نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بنظر شما در بازار بورس ایران کدام تحلیل بیشتر جوابگوست

رأی دهندگان
57. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بنیادی

39 68.42%
  • تکنیکال

18 31.58%
صفحه 8 از 36 نخست ... 56789101118 ... آخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 359

موضوع: خرید و فروش با روش فاندامنتال

عضو فعال سقراط آواتار ها
    تشکر شده 1,002 بار در 161 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد24 نمایش پست ها
    دوستانی که تازه وارد هستن وبعضا در مورد چگونگی سهامداری سوال میکنم (برای کسب سوداوری بهتر ومطمعن تر)
    سرمایه گذاری در بورس بخصوص در بازار بورس ایران اگر بصورت بلند مدت (بیش از یک سال) باشد نه تنها هیچ ضرر وزیانی نخواهد داشت بلکه موجب سوداوری بسیار مناسب هم خواهد شد بطوری که اگر بخواهیم با بازارهای موازی ان را مقایسه کنیم میفهیم که چه سود مناسبی بدون انجام دادن هیچ کاری نصیبمان شده است
    مثلا در مورد همین کالسمین
    سال پیش در حوالی محدوده های 1500 نماد این شرکت جهت افزایش سرمایه متوقف شد
    12درصد افزایش سرمایه داد ودر عین حال حدود 150تومان هم سود تقسم کرد وهم اکنون با احساب محدوده ی که در ان قرار دارد سود بسیار مناسبی نصیب سهامدارانی که سهم را نگه داری کرده اند داده است
    ضمن اینکه گزارش 12ماهه هم در پیش رو دارد وتا اخر همین ماه ان را اعلام خواهد کرد که قطعا توام با تعدیل است ونیز مجمع سالیانه این شرکت هم نزدیک است که جدای از اینکه تا ان زمان افزایش قیمت خواهد داشت سود مناسبی هم در کمترین زمان ممکن تقسیم خواهد کرد
    تمامی این سوداوری ها نصیب کسی شده است که با دید میان مدت وبلند مدت به سم نگاه کرده وان را نگهداری کرده
    این تنها یک مورد است موارد بسیار زیادی مشابهه همین سهم وجود داشته ودارد که اگر یک فردی که در بورس سرمایه گذاری میکند دید وافقش را میان مدت کند به سود آوری های بسیار مناسبی دست پیدا میکند به نوعی میتوان گفت ضرب والمثل گر صبر کنی زغوره حلوا سازی مخصوص بازار بورس ایران است که شامل نگهداری سهمهای پرپناسیل این چنینی میشود
    پرسود باشید
    البته منظورتون حتماً 120% افزایش سرمایه است
    <<جرات دانستن داشته باشيم>>:امانوئل كانت
    << كسي كه در زندگي چرايي دارد با هرچگونگي كنار ميايد>>:فردريش نيچه
    روياهاي كوچك نداشته باشيد، چون آنها قدرت حركت دادن قلب انسان را ندارند(يوهان ولفگانگ فان گوته)

2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید سقراط از ایشان تشکر کرده است:

عضو فعال حامد24 آواتار ها
    تشکر شده 9,893 بار در 2,391 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط سقراط نمایش پست ها
    البته منظورتون حتماً 120% افزایش سرمایه است
    بله سقراط جان یه صفرش افتاده که عذر خواهخی میکنم
    یل یاتار ، طوفان یاتار
    یاتماز آذربـــــــایجـــــــان بایراقی .

عضو عادی diesel29 آواتار ها
    تشکر شده 373 بار در 115 ارسال
    حامد عزیز
    من تصمیم دارم یکشنبه پله اخر مرقام اگر بیاد زیر 560 و مخصوصا 555 اضافه کنم تارگت سهم رو برای فروش روی 700 گذاشتم و تقریبا بالای 40% سبدم میشه با توجه به جو انفورماتیک و پتانسیل رشد نکرده این سهم با توجه به هم گروهیهای خودش نظرت مثبته ؟
    همین کارو روی قیمت 400 وساپا هم تصمیم دارم انجام بدم هم میانگین سهم بیارم بالا هم تعداد سهام افزایش بدم
    دیدم شمام مثل من از همسنگران کالسیمینی واقعا که سهم مورد علاقه منه حامد خیلی باهاش حال میکنم 4شنبه چندین بار دسن رفت باسه فروش اما بازم نفروختم 24%سودم تارگتم 30% گذاشته بودم بازم بهونه کردم نفروختم نمیدونم کی میخوام بفروشمش احتمال بالا رفتنش تا 1500-1600 هست اما چون یه نفس اومده احتمالا یکم استراحت میخواد اگر دیده باشی بابک پناهی عزیزم لطف کرده برات تکنیکالش گذاشته تقریبا رسیده به سقفش
    روی خبهمن توی این قیمت منفی موافقی اینک قضیه سرمایه گذاریش معلوم بشه و رشد زیادی مثل سایپا و زامیاد نداشته هم خودش این سهم تو شرایط خوبی گذاشته برا خرید
    شرمنده سرت درد اوردم خوشحال میشم اگر توی تصمیم گیری راهنماییم کنی
    به موفقیت خود ایمان داشته باشید

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید diesel29 از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط diesel29 نمایش پست ها
    حامد عزیز
    من تصمیم دارم یکشنبه پله اخر مرقام اگر بیاد زیر 560 و مخصوصا 555 اضافه کنم تارگت سهم رو برای فروش روی 700 گذاشتم و تقریبا بالای 40% سبدم میشه با توجه به جو انفورماتیک و پتانسیل رشد نکرده این سهم با توجه به هم گروهیهای خودش نظرت مثبته ؟
    همین کارو روی قیمت 400 وساپا هم تصمیم دارم انجام بدم هم میانگین سهم بیارم بالا هم تعداد سهام افزایش بدم
    دیدم شمام مثل من از همسنگران کالسیمینی واقعا که سهم مورد علاقه منه حامد خیلی باهاش حال میکنم 4شنبه چندین بار دسن رفت باسه فروش اما بازم نفروختم 24%سودم تارگتم 30% گذاشته بودم بازم بهونه کردم نفروختم نمیدونم کی میخوام بفروشمش احتمال بالا رفتنش تا 1500-1600 هست اما چون یه نفس اومده احتمالا یکم استراحت میخواد اگر دیده باشی بابک پناهی عزیزم لطف کرده برات تکنیکالش گذاشته تقریبا رسیده به سقفش
    روی خبهمن توی این قیمت منفی موافقی اینک قضیه سرمایه گذاریش معلوم بشه و رشد زیادی مثل سایپا و زامیاد نداشته هم خودش این سهم تو شرایط خوبی گذاشته برا خرید
    شرمنده سرت درد اوردم خوشحال میشم اگر توی تصمیم گیری راهنماییم کنی
    مرقام سهم مطمعنی ایست وآسیب چندانی هم از طرح به اصلاح هدفمند نمیبیند درست است که قسمتی از رشدش پیش خور شده ولی بعد از اصلاح جزی دوباره روند روبرشدش تا مجمع سالیانه اغاز خواهد شد
    وساپا هم که دارای صورت پرتقوی بسیار متنوع وسودسازی است به طوری که همین صورت پرتقوی به نوعی علت گرایش دانایان پارس به خرید این سهم پرتانسل شده است قطعا روندی که تا شب مجمع طی خواهد کرد روندی صعودیست
    در مورد فاسمین هم از انجایی که در مدت کمی رشد مناسبی داشته رشد دوباره سهم مستلزم اصلاح جزی است وبعد از چند روز دوباره روند مثبتی خواهد داشت البته ناگفته نماند که بعلت ارایه گزارش 12ماهه که بزودی اعلام خواهد شد (تا آخر همین ماه) هر آن امکان توقف نماد وجود دارد
    در مورد خبهمن هم همان طور که همه میدانند خبرهای مثبت زیادی در خود نهفته دارد که متاسفانه منتشر نمیشود وهر از گاهی یکی از انها در خبرگزاری ها اعلام میشود بنظر بنده بهترین کار در مورد این سهم نگهداری ان است چرا که فروش در محدوده های فعلی چندان توجیهی ندارد
    موفق باشید .
    یل یاتار ، طوفان یاتار

7. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

نگاهی به وظعیت بنیادی صنعتی ومعدنی چادرملو (کچاد)
    شرکت صنعتی و معدنی چادرملو یکی از قدیمی ترین شرکت های معدنی بورس بوده که از مدت ها قبل مورد توجه سهامداران قرار داشته است . این شرکت یکی از تامین کنندگان مواد اولیه فولادی ها است که بیشترین فروش خودرا هم به فولاد مبارکه عرضه می کند .
    اما نکته ای که باعث شده است کچاد مورد توجه فعالان بازاردر این چند وقته قرار بگیرد شرایط بنیادی سهم و روند قیمت آن پس از افزایش سرمایه 200% بوده است . این سهم پس ازافزایشی که داد در محدوده های منناسبی بازگشایی ششدوبا توجه ( به ارزندگیش در ان محدوده ها ) مورد توجه مجدد قرارگرفت.
    همچنین در مجمع فوق العاده شرکت نیزکه در خرداد ماه امسال برگزارشد سرمایه کچاد از مبلغ 200 به 600 میلیارد تومان افزایش یافت که (150 میلیارد آن از محل انباشته و 250 میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران بود.)
    سرمایه گذاری امید ومعادن به همراه فولاد مبارکه سه سهامدار عمده این شرکت را تشکیل میدهندوبه نوعی همیشه حامی سهم بوده وهستتند
    درضمن وجود چنین شرکتی برای فولاد مبارکه یک نعمت محسوب میشود چرا که .
    چادرملو بیش از 50% تولید سنگ آهن را در کشور به خود اختصاص داده است و تقریبا نیمی از مواد اولیه فولاد مبارکه وخوزستان را تامین میکند.
    اما سری به گزارشات وصورتهای مالی این شرکت میزنیم
    کچاد در تاریخ
    1389/03/31مبلغ429ریال سود اعلام کرد که از این میزان توانست149ریال پوشش دهد
    در تاریخ
    1389/06/31توانست مبلغ439ریال سود اعلام کند که از این میزان مبلغ302ریال محقق کرد
    وبالاخره در تاریخ
    درتاریخ1389/09/30مبلغ709ریال سود اعلام کرد که موفق شد558ریال از ان را پوشش دهد
    همان طور که میبینیم در تمام گزارشات تعدیل مثبت اعلام شده و(صورتهای مالی ومیزان تولید وفروش های شرکت (کدال) همگی بیانگر این است که این شرکت باز هم در اینده ودر 12ماهه تعدیل خواهد داشت.)
    ضمنا اولین پیش بینی سال 90هم 65.4ریال اعلام شد که در مقایسه با اولین پیش بینی سال 89 50درصد رشد را نشان میدهد.

نتیجه گیری
    نتیجه گیری اینکه دو عامل می تواند موجبات رشد قیمت سهم را به سرعت فراهم کند که مهم ترین آنها رشد قیمت جهانی بیلت اسست که تاثیر بسیار زیادی بر سهم دارد و دیگری خریدهای گسترده حامیان همیشگی یعنی امید ، فولاد، و ومعادن .
    البته در حال حاظر به نظر زمینه ی هر دو محیاست وبه همین خاطر است که این روزها روند مناسبی را طی میکند
    امیدوارم تحلیل فوق مفید بوده باشد البته در این مطلب به کارخانه گندله سازی به خاطر طولانی شدن مطلب اشاره نشد کارخانه ای که همیشه برای شرکت سود ساز بوده وخواهد بود

پرسود باشید
    یل یاتار ، طوفان یاتار

9. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

از فولاژ ممنونیم که فرصت مناسب برای خرید فولاد ایجاد کرد.
    یل یاتار ، طوفان یاتار

11. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده است:

طبق نظر یک کارشناس بازار سرمایه فلز روی در بازار جهانی فلزات اساسی شانس بیشتری برای ثبت یک رکورد جدید قیمت دارد.بطوریکه چنانچه قیمت این کالا در چند ماه آینده از سطح مقاومتی ۲۵۶۰ تا ۲۶۰۰ دلار عبور کند براحتی می تواند تا هزار دلار گران تر شده و به تبع آن قیمت سهام شرکت های تولید کننده فلز روی در بازار سهام را با رشد فزاینده ای روبرو کند . (بورس نیوز)
    یل یاتار ، طوفان یاتار

13. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی امیرجون آواتار ها
    تشکر شده 182 بار در 58 ارسال
    با سلام خدمت تمام استادان عزیز
    من تازه وارد این سایت شدم امیدوارم منو راهنمایی کنید برای فردا چه سهمی رو پیشنهاد میکنید فولاد رو مناسب میدونید؟
    ممنون میشم اگه جواب بدید

15. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید امیرجون از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال مصطفی مصری پور آواتار ها
    تشکر شده 37,784 بار در 6,672 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامد24 نمایش پست ها
    از فولاژ ممنونیم که فرصت مناسب برای خرید فولاد ایجاد کرد.
    حامد جان...فولاد هنوز کمی اصلاح نیاز داره
    آر اس آی و مکدی و میانگین 20 روزه هنوز سیگنال ورود ندادن
    وقتي برنده ميشوي، نيازي به توضيح نداري! وقتي مي بازي چیزی برای توضیح دادن نداری!

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید مصطفی مصری پور از ایشان تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی70 نمایش پست ها
    حامد جان...فولاد هنوز کمی اصلاح نیاز داره
    آر اس آی و مکدی و میانگین 20 روزه هنوز سیگنال ورود ندادن
    مخالفم
    دلیلی برای افت فولاد انهم در زمان فعلی(نزدیکی مجمع سالیانه) وجود ندارد قیمت بلیت در بازارهای جهانی بعلت بازسازی کشور ژاپن در این مدت روند مناسبی داشته وبه احتمال زیاد همین روند از فردا(شروع بازارهای جهانی) بازهم ادامه خواهد داشت
    البته اگر منظورتان از اصلاح ؛ جزیی باشد موافقم ولی اینکه افت انچنانی در انتظار سهم باشد مخالفم اگر دقت کرده باشید امروز هم معاملات مثیتی در پیش رو داشت که به علت گره نخوردن فولاژ تا حدودی از نظر روانی اقبال از این سهم کاسته شد وهمین مسله موجبات منفی شدن سهم رو فراهم کرد که البته همان طور که عنوان شد فرصتی مناسبی بود برای افرادی که قصد خرید در محدوده های مناسب رو داشتند.
    معاملات فردای این سهم هم به احتمال زیاد در دقایق اولیه درصدی منفی خواهد بود ورفته رفته وبا افزایش حجم معاملات ؛ معاملات مثبتی خواهد داشت.
    موفق باشید
    یل یاتار ، طوفان یاتار

19. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید حامد24 از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 8 از 36 نخست ... 56789101118 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)