صفحه 3 از 19 نخست 12345613 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 190

موضوع: گردشـــگری+سوغات+معرفی مکان های توریستی

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    تشکر شده 59,939 بار در 5,248 ارسال
    غار قوري قلعه در کرمانشاهان

من این غار رو از نزدیک دیدم واقعا از نظر زیبایی قابل مقایسه با غار علیصدر نیست ...دیدنش رو به همه دوستان توصیه می کنم

غار قوری قلعه ؛بزرگترین غار آبی خاورمیانه با قدمت ۶۵ میلیون سال است که در استان کرمانشاه است .

طول این غار ۱۲ کیلومتر و عمق آن ۳۱۴۰ متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده است.[۲] در سال ۱۳۵۵ یک گروه از غارشناسان انگلیسی و در سال ۱۳۵۶ و نیز گروه دیگری از غارنوردان فرانسوی موفق به کشف کامل این اثر شدند.

در اين تالار اشكال مختلفي مانند (نيم رخ شتر، كوهان شتر، كاخ سفيد آمريكا، مار، طوطي، كركس، قلب، مشابه تصوير حضرت مريم، شير سنگي، بابانوئل، برج پيزا، آسيه زن فرعون، (ابوالهول) و مجسمه فردوسي، كشتي و اشكال ديگري يافت ميشود. فاز دوم غار 1000 متر است و سه تالار به نامهاي نماز، بلور، عروس يا بتهوون (بزرگترين موسيقيدان جهان) دارد.

این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر و در کنار جاده روانسر-پاوه و مجاور روستایی به همین نام قرار دارد.
    to continue, please follow me on my page

2. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    تشکر شده 2,476 بار در 297 ارسال
    این غار از علیصدر زیباتره؟ بعید میدونم
    البته در علیصدر من رفتم و گفته میشه هر قطره اب حدودا تا 100 سال تبدیل به سنگ شده قندیلها پدید امده اند نمیدونم چقدر به واقیعت نزدیکه

4. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید مارال صفا از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارال صفا نمایش پست ها
    این غار از علیصدر زیباتره؟ بعید میدونم
    البته در علیصدر من رفتم و گفته میشه هر قطره اب حدودا تا 100 سال تبدیل به سنگ شده قندیلها پدید امده اند نمیدونم چقدر به واقیعت نزدیکه
    اصلا قابل مقایسه با علیصدر نیست........اینقدر قندیل هاش زیباست که ادما دوست داره ساعت ها اونجا راه بره و به قندیل هاش نگاه کنه...........من با اینکه تابستان رفتم ...لباس گرم با خودم بر نداشتم و نتونستم تا انتهای غار رو برم..............واقعا بی نظیره..

اون زمان که هم من رفتم دوربین دیجیتالی نداشتم.......همه عکسام چاپی هست و تو خونه اسکنر ندارم که بزرامشو توی سایت

6. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط آمن نمایش پست ها
    اصلا قابل مقایسه علیصدر نیست........اینقدر قندیل هاش زیباست که ادما دوست داره ساعت ها اونجا راه بره...........من با اینکه تابستان رفتم ...لباس گرم با خودم بر نداشتم و نتونستم تا انتهای غار رو برم..............واقعا بی نظیره..
    الان در گوگل سرچ کردم واجب شد ببینم
    انگار قشنگتره

8. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید مارال صفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    تشکر شده 1,516 بار در 359 ارسال
    غار قوري قلعه در کرمانشاهان
    http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M311372.jpg

10. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده اند:

مدیر آمن خادمی آواتار ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط مارال صفا نمایش پست ها
    الان در گوگل سرچ کردم واجب شد ببینم
    انگار قشنگتره

تالار عروس و بتهونش اینقدر زیبا و جالبه که آدم لذت می بره........متاسفانه خوب معرفی نشده........من سال 83 رفتم و خیلی با عجله ........اما باز دوست دارم و برم ببینمش

12. 11 کاربر به خاطر ارسال مفید آمن خادمی از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    خب حالا من یک منطقه توریستی معرفی میکنم

جنگل های زیبای دالخانی بدلیل نحوه استقرارشان یکی از زیباترین جنگل های توریستی و تفریحی است. برای دسترسی به آن از مسیر جاده تنکابن به رامسر منطقه ای به نام هریس(جاده میرزا کوچک خان)در ابتدای این جنگل است

جاده دالخانی

14. 9 کاربر به خاطر ارسال مفید مارال صفا از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال

16. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    بهشت گم شده ایران کجاست؟
    - به نوشته سایت میراث فرهنگی ،انبوه درختان سر به فلک کشیده،رودخانههای پر آب،نوای پرندگان خوش الحان در قطعهای از بهشت زمینی به نام بهشت گمشده در حوالی شیراز جمع شده و علاقمندان به طبیعت را به آغوش خود فرا میخواند.

منطقه حفاظت شده بهشت گمشده یا تنگ بستانک، بخشی از حوزه زاگرس میانی است که در امتداد شرقی رشته کوه دنا واقع شده است.

این منطقه از مناطق عمده گردشگری طبیعی استان فارس محسوب میشود، دربرگیرنده پدیدههای کم نظیر و منحصر به فرد طبیعی بسیار است.

این منطقه دیدنی که زیبایی انبوه درختان و پرآبی رودخانههایش چشم هر بیننده را مینوازد و میهمانان را به تحسین و تکریم آفرینش گر هستی وا می دارد از جمله مناطق حفاظت شده استان فارس است.

انبوه درختان در منطقه بهشت گمشده در پارهای ازمناطق چنان پنجه در پنجه هم انداختهد و سقفی از نوازش بر سر رهگذران و گردشگران ساخته که به سختی می توان درخشش آفتاب را از میان شاخ و برگ درختان دید.

در این منطقه زیباو دیدنی آنچه به چشم میآید سبزی و زیبایی مناظر شگرف و آنچه به گوش میرسد صدای نوازشگر آب و نغمه پردازی پرندگان و آنچه احساس می شود طراوت و سرزندگی است.

یکی از ویژگیهای این پدیده طبیعی بستر سنگی کف دره است که رویشگاه درختان چنار، گردو و گیاهان سایه پسند است.
    این درختان درفضای کم نور تنگ بستانک برای دسترسی به نور،دررقابت هستند و قامت بلند و تاج پوشش به هم پیوستهای دارند.

پوشش گیاهی منطقه تنگ بستانک شامل دو جامعه پسته و بادام و جامعه بلوط است ودرختان و درختچههایی از قبیل کیکم،زرشک،شیرخشت،بنه،چنار و گیاهان مرتعی از قبیل خارشتر،شیرین بیان،درمنه،گون و گرامینه را دارا میباشد.

پستانداران منطقه ، کل و بز،خرس قهوهای،سمور،گرگ،روباه،شغا ل ،کفتار و خرگوش هستند و پرندگان منطقه شامل کبک ، تیهو، کبوتر، فاخته، خروس کولی، دارکوب ، عقاب و لاشخور است

18. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده اند:

عضو فعال
    چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس
    پیشرفت علم و تکنولوژی ، به انسان کمک کرده است تا تحقیق و بررسی های خود را از جای جای کره زمین صورت دهد و هر روزه وسعت این کار را گسترش دهد.

به گزارش بانکی دات آی آر در گزارش اول آشنایی با طبیعت بکر دنیا شمارا با برخی از مناطق دست نخورده طبیعت جهان که به وسیله علم و تکنولوژی کشف شده آشنا کردیم در قسمت دوم این گزارش شما را با برخی دیگر از این نواحی آشنا می کنیم.

بلندی های گنگ خوار در بهتان

در ارتفاع 7570 متری از سطح دریا ، بلندی های گنگ خوار، یکی از مرتفع ترین کوه هایی به شمار می رود که تا به حال توسط کوهنوردان فتح نشده است. تا به حال 4 گروه کوهنوردی از صعود به این بلندی ها باز ماندند. در این میان نیز دولت بهتان به دلایل عقاید مذهبی صعود به این بلندی ها را ممنوع اعلام کرده است و بدین ترتیب کوه های گنگ خوار در آینده نزدیک فتح نخواهد شد و از معدود مکان هایی باقی خواهد ماند که قدم انسان به آن باز نشده است.

کوه یخی ، گرین لند

گرین لند به معنی سرزمین سبز است.اما برخلاف نامش،81 درصد آن از یخ پوشیده شده است و سالیان است که کم جمعیت ترین کشور دنیا محسوب می شود. این درحالی است که خانه های این منطقه بر روی همین کوه های یخی ساخته شده است. در مجموع این منطقه به علت آب وهوای سرد و یخبندان برای زندگی انسان مناسب نیست. بدین جهت است که چندان به دست انسان تخریب نشده و در عوض به مکانی برای گروه های محققین به جهت انجام تحقیقات علمی تبدیل شده است.
    شمال غرب سیبری

سیبری تقریبا تمام شمال قاره آسیا را پوشش داده است ، به نحوی که غرب آن پوشیده از یخ است ولیکن مرکز و شرق آن منطقه کوهستانی است. بیشتر جمعیت سیبری در غرب این منطقه ساکن هستند. هر ساله عده ای زیادی از مردم و محققین برای آشنا شدن هر چی بیشتر با این منطقه بدان سفر می کنند.
    کوه های شمال کلمبیا

کوه های شمال کلمبیا از جمله مکان هایی بود که توسط انسان رصد نشده و به درستی کشف نشده بود تا این اواخر که گروه علمی بیولوژیستی عازم این سفر پر خطر شده و به دستاوردهایی جدیدی درباره این منطقه کوهستانی بکر و زیبا رسیده اند. همچنین گونه های جدیدی از گیاهان نیز در این منطقه یافت شده است.
    ناحیه مرکزی، گینه نو

ناحیه مرکزی در کوه های بلند جنگلی در گینه نو است که منطقه حفاظت شده اعلام گردیده است. در این جنگل های گونه های خاص وکمیابی از پرندگان و حیوانات محافظت می شوند.در عین حال، فعالیت های حفر معدن تا حدودی اکوسیستم این منطقه را تهدید کرده و در معرض آسیت قرار داده است.

20. 6 کاربر به خاطر ارسال مفید کاشف از ایشان تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 19 نخست 12345613 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع