نتایج از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: تکنیکال نفت (brent)

عضو عادی
    ارسال
    163
    تشکر شده 450 بار در 141 ارسال

تکنیکال نفت (brent)

اولا هنوز معلوم نیست که رشدی که از محدوده 50 دلار شروع و به محدوده 70 دلار ختم شد واقعا آغاز یک روند صعودی جدید است یا صرفا اصلاحی بر روند نزولی سابق بوده و در ادامه موج نزولی بعدی ای با اهدافی بسیار پایین پدیدار شود.
    البته وقوع این امر از نظر بنده چندان محتمل نیست. یا لااقل به عنوان یک ایرانی علاقه مند به اقتصاد کشور و وضعیت معیشتی ملت سعی می کنم احتمال وقوع آن را نفی کنم.
    خدا را شکر ساختار 5 موجه واضحی که در موج صعودی به چشم می خورد امکان اصلاحی بودن آن را نفی می کند که می دانیم به جز مثلث ها سایر امواج اصلاحی 3 موجه اند نه 5 موجه!
    به علاوه در انتهای موج نزولی کندلی به چشم می خورد که به کندل روز کلیدی بازگشت موسوم است و نشان دهنده پایان روند است.
    سیگنال تایم فریم بزرگ تر یعنی هفتگی نیز خرید است .
    پس می توان امیدوار بود که ریزش های اخیر صرفا در حد اصلاحات بوده و در آینده ای نه چندان دور مجددا از محدوده 70 دلار بالاتر خواهد رفت.
    فعلا می توان گفت که با توجه به حمایت ناشی از کلاستر 100 پروجکشن و 38.2 فیبوناچی از قیمت امکان پایان اصلاحات بسیار محتمل است. اما هنوز کافی نیست. اگر این حمایت از دست برود متاسفانه باید در محدوده 62 دلار به دنبال حمایت بگردیم.
    نکته تلخ برای سهامداران بورس ایران آن است که این ریزش ها به احتمال زیاد بر روی سهام های پتروشیمی و پالایشی و به خصوص پتروشیمی زاگرس تاثیر منفی خواهد داشت. اصلا پتروشیمی زاگرس تقریبا منطبق با تغییرات قیمت نفت نوسان می کند.
    این تایپیک در ادامه به مرور آپدیت می شود.
    ان شا الله.

آخرین ویرایش توسط abdolhossein ، ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ در ۰۰:۰۴.

2. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

عضو عادی
    ارسال
    163
    تشکر شده 450 بار در 141 ارسال

پاسخ : تکنیکال نفت (brent)

متاسفانه سطح اولی که در تحلیل فوق به آن اشاره کرده بودم نتوانست حمایت لازم را از ریزش قیمت انجام دهد. هر چند که به درستی انتخاب شده بود و قیمت به آن واکنش نشان داد.
    اکنون قیمت به حمایت دومی یعنی 62 دلار رسیده است.
    به این سطح خیلی امید دارم. هر چند که قبول دارم که احساسات میهنی را نیز در آن دخالت داده ام.
    اگر این حمایت از دست برود دیگر باید متوسل به جناب فیبوناچی و سطح 61.8 آن شویم!!!
    نکته تاسف بار آن است که این ریزش شارپ بیشتر مرا به یاد موج 3 می اندازد تا موج c!!!
    تاثیر این ریزش فردا بر روی سهامهای نفتی به خصوص پتروشیمی زاگرس احتمالا محسوس خواهد بود.
    شاید حتی شاخص کل هم تحت تاثیر قرار گیرد.

اگر می خواستم سیگنال بدهم اینجا نبودم !! سیگنال دهی خلاف است و من از خلاف کاران نیستم.
    می نویسم تا بیاموزم.

4. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید abdolhossein از ایشان تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 نفر از این موضوع دیدن می کنند (0 عضو و 1 مهمان)

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به ارسال ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید ارسال های خود را ویرایش کنید
  •