صفحه 16 از 27 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 261

موضوع: اخبار ، اقدامات و تحلیل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها

ستاره دار(19) Mehdi1400 آواتار ها
    تشکر شده 20,127 بار در 2,850 ارسال

پاسخ : اخبار ، اقدامات و تحلیل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    دوستان میشه این افزایش سرمایه رو بفرمایید که چه تأثیری رو قیمت سهم داره؟
    و اینکه از نظر روانی چه تأثیری توی روند سهم می تونه داشته باشه؟؟؟
    افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور جبران مخارج سرمايه اي
    سلام

از اصلی ترین کارکردهای بورس همین افزایش سرمایه برای تامین مالی پروژه های توسعه ای شرکت ها است
    در این روش یک گزارش توجیهی مفصل از طرف هیئت مدیره صادر میشه و باید به تایید حسابرس و سازمان بورس برسه.
    کسی که میخواهد در افزایش سرمایه شرکت کند خواندن این گزارش از اوجب واجبات است.
    باید با بررسی گزارش ببیند چه تحول مهمی قرار است در شرکت رخ دهد.
    و آیا مجموعه ی مدیریت شرکت واقعا توانایی تحقق وعده هاشان را دارند یا خیر؟
    در این نوع افزایش سرمایه تعدادی سهم را شرکت در قالب حق تقدم تعریف میکنه که باید حدود دو ماه بگذره تا معالمه بشوند.

بسته به اینکه پروژه ی توسعه ای شرکت چیست میتواند خرید سهم را جذاب کند و در صورت تحقق پروژه ممکن است ارزش سهم را متحول کند
    اما در شرایط کنونی که افزایش از محل تجدید و همچنین انباشته به دلیل اینکه یک مرحله را حذف میکند (دو ماه عرضه ی حق تقدم) برای سهامدارها جذابیت بیشتری دارد
    از این روست که در حال حاضر کمتر از این نوع افزایش استقبال میشود.
    دلیل دیگرش این است که اجرای طرح توسعه ای و حصول نتایجش کمی زمانبر است

یک متن مفصل را دیدم کارگزاری آگاه گذاشته
    شما که انجا فعال هستید خوب است که مطالعه کنید.

2. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

پاسخ : اخبار ، اقدامات و تحلیل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی شرکت ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    سلام

از اصلی ترین کارکردهای بورس همین افزایش سرمایه برای تامین مالی پروژه های توسعه ای شرکت ها است
    در این روش یک گزارش توجیهی مفصل از طرف هیئت مدیره صادر میشه و باید به تایید حسابرس و سازمان بورس برسه.
    کسی که میخواهد در افزایش سرمایه شرکت کند خواندن این گزارش از اوجب واجبات است.
    باید با بررسی گزارش ببیند چه تحول مهمی قرار است در شرکت رخ دهد.
    و آیا مجموعه ی مدیریت شرکت واقعا توانایی تحقق وعده هاشان را دارند یا خیر؟
    در این نوع افزایش سرمایه تعدادی سهم را شرکت در قالب حق تقدم تعریف میکنه که باید حدود دو ماه بگذره تا معالمه بشوند.

بسته به اینکه پروژه ی توسعه ای شرکت چیست میتواند خرید سهم را جذاب کند و در صورت تحقق پروژه ممکن است ارزش سهم را متحول کند
    اما در شرایط کنونی که افزایش از محل تجدید و همچنین انباشته به دلیل اینکه یک مرحله را حذف میکند (دو ماه عرضه ی حق تقدم) برای سهامدارها جذابیت بیشتری دارد
    از این روست که در حال حاضر کمتر از این نوع افزایش استقبال میشود.
    دلیل دیگرش این است که اجرای طرح توسعه ای و حصول نتایجش کمی زمانبر است

یک متن مفصل را دیدم کارگزاری آگاه گذاشته
    شما که انجا فعال هستید خوب است که مطالعه کنید.
    مرسی از توضیحات جامع و کاملتون
    اون متنی که فرمودید کارگزاری آگاه گذاشته رو هم مطالعه می کنم.
    اما قبل از اون یه سوال برام پیش اومد باز (البته شاید با خوندن متن برطرف بشه)
    من میخوام بدونم اگه با سهم باشیم خودش به اجبار بهمون حق تقدم میده؟؟؟
    مثلا من با پاسا بودم. بسته شد. بعد که باز شد قیمتش اومده بود پایین تر به جاش حق تقدم داده بود بهمون
    که البته حق تقدم رو چند روزی طول کشید قیمت گذاری شد و من فروختم. (یعنی دو ماه نشد)
    فک کنم 100 تومن کمتر از قیمت سهم بود و فروختم و سود کردم در نهایت
    حالا هم حبندر دیدم که همچین گزارشی رو کدال براش اومده. من سهامدار حنبدر هستم.
    آیا اینم مثل پاسا میشه؟؟؟ یعنی بعد از تأیید سازمان بورس بسته میشه و بعد قیمت سهم میاد پایین و به جاش حق تقدم بهم میدن؟؟؟

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

نقل قول نوشته اصلی توسط roya123 نمایش پست ها
    مرسی از توضیحات جامع و کاملتون
    اون متنی که فرمودید کارگزاری آگاه گذاشته رو هم مطالعه می کنم.
    اما قبل از اون یه سوال برام پیش اومد باز (البته شاید با خوندن متن برطرف بشه)
    من میخوام بدونم اگه با سهم باشیم خودش به اجبار بهمون حق تقدم میده؟؟؟
    مثلا من با پاسا بودم. بسته شد. بعد که باز شد قیمتش اومده بود پایین تر به جاش حق تقدم داده بود بهمون
    که البته حق تقدم رو چند روزی طول کشید قیمت گذاری شد و من فروختم. (یعنی دو ماه نشد)
    فک کنم 100 تومن کمتر از قیمت سهم بود و فروختم و سود کردم در نهایت
    حالا هم حبندر دیدم که همچین گزارشی رو کدال براش اومده. من سهامدار حنبدر هستم.
    آیا اینم مثل پاسا میشه؟؟؟ یعنی بعد از تأیید سازمان بورس بسته میشه و بعد قیمت سهم میاد پایین و به جاش حق تقدم بهم میدن؟؟؟

بله مشابه پاسا خواهد شد.
    کسی که با سهم برود محمع، یعنی پذیرفته در افزایش سرمایه شرکت کند و حق تقدم سهم بهش تعلق میگیره
    اجباری در کار نیست البته.
    مطابق با فرایند اینگونه است شما اگر مایل نیستید در افزایش سرمایه شرکت کنید
    قادر هستید از الان تا وقتی که اگهی برگزاری مجمع روی کدال قرار میگیرد سهم را بفروشید
    ولی اگر تشخیص دادید به نفعتان است شرکت کنید باید بعد از مجمع منتظر باشید حق تقدم فعال شده و آماده معامله شود.

6. 15 کاربر به خاطر ارسال مفید Mehdi1400 از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره‌دار(3) roya123 آواتار ها
    تشکر شده 30,135 بار در 5,478 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi1400 نمایش پست ها
    بله مشابه پاسا خواهد شد.
    کسی که با سهم برود محمع، یعنی پذیرفته در افزایش سرمایه شرکت کند و حق تقدم سهم بهش تعلق میگیره
    اجباری در کار نیست البته.
    مطابق با فرایند اینگونه است شما اگر مایل نیستید در افزایش سرمایه شرکت کنید
    قادر هستید از الان تا وقتی که اگهی برگزاری مجمع روی کدال قرار میگیرد سهم را بفروشید
    ولی اگر تشخیص دادید به نفعتان است شرکت کنید باید بعد از مجمع منتظر باشید حق تقدم فعال شده و آماده معامله شود.
    مرسی یه دنیاااااااااا
    باشگاه آگاه هم قسمت تازه های بلاگش هر کاری می کنم باز نمیشه. ایشالا مشکلش که برطرف شد اونم مطالعه می کنم.
    بازم ممنون به خاطر وقتی که گذاشتید و اطلاعات مفیدی که بهم دادید.

اگر اشتیاق شما برای موفق شدن بیشتر از ترس شما از شکست خوردن باشد
    شما حتما موفق خواهید شد. "آلبرت انیشتین"

8. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید roya123 از ایشان تشکر کرده اند:

سلام

ابتدای هفته با سه تحلیل از سه بزرگ بازار این روزها در خدمت شما هستم

ابتداء بریم سراغ #شبندر

هر چند افزایش سرمایه شبندر از انباشته صورت گرفته ولی میدانیم که شباهت رفتاری خیلی زیادی این دو نوع افزایش سرمایه با هم دارند.
    در تاریخ رشدهای شبندر که ملاحظه کنید هیچ وقت چنین رشدی با این ممنتم (شیب رشد) قوی رخ نداده. حتی در سال 91 تا 92 که اوج رویایی این سهم بود چنین ممنتمی نداشتیم. شاید یکی از دلایلش نوسان 4 درصدی آن زمان نسبت به 5 درصد کنونی باشد ولی این رفتار در نوع خود منحصر به فرد است. دیگر تفاوت در حجم های بسیار متفاوت اخیر است که به نظرم عامل اصلی این رشد شده. تا بوده حقوقی سهم از عرضه خودداری میکرده است ولی اینبار گویا هماهنگی هایی از قبل صورت گرفته که با رشد تقاضا برای سهم عرضه هم متناسب با آن از طرف حقوقی انجام شود.
    به هر روی انتهای هفته ی گذشته مصادف شد با پر شدن گپ قیمتی ناشی از افزایش سرمایه.
    و اتفاقا این رخداد مصادف است با پشت سر گذاشتن سقف تاریخی سال 92. این سقف تاریخی در نمودار تعدیل نشده قابل رویت است والا در نمودار تعدیل شده این سقف در 450 تومان قرار میگیرد.
    رسیدن به این نقطه به نظرم یک حساسیت بسیار زیادی در پی دارد. رفتن بالاتر از این سطح احتمالا رخ دهد. ولی شواهد میگوید هر چه از این پس شدت رشد بیشتر شود باید منتظر برگشت و پر قدرت بودن اصلاح باشیم.

شاید قرار باشد مثل وبصارد (تحلیلش در ادامه خواهد آمد) 55 درصد بالاتر رود. ولی تفاوتهایی وجود دارد.
    بقیه داستان بماند در نتیجه گیری.

ویرایش توسط Mehdi1400 : 2020/05/09 در ساعت 06:02

#وتجارت

این سهم هم هفته گذشته گپ قیمت را پر کرد. با این تفاوت که دو سطح دیگر را به عنوان هدف مشخص در پیش روی دارد
    تراز 220 تومان و 400 تومان در سوابق تاریخ سهم (تعدیل نشده) وجود دارند که میتواند محرکی باشد برای ادامه روند صعودی سهم تا آن سطوح
    باید دید اوضاع بر مراد است یا قصد این است که زین پس بروند در اصلاح
    مشاهده میکنیم

#وبصادر

این سهم ضمن عبور پر قدرت تراز 120 تومان نه تنها توانسته گپ قیمت را پر کند، بلکه 55 درصد هم از آن سطح بالاتر رفته و قصد توقف هم ندارد گویا
    البته یک سطح قیمتی داریم در 245 تومان که باید دید رفتار سهم در آن سطح چگونه است.

پیش بینی بنده این بود که صادرات و تجارت در پاین 98 گپ را پر کنند ولی با تاخیر یک و نیم ماهه در میانه اردیبهشت این رخداد اتفاق افتاد
    در این دو سهم بانکی هم افزایش حجم معاملات به وضوح به چشم میخورد که از ویژگی های فاز 5 است.

ویرایش توسط Mehdi1400 : 2020/05/09 در ساعت 17:14

نتیجه گیری

بی شک بخشی از راه انتهایی پیموده شده برای تحقق شاخص یک میلیونی به عهده این سه سهم بوده
    که هم خود یک حرکت را آغاز کرده و هم باعث تحرک هم گروهی ها شده اند.
    البته در دلایل بنیادی حرف حدیث است ولی از نگاه تکنیکی دارد مطابق الگوهای قبلی رخدادها اتفاق میافتد
    نکته دیگر اینکه شاخص یک میلیونی شده مثل یک دو امدادی که در انتها چوب به دست این سهام افتاده والا در شروع این روند بی شک بخشی از راه را دیگر سهام به عهده گرفته بودند.
    اما انچه مهم است از این به بعد است، گذر کردن از گردنه یک میلیونی.
    به نظرم باید سهم عمده ای را برای این سهام اشاره شده قائل شد.
    رفتار اینها باعث تحقق یا عدم تحقق گذر از این سطح خواهد بود.
    هفته ی پیش روی برای شاخص بسیار مهم است و از شاخص سازترین های این روزها؛ این سه سهم هستند

همانطورکه ملاحظه کردید برای تجارت و صادرات افق هایی پیش روی هست برای دست یابی
    ولی شبندر باید راه جدید را بپیماید.
    باید در برهوتی از قیمتهای تاریخی که وجود ندارد سیر کند.
    شاید اهرم افزایش سرمایه که از گوشه و کنار شنیده میشود پرقدرت ترین عاملی باشد که بتواند تداوم حرکت صعودی را محقق کند
    اما برای سهام بانکی صرفا مباحث مربوط به صندوق هاست که میتواند موثرترین عامل باشد چرا که از اهرم تجدید قبلا بهره برده اند.

با این وجود به نظرم مجددا اهرم تجدید که برای دیگر سهام نیز به گوش میرسد عاملی خواهد بود برای صعود بیشتر شاخص؛ اگر نگوییم اصلی ترین آنها

ستاره دار (2)
    تشکر شده 6,804 بار در 2,443 ارسال

از ثفارس کسی خبری داره که آیا افزایش از تجدید داره؟

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید Amir.tala از ایشان تشکر کرده اند:

كاربر فعال قاتل بروسلی آواتار ها
    تشکر شده 3,841 بار در 667 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.tala نمایش پست ها
    از ثفارس کسی خبری داره که آیا افزایش از تجدید داره؟
    در حد شایعه هستش فعلا.فکر کنم 1800 درصد
    کودکی اندیشید که خدا چه می خورد، چه می پوشد و در کجا منزل دارد؟
    ندایی آمد که :
    او غم بندگانش را می خورد، گناهانشان را می پوشد و در قلب شکسته آنان ساکن است...

16. 10 کاربر به خاطر ارسال مفید قاتل بروسلی از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 27 نخست ... 61314151617181926 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)