در سه ماه نخست 337 ريال شرکت سود ساخته اما چون 800 هزار تن موجودی انبار دارد، به شرط فروش این مقدار، عملا 5 میلیون تن کنسانتره به فروش می رسد لذا در سال جاری به سود خالص 1150 ريال خواهد رسید.

یکی از خطوط کنسانتره اگر طبق انتظارات با بهبود فرآیند بتواند به جای 2 میلیون تن، 2.7 میلیون تن تولید کند و همچنین خط گندله در خرداد 98 به بهره برداری برسد، ازان جهت که ضریب تبدیل کنسانتره به گندله 1 به 1 است اما نرخ گندله 50درصد از کنسانتره بالاتر است، آنگاه حاشیه سود سال مالی 1398 و 1399 به شکل با اهمیتی رشد خواهد کرد.

نهایتا اینکه شرکت هایی که طرح های توسعه معدنی دارند عموما در یک نگاه بلند مدت برای سهامداران، سودآوری معقولی ایجاد کرده اند.
    «محمد حسین» هستم.

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید mhjboursy از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار (۹) دیباج آواتار ها
    تشکر شده 8,194 بار در 840 ارسال

سلام امیدوارم مانند دماوند و برکت و .. نشه

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید دیباج از ایشان تشکر کرده اند:

18. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید Ali از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال گرگین خان آواتار ها
    تشکر شده 8,162 بار در 1,073 ارسال

این سهم را حتما بخرید
    سود سال آتی محدوده 150تومن.

20. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید گرگین خان از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 16 123411 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)