نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بنظر شما در بازار بورس ایران کدام تحلیل بیشتر جوابگوست

رأی دهندگان
57. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بنیادی

39 68.42%
  • تکنیکال

18 31.58%
صفحه 2 از 36 نخست 1234512 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 359

موضوع: خرید و فروش با روش فاندامنتال

عضو فعال مصطفي رستمي آواتار ها
    تشکر شده 3,284 بار در 880 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط (حجت) نمایش پست ها
    سلام
    خیلی عالی هست. ما حاضریم یک مسابقه بین تکنیکالیستها و فاندامنتالیستها برگزار کنیم. شاید اینجوری بهتر بفهمیم که کدوم علم بهتره؟ البته بنده تکنوفاندامنتال رو خیلی قبول دارم. دوستان اگر آماده باشند، ما در تاپیک مسابقه سبدهای فاندایی رو از تکنیکالی جدا میکنیم. ببینیم کدوم گروه در هفته بازدهی بهتری دارند.
    حجت جان
    من هم به " تكنوفاندارانتامنتاليسم " بيشتر اعتقاد دارم
    خدایا ایستاده مردن را نصيبم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته ام!

2. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید مصطفي رستمي از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال بابک پناهی آواتار ها
    تشکر شده 27,010 بار در 3,216 ارسال
    شايد يک گزينه سومي هم بود خوب ميشد

4. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید بابک پناهی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال حامد24 آواتار ها
    تشکر شده 9,893 بار در 2,391 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک پناهی نمایش پست ها
    شايد يک گزينه سومي هم بود خوب ميشد
    سلام بابک جان
    شاید اخبار را هم میشد در گزینه ی سوم جا داد ولی تعداد معدودی از این راه استفاده میکنند وبه آن دسترسی دارند اکثریت افراد از این دو شیوه استفاده میکنند
    وملاک کلیت است.
    یل یاتار ، طوفان یاتار
    یاتماز آذربـــــــایجـــــــان بایراقی .

6. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده است:

لطفا در نظر سنجی شرکت کنید تا به یک جمع بندی برسیم
    باتشکر.
    یل یاتار ، طوفان یاتار

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال محمود شریعت آواتار ها
    تشکر شده 5,029 بار در 1,203 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفي رستمي نمایش پست ها
    حجت جان
    من هم به " تكنوفاندارانتامنتاليسم " بيشتر اعتقاد دارم
    موافقم فقط اگر يكم چاشني حسيمنتال بهش اضافه كنيم محشر ميشه

10. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید محمود شریعت از ایشان تشکر کرده اند:

ستاره دار* (حجت) آواتار ها
    تشکر شده 5,064 بار در 1,263 ارسال
    سلام حامد جان، نظر سنجی نتیجه رو عوض نمیکنه، چون تکنیکال کلا در کشور ما نوپاست، واکثر سهامدارای بورس اطلاعات درستی از اون ندارند. همونطور که بنده عرض کردم، میبایست در یک مسابقه نتیجه گیری کرد. خود من هم خیلی کنجکاوم بدونم کدوم بازده بهتری داره. ما در مشهد یک سبک دیگه هم داریم؛ دعامنتال کاش میشد اینم اضافه کنیم.
    لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین

12. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید (حجت) از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مسلم آواتار ها
    تشکر شده 9,129 بار در 1,074 ارسال
    سلام حامد جان، نظر سنجی نتیجه رو عوض نمیکنه، چون تکنیکال کلا در کشور ما نوپاست، واکثر سهامدارای بورس اطلاعات درستی از اون ندارند. همونطور که بنده عرض کردم، میبایست در یک مسابقه نتیجه گیری کرد. خود من هم خیلی کنجکاوم بدونم کدوم بازده بهتری داره. ما در مشهد یک سبک دیگه هم داریم؛ دعامنتال کاش میشد اینم اضافه کنیم.
    دعا منتال :biglaugh:

14. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید مسلم از ایشان تشکر کرده اند:

تا حدودی با شما موافقم حجت جان
    ولی تکنیکال چیز جدیدی نیست در گذشته بسیاری از افراد با دنبال کردن روند قیمتی سهم مورد نظرشان در کمترین قیمت دست به خرید میزدند وبعد از کسب بازدهی حداقل 10الی 15درصدی دست به فروش میزدند این یعنی همان تکنیکال منتهی امروزه این روش گسترش پیدا کرده وبه شکل جامعتری ارایه میشود
    باید دید که که افرادی که در بورس فعالیت میکنند از کدام روش بیشتر استفاده میکنند تا به سواوری برسند
    تکنیکال یا بنیادی.
    یل یاتار ، طوفان یاتار

16. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

نگاهی به شرکت توانمند وسود ساز کالسمین (شرکتی با بنیاد مناسب)

شرکت کالسیمین یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه روی است که دوران تلخ وشیرین بسیاری را در بازار تجربه کرده است .
    رشد شدیدسهام شرکتهی رویی در سال های 84 و 85 و بعد از ان ریزش قیمت آنها ، و ضربه شدید از بحران جهانی اتفاقاتی است که باعث شده این گروه همواره موردتوجه فعالان بازار باشد .حجم مبنای کم ، وابستگی به بازار ها جهانی و رشد سریع قیمت باعث شده تا نگاه ها به سمت فاسمین و این گروه بیشتر شود

این روز ها با توجه به افت خیز قیمت روی باز هم توجه بازار(چه حقیقی چه حقوقی) به این سهم بیشتر شده و شایعه ی تعدیل در 12ماهه (همانند 9ماهه) بالا رفته البته با توجه به صورت های مالی که ارایه داده قطعا بازهم تعدیل خواهد داشت وبه نظر من این شایعه نیست

سهامداران شرکت
    سهامداران عبارتند از کروی 50% صبا تامین 10% درصد و برخی حقیقی ها،سایر سهامداران این شرکت را تشکیل می دهند . ناگفته نماند با حضور مهر اقتصاد در کروی ،زیر مجموعه های این شرکت نیز به نوعی تحت تاثیر مدیریت این مجموعه قرار دارند .

مدیریت شرکت به کرات اعلام کرده 100% مواد اولیه از داخل تهیه می شود و 45% از فروش شرکت را صادرات تشکیل داده کهه با نرخ دلار 1000 تومانی و میانگین فروش روی 1900 دلار در نظر گرفته شده است .که هم اکنون هم دلار بالا رفته وهم قیمتهای جهانی روی افزایش یافته ( البته در بودجه سال 90تغیراتی حاصل شده که بعدا به انها خواهیم پرداخت)

همچنین اوایل امسال شرکت افزایش سرمایه مناسبی ارایه داد وتوانست سرمايه اش را ازمبلغ 195 ميليارد ريال به مبلغ 429 ميليارد (معادل 120 درصد ) برساند

محصولات شرکت نیز همواره مشتری های مخصوص به خود را داشته و شرکت بازرگانی توسعه صنعت روی زنجان و همچنین شرکتی به نام گلنکور از عمده خریداران محصولات شرکت هستند .

صورتهای مالی
    فاسمین در 3ماهه وبعد از افزایش سرمایه ی که داد توانست 525ریال سود اعلام کند که 61ریال از آن را پوشش داد.
    در 6ماهه گزارش بسیار مناسبی ارایه کرد و موفق شد بیش از 100% تعدیل اعلام کند وسود قبلی را به 1035ریال تبدیل کند واز این میزان سود 442ریالش را محقق کند که این گزارش یکی از بهترین گزارشات فاسمین محسوب میشد (البته بازگشایی مناسبی هم بعد از این گزارش تجربه کرد وحتی قیمتهای 970را همان روز بازگشایی لمس کرد.)
    در 9ماهه بازهم از تعدیل مثبت بی نصیب نماند واین بار توانست 1133ریال سود اعلام کند(یعنی تعدیل 10درصدی) که از این میزان 806ریال محقق کرد.
    همان طور که می بینیم فاسمین شرکتیست که از لحاظ بنیادی در شرایط مطلوبی به سر میبرد وبی دلیل نیست که همواره حقیقی های فعال ونامی بازار در بین خریداران این سهم حضور داشته اند واز این سهم حماییت کرده اند
    به هر حال این تحلیل ارایه شد تا اطلاعات عمومی وبورسی از این سهم بالا رود مثل همیشه نه توصیه به خرید است نه توصیه به فروش و یا نگهداری( هرچند که برای نگهداری بهترین سهم است)
    باتشکر پرسود باشید.
    یل یاتار ، طوفان یاتار

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

شاخص بازار امروز به مدد معدنی ها و فلزی های بورس ، رشدی 228 واحدی را تجربه کرد
    که با توجه به روند روبرشد قیمتهای جهانی که از ساعتی پیش به یکباره اغاز شد(روی وسرب) فردا هم شرکتهای معدنی و فلزی روند مشابهی خواهند داشت .
    یل یاتار ، طوفان یاتار

20. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 36 نخست 1234512 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)